Illiona 2020 jan. 11. - 12:12:03
(237905/239045)
Találkozó!!!!!!!

ezuton meghivok minden koreai film és sorozatrajongót 2020 február 01-én szombaton Budapestre, a Belgrád rakpartra a Szegedi Halászcsárdába.
ide:
https://www.szegedihalaszcsarda.hu/

(Ez a Hajóállomás felett van. ) Szegediek üzemeltetik, a szakács, az üzletvezető, a pincérek mind szegediek, vagyis igazi délvidéki "szives" vendéglátással találkozhatunk.
Étlap is ott van az oldalukon. lehet nézegetni.
a találkozó 11 órakor kezdődik, és aki informálódni is akar és beszélgetni is, az jöjjön 11-re, hiszen akkor fogunk képeket nézegetni is.

Kép: sajnos csak nyári, muskátlis képek vannak fenn a honlapon, hát most az invitálás muskátli nélküli, de a látvány kárpótol.
Illiona 2020 jan. 11. - 11:17:06
(237904/239045)
Stove League

SPOILER

Ez jó, még csak holnap lesz talán időm megnézni a 7-8-as epizódot. Vagyis mégiscsak igazam volt ennek a két éles témának a megitélésében.
"Mert nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani."
Tudom ez a mai média által meghatározott országokban nem igy van, nem igy akarják láttatni, de én igy látom, Ha akarnánk, mindenre azt mondhatnánk, nincs "bizonyitva" és ez csak mese.
Akik valamilyen módon kapcsolódnak a felső vezetéshez, vagy a a médiához, azoknak tényleg feddhetetlennek kellene lenni. De persze ez csak az én meglátásom, a valóság nagyon messze van ettől, és persze csak Koreában :))))))

az előző beirásodban csak egyetlen szó volt, ami sértette a fülem, még jó hogy csak olvastam: "mesterségesen" kavart vihar. Nos ezt ő saját maga huzta saját magára. Ennyi.Semmi mesterséges.

Kép: a főszereplőnő. Minden lében egy hangos kanál. Nem több.
Nem lenne ő rossz személyiség, de annyira gyerekes, éretlen, ugyanakkor vezető beosztása van egy sportklubban?????????????

És még egy gondolat a mozgássérült fiúhoz: voltak ugyanolyan képességekkel megáldott egészséges állásra jelentkezők is! Szó sem volt arról, hogy ő volt a legjobb!!!!!!!!!!!!!!!!!!

És még egyetlen gondolat a csapat feloszlatásához: ez a csapat magántulajdonban van, egy vagy két család finanszirozza ezeket az irdatlan összegeket.
Lehet-e felróni nekik, ha nem akarják tovább?
Az államnak kellene ezeket felvállalni. Mondja ezt több ezer sportoló. És mit is mond az adófizető??? az is fizet jócskán, aki nem is nézi ezeket a sportokat!!!
nos, ez már elég sok kérdés, nemigaz?
8/10
edimir 2020 jan. 11. - 10:26:19 8/10
(237903/239045)
Hmm, milyen érdekes, ha egyidőben futó sorozatokban felbukkan ugyanaz a színész egy teljesen más karakterben.
Ilyen Kim Do-Hyun, aki a most futó Woman of 9.9 Billion sorozatban gengsztert játszik, aki a főnöke sógora is egyben. A Stove League sorozatban pedig csak az utóbbi két részben figyeltünk fel rá az elemző osztály vezetőjeként.

KÉP: Kim Do-Hyun, fenn a gengszter - lenn az "irodista"

Bár mindkettő mellékszerep, de a gengszter azért nagyobb hangsúllyal szerepel a maga sorozatában, mint az "irodista" az övében.
Nos, két különböző karakter, de mindkettőben jó az alakítás. Ilyen mellékszereplők is kellenek a háttérben ahhoz, hogy a sorozat "működjön".
http://asianwiki.com/Kim_Do-Hyun
8/10
edimir 2020 jan. 11. - 09:39:49 8/10 Előzmény Illiona
(237902/239045)
off
Stove League - 8. rész

SPOILER

A történetben előre haladva látjuk, hogy nem véletlen volt a megosztó hátterű játékos (katonai szolgálat helyett beteg feleség választása) és a mozgássérült testvér a csapatnál való alkalmazása a forgatókönyvben.

