8/10
edimir 2019 aug. 10. - 01:51:21 8/10 Előzmény edimir
(237325/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung 13-14. rész
Spoiler

Kicsit vegyesek a benyomásaim ezzel a résszel és a sorozat alakulásával kapcsolatban.
Amit tetszett:
Hogy még a női vizsga feladványát ismétli egyfajta módon a Sors.
A vizsga feladványa a napfogyatkozáshoz kapcsolódó királyi rituálé volt. Erről írta Goo Hae Ryung a vizsgán, hogy a rituálé felesleges, mivel ez egy nem befolyásolható természeti jelenség, inkább felvilágosítani kellene róla az embereket ismertető könyv segítségével. A Koronaherceg még le is torkolta Goo Hae Ryung-ot, hogy a szegény országban a szegény embereknek ételre sem telik, nem hogy könyvre.

A hímlőjárvány idején a Hercegnek egy a népet megnyugtató rituálét kellett volna bemutatnia, aztán gyorsan visszatérni a Palotába. Ehelyett hallgat Goo Hae Ryung-ra és személyes példaadásával nyeri meg az embereket az új eljárásnak, amivel védettséget szerezhetnek a himlő ellen, így megfékezhetővé válik a járvány.

Ha úgy vesszük, akkor az Élet igazolta Goo Hae Ryung-ot... a semmit sem éri királyi rituálék helyett felvilágosításra és megoldásra van szükség, ehhez pedig a nyugati tudományok eredményeit is fel kell használni.

Tett, valódi megoldás a "megnyugtató" látszat helyett. A forgatókönyv építkezése itt jó, logikus, az irány is pozitív.

KÉP: - felirat - Goo Hae Ryung itt Edward Jenner munkásságára utal
Jennerről egy kis ismertető: https://cultura.hu/psziche/a-himlo-ellen-harcolt/
8/10
edimir 2019 aug. 09. - 23:14:09 8/10 Előzmény edimir
(237324/239045)
Before We Get Married

Hogy leszakadt az ég? Szerencsére a humorérzékük nem temetődik a romok alá!:)
8/10
edimir 2019 aug. 09. - 22:56:31 8/10 Előzmény Illiona
(237323/239045)
Before We Get Married

Kész, nincs már oldalam... a kíváncsiság teljesen átfúrta....Eddig is nyavalyogtunk a feliratért, de ennél a résznél egyszerűen muszáj... mert itt most aztán mindenki kimondja, mit kimondja, kiordítja magából, ami benne feszült...

KÉP: No, ennek azért örültem, ugyan leszakadt az ég, de túlélték... és így... a csaták és lelki nyomás után, mert ami/aki erős, annak ez is sikerül.....
Illiona 2019 aug. 09. - 20:36:27
(237322/239045)
Before We Get Married
A 11. epizód az fergetegesre sikerült!
Ez a bunyó hosszú perceken keresztül, ahol még a papirlapok is miszlikre hullottak szét!
nagyon kell majd az angol, talán már vasárnap meglesz!
Illiona 2019 aug. 09. - 19:05:38
(237321/239045)
Jasper Liu : mai fotó
Illiona 2019 aug. 09. - 12:40:57 Előzmény edimir
(237320/239045)
Sziasztok!
végre péntek, és jön a Before We Get Married uj epizódja, már csak az estét kell kivárni.

Én is megnéztem a Rookie Historian Goo Hae Ryung utolsó két részét, nekem kicsit már unalmas.
Ez hogy elmennek fertőzött területekre is, hiába a környezet drasztikus változása, a két ember, a két főszereplő viszonya (még viszonyuk sincs!!! )ugyanolyan mint az első részekben volt. Semmiféle változás. És ez már a 13-14. epizód.
Én semmiképp nem nézem amiatt, hogy hogyan akakult a védőoltások helyzete, ebben sem mond semmi ujat, ugyanaz volt a helyzet mint itt, és most nálunk, Európában is, sokan akarják, és hisznek abban hogy jó, és sokan nem akarják, és hisznek abban hogy ez nem jó. Érvek és ellenérvek, egyetlen olyan mondat nem hangzott el a sorozatban , amit nem hallottam volna másutt.
Még a jövő héten belepillantok, de ha ugyanez a stilus marad, akkor be is fejezem.
8/10
edimir 2019 aug. 09. - 02:18:47 8/10
(237319/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung 13-14. rész
Spoiler

És a fertőzött területen felbukkan a titokzatos Mo-Hwa is.... lám, nem csak sebet tud varrni, de a himlő ellen is eredményesen képes küzdeni... ne felejtsük el, hogy az 1800-as évek elején járunk...

