Bodellger 2012 aug. 06. - 20:49:07
(879/1379)
Vegyesek az érzéseim. Alapvetõen tetszett a film, jó alkotás. Mégis tán most abban a szindrómában szenvedek, hogy baromira rákészültem és ahhoz képest sokkal kevesebbet kaptam.

SPOILER

Bayne sztem nem volt megfelelõ gonosz( nekem nem jött át az alakítása, kicsit sem volt félelmetes) a végén pedig a "csavar" harmat gyenge volt.

A filmben messze a legjobb jelenet, az, ahogy kimászik a börtönbõl, nemcsak mint általános mondanivaló, hanem a trilógia mondjuk 3 részét figyelembe véve kulcsfontosságú és jól megcsinált jelenet. Kirázott a hideg, ahogy kiabálták, hogy "fel!"

Amúgy a széria legjobbja nálam nagy fölénnyel a Batman : Kezdõdik, de még ez is jobb volt, mint a Sötét lovag. 10/9
10/10
Gab98 2012 aug. 06. - 20:13:20 10/10
(878/1379)
Én tisztelni szoktam más véleményét, de a 4/10 erre a filmre kevés! Ez szerintem nagyon jó film volt.

SPOILER

Egyébként meg Miranda Tate azért akarta elpusztítani Gothamat, amiért az apja is. Mert tele van bûnözõkkel.

SPOLER VÉGE

És válaszolnál rá, hogy szerinted mi a nem méltó ebben a befejezésben?

MEGINT SPOILER

Szerintem jó volt ez így, hogy mindenki halottnak hitte. Így ugyanis megoldható volt az a nagyszerû ötlet, hogy azzal a momentummal érjen véget a film, amire Alfred mindig is vágyott. Szerintem marha jól lett megoldva a vége. Nekem csak az nem világos, hogy mi lett Selinával.
liaboo2 2012 aug. 06. - 19:50:24
(877/1379)
Siralom, amit sokan itt össze-vissza fecsegtek a filmrõl. Megértem, hogy vártátok a Sötét lovag szintet, de a fenébe is.Ez egy befejezõ rész. Nincs idõ sok mindennel foglalkozni, mert be kell fejezni a sztorit. A legszomorúbb meg az, hogy egyáltalán össze hasonlítjátok a többi résszel. A filmet önmagában is tudni kellene értékelni, és nem azt sorolni, hogy bezzeg a második rész, bezzeg Joker, bezzeg ez meg az. Jaj jobb film a második, de ez is jó volt. Néha lehet a rendezõnek mást tennie saját munkájával. Nolan így akarta befejezni és kész. És különben meg amikor megcsinálta az elsõt, akkor még nem is gondolta, hogy lesz egyáltalán folytatás. Úgyhogy örüljetek, mert szerintem van miért. Kerek egész és kész.
gmanarts 2012 aug. 06. - 18:22:51
(876/1379)
Az, hogy az imdb mit ír sosem mérvadó, mert nem hivatalos. Igen, a képregényben Selina Kyle alteregoja a Macskanõ, ahogy itt is. Amit én mondtam az mindösszesen annyi, hogy ebben a filmben nem lett ez kimondva. A gothami újság címlapján is csak Cat Bruglar-nek nevezik.
Relixo 2012 aug. 06. - 16:29:53
(875/1379)
-SPOILER-

Ebbõl is látszik,hogy valóban nem érted mit mondanak neked,hogyan is várhatnánk el,hogy a filmet megértsd?
A 990. hozzászólásodból idézet tõled:
"A végén meg szobrot állítanak a batmannak ? Szóval a sötét lovagnak ? A sötét lovag. Tehát sötét, és az a jó, a sötét.Ez már önmagában egy ellentmondás, hátmég hogy meg is van magyarázva az elsõ részében, hogy a félelmet a félelem ellen fordítani."

Most olvasd vissza mit írtál majd azt amit lentebb válaszoltam rá neked. Most akkor ki is az aki fogalom zavarban van? Nem én azt biztos,ezzel kapcsolatban nem is kívánok többet hozzászólni,nyugodtan bizonygasd magadnak amit akarsz a szöveg amit írtál önmagáért beszél.

