7/10
suxel 2015 máj. 13. - 20:35:40 7/10
(481/721)
Egy hétig biztosan nem lesznek spoilerek. Nem tudtam elõre dolgozni, mint akartam. Remélem a jövõ hét második felétõl minden problémamentes lesz. Addig is kövessétek a sorozatot! :)
10/10
kikelet54 2015 máj. 13. - 19:00:03 10/10 Előzmény malvinkicska
(480/721)
Lehet Alonsonak jobb lesz, ha nem tudja meg azt a sok gusztustalan dolgot arról a ribirõl.
malvinkicska 2015 máj. 13. - 09:29:37
(479/721)
Rebeca piszkos ügyei kezdenek felszínre kerülni, igaz lassan, de jó munkához idõ kell. Ricardo jó teszi nem fél egyik féregtõl sem Amadortól se Rebecatól, most meg kimondta az egyik valóságot Alonsonak. Alonso ebben a sorozatban jól fel van szarvazva, de lehet úgy fog meghalni, sok mindent nem is tud meg. A másik meglátásom jó indulatú nõi karakter alig van benne, mindenki be akar tartania a másiknak. Marcelo anyja mi a búbánatért nem szereti Luciat, mikor az mennyire ragaszkodik hozzá, Daniela csak nagyképûsködik.
malvinkicska 2015 máj. 12. - 11:35:06
(478/721)
A való életben így házasodnának, sosem lenne esküvõ, itt mindig van valami marhaság ami egy pár közé áll, az már valami borzalom, ez a szemét Rebeca ekkora hatalommal van mindenki felett, több, mint nevetséges. Nora az nagyon beteg azt kezelni kellene.
10/10
kikelet54 2015 máj. 12. - 09:38:46 10/10
(477/721)
Ennek a Nórának tényleg elgurult a gyógyszere, hogy üvöltött az anyjával, végül is mindenkivel csak kiabált.
Egyenlõre Marcelo és Lucia kivédik a támadásokat, de vajon meddig?

Írja már meg valaki, hogy Magdalénáék összeházasodnak-e, nem lesz örök-harag? Nagyon sajnálnám, ha összevesznének!
7/10
suxel 2015 máj. 09. - 20:45:11 7/10
(476/721)
Pedig újabban ár kétféle elõzetesbõl dolgozom, és az igazat megvallva, most keveselltem. Máskor több szokott lenni az epizódok után.

SPOILER

Sajnos Alonsona már tényleg nem sok van hátra a sorozatban. Nora pedig lesz még hülyébb is, a hétvégre nagyon el fog szállni az agya.
10/10
kikelet54 2015 máj. 09. - 20:37:29 10/10 Előzmény suxel
(475/721)
Jó sok mindent leírtál megint nekünk. Köszi! Eseménydús hét eleje lesz. Hála istennek Rebecára rájár a rúd.

Sajnálom szegény Alonsot, meddig bírja még azt két dilis nõt elviselni.

Szerintem az igazság elmondásához Rebecáról sosem lesz jó idõpont. Addig sz.rakodnak, míg egyszer robban a bomba. Ha Norát akarják kímélni, kár, mert már ettõl hülyébb nem lesz. Még az is lehet, ha megtudja az igazságot az anyjáról, kiábrándul belõle, és normális útra lehet terelni a életét.

Tetszett, hogy milyen örömmel fogadták Marcelot, amikor visszament dolgozni, mindenki szereti a gyárban.
malvinkicska 2015 máj. 09. - 14:17:49
(474/721)
Köszi az elõzetest továbbra is macska egér harc, de legalább, már tudódik ki valami abból a sok mocsokból, amit Rebeca elkövetett.
7/10
suxel 2015 máj. 09. - 13:15:01 7/10
(473/721)
SPOILER HÉTFÕ-SZERDA