Honnan tud Jennerről? Suk-Young Jee könyve csak 1876-ban jelent meg... (munkásságára még emlékezhetünk a Jejoongwonból)
Vagy az általa alkalmazott eljárás az inokuláció lenne?

Majd jön Micike és elmagyarázza nekünk.
Egy kis ismertető a himlőről: https://www.antsz.hu/felso_menu/temaink/jarvany/jarvany_archivum/oltasbiztonsag/himlo.html

KÉP: a találkozás - Mo-Hwa eljárása ...

A 15-16. rész kifejezetten érdekesnek ígérkezik....

8/10
edimir 2019 aug. 09. - 02:05:22 8/10
(237318/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung 13-14. rész
Spoiler

A Koronahercegben forr az aggodalom és a tehetetlen düh , hogy a csapda miatt a Hercegnek kellett őhelyette a veszélyes küldetésre elmennie.... Indulatát a végkimerülésig folytatott íjászattal vezeti le...
Song Sa-Hee kilép a történész szerepből és beköti a vérző kezét...

KÉP: a Koronaherceg tekintete, amivel a lány gesztusát és szavait fogadja...

Illiona, lehet, hogy igazad lesz....

Ebben a részben sokat nőtt Song Sa-Hee a szememben. Bár jelent a Második Államtanácsosnak. De saját apjának nyerészkedése a himlőjárványon őszintén felháborítja. Mégsem gátlástalan vki, hanem egy erős belső etikai mércéje van, de akkor vajon miért ajánlkozott fel a Második Államtanácsos kémjének?
8/10
edimir 2019 aug. 09. - 01:41:41 8/10 Előzmény edimir
(237317/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung 13-14. rész
Spoiler

Nos, kiderült, hogy nem büntetésből, hanem egy jól felállított csapdának köszönhetően került a himlő sújtotta területre a Herceg.... Azon gondolkodtam, vajon mi baja lehet a Herceggel a Második Államtanácsosnak? Most már kiderült, hogy a Koronaherceg felesége az ő lánya.

KÉP: - felirat - ez viszont igazi bomba volt a számomra. Akkor Ki Lee Rim herceg apja?
Így már érthető a Király ridegsége az irányában.

Megjegyzem, tényleg félelmetes Im királyné....
8/10
edimir 2019 aug. 09. - 00:37:25 8/10 Előzmény Illiona
(237316/239045)
Ezt írtam:
"Exbarátnő
Egy napig se dolgozott, bár van végzettsége. Tudjuk, hogy okos, eddig rendben. DE sehol máshol nem kerülne nulla szakmai tapasztalattal olyan pozícióba, mint a Guoxi-nál. A céget és annak fejeseit kizárólag Chu Kehuan révén ismerte meg, aki 7 éve ott dolgozik. Ő "teázgatott" a fejesek nejeivel, Chu Kehuan gürcölt éjjel-nappal. "

Vagy én nem fogalmazok világosan, vagy a szövegértésednél van a probléma. Épp azt írtam, hogy Chu Kehuan dolgozik a Guoxi cégnél, az ő révén kerül kapcsolatba az Ex Barátnő a cég vezetőivel. Gondolom, hogy Chu Kehuan magával vitte a céges rendezvényekre, bemutatta anno. Aztán az Exbarátnő szépen egy kis hízelgéssel, jópofizással, körüludvarlással benyalta magát a vezetők feleségeinél, főleg az elnöknénél. Ha nincs Chu Kehuan, akkor meg se ismerheti őket!

