borkasztik 2012 dec. 18. - 14:50:05 Előzmény micra
(1079/1379)
Én is ezen csodálkozom, hogy lehet egy filmet ennyire kétféle képen értékelni.
Spoiler
Az elsõ félórában voltak az új szereplõk bemutatása stb mik történtek az egyes szereplõkkel a 2. rész óta, aztán végig arról szól miután megjelent Batmen hogyan veszik be a várost, meg a börtönbõl való kimenekülést. Szóval nem értem ez hogy volt unalmas egyeseknek :D Az tény hogy nem egy Transformers féle agyatlan csataljeleneteket láthattunk orrba szájba de attól még ez nem volt unalmas szerintem :)Sõt még az elején is azzal kezdõdik hogy a repülõbõl hogyan viszik ki azt a tudóst.
Spoiler vége
Az elõzõben szerintem még több volt az üres járat mint itt. Ott csak egyetlen nagyobb jelenetekre emlékszem az üldözések során mikor a kamiont kifektetik az úttesten vagy mikor meglövik rakétavetõvel Batmen kocsiját az aluljáróban. Az is nagyon tetszett de én például az elõzõben többet unatkoztam.
10/10
black_eagle 2012 dec. 17. - 13:03:11 10/10
(1078/1379)
A koreográfiát a verekedésekre értettem.
10/10
black_eagle 2012 dec. 17. - 13:01:48 10/10
(1077/1379)
*értekelést
10/10
black_eagle 2012 dec. 17. - 13:01:23 10/10
(1076/1379)
Elcsesztem az érékelést, mert nem figyeltem, kár, hogy nem lehet korrigálni.
A felét éri a 10-nek, ennek elég bugyuta története volt, nem kötött úgy le, mint az elõzõ, de azt is HL (Joker) tette olyanná fõleg. Nolan, az egyik kedvenc rendezõm, de nagyon hátra fog bukni, ha továbbra is ezt az óvódás szintû koreográfiát vonultatja fel a filmjeiben, mint itt is. Lassú, hiteltelen és béna. Kérjen tanácsot ebben az ügyben kollégáitól, pl Zack Snyder-tõl.
1/10
micra 2012 dec. 17. - 11:45:20 1/10
(1075/1379)
Hát öregedem.
Tegnap kihoztam a tékából. 4-en néztük. Másfél óra után lekapcsoltuk mert HIHETETLENÜL UNALMAS, kommersz az egész.
Sokkot kaptam. Kb. a Porméteusszal verseng.
Semmit mondó, szájbarágó, erõltetett.
Most azon gondolkozom, hogy lehetek ennyire ízlésficamos, hogy itt meg 8,8 pontot kapott a film...
Lehet hogy az utolsó egy órában történik a csoda. De ez annyira gagyi volt, hogy kötve hiszem.

Pedig mentségemre szolgáljon, hogy a Sötét Lovag elsõ része asszem, az királyság volt.

Na mindegy. Az egész film felületes, elnagyolt, kiszámítható, csöpög az erõltetett érzelmektõl hû, még a hideg is kiráz.
borkasztik 2012 dec. 17. - 09:20:11
(1074/1379)
Én tegnap néztem meg a filmet elsõnek és nem gondoltam volna hogy ennyire fog tetszeni. Nekem ez még jobban tetszett mint az elõzõ kettõ. Ebben a részben sokkal jobban tudtam azonosulni Batmen szerepével és jobban érdekelt mi fog történni mint az elõzõben. Természetesen az elõzõ is tetszett, de ez valahogy számomra érdekesebb volt. Rég szórakoztam mostanában ilyen jól egy filmen, Köszönöm szépen a készítõknek.
borkasztik 2012 dec. 17. - 09:15:16 Előzmény wavrekordz
(1073/1379)
Kinek miféle motivációja van? HA ezt kérdezed akkor szerintem nem egy filmet néztünk vagy éppen nem figyeltél oda :)
Szerintem egyértelmû volt a motiváció.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 dec. 16. - 17:12:36 8/10
(1072/1379)
jó akkor elmondom mégegyszer :D
ez az egész nem 1 nap alatt történt hanem kb 23 nap alatt :D
Bane Batmant a bomba felrobbanása elött 20-on valahány nappal "dobta" be abba a lyukb
csak kicsit jobban kéne figyelni, az meg hogy hogy jutott haza lényegtelen, felesleges információ
Csonger 2012 dec. 16. - 17:06:18
(1071/1379)
Azért valamit nem vágok. SPOILER!

