6/10
-greghouse- 2013 okt. 20. - 11:28:59 6/10
(108/148)
Azt hiszem, ez egy tömör, és pontos értelmezés volt.
6/10
-greghouse- 2012 nov. 15. - 11:15:43 6/10 Előzmény HDani88
(107/148)
Én ezt mind elhiszem, amit leírtál.
szeretem is a titokzatos, izgalmas filmeket.
De amikor éjjel leülök a tévé elé, akármilyen sok díjat kapott a film, akármilyen rendezõ, én nem rejtvényt fejteni ülök le. Már bocsánat, de egy film ne legyen rejtvény, aminek az értelmén órákig kell gondolkodni. Vagy átjön, vagy nem.
Az, hogy te és mások is itt magyarázgatják a filmet, elég ahhoz, hogy azt mondja nekem, ez egy rejtvény, aminek a megoldása szerintem csak Lynch fejében van meg, és rengeteg benne a l'art pour l'art aminek szerintem semmi értelme, vagy ha van, nem kellene a nézõ nyakába zúdítani.
...Hogy ellenpéldát is mondjak, Bergman filmjeirõl is sokat vitatkoznak, és azok legalább ilyen nehezen emészthetõk, de nem azért mert össze vissza kavar mindent, hanem mert erõsen kell figyelni a párbeszédekre, az utalásokra. Itt párbeszédek nem sokat jelentenek, viszont fogalmam nincs a bûvész mit mászkál ott, a bérgyilkos miért öldöz mindenkit aki az útjába kerül, a leszbi nõ most önmagába szerelmes vagy egy látott másikba, és tudod mit, nem is érdekel. Mert maga a film nem olyan jó.
..Bergman Ötödik Pecsétje, vagy több más filmje is elég nehéz, és teli van utalásokkal, de a szimbólumai érthetõek.
Ez viszont egy túlértékelt, zavaros mûvészkedés, aminek semmi köze sem Bergmanhoz, sem Bunuelhez, csak önmagához.
10/10
HDani88 2012 okt. 02. - 10:19:20 10/10
(106/148)
A film rendkívül egyszerû, szerintem. Jó mondjuk én elõnyben vagyok, mert korábban láttam dokumentumfilmeket az emberi agy mûködésérõl fizikai, pszichológiai szempontból és hogy ennek milyen hatása van a tapasztalatainkra, minden ember tapasztalatára. Sok szempontot vizsgáltak tényleges tapasztalatokat, kreativitást, tanulást stb. Az egyik filmben pedig szerepelt David Lynch és az elõbb említett témát boncolgatta és az általa alkalmazott Transzcendentális Meditációról beszélt, amint megláttam hogy filmrendezõ tudtam, hogy meg kell néznem tõle valamit. Szóval Mulholland drive
***Spoiler***
Gondolom mindenki levágta, hogy a film idõben ugrál(kb mint a ponyvaregény), de az már lehet kevesebbeknek tûnt fel, hogy az egész film a barna hajú nõrõl szól, az õ szempontjából mutatja az egészet a valóságos és a képzelt szempontból. Valóság a film eleje az emlékezet kiesésig és a kék dobozba való belebújás után, mert akkor sikerül visszaemlékeznie a Silencio után. Ami e között történik az valóság és a tudat alattijának az összhangra való találásának a kísérletei emlékfoszlányok alapján. A filmben rengeteg dolog árulkodik errõl. Pl az egész filmrendezési mizéria, mint kiderül a végén vele történt meg, csak mivel a baleset miatt nem emlékezett rá az egészet elképelte más nevekkel de ugyanazokkal a szereplõkkel, azokat a részeket is amikrõl õ nem tudott és mivel nem tudta, hogy ez vele történt saját magát más névvel és más arcal képzelte bele, csak elképzelni tudta. Gondoljatok csak bele, ha történik veletek valami 1000 elméletet lehet találni, hogy mi vezetett odáig.

Szóval a történet. A szõke lány szerelmes a barnába, a barna is a szõkébe, csak õ végül talál mást magának. A szõke féltékenységében felbérel egy bérgyilkost, hogy ölje meg a barnát. A szõke annyira bele van betegedve a dologba, hogy képzeleg, majd megõrül és megöli magát. A bérgyilkos igyekszik elvégezni a dolgát, csak baleset történik, amiben a bérgyilkosnak gondolom a társai meghalnak, de a barna lány túléli és emlékezet kiesése lesz és nem tudja ki saját maga. A film további része fõleg az amit már levezettem, azok a részek amikben szerepel a valósághoz tartozik(nyomozás, színház, szex), amikben nem(szõke szerepmeghallgatása, filmes mizéria) mind a tudat alattijának a magyarázat keresése arra kérdésre, hogy ki is vagyok emlékezet foszlányok alapján!
A film elején a szörnycsöves és a beteg pszichólógus beszélgetése a történtre hangol rá, mint a megértés segítségéül, ja és van egy kis bevezetõ a bérgyilkos bemutatására. Ennyi :D

zseniális filmnek tartom!!!!
offtopic
kõmacska 2012 júl. 15. - 23:23:09 Előzmény romanus
(105/148)
Valóban inkább Bud Spenceréket nézném újra, mintsem ezt, az kétségtelen. :)
10/10
romanus 2012 júl. 15. - 22:13:40 10/10 Előzmény Tako1952
(104/148)
Az elõzõ hozzászólóknak ajánlom figyelmébe a transformers, rambo 8 és Bud Spencer Terence Hill összes mûvét.
Tako1952 2012 júl. 05. - 12:41:33
(103/148)
SPOILER