Miután kiderült, hogy a csapat igazgatója nem hajlandó szétverni a csapatot, hanem épp ellenkezőleg, az új szezonra szeretné eredményesebbé tenni, s ezzel a tulajdonos szándékát áthúzni, aki szép csendben szabadulni szeretne a baseball csapattól, így a kellemetlenné váló igazgatótól akarnak megválni.

Az első csapdahelyzet, amit felállítanak, hogy elbukjon benne, az a bértárgyalások. Abból zseniálisan jön ki, megoldja a lehetetlent. Tehát újra kell próbálkozni vmi mással, amivel el lehet buktatni. Ez pedig a játékos és a testvér körül mesterségesen kavart vihar, hogy ennek szele söpörje ki az igazgatót a székéből.

KÉP: mondjon le önként, miután a közvéleményt a két eset kapcsán ellene hangolták!
Húúúúúúúúúúúú, még nem tudjuk, ebből hogy mászik ki, de szeretjük ezt a hűvös, intelligens, fantasztikus problémamegoldó igazgatót. Vhogy majd megoldja ezt is, nagyon szorítunk érte!:)))))))))

Nem tudom, milyen Dél-Koreában a médiatörvény. De komoly retorzióval nézne szembe egy szigorúbb média etikájú országban a riporternő, aki a játékossal készült riportot olyan módon vágatta össze, hogy ezzel teljesen hamis irányba vigye el az eredetileg felvett anyagot. Egy sajtópert simán lehetne a nyakába varrni érte, ami kellőképpen tönkre is tenné a karrierjét, a szakmai hitelességét.

Remek a történet, nem véletlen, hogy az alapjául szolgáló forgatókönyv az MBC 2016-os Dráma forgatókönyv versenyének egyik nyertese volt. Egyrészt egy Koreában népszerű sportág kulisszatitkaiba vezeti be a nézőt egy olyan időszakban, amikor a csapatok felkészülése folyik az újabb idényre. Másrészt kapunk egy olyan főszereplőt kalauzként, aki úgy oldja meg az elébe tornyosuló problémákat, hogy közben velünk is átláttatja a nagyobb összefüggéseket, általa rájövünk, hogy van reális kiút, sőt, a nehézség a javunkra is fordítható. Ilyen szempontból nagyon is pozitív a sorozat "üzenete".


8/10
edimir 2020 jan. 11. - 00:52:27 8/10 Előzmény Illiona
(237901/239045)
off
Stove League

SPOILER

A mozgáskorlátozott "öcsi". A csapat igazgatójának testvére sportbalesetben bénult le, került kerekesszékbe, miközben utolsó baseball mérkőzésén játszott.
Bátyjának volt is emiatt lelkiismeret furdalása, hiszen fivérét, aki korábban véget akart vetni sportolói pályafutásának, éppen ő biztatott arra, hogy folytassa. Ez tehát számára máig egy súlyos lelki teher. Együtt laknak, egy fedél alatt élve nap mint nap látja a kerekesszékben a testvérét és az önvád nap mint nap azzal szembesíti, hogy ő juttatta oda. Az "öcsi" a háztartást vezeti és a laptopját bűvöli.

Az elemző osztályra keresnek megüresedés miatt új munkatársat. Az "öcsi " jelentkezik. A többi felvételiztető számára (hiszen kezdetben nem tudják, hogy kinek is a testvére) roppant felkészült, szakmailag megbízható ismeretekkel rendelkező jelölt, akit örömmel vennének fel. Tehát objektíven nézve megfelel az elvárásoknak, a rostán átmegy! A csapat igazgatója fedi fel az interjú végén a köztük lévő kapcsolatot, szinte kegyetlen szenvtelenséggel szembesíti a testvérét a fizikai korlátaival, az ajtóküszöb magasságával, hiszen egyedül, segítség nélkül még a terembe se tudott volna bejutni, ahol a jelöltek interjúja folyt. Hol látsz te ebben pozitív diszkriminációt???????