Az a sötét lyuk, ahová a gerinctörött Wayne-t bedugták, végül is hol volt? A környezetébõl úgy tûnt, valahol rohadt messze Gothamtõl, egy másik kontinensen.
Na most ebbõl az Isten háta mögött helybõl kimászva a kisemmizett, nincstelen, vagyontalan Wayne egy szál ingben és üres zsebbel hogy tudott visszajutni az USÁba, majd pedig hogy tudott észrevétlenül a rendõrségi blokád alá vont Gotham belvárosába gyalog bejutni, és mindezt villámgyorsan?
kybuck 2012 dec. 16. - 15:59:14
(1070/1379)
Megnéztem, tetszett a film, a második résznél legalábbis jobban, bár akikkel eddig beszéltem mind az elsõ részt hozták ki gyõztesnek. Összességében elfogadható, kellemes filmélmény, én nem fogok ajnározni senkit (zseniális, meg hasonlók), mert ilyen nálam nincs. Vannak jó, esetleg nagyon jó filmek, meg rossz filmek ugye, de mindegyik film csak film, amin az ember szórakozik másfél, két, esetleg több órát, és ennyi, ez a film szerepe. Már csak azért sem zseniális, mert nem szeretem a túlzott, hosszúra nyújtott drámázásokat (lásd JB Skyfall), ez nem jó irány. A világfájdalmas drámák helye szerintem nem a könnyedebb mûfajokban van, vagy legalábbis nem akkor mértékben, ahogy ezt pont Batman bácsi legújabb filmjeiben honosították meg. Ezzel együtt is kellemes, szórakoztató filmélmény a Felemelkedés, fõleg miután a rejtett karakterek felfedésekor eszembe jutott a korábbi rajzfilmsorozat, ahol már szerepeltek õk. Az a rajzfilmsorozat is például jobban bejön, mint Nolan filmjei. Zsenialitásról beszélni túlzás, de korrekt filmélményrõl lehet.
8/10
Sadenal 2012 dec. 14. - 19:30:00 8/10
(1069/1379)
Röpke pillanat volt az a 165 perc. És milyen szépen elvarrták a szálakat....vagy tán mégsem? :O :D

8/10
10/10
Keló Scofield 2012 dec. 14. - 17:15:08 10/10
(1068/1379)
Harmadjára néztem, és nem gondoltam volna hogy jobban fog tetszeni, mint a 2. rész, pedig így van.
Christopher Nolan egyszerûen zseni.
gmanarts 2012 dec. 10. - 21:50:03 Előzmény wavrekordz
(1067/1379)
Joker motivációja bizonyos értelemben "emelkedett" szimbolikus volt.
A harmadik rész gonoszai viszont földhözragadtabbak, emberibbek. De mind a fõhõsre reflektálnak. Zseniálisan elbeszélt, roppant összetett történet. Az egyik legjobb valaha készült filmsorozat - nagyban köszönhetõen a talán legmélyebb harmadik résznek.
10/10
Keló Scofield 2012 dec. 10. - 16:32:25 10/10 Előzmény wavrekordz
(1066/1379)
Ennyi erõvel a másodikban, Joker-nek mi volt a motivációja? Mert a pénz nem érdekelte.