Igen, én is gondolkodtam azon, hogy miért nem látjuk Chu Kehuan egyetlen rokonát se felbukkanni.
Nem tudok másra gondolni, mint arra, hogy esetleg korán árvaságra került, ezért is volt számára olyan fontos a család. Esetleg ezért kötődött annyira az Exbarátnő családjához, mert őket tekintette a családjának, ezért is volt olyan fontos neki az Exbarátnő anyjának tett eskü annak halálos ágyánál, mert azt esetleg mintegy 2. anyjának tekintette.
Illiona 2019 aug. 09. - 00:02:26
(237315/239045)
Nem hiszem el!!!! :))))

Honnan veszed ezt a 7 évvel ezelőtti történéseket? Csak kérdezem?
Az nem lehetséges, hogy a volt barátnőnek már akkor is voltak kapcsolatai, és épp ő vitte oda Kehuant a céghez?
Erre vonatkozóan semmilyen információ nincs.
Mint ahogy arra sem, hogy a volt barátnő milyen kapcsolatokkal rendelkezett korábban, milyen anyagiak között élt. Csak annyit tudunk hogy az anyja meghalt, és a fiúra bizta a két lányát. Elég szánalmas család lehetett amugy, de attól még lehetett pénze.

Azt sem tudjuk, hogy Kehuan miért ennyire magányos?
Hol vannak a rokonok, a szülők, a régi barátok?
Ezekre nem tér ki a sorozat, mert nincs is szükség ezekre az információkra.
Ez csak 13 epizód, nem 60, ennyi fér bele.
8/10
edimir 2019 aug. 08. - 22:26:48 8/10 Előzmény Illiona
(237314/239045)
Miért, egy nő nem "teremt", csak a férfi?
8/10
edimir 2019 aug. 08. - 22:18:44 8/10 Előzmény edimir
(237313/239045)
Before We Get Married
Spoiler

Még egy közös pontot érzek az Exbarátnő és Nyugdíjas Terv között... mindkettővel elszáll a ló és beképzeltek lesznek. Nyugdíjas Tervnek Maizi döngicséli tele a fejét, csinál belőle igazgatót. Az Exbarátnő fejét az Elnökné sugdossa tele azzal, hogy legyen a cégnél a személyi asszisztense, magasabb szintre helyezve ezzel, mint a 7 éve ott dolgozó Chu Kehuan-t.

Mi a bajom ezzel? Látszólag mindkettőjük dolga rendben... vagy talán mégsem...
SZERINTEM nem.

Nyugdíjas Tervről tudjuk, hogy nagyon jó fejlesztő mérnök. Eddig rendben a dolog. De ezúttal a sanghaji projekt felelőse, 50 ember munkáját irányítja. Ráadásul ő fog tárgyalni az üzletfelekkel. Ő, az informatikus, akinek se vezetői, se tárgyaló készsége eddig még semmilyen formában nem volt próbára téve. Egyszerű mezei beosztott volt. Persze ezek a készségek ott szunnyadhatnak benne, de mi van, ha mégsem? Persze Maizi ott van mellette, hogy segítsen... de az új Dior öltönytől még nem lesz üzletember!!!! És láttuk, hogy Maizinek is fejébe szállt a dicsőség és túl agresszív lett az üzletpolitikája...
Mi van, ha a kezdeti sikerek egyszer csak visszafelé sülnek el a túlzott derűlátás, a kockázatok figyelmen kívül hagyása miatt???? Mert mind Maizi, mind Nyugdíjas Terv csak a pozitív előjelekkel számol, vajon a buktatókat is észreveszik?

Exbarátnő
Egy napig se dolgozott, bár van végzettsége. Tudjuk, hogy okos, eddig rendben. DE sehol máshol nem kerülne nulla szakmai tapasztalattal olyan pozícióba, mint a Guoxi-nál. A céget és annak fejeseit kizárólag Chu Kehuan révén ismerte meg, aki 7 éve ott dolgozik. Ő "teázgatott" a fejesek nejeivel, Chu Kehuan gürcölt éjjel-nappal.