A 995.hozzászólásodból szintén idézet tõled:
"A sötét lovag szerinted mit szimbolizál? Az egy másik dolog, hogy õ jónak van feltüntetve a film és a törtenet szerint."
Magad mondod ki, film és történet szempontjából kell nézni,nem pedig elnevezésén kell lovagolni. Ennyi erõvel Hulk legyen simán Zöld, ne hívják már Hulk-nak mert õ zöld színû. Komolyan nevetséges amit beadni próbálsz itt. Lehet savazni további hozzászólásaidban de többet tényleg nem kívánok ilyenekre reagálni, csak magad alatt mélyíted a gödröt. Arról nem is beszélve,hogy ez nem hiba a filmben csak te nem érted és szójátékot csinálsz belõle.

gmanarts:
Keress rá akkor imdb-n majd nézd meg mit ír,de képregénybõl is lehet tudni.(Catwoman's alter ego is Selina Kyle)
Magyarul nem tudsz elvonatkoztatni, és Nolan sem akart, különben nem így nevezte volna a karaktert. Tehát macskanõ lett volna a filmbe,de róla semmit nem tudunk meg,lentebb leírtam nem kívánom tovább magyarázni,hogy konkrétan miket.

GéPLovaG X:
Tévedsz, én értettem,hogy miért tör be és mit akar, ezzel nem volt gond, meg azzal sem,hogy mi a motivációja és miért teszi amit tesz, mert kell neki a "tiszta lap" nevû program,amivel ki akar kerülni a bûnözõi rendszerbõl..stb..stb... Ez oké, de mi a háttértörténete ? Ki õ valójában? Ahogy Joker is annak idején nem csak úgy feltûnik a semmibõl és hirtelen ott terem,hogy õ a rossz fiú,még az elsõ rész végén külön meg is említették,hogy kiszabadult egy pszichopata.Ezt itt is elvárta volna az ember 165 percben lett volna azért idõ kidolgozni pláne,hogy Nolan karakterei mind jól átgondolt szépen felépítettek, ez valahogy nem jellemzõ rá,nem ezt vártam tõle,hogy egy ilyen olcsó megoldással oda löki a nézõknek mert ott kell lennie valahogy...Elhiszem,hogy neked nem volt ezzel gond, de így minden háttér nélkül csak egy okkal oda küldött valaki volt aki bekapcsolódott ebbe a trilógiába és eddig még senki még csak nem is említette(holott valószínû nem most kezdte a tolvajkodást) ebbõl meg következett,hogy elõször oda veti Bane-nek Batman-t, aztán már segít neki és Batman is csak úgy megbízik egy ilyen árulás után benne, majd a végén már csók is van...ez ne haragudj de hollywood-i blõdli és Nolan nem szokott ilyeneket csinálni.


fr33:
Így van nagyon jól láttad! A rendõrség és Bane emberei közötti összecsapás egy totál kidolgozatlan látszat "püfölés" jelenetté fajult el. Ez szintén Nolan hibája mint rendezõ. Abban a részben hiába van 10 ezer statiszta csak mint tömeg funkcionáltak akik össze vissza csápoltak teljesen szervezetlenül birkóztak, 90s évek filmjeiben voltak ilyenek. Ehhez felesleges volt ekkora statiszta számmal dolgozni, hiszen elgondolás mögötte 0 volt.
9/10
GéPLovaG X 2012 aug. 06. - 15:30:06 9/10 Előzmény Relixo
(874/1379)
Szerintem a Macskanõ(bár tényleg nem nevezik így a filmben) át van gondolva és kellõképpen ki is van dolgozva annak ellenére, hogy nem ismerjük meg a hánytatott sorsú gyerekkorát stb. Megtudjuk mi a motivációja és, ha oda figyeltél volna azt is meg tudjuk, hogy kerül be a képbe( - Spoiler - Felfogadják arra, hogy lopja el Bruce Wayne ujjlenyomatát, hogy Miranda Tate és Bane párosa rá tudja tenni a kezét a reaktorra. - Spoiler vége -). Most sokan meg fognak kövezni, de ez a Selina Kyle szerintem sokkal jobban beleillett ebbe a környezetbe mintha elõvették volna a Michelle Pfeiffer vagy a Halle Berry féle verziót. Anne Hathaway remekül eljátszotta a rá szabott feladatot, el kell fogadni, hogy ez nem a Tim Burton féle Macskanõ. Nolan világa merõben más és mást követel meg egy egy szerep.
10/10
Gaben26 2012 aug. 06. - 15:13:27 10/10
(873/1379)
a film úgy jó ahogy van megértem azokat is akik nem így látják és azokat is akik így.Ez a rész lehet nem ütött akkorát mint az elõzõ kettõ de nekem így is tetszett.
Maximum annyi hogy ezt a részt inkább a másodiknak raktam volna és a másodikat az utolsónak de hát nem én vagyok Nolan :D
a trilogia 10/10
4/10
Dynamo 2012 aug. 06. - 14:25:44 4/10
(872/1379)
Valaki kérem magyarázza el a film mozgatórugóját mert én nem teljesen értem:

'Spoiler'
Az 1. részben az Árnyak ligája Ra's Al Ghul-al az élen azért akarta elpusztítani Gothamat mert menthetetlennek tartották.
Aztán mint kiderült Harvey Dent halálával helyre állt a rend. Akkor most Ra's Al Ghul lánya miért akar megölni 12millió embert mikor már rend van?
Így állna bosszút apja haláláért?
Ha igen akkor ezt elmondthatták volna jobban megszerkesztett párbeszédben is. De így nem értem, fõleg hogy azt mondja a végén csaj: "bevégzem apám munkáját."
'Spoiler'

A filmrõl röviden csak annyit hogyha Christopher Nolan tényleg nem akar 4. részt, akkor a The Dark Knight Rises nem méltó lezárása az elõzõ 2 résznek.
-Batman Begins=9/10
-The Dark Knight=10/10
-The Dark Knight Rises=4/10.
gmanarts 2012 aug. 06. - 12:34:15
(871/1379)
Ne felejtsd el, hogy Macskanõ nem szerepelt ebben a filmben, csak egy Selina Kyle nevû karakter. Az õ karaktere pedig maximálisan ki lett aknázva a filmben.
fr33 2012 aug. 06. - 12:21:01
(870/1379)
Verekedések gagyik. Ez a fogom az öklét hogy ne nyuljon az arcomba és erölködnek már 10éve is gagyi volt...

2 óriási banda harcol egymással ( gonosz vs rendörök ) és õk ketten középen ütögetik egymást és körülöttük 4méteres sugárban senki sincs. Csomó embernél fegyver és senki de senki nem lõ egyikre sem :)
Mesefilm

A macskanõ egy vicc szerintem nem jól játszotta.

Ez a szaladozunk a teherautók után is elég vicc... :)))

Ja persze 1perccel az atomrobbanás elõtt még nekiáll batman smárolni igaz lehet kihal egész Gotham...ja és még 2 párbeszéd is belefér ebbe az 1percbe ...nevetség.
Többi apró unalmas idegesitö dolgot nem is írok le.

Batman Dark Night mindent visz Jokerrel és Heath Ledgerrel és az egész film beszipppantós izgalmaival és zenéivel - effektjeivel
Relixo 2012 aug. 06. - 12:03:20
(869/1379)
Valezius:
Azt ugye tudod,hogy ez egy trilógia ? Egy sorozatot sem úgy nézel meg ,hogy az utolsó részt értékeled önmagában...
Azt írtad,hogy a legnagyobb baj a "Gothamnek pusztulnia kell" alap téma a másik amit írtál,hogy ezt két bolond találja ki. Na most komolyan vagy nem láttad az elõzõ részeket vagy nem fogtál fel semmit abból amit láttál.
Nem kívánom különösebben ezt indokolni, 2 szó Ra's Al Ghul és árnyak ligája. És ajánlom nézd meg újra az elsõ részt amiben minden ilyen jellegû dolgot kifejtenek,hogy miért is kell pusztulni a városnak.

Amikbe meg itt sokan belekötnek egyszerûen nevetséges, ugye Superman filmnél nem kérdezzük meg,hogy miért tud repülni? Ahogy egy Vasembernél se akadunk fenn azon,hogy a szíve helyén egy világító energia van. Szóval hagyjuk ezeket, ez a film.

Sokkal inkább meg kéne kérdezni,hogy macskanõ karaktere miért nincs kidolgozva? Hogy került oda ? Mitõl lett õ macskanõ, honnan van a felszerelése, ki õ valójában ? Ezek súlyos karakter kidolgozatlanságok, ez a hiba. Nem az,hogy "felépül" Batman.
Ettõl függetlenül a többibe amit írtál(Morgan Freeman jelenet és a bombás részek) igazat adok.


