Illiona 2019 júl. 28. - 23:45:03 Előzmény edimir
(237205/239045)
Arra már rájöttem, hogy borokban nem kell tudatosságot keresni a kinai filmekben, sorozatokban. Az is jó, ha meg tudják fogni a poharat, ez még nekünk , magyaroknak is nehezen meg, pedig korábban kezdtük tanulni. :))))))
Ez a menyasszony-barátnő nagyon határozott amugy, csupa olyan dolgokat szed elő, étel-ital tekintetében, ami a fiút az előző szerelmére emlékezteti.,
Igy érezteti a hatalmát felette. Csak arra nem gondol, hogy ha a fiú megküzd a mult emlékeivel, akkor sem őt fogja választani, hanem valaki mást.
Kép: Ray Chang és egy nagyon rajongó!!
Illiona 2019 júl. 28. - 23:37:00 Előzmény edimir
(237204/239045)
Örülök, hogy végül csak belekezdtél! Ha megnézted az első részt, utána már a többi jön magától, egyszerűen nézeti magát.
A sorozat maga kinai, de a főszereplő tajvani, ő a főszereplője a Dream Flyght cimű tajvani mozifilmnek, amire véletlenül (ugye pedig véletlenek nincsenek) találtam rá, és nagyon jó.
De még ezen kivül is van egy tucatnyi mozifilmje.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ray_Chang_(actor)
A mozifilmről irtam, most visszakerestem, pont szilveszter napján, végül is aznap pont annyit lehet sirni, mint máskor.,
Amugy amikor beütöttem a Googléba, akkor egyből kiadta a PORT-ot, egy kattintás, és pont az én hozzászólésomat hozta. Ezt nem is tudtam eddig.
Kép: Ray Chang tajvani szinész
8/10
edimir 2019 júl. 28. - 23:25:12 8/10 Előzmény edimir
(237203/239045)
Off

Our Love - kínai sorozat - 2013

KÉP: - felirat - Hmmm:))))))))))))) Vagy talán mégse?:))))))))))))) A boros címke jól felismerhető, beazonosítható.....
8/10
edimir 2019 júl. 28. - 23:17:24 8/10 Előzmény edimir
(237202/239045)
Off

Our Love - kínai sorozat - 2013

Természetesen a hölgy roppant elégedett a borválasztással....
KÉP: - felirat - mielőtt nagyon vállon veregetné magát.... érdemes arra is figyelni, hogy milyen étellel próbálta a férfit kényeztetni... hallal! Hmmm, ahhoz választotta ezt a bizonyos vörösbort....

Hát ennyit a kínai sorozatokban a borokhoz....
8/10
edimir 2019 júl. 28. - 23:11:22 8/10
(237201/239045)
Off

Our Love - kínai sorozat - 2013

Illionától kértem ajánlást vmi szórakoztató sorozat, nyár van.. és a kedvemhez is ez passzol most. Így elkezdtem nézni a sorozatot.
https://mydramalist.com/6825-our-love

Miközben néztem, Illiona egy korábbi hsz-ében a kínai sorozatokban szereplő borokról tett megjegyzése rémlett fel...

Hát nézzük akkor azt a bizonyos bort!
KÉP: - felirat - A sorozatban az elnököt behálózni kívánó hölgy nem akármilyen itallal rukkol elő... Egy 1982-es Lafittel, azaz az egyik leghíresebb bor legendás évjáratából egy palackkal..... Hmm, drága mulatság, nem a sarki boltban, csak boraukción vehette... nem csekély összegért...

Itt olvashattok a borról és arról, hogy milyen áron szerepel a boraukciókon, ill. miért is szerettek bele a kínai milliomosok? Hogyan köthető kínai filmhez ez a bizonyos 1982-es évjárat?
https://www.origo.hu/gazdasag/20150815-itt-az-ideje-a-borbefekteteseknek-chateau-lafite-tozsde-befektetes.html
Illiona 2019 júl. 28. - 09:19:26
(237200/239045)
nekem tv -m sincs, de megnéztem interneten, de a műsor nem volt megnyitható.
És én tudtam ilyen tv csatornáról sem!

