8/10
edimir 2020 márc. 09. - 23:04:25 8/10 Előzmény Illiona
(238105/239045)
Crash Landing on You

spoiler

Nagy megszakítás után nekiduráltam magam, letudva!:))))))))))))))))))))
kb. ennyi. Bevallom, nekem továbbra is az észak-koreai falu asszonyságai maradtak a kedvenceim abban a csekély számú jelenetben, ami a sorozat második felében jutott nekik az adásidőből. Összetartás jóban-rosszban...

Sajnos az a fanyar fricska is egyre kevesebb lett, ami szembesítené a fogyasztói társadalmat a saját ostobaságával és szobságával.

KÉP: - felirat - Hát igen, mint a Császár új ruhájánál a kisgyerek, amikor felkiált: A király meztelen! A kiskatonák a józansága ebben is, mit nekik trendek, divat. Ahogy a korlátlan keretű hitelkártya se ösztönzi őket őrült és felesleges költekezésre.
Illiona 2020 márc. 08. - 20:22:52
(238104/239045)
Never Twice

azért néhány negativumot is megemlitenék.
Egyik a beszéd. Ennek a fiatal lánykának (aki ugye már özvegy is) olyan randa beszéde volt, hogy borzasztó! Ő maga is emlitette egyszer saját negativumként (szerepben) hogy a beszéde vidékies. De ez nem vidékies volt, hanem rosszul megcsinált művidékies. Remélem a szinésznőt -bármennyire is igyekezett,- soha többé nem látom!!!!

A másik: Korában tudjuk, hogy nincs nyugdij, illetve csak keveseknek, és emiatt mindenki szinte haláláig dolgozik.
Aki megengedhetné már magának, hogy abbahagyja a munkát, az sem teszi, valamiféle hazafias önérzetből, vagy mert beléjük van kódolva. Igy esett hogy itt pl. aki hazajött külföldről, egy nagyon öreg ember, alig tud már mozogni, beszélni is nehezen, csak lassan forgatja a szót, nos őt is alkalmazzák, mert ő még dolgozni akar.
De sajnos ezeket nekünk kell elviselni!!
Most éppen két másik sorozat miatt is dühöngök, mert iszonyúan öreg szinész játsza el az energikus cégvezetőt, holott már mozogni sem bir.
De vannak a nők között is ilyenek, van egy ilyen nagymama, aki sorozatosan cégvezetőt játszik, és a beszéde már annyira nehézkes, hogy akig birja a nyelvét megmozditani, még jó hogy nekünk van feliratunk, igy legalább látjuk mit mond. Ezt a szinésznőt amugy én Molnár Piroskának hivom, annyira hasonlit :).
Kép: a főszereplő Kwak Dong Yeon
Illiona 2020 márc. 08. - 20:07:11
(238103/239045)
Sziasztok!
véget ért tegnap a 72 részes Never Twice (Soha Kétszer) cimű sorozat.
Végignéztem, ugy hétről hétre, minden szombaton volt egymás után 4 azaz 2 rész.

Nagyon jó volt a téma: egy nagy szálloda mellett volt egy kis kiadó szobákkal üzletelő idős höly. Ő az ott lakókat családtagként kezelte, mindig volt reggeli, és vacsora. A jóképű, és könnyelmű golfoktató (oh Ji Ho) , egy tűzvészben férjét elveszitő pici babával rendelkező fiatal lányka, egy nagy halra vadászó öregedő, de magát szépnel és fiatalnak képzelő kokott(vagy mi), egy jószivű és szerény golfozó, akinek nagy karrier járna, ha tudna könyökölni, de nem tud, és végül egy házaspár, aki a férfi pék, és a felesége, aki amolyan fiatalkori Altzheimer korral küzd (Észak-Koreában ha látják ezt!!!!!! :)))) )

A sorozatban folymatosan történnel az események, szépen egymásra füzve, nem volt egyetlen rész sem, ahol ne történt volna valami.
Jók voltak a szinészek, a helyszinek, tetszettek a karakterek.
itt egy ismertető:
http://asianwiki.com/Never_Twice

