Illiona 2020 jan. 21. - 22:10:18 Előzmény edimir
(237965/239045)
Secretly Greatly - a mozifim

Spoiler

nagyon örülök, hogy megnézted ezt a filmet, számomra az első 10 koreai mozifilm között ott van ez is.
Ez egy végtelenül szomorú történet, ahogy a kezdeti bohockodás esetén lassan kezd fel fel villanni ennek a zöld tréningruhás fiúnak a valós énje: világos tiszta elme, a jó fizikai felépités, a segitőkészség, empátia, kötelességtudat.
A vége pedig olyan mint a legtöbb JÓ koreai mozifilmnek: a rózsaszin vattacukor bizony besározódik.

ezt a filmet betenni egy közepes sorozat poénjának, és cikkezni róla: számomra megdöbbentő volt.

Örülök neki, hogy végre ebben a témában egyetértünk, ha ritkán, de ilyen is van!!! :)))

Kép: a filmből
8/10
edimir 2020 jan. 21. - 20:52:53 8/10 Előzmény Illiona
(237964/239045)

off
Secretli , Greatle - mozifilm /Crash Landing on You - sorozat
Spoiler

Ha jól emlékszem, akkor az 1. filmes tábor egyik hajnali filmje volt. Olyan, amit érdemes megnézni és beszélgetni róla. Poénként betenni egy sorozatocskába nem túl szerencsés. Mint ahogy Dong Gu a zöld melegítős "bolond" is több a látszatnál, 5 nyelven beszél, vegyészmérnök, 13 éves korától egy elit alakulat tagjának képzik ki 9 kemény éven át, 20 ezer emberből kiválogatva.

Alakján keresztül sok mindenen elgondolkodhatunk. Az első, ami az eszünkbe juthat, a végtelen pazarlás. Amikor itt egy csodálatosan, sokoldalúan képzett vki, aki hajlandó lenne meghalni a hazájáért, aztán egy politikai szélfuvallat miatt dobnák a kukába őt és a társait, már nem kellenek.

A "halj meg legendásan!"-t is megtagadnák tőlük, az értelmét a haláluknak, a hősies mázt. Sőt, még az addigi életük értelmét is megkérdőjelezik, elégtétel helyett fricska, megalázón és fájón.

Dong Gu azt gondolja magáról, hogy szörnyeteggé változtatták, de téved, mindenek ellenére ott van benne a szeretet, a gondoskodás, a törődés... és a hűség azok iránt, akiket szeret. Az igazi szörnyetegek a rendszer csúcsán lévő "teoretikusok", a professzor, a kiképző tábornok, a katonai hadúr a maga vénségével és mellkast roggyasztó kitüntetés kilóival... és a társaik.

Ha a filmbeli karakter bukkana fel a sorozatban, tuti, hogy nem tanácsot adna az észak-koreai küldertésben lévő 4 kiskatonának, vmi egészen másról beszélne nekik, mint holmi tippecskéről a tökéletes álcázásról . Fenn a tetőn az esőben... ott bizony számos dolog megvilágosodott számára és számunkra is... a fehér ing után már nem jöhet a zöld melegítő, a hős után nem térhet vissza a bolond!

Poén? Szerintem sem. A filmben ők hárman ott a tetőn "megtisztultak", felmagasodtak az őket körülvevő szennyből... a sorozatban ennek nyomait sem látjuk még. Sajnos pont a sorozat erényei koptak ki a 9-10. részre, amiért szerethető volt, maradt egy helyenként giccsbe hajló lamúr és egy olyan irányba fordulás, ami cseppet sem szimpatikus... az északi kiskatonák szájtátott rácsodálkozása a déli bőségre.