Más: még egy képet ideteszek a Before We Get Married cimű tajvani sorozat 8. részéből.
Csak mert gyönyörű!
8/10
edimir 2019 júl. 28. - 02:48:13 8/10 Előzmény kymara
(237199/239045)
Szia!:))))))))))))))))

Köszönöm az ajánlót, későn vettem észre.:(
Van egyáltalán ilyen TV csatorna?
8/10
edimir 2019 júl. 28. - 02:26:41 8/10 Előzmény edimir
(237198/239045)
Off
My First First Love - 2 évad

Spoiler

Nos, az áprilisban egyszerre leadott 8 részes 1. évadot 4 hónap után követte a második. Ez is Netflixen ment 26-án újabb 8 rész egybe.
Ismertető:http://asianwiki.com/My_First_First_Love_2

Most úgy érzem, hogy minden a helyére került, így számomra a 2. évad bármilyen jó is, de nem igényel folytatást.

Volt-e valós töltet az új évadban, vagy csak az első sikeréből próbált megélni? Számomra kellemes meglepetést jelentett. A közös házban élő fiatalok kapcsolata tovább mélyült. A barátság-szerelem vonal igazán kedves, ahogy egy "first first"-höz illik!:))))))))))))))) Olyan üdítően friss... persze legyinthetünk rá, hogy olcsó limonádé, de vhol mégsem az. Bár kedves, de azért nem nélkülöz mélységeket se a sorozat....

Barát. A legjobb barátodat árulod el, sőt... eladod! Hmmm, mi van akkor, ha kizárólag csak ez a barát érez rá a magányodra?...Barát.... 20 éve életed része, mindent tudsz róla, mindent tud rólad... s mégis, érhet meglepetés.... Barát...az életből neki jutott a nehezebbik szelet, mindenben tökéletes, a gondok mégis maga alá gyűrik... s te talán pont azt a lányt veszed el tőle, aki "megrengette a világát"... s ő mégis olyan barát, aki életed legnehezebb pillanatában ott van melletted.... mert ő a Barát ...

Anya. Abból is kapunk ilyet is, olyat is....Anyát, aki azért hagyja el a gyerekét, mert gyenge. Anyát, aki azért hagyja el a gyerekét, mert erős... Anya, aki elől menekülsz, de aki végül mégis megért....

és természetesen a szerelem... igazi "first first", olyan bohó, néha megmosolyogtató, néha belenehezül a szívünk is...

... és persze szereplőink keresik az útjukat... a mini sorozat végére meg is találják... szeretjük őket, szurkolunk nekik.... jó is ilyen fiatalnak lenni!:)))))))))))))))))))))))))))

KÉP: a 2 évad nyitóképe
Illiona 2019 júl. 27. - 21:33:48
(237197/239045)
Before We Get Married 9. epizód
Már pénteken megnéztem felirat nélkül, annyira izgatott, hogy mi fog történni, de csak most délután felirattal. Ez még mindig nagyon jóóóó!!!!!
Szeretem minden pillanatát. Azt, hogy bármely történése megtörtént már velünk is, vagy éppen valamelyik barátunkkal, emiatt maga a történet közel van hozzánk.
Olvastam a hozzászólásokat a Vikin, és mindegyik azt fogalmazza meg, hogy ez élete legjobb sorozata, és hogy a heti egy rész az nagyon kevés, szenvedés kivárni.

Ebben a 9. epizódban csak egyetlen kis momentum volt, ami zavart: a kiömlő sör!!!!!!

Kép: ezt még a 8. részből vágtam ki, ez a táj egyszerűen gyönyörű. Tajvanon sok millió ember él. igy ezeket etetni nem kis kihivás. Itt látszik, hogy a kevéske földterületet mennyire kihasználják, intenziv termeléstechnikát alkalmaznak.
kymara 2019 júl. 27. - 21:31:09
(237196/239045)
Sziasztok! Most megy a lichi adón Ázsia ízei műsor. Dél Korea királyi konyháit és ételeit mutatják be. Még fél órát tart.
Illiona 2019 júl. 27. - 21:23:34 Előzmény edimir
(237195/239045)
Én olvastam mindkét kötetet. Valóban sok rosszat irnak róla, nekem is ez a véleményem, de viszonylag hűen követi Wu Császárnő életét. Másrészt egy olyan világba visz el minket, amiről nem tudhatunk, és ez jó.
Abból gondoltam hogy ez egy hatásvadász regény, hogy egyszer bent voltam a városban, és megláttam egy könyvesboltban ezt a regényt. Gyönyörű, sokatmondó fedőlapja volt, igy megvettem. Amikor itthon belenéztem, láttam, hogy ez a 2. kötet, igy internet, webáruház, és ugy gyorsan megrendeltem a 1. kötetet. Akkor már olvastam a negativ véleményeket róla.
Azután az első beirás: Marknak. Ez olyan amerikás, nem?
Hogy a forditás, a magyarra való forditás pongyola szóhasználatú, ez is igaz.De nem tudni, mennyi volt az eredeti szövegbe.
Más: hogy jön ahhoz egy amerikai irónő, még ha kinaiként is született, hogy egyes szám, első személyeként tálalja a történetet. Wu Császárnő alakját, személyét felvenni egy bármilyen közönséges kis irőnőnek nem illendő, és akkor finom voltam!!!! Ez minimum tényleges felségsértés. Még a kommunista Kinában is!!!
Mindenesetre a történet végetér azzal amikor még Wu Császárnő férje él, és tudjuk, hogy ez az életének az első fele csak. Majd meglátjuk, lesz-e folytatás. Én a negativumok ellenére azért elolvasom.
8/10
edimir 2019 júl. 27. - 17:53:47 8/10 Előzmény edimir
(237194/239045)
Weina Dai Randel: Hold ​a palotában