SZERINTEM azzal, hogy az Elnöknő ajánlatát elfogadta a személyi asszisztensi állásra ő is olyan polcra tör, mint Nyugdíjas Terv az igazgatósággal... olyan terepre merészkednek, ahova nem biztos, hogy valók. Lehet, hogy megállják a helyüket, de lehet, hogy nem. Mindkettőjüket a cég fejese támogatja... az egyiket az Elnökné, a másikat Maizi. Ráadásul az Exbarátnő semmit se tett le a cég asztalára a nyaláson kívül, Nyugdíjas Terv legalább már igen.

Lehet, hogy az Exbarátnő húzásánál elfogult vagyok, de sose kedveltem az ejtőernyősöket, mert nekik az nem jár, nem tettek érte semmit.... Ráadásul az Exbarátnő még nagyképű is. Én nem úgy láttam, hogy Wei Wei-t lemosta volna a tárgyaláson, inkább úgy, mint aki új pozíciójának jogosságát és a többiek felettiségét igazolni akarja és egyben Wei Wei-t megalázni. Csak leosztja a projekttel szembeni lehetetlen elvárást, pattog, aztán távozik. Ennyi. Ettől még nem fogok elájulni!

KÉP: - felirat - !! Így lehet a kinevezés feletti örömet, 7 év munkáját, egy férfi önérzetét lenullázni!
Illiona 2019 aug. 08. - 21:58:43
(237312/239045)
Before We Get Married

Amikor teremtéstésről volt szó, kizárólag a két férfiról irtam, nem is értem ezt az utolsó beirásod.
Tudod, hogy nem szoktam képekre kattintani, csak elvétve, ha valami fontos - ez most nem az az eset.

Igen a tanyér csikorgása és Wei Wei teljesen kinyalt tányérja: hogy mindenki, még az egyszerű gondolkodásuak is megértsék a két lány közötti különbséget. Én is pl megértettem.

Amit a kéretlen szivességről irtál, ez igy igaz, ezt is én már évek óta mondogatom, hogy csak a kért szivesség a szivesség, amit nem kértek, az durva beavatkozás más életébe. Már többször is beszéltünk erről.

Várom a holnapi epizódot.
8/10
edimir 2019 aug. 08. - 21:37:12 8/10 Előzmény Illiona
(237311/239045)
Before We Get Married
Spoiler

Exbarátnő
KÉP: felirat - az ő "munkája" 10 év alatt, az áldozata a szeretett férfiért!!!!!
Csak a férfiért teszi? Az igényelte tőle ezt a fajta segítséget? Vagy inkább önmagát szeretné látni egy magas polcra jutó férfi feleségeként? Mennyire őszinte a ragaszkodása a férfihoz, és mennyire inkább ahhoz ragaszkodik, aki általa lehet?

Valójában ő sem "teremt". Nem csinál mást, mint Chu Kehuan hitelkártyáival vásárolgat. Ja, meg különleges kávét tud főzni! Nagy dolog, hogy elviszi a férfi ruháit a tisztítóba... ez talán még belefér az idejébe, meg ugyanakkor a sajátját is hozzácsapja. Bocs, vitt neki egy pohár vizet, amikor éjjel még otthon is dolgozott Chu Kehuan.

Nem véletlen, hogy Chu Kehuan annyira meglepődik, amikor Wei Wei bemegy a tóba a legjobb ruháját kockáztatva a Fuji almáért... mikor előző este az Exbarátnője azért cibálta haza telefonon segítséget kérve, hogy vigye fel a töméntelen vásárolt cuccot, amiket a férfi előléptetése kapcsán szán ajándéknak a cégnél benyalós figyelmességként, s amit annyira rühell Chu Kehuan.

Vagy. Ugyebár csak a legelőkelőbb éttermekben hajlandó enni, de még ott is kényeskedik, hogy kihűlt a hús... ahogy pedig nyiszál, még a tányér is csikorog belé.... a konyhában még eddig csak kávét főzni láttam....

Mennyire értékeli Chu Kehuan, amikor Wei Wei elküldi a személyzetet és maga készíti az ételt a luxus campingben.