A mozifilm megtekinthető magyar felirattal itt:
https://indavideo.hu/video/Secretly_Greatly_part1
https://indavideo.hu/video/Secretly_Greatly_part2
(a jelszó: vöcsökbabo)
10/10
döncimama 2020 jan. 21. - 18:49:56 10/10 Előzmény edimir
(237963/239045)
Sziasztok! Edimir kedves, Silla csak egy van. Semmihez nem hasonlítható! De azért örülök, hogy nem bántad meg, hogy megnézted a Princess Agents-t. Esetleg ajánlhatok egy másikat is? Untouchable Lovers. Van hozzá magyar felirat is. (Bocsi, nem tudom, hogy esetleg írtál-e, nem működik az E-mail-em, szerződést módosítottam és még nincs beállítva) https://azsiaekkovei.hu/cdorama/untouchable-lovers
10/10
Cilia 2020 jan. 21. - 02:12:41 10/10 Előzmény edimir
(237962/239045)
Ezért írtam alább, hogy végre letöltöttem a vágatlan, eredeti sorozatot, így azt nézem most tovább, nem a megvágott részeket, hanem eredeti hanggal és magyar felirattal. Így kerek a film! Az nem zavar, hogy az angol felirat is rajta van, mert a magyar élesebb.
10/10
K. Zsuzsi 2020 jan. 20. - 22:15:46 10/10 Előzmény edimir
(237961/239045)
Voltaképpen igazad van, így érdemes.
10/10
K. Zsuzsi 2020 jan. 20. - 22:13:41 10/10 Előzmény Illiona
(237960/239045)
Nem Paul Potts személyével vagy hangjával van problémám, hanem azzal, hogy nem tudja visszaadni azt az érzést, amit a fiatal koreai énekes. És ezen nem segít az évi zarándoklás Szöulba, Paul Potts előadásmódja túlságosan kulturált ahhoz a harcos jelenethez. Egyébként ismerem a "Passo dopo passo"-t és sorin kívül szívesen meghallgatom Paul Pottstól.
De ami ennél is fájóbb, az a jelenet 70 lépésről 40 lépésre redukálása.
8/10
edimir 2020 jan. 20. - 22:00:14 8/10 Előzmény K. Zsuzsi
(237959/239045)
Talán van, amit már nem kell, nem szabad felvállani. Számomra ilyen lenne Sillát egy Izaura TV-én nézni, még több csonkítással (mert ezek a vágások azok!) és reklámokkal megszakítva. Én azóta nem néztem újra a sorozatot. De ha rászánnám magam, akkor megadnám a módját, mert csak úgy érdemes, vagy sehogy, az eredetit vágatlanul, felirattal. Chilsuk sirassa el Sohwát, halljam Deokman artikulátlan sírását, legyen kerek, döngöljön a földbe, repítsen az égig, de semmiképp se mosogassak míg háttérzajként megy a TV-ben....

KÉP: a 70. lépés vége...
Illiona 2020 jan. 20. - 21:52:26 Előzmény K. Zsuzsi
(237958/239045)
Paul Poots minden évben elzarándokol Szöulba, ahol az Immortal Songs (Halhatatlan Dalok) cimű müsorban fellép. Ez a felvétel az elsők egyike.
https://www.youtube.com/watch?v=8gHCc_ojJbU

ugyanez a dal a hivatalos Hong Kwang Ho énekes előadásában:
https://www.youtube.com/watch?v=HEMfsdt2g3o

és ez a dal pedig ugyanaz, és a mienk!!!!!!!!:
https://www.youtube.com/watch?v=Sns6a7LAAAw
Ennek a magyar fiúnak (azért már nem fiú) csak 340 megtekintése van a YT-on, remélem mindenki odakattint, legalább némileg emelkedjen már meg!!!
Köszönöm.

Kép: Hong Kwang ho énekes

Paul Potts további előadásai:
https://www.youtube.com/watch?v=uvwKY-r37ok
https://www.youtube.com/watch?v=tfy4i5DUGZg

Illiona 2020 jan. 20. - 21:25:00
(237957/239045)
Crash Landing on You off

spoiler

https://www.soompi.com/article/1378092wpp/kim-soo-hyun-delights-viewers-with-cameo-appearance-in-crash-landing-on-you?fbclid=IwAR0dTw5aA-SYi2wIr9fMrQDHNyEJccx4P9VsiveGPNkT-adbNWOXyg_de08

ebben a cikkben köszönetet mondanak Kim Soo Hyunnak, aki cameo beugrásával szinesitette a sorozatot.
A cikk szerint a forgatás nagyon jó hangulatban telt el.
én googléval forditottam át, tegyétek ti is azt ("már aki nem beszélni angol")
10/10
K. Zsuzsi 2020 jan. 20. - 11:28:34 10/10 Előzmény edimir
(237956/239045)
Mikor az eredeti változatot is megnéztük, többen úgy vélték, hogy a sorit nem koreaiból, hanem az angol fordításból fordították magyarra.
Nekem most úgy tűnik, hogy az Izaurás verzió még a királyi TV verziónál is vágottabb. A részek további részekre szabdalása és a reklám szünetekben másik 6 "futottak még"sori hirdetése nem csak illúzió romboló, de zavaró és bosszantó is. Így már nem is remélem, hogy a Bidám Paul Potts hangjával "operás"-an kísért 40 lépéses haldoklása helyett a fiatal koreai énekes "koreais"-an kísért 70 lépéses haldoklását fogjuk látni.
8/10
edimir 2020 jan. 19. - 23:03:14 8/10 Előzmény edimir
(237955/239045)
Off

Cholcolate - 16. rész

SPOILER

Kicsit belassulva, helyenként lírai váltva zárult ez a kedves, szívmelengető sorozat. Minden kis történetecske végére oda került a pont. A szereplők döntöttek, többnyire a megbocsátás, a megbékélés irányába. Nem a világot váltják meg, csak saját kis világukat teszik szeretetteljesebbé, helyet adva benne egy másik embernek, testvérnek, unokatestvérnek, egykori házastársnak, a kedvesüknek. A nagy, önös ambíciók harsánysága helyett inkább egy csendesebb létforma, amiben több az áldozatkészség, a másokért, a másikért való cselekvés. Egy hospice ház igazi tanítómester.