hát röviden tömören arról szól, hogy van ez a két csaj. a szõke, dájen csõ buzi, és szerelmes a barnába, kamillába, a színésznõbe. mint tudjuk a buzik sokkal féltékenyebbek a heteróknál, és sokkal jobban kiborulnak szerelmi bánat esetén. ez történt a szõke csajjal is. még bérgyilkost is fogadott, hogy ölje meg kamillát. végül kinyiffantja magát. minden illúzió, szóval szerintem az volt a valóság, amikor lerobbant állapotban mutatták a szõke csajt abban a lakásban, ahol maszturbált meg a kávézóban, amikor felfogadta a bérgyilkost. a többi jelenetet nem tudom mire vélni. bizonyára arról képzelgett, hogy összejött kamillával és kamatyolnak.
én így értelmeztem.
5/10
Sadenal 2012 jún. 26. - 13:23:14 5/10
(102/148)
Mérhetetlenül túlértékelt. Naomi Watts iszonyatosan jól hozza a szerepét, de a sztorit a végére annyira összekavartak, hogy el lett bas*va. De most komolyan. Azt a 2 öreget már minek kellett behozni, meg a csövest? Az Elefántembert még szerettem Lynch-tõl de ez....förtelem.



5/10
Zsófijja 2012 máj. 30. - 16:56:12
(101/148)
2/10


SPOILER

Egy idõben rákattantam a mûvészfilmekre, akkor néztem meg a Radírfejet, Lynch elsõ filmjét. Nyomasztó és beteges volt és nem jó értelemben(számomra jó értelemben pl Táncos a sötétben vagy a Rekviem). Utána keveredtem a Mulholland Dr-hoz. Végignéztem aztán olvastam a neten értelmezéseket+kommenteket. Érthetõvé is vált az álom-valóság váltás(Diane Betty életét akarta volna élni), DE mindez nem kárpótol azért a 2 óráért amiben gyakorlatilag semmi egetrengetõ nem történik. Vannak hasonló filmek amik nagyon tetszettek(példának okáért: Revolver) de ez...
5/10
convar 2012 máj. 24. - 21:48:16 5/10
(100/148)
Tudom, sokan és sokmindent szeretnek belemagyarázni ebbe a filmbe... én nem szeretnék.

5/10
1/10
Nanuq 2012 máj. 02. - 22:44:06 1/10 Előzmény LiaBaba
(99/148)
Az egyik legértelmetlenebb film, amit valaha láttam. Sajnálom a 3€-t, amennyiért megvettem & a 146 percet, amelyet elpazaroltam az életemböl erre a filmre.
k11zoltan 2012 febr. 29. - 17:25:04
(98/148)
Attól hogy az értékelés úgy áll, még nem biztos, hogy jó film. Egyszerûen azok szavaztak, akiknek tetszett.

Ez egy tipikusan olyan film, hogy nem ül le az ember csak úgy elé, anélkül, hogy azért valami elsõdleges fogalma ne lenne. Általában azok nézik, akik érdeklõdnek Lynch filmjei iránt.
Ha a nagyközönség is szavazna nyilván nem állna még így se.
LiaBaba 2012 febr. 29. - 13:38:59
(97/148)
Tegnap megnéztem.
Szerintem semmi értelme nem volt, de legalább mikor Adam hazament a feleségéhez, azon a jeleneten röhögtem egy jót xD
bunduli 2012 febr. 05. - 07:38:46
(96/148)
Nincs olyan, hogy 10/1.
x/10 azt jelenti, x pont a max. 10-bõl.
10/10
czky78 2012 jan. 21. - 21:08:15 10/10
(95/148)
Hihetetlen jó film volt!!
10 pont, nem vitás.
pillangókisasszony 2011 jún. 29. - 03:00:53
(94/148)
én ebbõl 1 kurv@ szót nem értettem.valaki megtenné hogy nagyvonalakban elmagyarázza?nem mellesleg az elsõ 1 órát csak fél szemmel néztem!köszönööm!
10/10
psytrance 2011 jún. 08. - 00:31:49 10/10
(93/148)
Ti amúgy órabérben vagy teljesítménybérben vagytok ennyire keletiek?
1/10
DirtyBlond 2011 jún. 07. - 16:44:34 1/10
(92/148)
Ez a film nagyon gagyi. Mi volt az értelme???
Biztos velem van a baj, az egész tök értelmetlen volt! :(((
Nálam csak 10/1.
Thousand Lakes 2011 máj. 23. - 23:12:43 Előzmény psytrance
(91/148)
Ha moziban látta volna, valószínû õ is tudná értékelni.
http://youtu.be/rThBw4Vi1KA
10/10
psytrance 2011 máj. 23. - 22:32:34 10/10 Előzmény Kakas 87
(90/148)
te is elég gyengére sikerültél, span.
3/10
Kakas 87 2011 márc. 02. - 13:34:38 3/10
(89/148)
Fúúúúúúúúúú gyerekek! nem tom mért értékelték ezt a filmet ennyire fel, szerintem nagyon gyengére sikerült. Elvett az életembõl két és fél órát, nagy csalódás volt számomra, nem ajánlom senkinek!