Kép: a sorozat plakátja
hanguktaekwondoo 2020 márc. 08. - 18:51:16
(238102/239045)
A topik ismét kellemesen ritka levegőjében minden elvhűharcos csincsillának kívánok élménydús, maradandó emlékekben gazdag, fitos nőnapot!
https://www.youtube.com/watch?v=XMmUXamntPI

hanguktaekwondoo 2020 márc. 07. - 19:55:21
(238101/239045)
Mi a helyzet lányok?
Semmi mozgás
szép, kényelmes szellős topik
Csak énrám vár.. ;-)
hanguktaekwondoo 2020 márc. 04. - 19:05:48 Előzmény Illiona
(238100/239045)
le kell venni.
mindent
Illiona 2020 márc. 04. - 08:09:25
(238099/239045)
Gracious Revense

A tegnapi epizódba is jutott egy ezekből az iszonyúan ronda való feles kabátból.

amugy a képen a 2 főszereplő.
hanguktaekwondoo 2020 márc. 03. - 20:29:59 Előzmény Illiona
(238098/239045)
nem kell ahhoz korona, hogy magatokba forduljatok :-D
ez itten alap attitűd
Illiona 2020 márc. 03. - 19:27:43
(238097/239045)
Gracious Revense
már a 83. epizódnál tart ez a sorozat, és annyira izgalmas, alig birom kivárni a uj részt mindig.
Egyetlen olyan epizód nem volt, ami ne lett volna izgalmas, végig tartotta a feszültséget.
Volt ugyan 2-3 rész a multkor, amikor a főszereplő fiú kómába esett. és amugy nem sok minden történt, azután eszembe jutott, hogy talán megfázott, és tényleg ennyi pihenőt engedélyezhetünk is neki.

Most másról szeretnék irni: iszonyatosan ronda kabátok vannak ebben a sorozatban. Biztosan sponzorálja valamelyik kabátkészitő, és voltak benne igényes, szép kabátok, de ezek az 50 %-osak valami iszonyatosan rondák. Remélem ezzel nem csinálnak csak ellenreklámot maguknak.
Illiona 2020 márc. 03. - 19:21:37
(238096/239045)
A mult héten, először február 26-án vettem észre, hogy a napi 35 perces epizódok alatt fut egy információs csik , amiben angol és koreai nyelven van tájékoztató a koronavírussal kapcsolatosan.
Vagyis aki magába fordulna, és ezeket a vészterhes időket sorozatnézéssel vészelné át, hát az sem Kerülheti el.
Kép: a sorozatből, az információs csikkal.
Illiona 2020 márc. 02. - 01:16:24
(238095/239045)
Régen néztünk már koreai Box Office oldalt.
Az Élőskodök 10 millió jegyvásárló fölött van, de a Föld sok országában van az elsők között.

A másik sikerfilm, 4748 867 jegyvásárlóval a The Man Standing Next cimű mozi, ami már letölthető az Avistáról, (én már le is töltöttem) de angol még nincs hozzá, várni kell.
8/10
edimir 2020 márc. 01. - 23:34:37 8/10 Előzmény Illiona
(238094/239045)
off
When the Weather is Fine
Spoiler

Az említett "titokzatos hölgy" az nem a volt középiskolai barátnő, akiről a Lány úgy tudja, hogy elárulta a titkát a többieknek, nevezetesen azt, hogy azért kellett vidékre költöznie a nagynénjéhez, mert az anyja börtönben ül az apja megöléséért? Kezdetben ez a barátnő még nagyon irigyelte a Lányt a fogadótulaj nagymamáért, a bestsellert írt nagynéniért, azért, mert addig Szöulban élt és csellózik, szóval egy vidéki tininek amolyan kis hercegnő. A Lány a titka kiderülése után űzött vadként kezd viselkedni és nem bocsát meg a "barátnőnek" az indiszkrécióért.

Hmm, vajon tényleg a barátnő árulta el anno a titkot, vagy más forrásból tudták meg a többiek?
Úgy tűnik, hogy párszor még vissza-visszalépünk a középiskolás évekhez, hogy jobban megértsük, mi mozgatja őket a jelenben ...
Illiona 2020 márc. 01. - 19:38:41
(238092/239045)
HYENA
most kezdődött ez a sori is, eddig 4 része ment le.
Olyan ügyvédes, megoldós, szerelmes sorozat.
Jó nem hiányzik belőla a pörgés, az események követik egymást gyors ütemben.
A főszerepben az annyiak által kedvelt Jo Ji Hoon, aki már annyi filmben is bizonyitotta tehetségét.
Mégsem vagyok teljesen elégedett a sorozattal.
Valahogy idegesit mindkét főszereplő. Nem tudom miért, de nekem ez meg túl sok.
Részben a munkájuk miatt, annyira a csúcson vannak, közben amugy Istennek is képzelik magukat, és amikor egymásra kattannak, az már túl sok nekem. Valahogy 2 Isten már nem befogadható nekem.

