8/10
galmat 2012 júl. 31. - 21:22:37 8/10
(759/1379)
SPOILER

ezt a börtön dolgot én se értem. Ahol Bane lakik, az Gotham alatt a csatornahálózat, ott mûködteti a bandáját, oda megy le harcolni Batman, ott fog raboskodni, és onnan szökik majd ki.
NA DE (!) Mivel az a katona, akinek a gyereke lenn született a börtönben valahol Afrikában mászik le a kútba, legalábbis a sivatag és a vár, azt sugallja, sõt Bruce is itt mászik ki, azaz az a hely most is ugyanúgy néz ki, szóval ez, hogyan változtat helyet??
Ugye a Macskanõ és Batman lemennek Bane-hez Gotham alá, majd Batman fogságba esik itt, de mikor kimászik nem Gothambe mászik ki, hanem Afrikába. Hát ezt totál nem értettem.
10/10
C$@ß! 2012 júl. 31. - 21:02:34 10/10
(758/1379)
honnan veszed hogy odaképzeli?
10/10
Fruzzsi 2012 júl. 31. - 20:43:54 10/10
(757/1379)
SPOLIER
Most Batman/Bruce Wayne meghalt vagy nem? Mert én úgy tudom, hogy a végén Alfred csak oda képzeli õt a film végén, viszont ha nem halt meg, akkor hogy menekült meg a robbanáskor?
szibag 2012 júl. 31. - 20:37:22
(756/1379)
Nekem tetszett :)
10/10
Dyrtyho 2012 júl. 31. - 20:20:51 10/10
(755/1379)
Én ma délután 14:00kor néztem meg a Pólus moziban, és a sok véleménnyel ellentétben nekem iszonyatosan adta a film, pörgõs, akciódús, izgalmas, és a színészek is remekül alakítják a karakterüket, fõleg Bane, aki igaz hogy nem egy izomkolosszus, de azért látszik, hogy erre a szerepre tényleg kigyúrta magát amennyire csak tudta, hogy azért ne csak a szem és arc játékával tudja vissza adni a képregénybõl ismert Bane karakterét, és a filmben tényleg nagyon adja azt a pszichopata örült állatot, akinek az a terve, hogy Gotham-et elpusztítsa Batmannel együtt...Úgy hogy szerintem ezt a filmet mindenkinek látnia kell legalább 1x, ha nem többször, mert ugye itt eléggé megoszlanak a vélemények, kinek tetszett, kinek nem....nekem személy szerint nagyon bejött, és örülök, hogy Nolan ezzel lezárta az egész Batman trilógiát, mert ebben a filmben tényleg mindenre választ kap a nézõ.

Spoiler :
A film végén viszont nyitva maradt egy kérdés, egy elég nagy kérdés. Most hogy Nolan azt nyilatkozta, hogy a Batman filmjeit ezzel a harmadik trilógia résszel befejezte, és most akkor ez azt is jelenti, hogy a Batman & Robin történetébe se vág bele ? Vagy csupán csak azért hagyta nyitva a történet végét, hogy esetleg más vágjon bele a Batman és Robin történetébe ?
5/10
Taramis 2012 júl. 31. - 18:41:44 5/10
(754/1379)
Sikerült megnéznem.Nagyot csalódtam.Lehet most sokat meg fognak kövezni én ezek után örülök hogy Nolan nem csinál több Batmant mert az elõzõ részben ellõtte az összes puskaporát.Joker karakterének új megközelítése remekül sikerült de innen SPOILER Bane és Thalia átszabása nem igazán jött be.Tényleg tele van logikai bakikkal.Pl nem értem miert harcol Batman úgy mint egy idegbeteg elcseszett boxoló, Catwoman meg erõvel harcol ami röhelyes nem pedig akrobatikusan ahogy egy macskától elvárná az ember.Harmatgyengék voltak az akciók benne számomra,azt a szintet meg sem közelítették mint a második részben amikor Joker üldözte Harvey Dentet.Azt sem értettem amit már említett valaki hogy a fene se tudja melyik sivatagban lévõ börtönbõl hogyan jutott vissza olyan gyorsan Batman a városba továbbá honnan tudták hol van Batman fegyverraktára mikor Lucius mondta hogy nem szerepel a nyilvántartásban.Azt sem értem hogy Bane miért olyan erõs amikor nem juttat olyan anyagot a szervezetébe amitõl erõsebb lessz ,tudom erre most azt mondják Nolan új megközelítésbõl nyúlt a témához és a képregény nem számít de szerintem ebben a filmben már görcsösen akarta máshogy csinálni mint ahogy a képregényben vagy az elõzõ filmverziókban voltak a dolgok.Nem érzem úgy hogy többszörnézõs mint a 2. rész.