Azért veszik fel, mert alkalmas! Ennek nincs köze a rokoni kapcsolathoz. Mint ahogy a mozgáskorlátozottságához sem, megoldják, hogy az épületen belül tudjon önállóan közlekedni.

Szerintem pedig ez a jelenetsor nagyon is használ a történetnek. Hiszen utána a két fivér tudja a régi sebet kezelni. Kiderül, hogy az "öcsi" nem hibáztatja a bátyját, nem utálta meg a baseballt, nem traumaként éli meg, ha baseball mérkőzés videóját kell néznie, sőt! Érdekli az elemzői munka, régóta foglalkozik vele. Végre olyan munkát talál a csapatnál, ami tetszik neki, örömét leli benne.

Hogy mekkora a változás pozitív irányban a kapcsolatukban, azt jól mutatja a képsor, amikor immár az igazgató készíti a vacsorát az "öcsi"-nek...

A puskaporról. Kihűlni??? „Bízzál Istenben, és tartsd szárazon a puskaport.”

A 7. részben azt látjuk, hogy az "öcsi" teljesen beilleszkedett a csapatba. Nem az igazgató testvérkéje, hanem egy szorgos kolléga.

KÉP: ilyennek se igen láttuk a mindig higgadt igazgatót!:))))) Hogy ki hozta rá a frászt és hogyan? A 7. rész a bértárgyalásokról szól!:)))))))))))))))))))))
Illiona 2020 jan. 10. - 23:40:53
(237900/239045)
Stove League
Spoiler
Biztosan meg fogjuk kérdezni a koreai barátaimat is, meghivtam őket február 1-re, el is jönnek, vagyis "csak tiszta forrásból" ... :))))
a 6. részben is volt ebből a pátoszos, nekem nem tetsző stilusból.
A mozgássérült fiú munkavállalása nekem egy nem tetsző alakulása a történetnek.
Persze hogy a főszereplő lány egyből elalélt, az a várakozásomnak megfelelő volt.

Mint mondtam, semmilyen kirekesztést nem szeretek. vagyis a pozitivat sem.!!!!
Itt pedig ennek voltunk tanúi.
A férfi vezető beosztásban dolgozik, vagyis az öcsi akciója, hogy oda felvegyék, ahol a nagytesó dolgozik, kicsit erős.
De ez végül is csak egy sorozat, igy kell szeretni.
Az hogy nagy a nézettsége jogos, Jó a téma, jó a forgatókönyv, jók a szereplők.
A témák, amiken itt vitatkozunk szerintem ott is vitatémák, mint a sorkatonaság, mind a mozgássérültek kezelése. És ki tudja mi jön még... Még 8 epizód hátravan!
Vagyis Kedves edimir, ne hagyjuk kihülni a puskaport!!! :)))))))))
Kép: tolókocsiban...
8/10
edimir 2020 jan. 10. - 22:33:29 8/10
(237899/239045)
off
Psychopath Diary - 16. rész
Spoiler

Kifejezetten üdítő, ahogy főszereplőnk munkahelyi kollégáinak előbb teljes pálfordulását, utóbb pedig kisebb megingás után a szeretetét, segítő szándékát megtapasztaljuk. Szinte a ridegségtől a rajongásig ível a dolog. Az előbb baleknek tartott "kedves" kolléga bátorságra kap, s a többieket a korábban lebecsült kedvessége, nagyvonalúsága nem csak megfogja, de vhogy át is alakítja, jobbá teszi. A légkör is megváltozik, mi pedig megszeretjük ezt az összetartóvá, pozitívabbá vált kis közösséget, ami már nem pusztán csak egy irodában dolgozó emberek csoportja, hanem valódi közösség.

S ezek a nem túl bátor emberek a kollégák, ám főhősünkért a saját árnyékukat is képesek lesznek átlépni....