KÉP: az unokatestvérek... tisztázni a régi sérelmeket, őszintén megbeszélni közös dolgaikat... este, tűz, soju....
Illiona 2020 jan. 19. - 19:47:43
(237954/239045)
Secretly, Greatly
Illiona 2020 jan. 19. - 17:56:10
(237953/239045)
Crash Landing on You

spoiler

megnéztem a 10. epizódot is, és nem is történetről szeretnék irni, hanem egy korábbi mozifilmről, ami olyan keserédes, annyi jó poén volt benne, és pont annyit is lehetett sirni a végére.

Secretli , Greatle - Titokban Délen...

nos ennek a filmnek az alapötlete tünt itt fel zöld tréningruhában...
Ez azért csöppet sem vicces.
Igy tulajdonképpen egy komoly, nagy mozifilmet huznak le egy olcsó koreai sorozat szinvonalára, és ennek van egy olyan üzenete, hogy semmi nem szent, minden eladó, minden lealacsonyitható, mert egy a fontos csak : csak nézzétek, vegyétek, és csak röhögjetek rajta.

Nos, én csak néztem, és egyáltalán nem nevettem.
Illiona 2020 jan. 19. - 00:27:34
(237952/239045)
Crash Landing on You

SPOILER

Ma utolértem magam, megnéztem a 9. epizódot is,
Nagyon jó, tanulságos sorozat.
Főleg azok a részek mulatságosak, ahol az egyszerű észak-koreai családok élnek.
Meg mutatják, ha nincs a mindenható média, ami folyamatosan mérgezi az agyunkat, ha nincs okostelefon, a modernség összes rossz hatása, akkor milyen életünk lehetne, sőt ezt aki elég öreg hozzá, megtapasztalhatta még gyerek, illetve fiatal korában.
Jó is közben elmélázni azon, hogy ez mennyire idillikus, DE azt is tudjuk, hogy Föld nem forog visszafelé.
Ugyanakkor ott a másik oldalon a totális kiszolgáltatottság, a jog és létbizonytalanság.
Az egyik szemem sír, de a másik nevet, és ezt igy egyidőben.

Nem tudom, ha egyszer mégis kitörne az egyesités, és az észak-koreaiak megnéznék ezeket a filmeket, akkor mi lenne a véleményük róla. Én ugy gondolom pironkodhatna a dél-koreai filmes szakma.
Kép: 4+1 fő
10/10
Cilia 2020 jan. 18. - 20:27:39 10/10 Előzmény Cilia
(237951/239045)
A hsz.-t K. Zsuzsinak adresszáltam, csak a fórumba újra be kellett lépnem és nem jelzi, hogy neki válaszoltam. :-)
10/10
Cilia 2020 jan. 18. - 20:24:08 10/10
(237950/239045)
Sziasztok!
Igen, igazad van, én is megnézem a mostani ismétlést, mert egyszerűen lenyűgöz, 10 év után is. Nem is tudom, hányadszor nézem... Viszont minden eredeti részből legalább 10-12 percet kihagytak, igaz, ez a történet lényegét nem érinti. Most jutottam el odáig, hogy végre a teljes sorozatot letöltöttem, találtam egy gyors, jó linket, s bár az angol felirat beégetett, de a magyar szöveg világosabb, jól olvasható, így élvezhető a film. Annyira ez az alapfilm, hogy muszáj meglegyen lementve. A karaktereket szenzációsan hozzák a színészek, különösen Mishil és Bidam alakított nagyot, és valóban ez az a sorozat, amiben a szinkron is kiváló. Engem valahogy a modern történetek - kevés kivételtől eltekintve - nem fognak meg, mint ahogy a fantasy filmek sem... most is a kosztümös sorozatokat, filmeket keresem, amiknek van több-kevesebb történelmi alapja is.
8/10
edimir 2020 jan. 18. - 17:47:03 8/10 Előzmény Illiona
(237949/239045)
off
Stove League - 10. rész

SPOILER

Írtad, hogy a legellenszenvesebb szereplőnek épp a csapatért felelős családtagot állította be a sorozat. Úgy tűnik, ebben a részben pont ennek a bizonyos családtagnak értjük meg jobban a hátterét.