8/10
galmat 2012 júl. 31. - 18:31:37 8/10
(753/1379)
SPOILER

Nekem a Nolan féle Batman feldolgozásokban eddig az tetszett, hogy realistán próbálta meg bemutatni Bruce Wayne-t, akinek nagyon sok pénze van, és hihetõ technikai felszereléssel rendelkezik. Pl a Batmobilt és motort is megépítették, és úgy mûködtek, ahogyan a filmben. Nagyon kevés trükkre volt szükség.
És akkor itt a befejezõ részben már teljesen elszállt a fantázia, a Bat pl nagyrészt lomhán mozog, mert úgy vették fel, hogy vagy kocsira volt rögzítve alulról és utólag lett a kocsi eltüntetve, vagy egy helikopter emelte fel, viszont amikor számítógépes az egész jelenet, irreális mozgásokat és gyorsaságot produkál, pl a trailerben is látható pörgés a levegõben vele... Húztam a számat a moziban rendesen.
Aztán ott van Bruce Wayne egészségi állapotának több mint csodaszámba menõ változásai.
Szintén nem egy hihetõ dolog az a kis csaj kimászott a kútból, senki másnak nem sikerült eddig - sztori.
10/10
TheGreatDanton 2012 júl. 31. - 17:19:54 10/10
(752/1379)
Tökéletes befejezése a trilógiának.
Nem tudom melyik részeket érzed benne unalmasnak. Erre kíváncsi lennék.
1/10
xxx1125 2012 júl. 31. - 16:37:15 1/10
(751/1379)
Ez egy forintot nem ér az elõzõ rész sokkal jobb volt ha fele ilyen hosszú lenne talán nézhetõbb lenne.
10/10
TheGreatDanton 2012 júl. 31. - 15:09:23 10/10
(750/1379)
Tegnap néztem meg másodszorra a filmet. Elsõ nézésre is 10/10 volt, ezért néztem meg másodszorra is, de másodszorra sokkal jobban tetszett. Bane így második nézésre nekem sokkal jobban tetszett. A moziban megint szinte teltház volt Kecskeméten.

Akik unatkoztak ezen a filmet azokat én nem is értem. Persze ez az õ véleményük, de a 10 éves öcsém is unalmasnak tartotta az elejét. De hát akkor hogy mutassa be az új karaktereket???? Fel kell nõniük azoknak a gyerekeknek akik unalmasnak tartották. Vagy Mission Impossible filmeket kell nézniük.
10/10
mnopur 2012 júl. 31. - 15:02:44 10/10
(749/1379)
Nem tudom emberek, aki ezen a filmen unatkozott, vagy csalódást okozott neki, ott valami nagy bibi vagy ízlésficam van..Nekem sokkal jobban tetszett a Sötét lovagnál. Pedig egyik kedvencem az is. De ez sokkal epikusabb, látványosabb, monumentálisabb rész. 10/10, ez nem kérdés.
10/10
spizzer 2012 júl. 31. - 14:00:19 10/10 Előzmény caya
(748/1379)
Ízlések és pofonok, szerintem egy nagyon jó film volt, ami maximálisan megérte a mozijegy árát. Fordulatos, hihetõ film, klasszikus jelenetekkel. Érdemes megnézni! 10/10
6/10
caya 2012 júl. 31. - 12:33:51 6/10
(747/1379)
Semmi különös. Majdnem bealudtam rajta... Volt egy két jó rész benne, de többségében épphogy 16 éven aluliaknak javasolnám, egy kifinomultabb ízlésûnek ebbõl sok a 2,5 óra. Inkább újranéznék egy régi részt a pingvinnel, bár az elsõ része sem volt rossz a trilógiának.
3/10
Rodman 91 2012 júl. 31. - 12:33:49 3/10
(746/1379)
Nagy csalódás volt!!sokat beszélnek,akció jelenetek max 20 perc.ez a nõ gyenge alakitás volt és idegesítõ is volt. The Dark Knight a legjobb Batman és persze ott van Joker akit ha nézel nem lehet unatkozni!!!én unatkoztam a moziban.