KÉP: az egység... irodában dolgozók, hát golyóstollak!:)))))))))))))))))))))))))))))))
Ez tetszett, olyan ötletes, újszerű megoldást a tollak csattogtatása, a "fighting" és az "aja" helyett!:))))))
8/10
edimir 2020 jan. 10. - 22:20:21 8/10 Előzmény edimir
(237898/239045)
off
Psychopath Diary - 16. rész
Spoiler


A héten lezárult ez a szokatlan, remek kis sorozat, amely izgalmakat és humort vegyített jó arányban. Érdemes volt megnézni, kitűnően szórakoztam rajta. A végét is sikerült tisztességesen lezárni, az utolsó rész felét, azaz bő félórát szántak rá a sorozat készítői. Hogy míg korábban az idegeink táncoltak az izgalomtól, utóbb már kacagva tudjunk ellazulni és szépen minden a helyére kerüljön, az "erkölcsi" mondanivalóval egyetemben!:))))))))

Ha vki nem értette volna, hogy főhősünk miért is épp olyan, amilyen kezdetben, az itt megkapja a magyarázatot, mert épp ezért nem válhatott gyilkossá semmilyen körülmények között sem.
Tehát amit arról a bizonyos "belső gát"-ról még a sorozat elején írtam, az bizony mindvégig működött
Ugyanakkor roppant érdekes és tanulságos, ahogy ennek a belső gátnak a működését nyomon követhetjük az egyes helyzetekben.

KÉP: főhősünk látszólagos két arca, de valójában mögötte csak egyféle ember van, bármit is hisz magáról....
8/10
edimir 2020 jan. 10. - 21:37:59 8/10 Előzmény Illiona
(237897/239045)
off
Stove League

SPOILER

Nem szeretnék leragadni a témánál, se gumicsontot rágni.
A férfi feleségének szívátültetésre volt szüksége. Úgy tudta, hogy az USA-ban rövidebb a várólista, ami ugyebár egy ilyen életmentő műtét esetében nem elhanyagolható szempont. Senki nem vitatta a koreai kórházak magas szintű szolgáltatásait. Hogy hol mekkora a várólista, fogalmam sincs, erről nem nyitnék vitát. Esetleg micikének van róla infója.

Sem a férfi, sem a csapat igazgatója nem akart "szerecsenmosdatást" (én se), elismerték, hogy a férfi a felesége gyógykezelését választotta és nem a kötelező katonai szolgálatot. Ennyi.

Mindössze egy esélyt akartak a férfi számára, hogy külföldi játékosként a koreai ligában játszhasson, miként ezt az esélyt megkapta a két frissen szerződtetett amerikai játékos.
Apró megjegyzés, hogy a férfi ifijátékosként képviselte az országot a nemzeti válogatottban, ahol túljátszatták, mondhatni "ina szakadtáig", a túlerőltetéstől sérült le a könyöke.

Egyébként a legjobb, ha erről a koreai barátaidat kérdezed meg, ők bizonyára jobban ismerik a közvélemény alakulását e tárgyban.

Megjegyzem, a férfi leszerződtetése az 5. részben volt, a sajtótájékoztató a 6. részben. Az 5. rész nézettsége 15,4%, a 6. részé 15,1% volt. Ugrásszerűen nőtt. Tiltakozó petíciót a forgatókönyv miatt nem adott be senki tudomásom szerint.
Illiona 2020 jan. 10. - 19:20:25 Előzmény edimir
(237896/239045)
Spoiler
Stove League
Nem értek veled egyet (ebben a kérdésben) :))))))))
Azt előrebocsátom, hogy én semmilyen szegregációnak nem vagyok hive. De tényleg semmilyennek-. Ez azért fontos ahhoz hogy megértsük. (nem elfogadjuk, csak megértsük)
Ez a külföldi hazánkfia kérdés azért egy kicsit problémás.
Mert neki volt a felesége betegsége??? Igen volt!
És ezt "csak" amerikában tudták gyógyitani???
Szeretném mondani hogy a koreai kórházak minden tekintetben a világ élvonalába tartoznak.
Ja! fizetni azt kell! na de amerikában (USA) nem kell? ott minden ingyen van? nem hiszem!
Igen, nagyon pátoszos volt ez az epizód!
A szájába rágták minden sorozatnézőnek, hogy BIZTOSAN megértse,(még nekem is pedig én azonnal megértettem mit akarnak mondani) hogy az a koreai idegenben az hűséges a hazájához, a bűne elenyésző, ő a szupersportoló stb. Na én ezt a hangvételt nem helyeslem.
Az hogy mások is voltak és vettek játékosokat annyira nem érdekel, hiszen ez normális a világban.