GéPLovaG X:
Fentebb leírtam macskanõ közel sem tökéletes.(arról nem is beszélve,hogy a színésznõ sem illett a szerepre). A karakterek sincsenek kidolgozva egyáltalán, pl Bane intelligenciája hova lett ? Izmos, erõs, brutál ennyi...
Batman háttérbe szorul a film közepéig és utána se nagyon fejlõdik sehova. Szóval a karaktereken még bõven dolgozhattak volna, és ekkora játék idõbe amivel a film rendelkezett, illett volna normálisan bemutatni õket.


Slipstream:
Te is belekötsz totál jelentéktelen részbe ráadásul fogalom zavarban is szenvedsz. Az hogy sötét lovagnak hívják nem azt jelenti,hogy õ most egy rossz gonosz ember. A sötét lovag mint elnevezés a "jelmeze" színének és a használati tárgyaiból következik mindene fekete azaz sötét színû, ha pl fehér lenne akkor fehér lovag lenne(valljuk be elég hülyén nézne úgy ki). Szóval nagyon kérlek ne akard feltüntetni ellentmondásként a filmbe a te saját értetlenségedet. A " félelmet a félelem ellen fordítani" dologgal kapcsolatban ugyan csak hasonló a helyzet próbáld megérteni azt is, ezt hosszasan lehetne magyarázni de lehet akkor se értenéd meg ha elsõre sem sikerült,így nem is megyek bele ebbe.
És hogy milyen gondolatokat ültetnek el ezek a filmek az emberek fejében, kérdezed te,hát hidd el ha csak a fele megértené és véresen komolyan venné,hogy valójában mirõl is szólnak ezek a filmek,nem itt tartana ez a világ ahol most, tehát a mondanivalóval sem volt semmi gond. A probléma a hiányos karakterek és a rendezés ami most Nolan-nak nem igazán sikerült az elõzõ részekhez képest.

Írtam mindezt úgy,hogy nekem tetszett a film, hibáival együtt,de ettõl még látom én is,hogy vannak hibák.Csak nem a jelentékteleneken kell fennakadni és nem a saját értetlenségünket kell belemagyarázni, az nem a film hibája az a nézõ hibája, ha valamit nem képes felfogni.
9/10
mro26 2012 aug. 06. - 00:48:31 9/10 Előzmény zsotya010
(868/1379)
****SPOILER****
Nekem meg van olyan érzésem hogy a Blake gyerek nem Robin lesz, hanem az "új" Batman.
Azért jött le így, mert a végén Gordon mondott olyasmit mikor Robin kérdezte hogy miért nem tudják meg az emberek hogy ki volt a hõs IGAZÁBÓl, erre mondja Gordon hogy Batman a hõs...meg a végén ott a szignálon is denevér embléma van, na és persze minek találna ki egy új hõst, mikor csak fel kell használni az elõzõ Batman cuccait és Batman "újra" élhet. Azzal hogy kiderült hogy Robin a középsõ neve, az nem feltétlen jeletni azt hogy Robin lesz, csak egy ilyen utalás...jópofaságból.
Bár lehet csak nekem jött le rosszul. De így akár folytatni is lehetne a Batman filmeket, hogy ez a csávó játssza majd Batman-t ezután. De ki tudja még... ;)
10/10
fenegyerek18 2012 aug. 05. - 22:00:23 10/10
(867/1379)
Volt átmenet, kb. 3 hónap, csak nem mutatták részletesen!
9/10
GéPLovaG X 2012 aug. 05. - 20:40:58 9/10
(866/1379)
- Spoiler -

Felteszi a térdgépet, de a "Kút"-ban már nincs rajta és anélkül mászik ki.

- Spoiler vége -

Véleményem az, hogy egy szinte hibamentes ipari gépezetet alkotott Nolan, sejtelmes de kiszámítható. Ez egy remek mû, csak a fõhõsbõl nem kapunk eleget, mármint a címszereplõ formájából. Annyi új és a franchise tekintetében fontos figurát kellett bele rakni, hogy pont abból nincs elég akire a legtöbben kíváncsiak vagyunk. Pedig a karakterek tökéletesek, még a sokat kritizált Macskanõ is.
gmanarts 2012 aug. 05. - 15:55:25
(865/1379)
Nézd meg még egyszer, mert pont a lényeget nem értetted..
gmanarts 2012 aug. 05. - 15:47:47
(864/1379)
Szerintem sokkal jobb, mint a 2. rész. Pedig az se kutya. Mélyebb, kerekebb, filozofikusabb. Heath Ledger hipnotizáló alakítását Michael Caine hozza (igazi Oscar-esélyes performansz) de a többiek is a maximumot adják. Különösen Nolan.
9/10
gilmour 2012 aug. 05. - 15:24:36 9/10
(863/1379)
Jó film!!!! Moziban kell megnézni mindenképpen, az ilyen filmeket csak ott érdemes! Aki arra számít, hogy jobb, mint a 2.rész, az csalódni fog! Heath Ledger játékát nem múlhatja felül senki!
Mr.Robin11 2012 aug. 05. - 13:06:59
(862/1379)
Teljesen egyetértek.
Nem kérdéses, hogy az elsõ két rész a két legjobb, de ez is teljesen rendben van