Nagyon vártam a regényt és számomra hatalmas csalódás volt. Azt hittem, hogy a szerző ilyen komoly kutatómunka után végre egy remek történelmi regénnyel rukkol elő Wu/Vu császárnőről, elvégre a téma megérdemli. Úgy tűnik több kötetre tervezte a császárnő életének regényes rajzát...
Azt hiszem, én itt az első után már nem vagyok kíváncsi a többire.
Ismertető: https://moly.hu/konyvek/weina-dai-randel-hold-a-palotaban
A csalódásom okait azok fogalmazták meg, akik 3 csillagot adtak csak a regényre....

Ki olvasta?
8/10
edimir 2019 júl. 27. - 17:02:45 8/10 Előzmény edimir
(237193/239045)
off
Before We Get Married - 9. rész
Spoiler

Hajnalban megnéztem felirat nélkül, most meg felirattal, igaz, csak 84%-os volt, de én 100%-osan türelmetlen!:)))))))))))))))))))))))

Mindig rácsodálkozom, hogy ez a sorozat mennyire jó, egyszerűen mindent szeretek benne, forgatókönyv, karakterek, párbeszédek.... és természetesen a színészek alakítása...

Hmm, az jutott eszembe, míg ezt a részt néztem, hogy mi is hiányzott igazán a Search:WWW sorozatnál, ahogy a 3 nő párkapcsolatát néztem.... pont az, ami itt egy mozdulatban, egy pillantásban megvan, hogy úgy tud váltani, hogy kacagnom kell, a másik pillanatban lángra gyúl a monitor is.... Hogy jól működik a kémia a két főszereplő között... milyen semmitmondó, olyan atmoszférát tudnak teremteni, ami már varázslat.... pedig ugyebár a "téma" örök.....

Még én, a nagy tea kedvelő is megértem, ha vki megőrülne egy ilyen kávéért!:))))))))))))))
8/10
edimir 2019 júl. 27. - 02:53:46 8/10 Előzmény Illiona
(237192/239045)
Before We Get Married - 9. rész

Láttam, hogy fenn van, de az angol felirat hozzá jelenleg 4% áll!:(
8/10
edimir 2019 júl. 27. - 02:29:30 8/10
(237191/239045)
Off
Search: WWW - Before We Get Married
Spoiler

Egyébként ha úgy tetszik, sokszor éreztem igaznak a Before We Get Married felvetéseit a Search: WWW nézése közben. A Before-ban felveti a férfi, hogy vajon a lány a Nyugdíjas-Tervet mennyire a saját vágyaira alapozta. Itt is jöhetne a Search: WWW-ben egy ilyen végiggondolást, kétségeket támasztó vki... és végül is jön...

Mindegyikük életébe jön vki, aki által végig kell gondolniuk az addigi életüket, jó célt tűztek ki, jól választottak partnert... stb.?

Ha belegondolunk, akkor látjuk, hogy egyik nő sem volt igazán maradéktalanul boldog, még akkor sem, ha a karrierjükben szinte a csúcsra jutottak. A sorozat alatt kezdenek el az életükön gondolkodni, eddig csak élték vmi szerint. Bár vége a sorozatnak, de az önvizsgálatnak még koránt sem jutottak a végére.
Tényleg így akarok tovább élni, valóban erre vágyom? Tényleg ez tesz boldoggá? Ilyen szeretnék lenni 20-30 év múlva? Még van, hogy fel sem tették önmaguknak őszintén a kérdést, nemhogy a válaszig eljutottak volna. De legalább már elkezdték.