Hogy a sorkatonai szolgálat alóli kibujás indokolt lenne-e? ezt nem ahhoz a riporterhez kell mérni, aki kibujt alóla, hanem a többi sok ezer kiskatonához. Ja! a többinek nem volt beteg hozzátartozója szerencsére egynek sem! nem volt éppen fellendülőben lévő karrierje, sikere a munkában, amit megtört a katonaság? Hánynak ment emiatt tönkre a párkapcsolata?
Az hogy létezik a sorkatonaság az Észak Korea és az USA miatt van.(elsősorban) Pont az az Usa Akinek benyalnak a gyógyitás miatt!
És megint megérkeztünk ahhoz a támához, ami nem hagy el bennünket, hanem ujra és ujra előkerül: melyik fontosabb? a hit, a Haza, vagy a család.
Itt ebben a sorozatban a családot választja a fiatal sportoló.
A közönség meg megbocsát (megbocsát????) neki. Formálódik egy uj Korea! Hajrá!

Kép: aki minden vitán felül van: A főszereplő
8/10
edimir 2020 jan. 10. - 00:41:15 8/10 Előzmény edimir
(237895/239045)
Off
Woman of 9.9 Billion -21-22. rész
Spoiler

Szerettem volna kicsit írni a sorozatról, de most csak egy kis érdekesség. Van egy vékonyka spanyol szál a történetbe. Leon a rejtélyes vki 3 évig bujkál Spanyolországban. Ő dúdol egy dallamot, ami aztán felbukkan a sorozatban dalként, mégpedig akkor, mikor két bizonyos szereplő jelenete van, akik "nem barátok, nem szeretők.."

A dal a sorozat OST-jában
https://www.youtube.com/watch?v=hHOaaSDefxA

Az eredeti: https://www.youtube.com/watch?v=vTHdnwDgcfQ Hmm, mennyit jelent a nyelv! Elvarázsolja a fület és a szívet!:)

Van magyar változat is: https://www.youtube.com/watch?v=2HpntsA7yGc

Hogy mennyire passzol a sorozathoz?
Egy kis google-s fordítás a dalból:
"Egy-két nap eltel
Te és én egyre távolabb jutunk
Amikor ez a pénz eléri Önt
Kérlek, jöjjön hozzám
Minden nap olyan nehéz
Nem tudom elfelejteni a mosolyod
Az élet nélküled értelmetlen
Mit élsz, mint egy szökevény?"

KÉP: a jelenet, amikor felhangzik a dal... "nem barátok, nem szeretők"... de mégis....
8/10
edimir 2020 jan. 10. - 00:19:51 8/10 Előzmény Illiona
(237894/239045)
off
Stove League

SPOILER

Én egy kicsit másként látom.
1. Nem csak az ó csapatuktól utaztak ki Koreából az USA-ba új játékossal szerződést kötni, hanem másik két olyan baseball csapattól is, akiknek jóval vastagabb volt a zsebe, anyagilag kedvezőbb ajánlatot tudtak tenni. Az első két szóba jöhető kitűnő képességű dobójátékos el is csaklizzák az orruk elől.
Tehát bizony két új amerikai származású idegenlégiós dobójátékos kerül frissen a koreai baseball bajnokságba!:)

2. "Gyengébb"??? Nem mondanám, az egykori ifi válogatott koreai sportoló a sorozat szerint volt olyan jó, ha nem jobb, mint az a bizonyos két amerikai dobó, és csak feleannyiba kerül szerződtetni, mint amazokat!!!