Igen, az Exbarátnő már majdnem ott van, ahová Nyugdíjas Terv csak szeretne feljutni, az avanzsálás különböző stádiumában, szintjén állnak, de ami hajtja őket, az nagyon is azonos....
8/10
edimir 2019 aug. 08. - 21:09:30 8/10 Előzmény Illiona
(237310/239045)
Before We Get Married
Spoiler
KÉP: - felirat -!!! OK, akkor ő csak ivott a párkereső összejöveteleken!:)))))))))))))))))))))))))) És kizárólag csak misebort!:))))))))))))))))))))
Azzal "áztatta" csak magát, ill. jobban mondva a torkát!:)))))))))))))))))))))

SZERINTEM azért alkalmanként több is megesett, nem azt mondtam, hogy válogatás nélkül és olyan nagy számban fogyasztva az alkalmi partnert, mint Ke Fei, de gyakorlatilag ugyanazt akarta az alkalmi partnerétől.
Illiona 2019 aug. 08. - 21:01:10 Előzmény edimir
(237309/239045)
Before We Get Married

Wei Wei ex barátja esetében igazad is van, de Kehuan ex barátnője esetében nem hiszem. Neki az elismerés, a karrier az első. - Ami persze majd hozza magával az anyagiakat is, másodsorban
végig azon "dolgozik", (kávézgatás ugye a feleségekkel) hogy Kehuan előmenetele minél gyorsabb, és sikeresebb legyen.
Ebben is van egy szintkülönbség a két páros között, de leginkább a két férfi között. (arra már nem emlékszem, hogy itt beszéltünk erről, vagy a telefonban).
Az anyagiak megteremtése, a matéria gyözelme a szellem fölött, innen nagyon messze van még az út a bölcsességhez!(de nem reménytelen!)

Apropó! a hitel felvétele az nem teremtés...
8/10
edimir 2019 aug. 08. - 20:54:35 8/10 Előzmény edimir
(237308/239045)
Before We Get Married

SPOILER
KÉP: - felirat - !!!!
Aztán kiderül, hogy minden más fontosabb ennél a hangzatos vágynál.... mindig vmi miatt el odébb lehet tolni a határidőt, mert az sürgetőbb, halaszthatatlanabb, fontosabb.. és persze a halasztásért remek kárpótlás a nagyobb felhajtással történő lebonyolítás:((((((((((((((((((((
8/10
edimir 2019 aug. 08. - 20:39:28 8/10
(237307/239045)
Before We Get Married

SPOILER

Furcsa, de Chu Kehuan Exbarátnője és Nyugdíjas Terv is vhol az anyagi javak megszállottja, miközben a párja valós igényeire nem figyel oda... mindketten azt hiszik, hogy a nagyobb, a magasabb, az extra a több... pedig nem... Igazi telhetetlenek...

sem Chu Kehuant, sem Wei Wei-t alapvetően nem ez érdekli, hanem az egymással való törődés, azt, hogy tiszteljék, megértsék és szeressék őket.

Nyugdíjas Tervnél jön ki a leglátványosabban. Mondhatod , Illiona, hogy a férfi dolga, hogy teremtsen. De ez a fajta anyagias megszállottság már régen nem a teremtésről szól. Ez már túlzott kapzsiság és a fejembe száll a dicsőség esete, amikor már semmi sem elég... és semmi se elég jó nekem.....

Összespórolnak 20 milliót, 8 millió engedménnyel megveszik Chu Kehuan 32 milliót érő lakását mindössze 24 millióért. a maradék 4 millióra hitelt vesznek fel. Eddig még teremtés.
De az, hogy ezt a családi otthonnak szánt lakást kockára teszi Nyugdíjas Terv azzal, hogy a 4 milliós jelenlegi jelzálogkölcsönüket 30 millióra emelteti, ebből pedig részvényt vesz... na ez viszont már nem teremtés, hanem kapzsiság, mégpedig a legveszélyesebb...

Nyugdíjas Tervnek fogalma sincs a tőzsdéről, életében nem volt még részvénye. Ok, hogy a saját cége részvénye. De akkor is, olyat kockáztat (otthon), amit nem szabadna. Már nyerészkedni akar, nagy pénzt szakítani, már olyan távlatokat kezd valós lehetőségként számba venni, amiről még csak álmodni se mert soha. Hogy merjünk álmodni? Persze, de azért ne feledjük, Nyugdíjas Terv még az eredeti nyugdíjas tervbe se kalkulált bele soha semmilyen kockázati tényezőt, se egy váratlan dolgot, se egy balesetet, semmit. Az ő eredeti terve csak matematika volt, ami nélkülözte az életet, a maga kiszámíthatatlan fordulataival.