Ő a Jaeson cég elnökének unokaöccse. A helyzete meglehetősen instabil, az elnök jóindulatától függ. Ezzel az elnök fiacskája tökéletesen tisztában van, s emlékezteti is az unokatesót alantasabb helyzetére több kis megalázó beszólással, szolgálat kikényszerítésével, mint a leejtett öngyújtó felvevésére.

Az elnök rákérdez, merre gondolja unokaöccse a baseball csapat után a karrierjét, ő pedig a cég nehézipari részlegét választja. Talán ott lát a saját számára egy bizonyítási/kitörési pontot, másrészt gondolom, a népszerűbb ágazatok kapósabbak családi körben, azokat már elhappolták. Ez lenne tehát számára a távlati cél, ami felé törekszik, hogy legyen egy stabilabb helye a vállalati hierarchiában.

A jelene. Mint kiderül, a családjánál gondok vannak. Ő nem az a szerencsés, akit a szülei támogatnak, ellenkezőleg, folyton őt nyaggatja a családja, hogy a bajból kihúzza őket. Mivel folyton anyagilag kizsigerelik, ezért szüleivel feszült a kapcsolta.

Kapunk egy érdekes jelenetet. Az elnök fiacskája barátjával odarendeli az unokatesót a bárba, ahol megalázó módon éreztetik vele, hogy ő nem tagja a kiváltságosok körének, az apja egy senki, neki még katonai szolgálatot is teljesítenie kellett, mert a mentesség elintézéséhez se volt elég hatalma/befolyása a családjának.

KÉP: elszakad a cérna, szkanderben legyőzi az elnök fiacskáját, ráadásul jól helyben is hagyja. S amin korábban kajánul nevettek, azt visszájára fordítva a képébe vágja.... Talán attól olyan gyenge, hogy nem volt katona, az ő apja pedig (gondoljon róla az elnök fiacskája bármit is) végülis a nagybátyja!

Az eddig meghunyászkodó szegény rokon végre kiáll magáért és elégtételt vesz a sérelmekért. Hogy ennek később mi lesz az ára? Majd meglátjuk.

Így viszont az eddig ellenszenves figura jóval emberibbé, árnyaltabbá vált.
8/10
edimir 2020 jan. 17. - 21:45:19 8/10 Előzmény K. Zsuzsi
(237948/239045)
Valóban, néhány szinkronhang jó volt. De már akkoriban rákaptunk arra, hogy ne érjük be a királyi tv által leadott részekkel, hanem azon frissiben a neten is megnézzük az adott rész vágatlan verzióját, igaz angol felirattal, de hatalmas többletet jelentett az eredei hang és a kivágott részletek, amelyekről nem is igazán tudtuk eldönteni, hogy ki és milyen megfontolásból vágta ki a magyar adásban. Hiszen épp fontos jelenetek maradtak így ki a tv néző számára.

KÉP: Mishil festménye.. az egykori történet taktikává válik a sorozatban... benyúlni a tigris torkába...
és természuetesen ott a soyobdo!:))))))))))))
8/10
edimir 2020 jan. 17. - 20:29:14 8/10
(237947/239045)
Off
Woman of 9,9 billion - 27-28. rész
spoiler


Tudjuk, hogy a háziasszony feleség egyik álma Tahitira utazni és ott élni. Még egy utazási reklámposzter hívta elő ezt az elvágyódást a tudata mélyéből. Azóta már többször elutazhatott volna. Mégsem tette...

KÉP: a repülőjegye... hmm, milyen érdekes, a repjegyen az indulás 2020. 01.23. , azaz épp a sorozat befejező részének adásba kerülése. Az utolsó pillanatig tehát szinkronban van a néző az eseményekkel, s ott motoszkálhat benne a kérdés, vajon főszereplőnk felszáll a gépre? Bár a másik jegyet már összetépték, de a tény, hogy eredetileg megvették, mutatja a valódi szándékot. Vajon ismét megveszi a jegyet az illető?

S vajon hányan kapnak kedvet Tahitire utazni a sorozat nyomán a nézők közül?
8/10
edimir 2020 jan. 17. - 20:19:34 8/10
(237946/239045)
Off
Woman of 9,9 billion - 27-28. rész
spoiler

S ha már a bort emlegettem, akkor jöjjön egy spanyol mondás
KÉP: - felirat - No cantes gloria, hasta elfin de la victoria. Szinte fordítás nélkül is értjük...
Mi ezt oly sokféleképp megfogalmaztuk már... Nyugtával dícsérd a napot! v. Ne igyál előre a medve bőrére! v. Az nevet igazán, aki utoljára nevet...

Jövő héten majd kiderül...