3. Pátoszos történet. Az, hogy a sérülését az USA-ban kezelték, majd a felesége műtétje miatt maradtak kint, ezért nem tért haza és vállalta a sorkatonaságot? Ez a forgatókönyvi indoklás emberileg elfogadható. Azt jelzi, hogy nem egyszerűen egy "lógos"-ról van szó. Hogy a férfi könnyezik, mert esélyt kap? Visszatérhet a hazájába és újra baseballozhat, a két nagy vágya teljesül.

4. Bocsánatkérés. Egyszer már egy másik sportág kapcsán írtam itt a sorkatonai mentességről, most nem térnék újra ki rá. Azért a koreai dobójátékos belső vívódásán túl a sorozat egy fricskát is beletesz ebbe a történetbe. A sajtótájékoztatón éppen az egyik riporter igyekszik a sorkatonai szolgálat kijátszását a frissen szerződtetett játékos orra alá dörgölni, hogy mennyire haragudhatnak majd rá a katonai szolgálatot teljesítő koreai férfiak. Mire az igazgató elegáns riposzttal válaszol, hogy a riportert kivéve, hiszen neki a főszerkesztő apucija elrendezte, hogy az állítólagos magas vérnyomása miatt a katonai szolgálat alól felmentsék.

Azért ne tegyünk úgy mintha nem botlanánk folyton olyan botrányokba, amikor a sztárok bocsánatot kényszerülnek kérni a koreai közvélemény nyomására. Igenis vállalt a csapat igazgatója rizikót, amikor ilyen makulával alkalmazott játékost. Hiszen a csapat támogatói, szurkolói reagálhatnak elutasítással, bojkottal, mocskolódással. Ezért akarta a dolog méregfogát gyorsan kihúzni a sajtótájékoztatóval, hogy aztán majd a férfi pályán nyújtott teljesítménye, játéka megnyerje az ellenlábasokat is.

5. Hogy vki munka mellett, este edz. Minden sportoló, akiben van elkötelezettség és alázat, ezt tenné a helyében. Azaz mindent elkövetne, hogy újra játszhasson, hiszen ez az élete. Hány olyan sportolónak ismerjük a történetét, akik lesérültek, még az orvosok abban is kételkedtek, hogy járni fognak, erre hatalmas erőfeszítések után újra képesek voltak visszakerülni az élsportba. Az este edz ehhez képest szinte semmi.
Illiona 2020 jan. 09. - 17:38:00
(237893/239045)
Stove League

SPOILER
Már irtunk erről a sorozatról, most tart a 6. epizódnál.
Nagyon jó, izgalmas, jó a forgatókönyv. .. mármint valakiknek biztosan!!!
Az első 4 epizód le is ment simán, vagy talán én sem voltam eléggé figyelmes.
Vagy ez igy is van kitalálva, hogy az egyszerűbb lelkek is megértsék?
Az 5. részben külföldre utazik a basebol csapat vezetése, uj játékosok után néztek.
Hát az idegenbeli korei nemzetiségű sofőr lelkem nem maga is besebolozott korábban? és hogy trenirozza magát a mai napig! Szivszoritó látni, ahogy munka mellett éjszaka edzi magát!
Persze kiderül, koreában katonaszökevény!
Jön a nagy pátoszos duma, hogy bocsánatot kell kérni, és visszajönni, MERT MÉG EGY GYENGÉBB , DE KOREAI sportoló is jobb, mint egy idegenlégiós külföldi!
Na ettől a pátosztól igy egy sorozatban elegem is lett.
Mert mire is való volt a kultúra exportja?
Vagy minden ország és minden nép egyenlő, vagy ők akkor ezt hogyan is gondolják?
A választ persze nem mi mondjuk meg.
Majd megkérdezzük koreai vendégemtől februári találkozón.

Kép: a távolba szakadt hazájuk fia
8/10
edimir 2020 jan. 09. - 00:17:17 8/10 Előzmény edimir
(237892/239045)
Off
Woman of 9.9 Billion -21-22. rész
Spoiler

Hogy ki hogyan kapcsolódik a "talált pénz"-hez, kinek hogyan változtatja meg az életét? Így a sorozat kétharmadánál már kezd kitisztulni a kép. Minden szereplő érintett vmilyen módon benne. Igazi csavaros történet, kőkemény, nincs benne feszültséget oldó humor és persze indítékok, kapcsolatok ezer szála gabalyodik egymásba a pénz körül.