Minden változtatáshoz kell bátorság, egy kapcsolat elmélyítéséhez pedig talán a legnagyobb. Felvállalni a bizonytalanságot, hogy semmire sincs garancia, kiszolgáltatni magunkat, bízni vkiben... Ez a három nő úgy élte le eddig az életét, hogy a tapasztalataik nem igazán szóltak amellett, hogy van ilyen kapcsolat, vagy legalábbis egyik sem érte meg eddig a kockázatot, hát persze, hogy szkeptikusak, hát persze, hogy fenntartásaik vannak....

8/10
edimir 2019 júl. 27. - 01:57:26 8/10 Előzmény Illiona
(237190/239045)
Off
Search: WWW
Spoiler

Nos, amennyit eddig gyereknevelésből koreai sorozatban láttam, ha van reinkarnáció, hát én biztosan nem szeretnék Koreában gyermekként újjászületni!:)))))))))))))))))))))))

De félre a tréfát, eddig a sorozatokban nem igazán láttam jó megoldást a gyermeknevelésre. A kisebb gyerek esetében, mint a Mother os Mine-ben az kis unoka... ott a nagymamák kényszerű bevonása után a bébiszitter volt a megoldás. A SKY Castle pedig maga volt a rémálom a középiskolás gyerekekre nézve, hogy csak a legutóbbi sorozatokat idézzem, amiben gyerek fordult elő.

Igen, a gyerek az egész életünket megváltoztatja. Bizonyos módon korlátozza, de ugyanakkor ki is teljesíti. Nem a gyerekkel töltött idő mennyisége, hanem a minősége a döntő. Hány gyerekről tudjuk, hogy az anyja otthon van vele (állítólag), valóban egy légtérben tartózkodnak, de anyuci mással törődik, a gyerek be van ültetve a TV elé, esetleg a 120. újabb játékot nyomják a kezébe azzal, hogy játsszon vele egyedül.

Sokan neveltük fel munka mellett a gyerekünket, ettől még dolgoztunk/dolgozunk, a munkahelyen is próbáltunk/próbálunk törekedni a legjobbra. Nincs 100%-os nő. Vmi egy kicsit háttérbe szorul. De sokat segít a dolgokon, ha jó a prioritás, ha az idővel jól gazdálkodunk. Mert mi a fontos a gyerek számára? A biztonság, az, hogy tudja, hogy feltétlenül szeretik és elfogadják. Ha beszélgetnek vele, hogy el tudjon igazodni a világban és saját magát is el tudja ebben helyezni. Ez valóban beszélgetés legyen, ne pedig üres szólammá silányuló állandó dörgedelem a másik meghallgatása nélkül. A szokások kialakítása, a normák/ korlátok elfogadtatása, hogy tudja, mit tehet és mi az, amit nem... hogy neveljük. .. és persze játszunk vele... Nálunk még mindig hagyomány a nagy karácsonyi társasozás hajnalig, pedig a fiúk már felnőttek!:)))))))))))))))

Bae Ta-Mi a nehéz nap után beül leinni magát, ill. játszik egy hagyományos verekedős játékkal a játékgépen... idő.... ez várna rá, ha egyedül marad vigaszként, esetleg részegen kikötni egy pasas ágyában... de vajon ettől boldogabb lesz?
Én nagyon is el tudom képzelni, hogy a közös gyereküket a zeneszerző indítja oviba, iskolába, este viszont közösen beszélgetnek, hallgatják meg apu legújabb szerzeményét, esetleg játszanak vmilyen számítógépes játékot közösen... vagy csak élvezik egymás társaságát, a nyugalmat, a gyerek beszámolóját a napról... aztán jöhet egy kis hétvégi közös kirándulás... egy nyaralás Ausztráliában, apu nevelőszüleinél.... A munkahely, a karrier. Bae Ta-Mi számára ez nem csak egyfajta pótlék volt? Menekülés a munkába, mert ott sikeres, ott magabiztos? Ha a magánélete is stabil, akkor már nem feltétlen csak a karrier adja meg neki ezt az érzetet, akkor talán megérti, hogy bizonyos feladatok leoszthatók a tehetséges munkatársainak is, nem mindig kell feltétlenül még éjszaka is neki gürcölnie.
Egyébként ebbe a nagy munkamániába azért van üresjárat is.
Lám, Cha Hyun se zavartatja magát, amikor lazán kivesz négy nap szabit, mert a színész fiú szerelme eltávot kapott a katonaságnál.