Rebeca rájár Sarara a kórházban és szekálja, ismét azzal jön, hogy hagyja békén az urát, vagy kitereget róla sok mindent, amit tud, és ezzel botrányt kavar neki, de Sara nem ijed meg tõle.
Mario a rendõrségen belepillant Ricardo rendõrségi aktájába és érdekes dolgokat tud meg róla.
Nora rá akarja venni Romant, hogy segítsen abban, hogy az apja ne tudja meg, hogy csak színház volt az öngyilkossági kísérlet a gyógyszerekkel. A doktor azonban nem vevõ rá, s Nora mérges miatta.
Nora ismét felteszi a fogas kérdést Rebecanak a szeretõivel kapcsolatban. Kivel csalta meg az apját?
Nora már azt kérdezi Rebecatól, hogy miért ragaszkodik annyira görcsösen Alonsohoz, egyszerû a válasza, nem akarja, hogy bárki is azt lássa, hogy csak úgy megszerezték tõle a férjét
Magdalena elmondja Lucianak, hogy anno Rebeca miatt hagyta Ricardo az oltárnál. Lucia pedig azt, hogy miatta lett Federico öngyilkos.
Lucia és Marcelo pont odatartanak enni, ahol Ricardo és Rebeca is találkozott, s kellõ alkalom Lucianak, hogy megjegyezze a nénikéjének, hogy látja felmelegítette az évtizedekkel ezelõtt kihunyt szerelmi kapcsolatát. Rebeca azt akarja, hogy Ricardo vegye le róla a kezét, de a férfi még inkább magához húzza.
Késõbb Rebeca megfenyegeti Luciat, de Marcelo megvédi a menyasszonyát.
Alonso szembesíti Ricardot a vádakkal miszerint szeretõk voltak Rebecaval, a férfi örül, hogy végre valaki hisz neki. Ricardo azt is elmondja, hogy Adriana is megtudta ezt a halála elõtt, de már nem volt ideje beszélni róla. Alonso dühbe gurul és a falnak szorítja a férfit, aki elmondja azt a sejtését is neki, hogy lehet Adriana nem is balesetben halt meg.
Amador a gyár udvarán átkozódik, és kiabálja, hogy ennek a gyárnak befellegzett és mindez Marcelo hibája lesz és, mivel mással fenyegetné ha nem egy nagy ollóval. (Úgy látszik a rendezõk kedvenc eszköze az olló volt, ebben a sorozatban :D )
Magdalena ismét egy pofonnak jutalmazza Rebecat csak most Federico miatt.
Alonso tajtékzik, és követeli Rebecatól mondja el, mi tett a testvérével, Adrianával a múltban.
Rebeca radikális módszert választ Ricardo eltüntetésére, találkozik vele és leszúrja.
malvinkicska 2015 máj. 09. - 12:24:32
(472/721)
Megnéztem a 69, 70-es részt arra az álláspontra jutottam, hogy egy elmeosztályon, vagyok ahol az egyik ön, és közveszélyes õrült bevett olyan anyagot ami csak ijesztésre jó a másik õrült meg még biztatja, jól csinálja, mert zsarolják Alonsot. Ami most már számomra sok eltelt ennyi rész és még mindig nem derült ki, mekkora ribanc Rebeca fûvel , fával csalta a férjét, és eddig még mindig sikerült neki kijönni mindenbõl, ez most már nem szórakoztató inkább siralmas.A 120 epizód helyett lett volna száz de az ütõs értelmes, mert ez csak kínlódás, így húzzák az idõt. Marcelo kezében ott a bizonyíték, hallgat, mint sült hal, most már nagyon unalmas Rebeca És Nora mesterkélt hisztije. A fõszereplõ párost szeretem, végig fogom szenvedni, sajnos, de hogy nem jön be az biztos.
10/10
Milibindi 2015 máj. 09. - 00:18:35 10/10
(471/721)
Nem tudom én sem, hogy mennyit lehetne elérni kezelésekkel, de valamennyit biztos.
Ha visszaemlékszel az elejére, amikor Lucia aludt be a gyógyszertõl , Nora ott sírt, hogy miatta fog meghalni a testvére, Rebeca meg nyugtatgatta. Tehát valahol a lelke mélyén szereti õ Luciát. Az anyja nonstop hergeli ellene, még el is hiszi, hogy Lucia elvesz tõle mindent. Most is mikor számon kérte az anyját a pasi miatt elõször nem hitte el Rebeca meséjét, de csak meggyözte, hogy Sara bérelt fel valakit , hogy zaklassa!