A pénz. Már tudjuk, hogyan "teremtődött", hány ember tragédiáján keresztül. Mi is történt 3 éve, ki az a titokzatos vki, akié. Ki miért akarja megsemmisíteni, ki miért akarja, hogy ez ne történjen meg? Ki akarja magának és ki akarja vmi másért? Barátok, szeretők, férjek és feleségek, testvérek , s akiket a sors egymáshoz kever...
Bizony nagyon összerakták a sztorit és a karaktereket.

KÉP: - felirat - Igen, ez a pénz el van átkozva... Lehet, hogy miközben megszerezni akarod, elveszíted a legdrágábbat az életedben....
8/10
edimir 2020 jan. 07. - 17:19:42 8/10
(237891/239045)
Parasite - Élősködők

Cannes után a Golden Globe-on is hatalmas sikert aratott a koreai film. Hiszen elhozta a "legjobb idegen nyelvű film" díját, ugyanakkor bár nem nyerte, de jelölték Bong Joon-ho-t a "Legjobb rendező", Bong Joon-ho és Han Jin-won szerzőpárost pedig a "legjobb forgatókönyv" díjára.
Gratulálunk!:))))))))))))))))))

Itt a koreai filmes csapat a díjátadón: https://www.youtube.com/watch?v=OzHNGnm4eu8

KÉP: a stáblistában a film zenéjében közreműködő magyarok... A filmet és a magyarokat alaposan kibeszéltük Cannes után...
8/10
edimir 2020 jan. 07. - 17:07:12 8/10 Előzmény Illiona
(237890/239045)
:)))))))))))))))

Én is ezért írtam, hogy az Uráltól délre egész érdekes!:) Furcsa, öszvér helyesírással a népnév, angol többes számot ragasztottak a "Magyar"-hoz, én is meglepődtem, amikor észrevettem.
Illiona 2020 jan. 07. - 15:40:44
(237889/239045)
Sziasztok!
nézem ezt a térképet, és nem is értem, hogyan lehet, hogy a magyart magyarnak irják.
Talán volt atérképésznek valami magyar kötődése?
Másképp el sem tudom képzelni. Mindenesetre érdekes.
https://external-preview.redd.it/Tgc_Ol3WYEm_1esZO9C-a4r-Pl6WXozPP1KuYfNJ3uQ.jpg?auto=webp&s=fede110cd8bae71a304a006ba128097475a5fb8a
8/10
edimir 2020 jan. 06. - 23:17:02 8/10
(237888/239045)
off
Princess Agents
Spoiler

Még egy dologról szeretnék írni a sorozat kapcsán. Szeretem, ha egy-egy sorozatban megjelenik vmiféle "jóslat". Ad a történetnek vmiféle más dimenziót, elemeli a Földtől, vmi Égi/Mennyei rendelés beteljesítését, vmi nagy horderőt ad neki. Így volt ez Sillában, a Legendben, de még a Faith-ben is.

Ebben a sorozatban két alkalommal jelenik meg a jóslat.

KÉP: - felirat - Egyszer Chu Qiao-ról, akinek a tenyeréből olvasta ki befogadó apja, hogy magányos csillaghoz hasonló lesz a sorsa. Azaz felemelkedik magasra, de közben elveszíti az emberi kapcsolatait. S valóban, elveszti a családját, a lelki társát Yan Xunt. Hogy teljesen magányos lesz-e? Segítői, követői, bizalmasai akadhatnak majd, de igazi társ nem adatatik meg neki.

A másik jóslat a jóspálcikák közül véletlen kihulló balszerencsét jelentő pálca, melyet Yuwen Yue nagyapja ejt le a férfi utolsó távoztakor a Zöld Domb birtokról. S valóban látjuk a jeges tónál történtekkor, hogy a jóslat beteljesedik.