Egyébként ma is azt vallom, hogy a legszebb látvány az életben egy nyugodtan,alvó gyermek..... Persze a gyerek kötelezettségekkel jár, de hihetetlen örömet is képes adni.
8/10
edimir 2019 júl. 27. - 01:11:27 8/10 Előzmény Illiona
(237189/239045)
Off
Search: WWW
Spoiler

KÉP: felirat - Bae Ta-Mi és a fiatal zeneszerző párbeszéde (3. rész), csak az ő életkoruk van megnevezve a sorozatban, a többieké hozzákalkulálható.

Még egy utalás van életkorra. Amikor a sorozat vége felé Bae Ta-Mi igyekszik meggyőzni Song Ka-Kyung-ot, hogy az Unicon álljon ki közösen a Barroval a kormány ellenében, ami a felhasználok személyes adataihoz szeretne hozzáférni. Itt hangzik el érvként, hogy Song Ka-Kyung-tól ő már semmit se vár el régi barátságukra hivatkozva, viszont ne okozzon csalódást Cha Hyun-nak, aki még a 19 éves (azaz középiskolás) Song Ka-Kyung-ra emlékezik. Song Ka-Kyung megismerkedésükkor volt végzős a középiskolában, Cha Hyun ugyanott lejjebb járt. Ennyi. A korábban feltett rajz taposós képnél látszik, hogy a lányok közel egykorúak, semmiképp nincs köztük 7-8 év különbség.
8/10
edimir 2019 júl. 27. - 00:47:47 8/10 Előzmény Illiona
(237188/239045)
off
Wather
Spoiler

Először nekem is roppant ismerősnek tűnt Seo Kang Joon, aztán bekattant hirtelen a Cheese in the Trap sorozatból a kissé túlfűtött zongorista fiú... ez a szerep is passzol hozzá...

A másik férfi főszereplő Han Suk-Kyu inkább moziszínész, de berémlett a Mélygyökerű fából, hogy már ott is tetszett a nyugalma és a hangja...
Szerintem jó színészeket találtak a szerepekre, egyelőre nem érzek gyenge pontot.

Én az első hat részt egybe nyomtam le. Az elsőnél sokszor megállítva, hogy igazán értsem. Nem könnyű történet, de megéri nézni. Amikor az ismertetőt írtam, szándékosan fogalmaztam homályosan, hogy még véletlenül se lőjem ki a felismerés izgalmát senkinél se, ahogy fokozatosan a helyére kerülnek a dolgok.
Illiona 2019 júl. 27. - 00:13:04 Előzmény edimir
(237187/239045)
Most viszont elkezdtem a Watcher cimű szintén talán krimit. Hogy ez milyen jóóó!
az első meglepetés az a főszereplő, Seo Kang Joon, és itt annyira más, hogy először fel sem ismertem.
Elmúlt az akisfiús bája, ami megvolt a Haneuljae's Murder c tvfilmben, és annyira a hátrányára volt a Hwahung cimű sorozatban.
És ugy ki is kerekedett az arca. A sok mindenféle robotos szerep után egy igazságért harcoló rendőr szerepe nagyon jó, megérdemli!
Viszont a társát ki nem állhatom, mindig túljátsza a szerepeit, de Seo Kang Joon annyival jobb, hogy semlegesiti a másikat.
8/10
edimir 2019 júl. 26. - 23:55:35 8/10
(237186/239045)
Off
Search: WWW
Spoiler

Song Ka-Kyung
A három nő közül a legidősebb, 40 körüli lehet (semmiképp se 45!!!).

Ő a sorozat végén a nagy újrakezdő.... Tkp. csak azt élvezi a jelenben, hogy végre szabad. Hogy miként dönt a jövőjéről, új karrier, párkapcsolat... ez teljesen nyitott... szándékoltan... szerintem ez így a jó...
Hiszen felnőtt korát kötöttségben (elrendezett házasság, Anyós nyomása) élte le. Így aztán most csak kiélvezi, hogy végre szabad. Hogy mit kezd az életével? Ebbe mennyire fog beleférni egy szerelmi házasság és gyerek? Ezt sem lehet kizárni, tudjuk, az Élet hozhat fordulatokat. Biztos, hogy a szabadság érzete mellé be fog társulni az élete újraértékelése, ki tudja, hogy az új életébe minek ad majd prioritást?:))))))))))