7/10
pepeninho 2012 júl. 31. - 09:15:11 7/10
(745/1379)
Számomra csalódást okozott a film. Unalmas volt és lassú. Nem a többihez hasonlítom, mint önálló részt kritizálom. Egyszerûen nem hozták ki ebbõl azt amit kilehetett volna. Szomorú vagyok, hogy ez az eddig tökéletes trilógia ilyen méltánytalanul lett lezárva. Értem én, hogy most nem az akción volt a hangsúly, és igazából a várható Robin sorozatot készítették elõ, de akkor is... Anne Hathaway irritált, nagyon hiteltelen volt ebben szerepben. 8 pontot adtam de hetet érdemel. Eredeti hanggal megnézem majd, de nem az a film amit évente nézek majd meg. :S
9/10
Atis88 2012 júl. 31. - 08:34:27 9/10
(744/1379)
Jó film volt ez bizony. Azt hiszem méltó befejezést kapott a trilógia. Bár kíváncsi lettem volna rá, hogy milyen lett volna ez a rész akkor, ha Heath Ledger nem hal meg. Lehet elõszedték volna Jokert. 8/10.
bendi955 2012 júl. 31. - 00:46:11
(743/1379)
Nekem bejött a film, bár a 2. részhez nem hasonlítható!
Voltak benne nekem kicsit idegesítõ részek:
**SPOILER**
Odafigyelhettek volna olyan apróságokra, amikor a végefelé például Bane bever ököllel egy hatalmasat egy nagy márvány oszlopba...én értem ,hogy õ egy erõs ember, karakter, de azért mégiscsak ember, szupererõ meg fullos göncök nélkül, és egy ember karja egy ilyenbe minimum beletörik nem pedig tisztán lebont egy oszlopot...Mert ugye próbálták azért a batmobil meg a repülõ mellett hihetõvé varázsolni mágia meg ilyen baromságok nélkül! Szóval voltak ilyen apróságok...
Mindent összevetve egyszer-kétszer megnézhetõ simán! 8/10
biggmhz 2012 júl. 31. - 00:22:37
(742/1379)
Ma néztem meg a filmet, igazából nekem bejött de a rengeteg a klisé, amit elsütnek benne, az nekem is szemet szúrt. De ha az ember ezeket figyelmen kívül hagyja, akkor kellemes kikapcsolódást nyújt - megfelelõ akciómennyiséggel.
SPOILER:
Én azt vártam ettõl a filmtõl, hogy Batman több "szerepet" kap benne, valahogy nem éreztem hogy a középpontban lenne, inkább Bane karakterét (aki nekem elég szimpatikus), és a város szerepét éreztem kihangsúlyozva, bár ez lehet a véges mûsoridõnek is köszönhetõ, a film így is elég hosszúra sikeredett.
Azt hozzátenném, hogy nagy képregény fanatikus voltam gyerekkoromban, és szerettem a régi Batman filmeket is, tehát van viszonyítási alapom - ezért gondolom, hogy ez a rész végtelenül hollywood-i lett... értem ezt az neutronbombás klisén, ami azért nagyobbat szólt volna (6 mérföldes körzetet emlegetnek), Wayne túl se élte volna, robotpilóta ide vagy oda. Meg a végén Bane-t rohadt gyorsan elintézik, közben egy elég erõs szereplõnek mutatták be, Batman pont leüti a védõmaszkját, elõtte pár hónappal meg püfölte mint az állat és semmi... jó, akkor még nem tudta hova üssön blablabla.. meg miután Miranda megszúrja, meg is tekeri a kést, Batman meg vidáman ugrálgat be a Bat-be és elviszi a bombát, hmm, a bomba meg inkább kinéz egy elnagyolt focilabdának, mint egy veszélyes robbanóanyagnak. Amúgy a bomba idõzítõjén meg lehet saccolni, amikor mutatják, hogy mennyi van még hátra a filmbõl. :)
Plusz amin mosolyogtam a gerincropogtatós jelenet a börtönbe, kicsit el van túlozva, hogy némi lógatás után helyre áll a probléma - le is bénult volna kedves Betmen a valóságban. Ezután felugrabugrál meg nekicsapódik a falnak - a kötél nem töri el véletlenül a gerincet abban a magasságban? Szerintem némi sérülést okoz azért...
SPOILER vége
Tudnék még sorolni, de persze a nem olyan vészes problémák ezek, de szemet szúrnak, fõleg ha többször megnézi az ember ezt a részt, trilógia lezárásnak jó, meg úgy fogom fel, hogy képregény-adaptáció, tehát nem kell nagyon komolyan venni. Bár Nekem azért mégis a Michael Keaton féle Batman-ek lesznek az etalonok... Lehet öregszem?
8/10
hrrtyy 2012 júl. 30. - 22:27:27 8/10
(741/1379)
Nagyon jó film volt, de a 2. szerintem is jobb volt. 10/8 mert tele van sok helyen közhelyekkel meg USA mindenek felett jelzõkkel és vannak benne felesleges részek.
Encyy 2012 júl. 30. - 22:01:21
(740/1379)
Nagyon jó film volt (bár a 2.-at nem múlja felül). Hans Zimmer megint odatette magát!