4/10
wavrekordz 2012 dec. 10. - 15:30:43 4/10
(1065/1379)
Rég nem csalódtam ekkorát filmben... csupa jó kritika, mindenki ajnározza stb... hát, szerintem konkrétan minõsíthetetlen! Az eddigi Nolan verziók tényleg jók voltak, de ez?! Gyakorlatilag megsemmisítõ, vontatott, unalmas, a dialógusok kritikán aluliak, az akciók nem hoznak lázba... egyáltalán kinek miféle motivációja van? Miért kellett volna Gotham City-t a földdel egyenlõvé tenni? A vége csavar szánalmas, ahogy az összes színészi alakítás is... amikor a végén Alfred elsírja magát a sírnál, nah az volt az utolsó szög a film koporsóján :P ...sajnos pocsék az egész, pedig az elsõ kettõ kifejezetten tetszett. Mintha nem is ugyan az rendezte volna, ez csak egy tipikus Hollywood-i moslék.
10/10
Keló Scofield 2012 dec. 07. - 19:40:44 10/10
(1064/1379)
Hasonlóan vélekedem, én is akkor írtam elõször amikor megnéztem és még az egész pörgött a fejemben, a zene meg lüktetett az agyamban:)
Érdekes, hogy a történetet senki nem emeli ki, pedig az is hatalmas és nem pont a végén lévõ csavarra gondolok, hanem pld. a "kutas" sztorira, az egész felemelkedés miértjére.
Talán most azért tetszik nagyon ez a rész mert, egyrészt újabb, másrészt meg a 2.-hoz képest valóságosabb, gondolok itt arra hogy szinte az egész világosban játszódik, míg a Heath Ledger féle Dark Knight majdnem egésze az éj leple alatt történik.
Még annyi, hogy akár "Forradalom" is lehetett volna a címe, a végén lévõ csatajelenetek miatt, nagyon tetszettek.
Superalonso 2012 dec. 07. - 15:20:19
(1063/1379)
Háát én olvasgatom az Oscar elõrejelzéseket, de nem nagyon emlegetik sajnos a favoritok közt (mondjuk nem is Oscar film), maximum technikai díjakat kaphat, esetleg egy-két szereplõ kaphat jelölést (pl Tom Hardy)...amugy valoban a közelharcos jelenetek gagyik kissé illetve elég hosszu film, de összességében a látvány, az élmény. a zene frenetikus és sztem ezen van inkább a hangsúly a filmben, elvégre is ez képregény-adaptácio (angol nyelven meg egyszerûen mega-giga-terra élmény a köbön a film)...én pl napokig a hatása alatt voltam és higgyétek el kevés film vált ki belõlem ilyen mértékû érzelmeket, ingert...szóval nagy film na
10/10
Keló Scofield 2012 dec. 07. - 11:05:49 10/10 Előzmény Deidara91
(1062/1379)
Melyik karakter van "borzalmasan" kidolgozva? Mert a nõi szereplõk sokkal jobbak, mint elõdeik, a többiek meg hibátlanok.
Én inkább arra lennék kíváncsi, a film kap-e Oscar jelölést valamilyen formában, illetve a színészek közül bárki is, pld. Gary Oldman, mint mellékszereplõ stb...
5/10
Deidara91 2012 dec. 06. - 23:13:02 5/10
(1061/1379)
Sajnos ez nagyon gyenge lett. Tele van logikátlanságokkal, bénaságokkal. A karakterek borzalmasan vannak kidolgozva, ráadásul baromi logikátlanul is viselkednek. 5/10, de csak mert az elõzõ részt nagyon szeretem.
10/10
Keló Scofield 2012 dec. 06. - 16:04:33 10/10
(1060/1379)
Egyszer félig néztem, most viszont végig... Totálisan óriási film, az egyetlen baja talán hogy hosszú.
C. Nolan újabb egyszerûen hibátlan rendezése, Hans Zimmer szokásos "hidegrázós" zenéje, és a színészek nekem jobban tetszettek, mint az elõzõ részben, mind hibátlan, kivéve persze Heath Ledger hiánya.
Áthozott 3 szereplõt is az "Eredetbõl", azon lepõdtem meg, hogy Tom Hardy alakítja Bane-t, nem volt õ ekkora darab:), de tényleg.
Eseményekkel túlzsúfolt egy kicsit, de nagyszerûen varrja össze a szálakat a majdani folytatással. Méltó utódja lett az elõzõ résznek.