Nem is birtam ma, csak 2 epizódot megnézni, majd holnap egy ujabb kettőt.

Kép: a főszereplő. Amikor beirtam a keresőbe, hogy "Hyena jo ji hoon 2020", az első 25 képnél csak olyat adott ki, amin a nőféleség is rajta volt. Végül csak a nevét kellett beirnom, hogy kiadja ezt a fotót, Ez egyszerűen elfogadhatatlan, persze csak számomra. :)))
Törlés Válasz
Illiona 2020 márc. 01. - 19:00:08 Előzmény edimir
(238091/239045)
When the Weather is Fine

Most a 2. epizód végén az a titokzatos hölgy megjelenése lehet hogy hoz némi izgalmat a sorozatba, még megvárom, hátha fölpörög.
Dél-Koreában ugyanilyen tehénfarmot én is fotóztam, ott volt a "kanyarban" amikor a gyömbéres gazdára vártunk.
A ginzeg ültetvények pedig bizonyos tengerszint felleti magasságnál vannak csak. Az alföldön pára van és rizs, és fóliaházak, abból viszont sok.
A hegyek közt a magasabb völgyekben van még gyümölcs, ginzeng, paprika.
Már amiatt is érdekes lesz nézni a sorozatot, hogy felidézhetek kedves emlékeket.
Kép: koreai tehenek. saját fotó
8/10
edimir 2020 márc. 01. - 03:32:02 8/10 Előzmény Illiona
(238090/239045)
off
When the Weather is Fine
Spoiler

Igen, idealizát egy kicsit a "vidék", az ott élők hétköznapja. Koreai bukolika?:))))))))))))))))))))
Lehet abban vmi, hogy városi íróasztal mellett született a forgatókönyv.:)
Az osztálytársa 28 évesek, ehhez képest valóban csak Lányról és Fiúról beszélhetünk, vhogy a Nő és Férfi fogalmát nem töltik ki maradéktalanul. Az osztálytarsak között csak egy házaspárt találunk egy kis babával, a többiek még a szülőkkel élnek, egyedüállók.

Lány: megfutamodás. Hmm, az egész tanítás olyan megalázó. Elküldi a főnöke kémkedni a többi zeneiskolába, hogy "vonzőbban, érdekesebben" tanítson. Az ellesett nagy ötlet pedig csak annyi, hogy a zenetanár jelmezbe bújva tanít, mint vmi bohóc. A tanítványok elkényeztett csemeték, akiknek anyucija balhézik és tetleg is bántalmazza. Elkötelezettség. A hangszer és a tanítás mellett? Jogos az észrevételed. Hiszen vidékre utazva se hozza magával a csellót, csak a ruhásbőröndjét. Ha már a tanításról képes is lenne lemondani, de a zenéről, a csellójáról?

A Fiú... hát ő tényleg csak egy fiú, elég elvarázsolt figura...

Vidék - munka. Ha jól emlékszem, akkor egyetlen embert láttam dolgozni a földeken (azt a képet ki is vágtad), meg talán egy ült egy minitraktoron, egy helyen pedig a tehenészetről lett egy kép bevágva.
Nem a földeken folyó munkát mutatja be, a helyszínek a könyvesbolt, a nagynéni háza, inkább belső terek.

Majd meglátjuk, milyen irányt vesz a sorozat. Nekem egyelőre az a benyomásom, mintha azt sugallná, a nagyváros összetöri a szíved, kezeltesd vidéken!:))))))))))))))))))))))))))

KÉP: a település... elég "szellős", a házak jókora távolságra egymástól, elég nagy földterülettel rendelkeznek. Nem tudom milyen évszak lehet, de úgy nézem, hogy a fóliasátrakban igen, de a szabadban nem igan folyhatnak nagyobb munkáltaok... jó, a ginzeng földön ügyködött egy ember.:)))))
8/10
edimir 2020 márc. 01. - 02:42:03 8/10 Előzmény edimir
(238089/239045)
off

Black Dog - vége

Spoiler

Több sorozatot is néztem a koreai vetítéssel szinte egy időben, aztán az utolsó részeknél egy kis pauza iktatódott be több okból. Így jártam a Black Dog sorozattal is. Most végre megnéztem a befejező részeket.