Sokan szerintem azért fikázzák, mert túlságosan be volt harangozva a film és nem ugrotta át az elõzõ rész által felállított lécet. De ettõl még jó film
Mr.Robin11 2012 aug. 05. - 13:05:15
(861/1379)
Spoiler

Wayne nem volt "nyomorék" csak a térde sérült meg. Hogy miben arra nem kapunk választ, de a Sötét lovag végén amikor megmenti Gordon fiát Denttõl, akkor zuhannak egyet és amikor jönnek a zsaruk akkor sántikálva fut el...

És Wayne nem felépül, csak amikor a visszatérésre készül akkor felrak a lábára egy térdgépet, ami rögzíti rendesen a lábát.
Valezius 2012 aug. 05. - 12:52:12
(860/1379)
Sajnos túl sok sebbõl vérzik ez a film. Szerencsére nem okozott csalódást, de a hatalmas várakozásokhoz se sikerült felérnie.

Spoiler

TDK nyitó jelenete szerintem nagyon jól meg van komponálva. Ezzel szemben itt az írón ott volt a nyomás, hogy "hatásos" jelenettel indítson. Egyáltalán nem sikerült. Gondolom senki nem lepõdött meg, hogy Bane van a csuklya alatt. Gond nélkül lever mindenkit, aztán megszöknek. A vérátömlesztés kicsit nevetséges, az, hogy Bane egyedül lóg a kötélen, mert úgy jobban néz ki meg kicsit elszomorító megoldás.

A 2. jelenet tetszett. A nyomorék Wayne-t kirabolják, és ezzel elõhozzák a régi énje. Jó, hogy Batman még Bane elsõ támadása elõtt színre lép. Elõzetes alapján nem sok jót vártam Hathaway kisasszonytól. Nem volt sok szerepe, de azt jól hozta.

De a majdnem nyomorék, aki járni is alig tud, minden átmenet nélkül felépül. Hiteltelen.

A tõzsdei mahináció értelmetlennek tûnt, mivel a fõnököt kinyírta Bane. De legalább ez a szál a helyére került. Viszont a bombás rész teljesen értelmetlen. Morgan Freeman elõször azt mondja, hogy inkább meghalok, de nem. Ez a jó válasz, és ki is nézzük belõle, hogy megteszi. Aztán hopp. Jó, akkor nem. Teljes ostobaság, ha logikusan van megírva ez a jelenet Freeman feláldozza magát, meg a teljes tanácsot is, de nem ad át egy bombát.
Amúgyis ha csak rá kell tenni a kezét, akkor mi értelme volt az egész jelenetnek, odaszorítják a kezét élve vagy halva és kész.

Ki is mondják, hogy kb 5 hónap múlva robban. Ehhez képest van rajta egy visszaszámláló az több, mint vicces. Ráadásul még távirányító is van hozzá. Az egyetlen értelmes dolog az lett volna, ha ez csak egy blöff. Mert ennek a távirányítónak pont semmi értelme nem volt. A nézõ megkapta, amire vágyott 11 perccel a robbanás elõtt megnyomták a gombot...

Ez az 5 hónap is mi az istenre kellett? Azon kívül, hogy Batman visszatérjen nem sikerült értelemmel megtölteni. Bane magyaráz valamit a reményrõl meg a fényrõl, de úgy látszik, nem gondolta komolyan.

Ha a bombából még nem lett volna elegünk jön ráadásnak egy kis hülyéskedés a kamionnal. Senki nincs, aki hátulra bemásszon.



Talán a legnagyobb baj az egésszel, hogy elõrángatták, hogy "Gothamnek pusztulnia kell". De, hogy ennek mi az isten értelme van az nem derült ki. Két bolond kitalálja, hogy akkor most itt valamiféle bosszút állnak. Ráadásul semmi menekülési tervük nincs, ami elég hiteltelenné teszi a dolgot.


Összességében 6,5-7/10 így is.