Újranézve hánynom kell tőle. Most tűnt fel, mennyire gerinctelen kis sunyi. Már nem hat meg a szorgalma, a túlórázása... Igaza volt Ke Fei-nek, aki csak Akárki-nek titulálja... emberileg nulla.
Egy önző alak, aki egyre beképzeltebb, egyre úrhatnámabb lesz.
És nem, nem fogom sajnálni, amikor pofára esik a részvényekkel és Maizi-vel.


KÉP: - felirat - nem csak a sprórolási lehetőséget kellett volna csak észrevenni a gesztusban, de a saját fogyasztását álló ember büszkeségét és öntudatát is, és azt tisztelni!!!!!!!
8/10
edimir 2019 aug. 08. - 19:33:10 8/10
(237306/239045)
Before We Get Married

SPOILER

Chu Kehuan

Egyébként újranézve Néhány dolgot már másként látok.
Chu Kehuan számára a legfontosabb a család. Minden ide vezethető vissza. A két nővért, Exbarátnőt és a húgát is "Családtag"-nak tekinti. Ettől olyan elnéző az Exbarátnővel szemben, amíg Wei Wei fel nem bukkan.

Az életét vmilyen szinten ő is megtervezte (ha nem is Nyugdíja Terv!:) ) adott volt ehhez a párkapcsolata 10 éve, 7 éve kezdett a cégnél, a brókerség, amivel a nagy pénzt kaszálta, csak arra kellett neki, hogy jólétet teremtsen és kiemelkedő teljesítményével a kevésbé jól fizető, de nem annyira hajszás befektetési igazgatói székbe kerülhessen....
És eközben ott munkált benne a teljes család utáni vágy, azaz, hogy gyereke legyen
Tehát egy viszonylag jó életkörülmények között élő családról álmodott.

DE aztán láttuk, hogy épp az nem jött össze, amit a legjobban akart. A párkapcsolata kihűlt, a gyermeket elveszítette...

És itt álljunk meg! A 9. részben kiderül az Exbarátnő elszólásából a kórházban, hogy nem is volt abortusz, mivel terhes sem volt a nő.... Hoppá!!!! Már akkoriban is átverte Chu Kehuan-t?????????
Esetleg terhesnek vélte magát, aztán rájött hogy mégsem az, de nem beszélt róla a férfinak, az pedig azt hitte, hogy valódi terhesség volt és a nő elvetette a babát? A körülményektől függetlenül a nő nem volt őszinte a terhességgel kapcsolatban. Nem tisztázta a dolgot. És ezzel a sumákolással férfit megtévesztette, olyan kínlódásnak tette ki azóta is, aminek nem volt alapja.

Ez a kapcsolat elhibázott volt az elejétől, még ha 10 éve úgy hitték, hogy szeretik egymást, akkor is. Mert az Exbarátnő sosem értette meg, mire is vágyik Chu Kehuan. Nem akarta, hogy a párja "megváltozzon, sose vágyott arra, hogy miatta együtt teázgasson a vezetők nejeivel, hogy törleszkedjen hozzájuk, hogy "áldozatot hozzon érte". Ő a maga tehetségéből, szorgalmából akart érvényesülni. Azt sem vmi mániákus karriervágyból, hanem a jövendő családja jóléte érdekében. Biztosan örült, ha a párja csinos, jól öltözött, de sohasem vágyott arra, hogy egy mániákus vásárló váljon belőle, főleg nem olyan, aki ajándékokat vásárolgat mindenkinek, hogy Chu Kehuan karrierjét egyengesse.

A vicc az, hogy Chu Kehuan a lelke mélyén sokkal családcentrikusabb, mint Nyugdíjas Terv, akiről a sorozat elején feltételezhettük. Chu Kehuan számára mindig az ember az első, Nyugdíjas Tervnek a pénz.

KÉP: - felirat -!!!!