Vhogy ezek a jóslatok úgy belesikkadnak a sorozat folyamába, nem kapnak hangsúlyt. Érdekes, hogy az Ég/Menny akaratának megnyilvánulását vmi egészen más módon látjuk. Amikor Yan Xun kivégzésének során anyja beazonosítja a családtagok levágott fejét, öngyilkos lesz, a fejeket a tűzbe vetik... ekkor elsötétül az ég, a semmiből vihar támad, ami feldönti a kivégző tér néhány elemét is. A természeti erők tombolása mintha az Ég haragját, rosszallását fejeznék ki.
8/10
edimir 2020 jan. 06. - 22:44:06 8/10 Előzmény Riamara
(237887/239045)
Köszi az invitálást.:) Sajnos dolgozó emberként kevés az időm, örülök, ha sorozat/film nézésre jut, fórumozásra pedig már csak tényleg itt Sillán tudok "lecsípni". Illionával imádom, ahogy másként látunk, de vhol mégis egy értékrenden állunk, kell néha egy kis "sistergés"!:)))))))))))))))))))))) Vele ezt bátran merem tenni, mert tudom, hogy ismerjük annyira egymást, hogy ez nem okoz problémát... még a nappaliban se csapom be tőle az ajtót!:)))))))))))))))))))

Kína filmek/sorozatok. Már régóta nézek kínai filmeket, sorozatokat csak elvétve. A kínai nyelvet már "megszokta" a fülem. De vmiért mégis a koreai sorozatok állnak hozzám közelebb, emberléptékűbbek, nem pusztán a látvánnyal akarnak rám hatni, érzelmileg sokkal összetettebbek, s bár már az X-diket láttam, mégis mindig jön egy olyan, amiben vmi képes megfogni. Így aztán számomra a kínai sorozat csak amolyan kirándulás, kikacsintás, de semmi több.

Princess Agents. Tkp. döncimama kedvéért, az ő ajánlására néztem meg. Nem bántam meg, hogy megnéztem, de számomra túl egysíkú, túl egyszerű volt minden látványossága és a sok szálon futó történet ellenére. Azért Yuwen Yue karaktere összetettségében hol van mondjuk Yushinéhoz képest, vagy akár Xan Yun Bidaméhoz? Ahogy Mishilhez fogható se terem minden kínai bokorban.

Néha a kevesebb a több... nekem ilyen az Alcheon által szedett ibolya megmenteni a hercegnőt... nem vmi meseszerű erdő, hanem egy marék zöld, amin összezárul az ököl a hiábavalóságtól.
8/10
edimir 2020 jan. 06. - 20:24:11 8/10 Előzmény Riamara
(237886/239045)
off
Princess Agents
Spoiler

Köszi, megnyugtattál, hogy nem én voltam ennyire bebambult.

Csak nekem olyan furcsa, hogy Xinger 3 évig a Rigó udvarházban élve még csak kísérletet se tesz arra, hogy tudakozódjon felőlük? Korábban az életét is kockáztatja értük, utána meg teljes érdektelenség a részéről. Rendben, hogy Yan Xunnal kerül a legszorosabb kapcsolatba ebben az időszakban, de a karakterétől idegen, hogy embereket csak úgy lepöcköljön magáról.

Hát igen, ahhoz képes, hogy sok részen keresztül ott lógtak Xinger nyakán, tényleg hirtelen eltüntették őket seperc alatt.

A készítők a nézőkre bízzák, hogy a nővérek további sorsát kitalálják. Túl sok alternatívájuk nincs, a yanbeiekkel kiszökni vhogy Changan'ból, aztán sodródni az árral. Szökött rabszolgaként csak Wei határán túl van esélyük, hogy vhol befogadja őket egy rendesebb család, szállást, ételt ad nekik, amit ledolgozhatnak. Ha a herceg emberei nem segítenek rajtuk vmi biztosabb helyre jutni, akkor rövid időn belül elkapják őket egy igazoltatásnál, aztán halál v. ismét rabszolgasors... kb. ennyi....