Az idegborzoló nagykedvencem, a SKY Castle után ez egy teljesen más jellegű sorozat volt, bár itt is a középiskola és a felvételi a háttér. Egy pályakezdő tanár első éveit kísérhetjük nyomon. Egy olyan tanárét, akinek különleges elhivatottságát a diákkorában ért tragédia adja. Életét a tanára menti meg a saját élete árán. Ő pedig ezt az önfeláldozást tekinti önmaga számára követendőnek az élete alakításában.

Rendkívül pozitív sorozat, tele empátiával, emberséggel, útkereséssel. Ez is a csendesebb, lassúbb folyású sorozatok közé tartozik, nincs rejtély, nincs bosszú, gyilkosság, üldözés, bravúros jelenetek. Hétköznapi emberek hétköznapi környezetben csak egyszerűen teszik a dolgukat. Ki jobban, ki kevésbé.

Nem egetrengető történet, de szívet melengető, kicsit naiv. De ilyen is kell néha. És Koreában elkészülhetett egy ilyen sorozat, és még egy nem is rossz, 4,832%-os átlagnézettséget produkált is.

Hmm, belegondoltam, hogy sokszor "kövület"-nek érzem magam. A minap egy magyartanárral beszélgettem. Nekem kicsit fájt, hogy Jókai Kőszívűje nem lesz már többé kötelező olvasmány az általános iskolában. Ő "megnyugtatott", hogy a gyerekek csak nyűglődtek vele, jó, hogy kimarad.
Meg aztán a jövőben egészen másfajta képzettségre lesz szükség... bla.. bla... bla...

Hát igen, tényleg egy kövület vagyok. Annyira, hogy azt hiszem fontos, hogy a jövendő nemzedék fejecskéjét ne csak a 21. századhoz szükséges képesség-ismeret halmazzal tömjék tele, hanem olyan útravalót is kapjon, ami emberségében is megerősíti.

Tudom, a világ halad, nincs is ezzel baj. Azzal sem, ha bizonyos dolgok felett eljár az idő. Csak vhogy attól tartok, hogy túl könnyen adunk fel dolgokat erre hivatkozva, amiket talán nem kellene. Főként, ami híd lehet a múltunkhoz, híd a nemzedékek között.
A Nagy Könyv listáján 2005-ben még a 14. helyen állt A kőszívű ember fiai. https://hu.wikipedia.org/wiki/A_Nagy_K%C3%B6nyv

A Black Dog sorozat egy olyan közegben játszódik, ahol a tanítás-tanulás érték, egy olyan ország nézte, amely számára szintén az.

Mi vajon hogy állunk ezzel? Tudom, Lackfi versén sokan jókat kacagtak, hát igen, néhány mondat a diák múltból ismerős. https://www.facebook.com/lackfi/posts/833596576768500/
Ilyenkor azt sajnálom, hogy nem írt verset arról a tanárról, akinek az óráján elvarázsolva szerette meg az adott témát, tantárgyat....

De én már csak ilyen kövület vagyok....
Illiona 2020 márc. 01. - 02:06:06
(238088/239045)
When the Weather is Fine

Nos, most azért nem értek veled egyet.
Az emberi bénaság azért nem dicsérendő.
Vannak akik a vidéki éltet választják - ezért vagy azért.
De aki azért marad ott, mert nem volna képes Szöulban megélni, vagy épp sikert elérni, az azért necces.

A lány: zeneiskolába jár, atrocitások érik - megfutamodik. Jogos: joval kevesebb művészre van szüksége a társadalomnak, mint ahányan abból gondolnák megélni.
Vagyis kell hogy legyen egy természetes szelekció, aki az erősebb, elhivatottabb, az marad.
Aki a hangszere nélkül megy vidékre, az annyi mint zenész.

A fiú: nos, ő sem állná a nagyvárosi forgatagot, vagyis csak dolgozzanak mások, ő elvan.
Lehet amugy sok pénzt keresni ilyen blogirásokkal is...
Könyvesboltot műkodtetni falun.... sőt még alkalmazottat is felvenni ....

a család: nos ez csak filmsorozatban létezik ez az idill. Mert pl a fiú húga olyannyira otrombán viselkedik, annyira bunkó, hogy az már fizikailag fáj!!!

Amugy a valóságban nincs ilyen. Hogy vidéken az élet nem pörög annyira? dehogynem. Persze a kis szöuli okoslakásában pötyögő forgatókönyviróNŐ képzeletében van ilyen, de a valóságban nincs Vidéken, a kis falvakban munka van, reggeltől estig dolgoznak. Ugyan ezek a gazdálkodók rendelkeznek szabadsággal,de a munka több, mint amennyi a 8 óra. Amugy főleg idősek vannak arrafelé, mert a fiatalok elmentek már a nagyvárosokba.
A fiú talán elnézi hogy idős szülei keresik a pénzt, ő meg csak főzi a kávét????
Ezt ugy nevezzük amúgy hogy "mama hotel". erről már beszéltünk itt.
A fiú idilli élete csak akkor valóságos, ha a szülei halálra dolgozzák magukat, és adnak neki pénzt.
Másrészt milyen érdekes: a fiú csak fiú, még véletlenül sem FÉRFI.

Kép: Seo Kang Joon, a fiú.
8/10
edimir 2020 febr. 29. - 21:55:35 8/10 Előzmény Illiona
(238087/239045)
off
When the Weather is Fine
Spoiler

Nem egy "körömrágós" sorozat, de néha ilyen se árt, ami pörgösség helyett inkább mélázóbb, szándékoltan lassú. Igen, mert ez a vidék, ahol nincs a nagyváros tömege, forgataga, nyüzsgése... és személytelensége sem.

A trend a városba költözés. Itt most a főhősnő vidékre költözése, munknélkülivé válása az ellenkező irányba hat. Kudarc látszólag. De vajon tényleg csak ennyi? Vagy más szempontból élete nagy "nyeresége" lesz?

Én azért több pozitívumát is találtam a sorozatnak eddig az általad említett kettőnél.
Például a nagyon finom, csendes mosolyú humora. A csellista lány ahogy roppant elánnal igyekszik újra helyrehozni a fogadót. S közben a a friss felújításai visszaütnek... a menő mentazöld falfestést az esti vihar lemossa, a megjavított kilinccsel kizárja magát.. stb.

A könyvesboltos fiú szerencsétlenkedése a lány körül, aki az első szerelme volt és maradt azóta is. Kedves sutaság, amikor vmire rettenetesen vágyunk és épp izgalmunkban szúrjuk el tipikus esete.

"Irene".... és a könyvesbolt elnevezése is, ez a "Jó éjszakát!" nem arra utal, hogy unalmas könyvtől sikerül előbb bealudnod. Ez a jó éjszakát az "egyél jót" szerves folytatása, mint az alapvető dolog ahhoz, hogy rendben legyél, hogy a másnapod jól induljon. Mert az ember élete, boldogsága ilyen kis, de alapvető dolgokon múlik. S ha a kettőt összerakjuk, lásd az autójában a dísz felirata: Good night Irene!, akkor pedig az ő szerelme esszenciája. Minden jót kívánni a szeretett nőnek az életben.

Kíváncsi leszek a "könyvklub"-ra, nagyon családias, cseppet sem sznob, vagy formális.

Nekem szimpatikusak a mellékszereplők. Kíváncsi vagyok a lány napszemüveges nénikéjére. A Fiú családjában érezzük az egyszerűség mellett a melegséget, az erős összetartozást. De a volt középiskolai osztálytársak így felnőttként is érdekesnek ígérkeznek, ők a vidéken maradt fiatalok, akik nem csináltak nagy karriert vhol másutt. Most egy olyan szeletét látjuk Dél-Koreának, amit eddig annyira nem... és ez is külön üdvözlendő.



Illiona 2020 febr. 29. - 00:39:47
(238086/239045)
When the Weather is Fine

a másik ok, ami miatt ezt a sorozatot meg kell nézni az a főszereplő, Seo Kang Joon.
Annyi sokféle ocska sorozatban kapott már szerepet, annyira megérdemelt volna egy komolyabb sorozatot, de hiába ez van, legalább gyönyörködjünk benne.
http://asianwiki.com/Seo_Kang-Joon
és végül a film zenéje, az 1. OST, aki még nem alszik, az csak inditsa el, garantáltam belealszik!!! :)))))
https://www.youtube.com/watch?v=adoO5ngx_m8

Kép: Seo Kang Joon.