Ahogy Malvin írja akkor van rohama, amikor úgy érzi nem kapja meg a szülei szeretetét. Meg akkor, ha azt látja Luciát valaki szereti és úgy érzi tõle vette el a szeretet.
10/10
Milibindi 2015 máj. 09. - 00:08:06 10/10 Előzmény suxel
(470/721)
Na ma konkrétan elhangzott Federico 5 hónapja halt meg! Gondoltam én rögtön, hogy nem stimmel az a pár éve! Pár hónapja az stimmelt volna, ha már mindenképp idõhatározót akartak bele tenni.
malvinkicska 2015 máj. 08. - 16:15:19
(469/721)
Kedves fórumtársak elnézést nem szólítok külön mindenkit. Az agy elsõdleges betegsége az SCH, az, az a skrizofénia,, a másik a depresszió, mikor átmegy, mániás fázisba akkor, van nagy baj, Noranal már észleltük, ragyogóan játsza, és szerintem õ a fiatalkori, SCH szímplesz, akkor kapja ha nem kap elég szülõi szeretettet, nála ez áll fent , mert mindig, azt hajtja nem szereti az apja csak Luciát. Korunkban már régen nincs drasztikus kezelési mód, nagyon jó gyógyszerek vannak amik szinten tartják, sõt tünetmentessé teheti, csak egy trauma éri akkor megint kezelésre szorul. Az agy egy bonyolult szerkezet, nehéz itt leírni csak nagyjából vázoltam, a látottakat. Aztán vannak a kis és nagy csoportos terápiák ahol szak ember, beszélget, a felszínre kell, hogy kerüljön, a tudat alatti. A másik aki igazi betegember annál az agyban az átvivõ anyaggal vannak gondok a külvilág ingereit kórosan dolgozza fel. Remélem senki nem sértõdik meg nem akartam pszichológia órát tartani senkinek ezt a film miatt írtam le.
8/10
veramente 2015 máj. 08. - 14:05:36 8/10
(468/721)
Annyira jól alakítja a Norát,és Rebecát játszó két színésznõ a pszichopatát,hogy az hihetetlen.Nem hiszem el,hogy normál esetben egy apa,még ha olyan naiv is,mint Alonso nem veszi észre,hogy a lányának zárt osztályon a helye!Aki már ilyen dolgokat csinál,kikészíti a környezetét egyértelmû,hogy beteg.Persze mindezt az anyjától örökölte,hiszen az ugyanígy viselkedett a nõvéreivel,az egész élete,a lénye beteg.Azt hiszem nehéz lesz kivárni,amíg eljön az igazság pillanata,hiszen még alig több,mint a felénél tartunk.
7/10
suxel 2015 máj. 08. - 12:06:13 7/10
(467/721)
A kiscsaj kezd szánalmas lenni az összes öngyilkossági kísérletével együtt, bár néha megfordul a fejemben, hogy inkább sajnálatra méltó mit mûvelt vele az anyja az huszonpár éve alatt. Elég elkeseredett ember lehet, de aztán, amikor tesz egy gonosz lépést a testvére irányába, akkor meg úgy tudom gyûlölni. Sokféle érzelmet kivált belõlem a karaktere, és szerintem még hitelesen is adja a bolondot, mert ránéz az ember és már látja. És szeretem a kiscsajban a további fejlõdés irányába tett lépéseket. A sorozatot követõen Ximena Romo elutazott egy évre Londonba színészképzõbe.
10/10
kikelet54 2015 máj. 08. - 11:45:15 10/10
(466/721)
Az is bizonyítja, hogy mennyire tudja az a beteges anyja irányítani Norát, hogy rá tudta venni az öngyilkosságra. Habár szerintem egy szemet sem vett be, azért nem vitte kórházba. Vajon miért mutatták azt az egy szem elgurult gyógyszert a szõnyegen?
Én sem értek hozzá, de ha már annyit elérnének Noranál a kezelésekkel, hogy egy picit tisztelje az embereket, és fõleg ne utálja azokat akik boldogok és elértek valamit az életben, az haladás lenne.

Magdalénáék esküvõjüket én is várom, van egy olyan érzésem, hogy valaki bekavar. Szurkolok nekik.

SUXEL!
Köszi az elõzetest, és bocsi, hogy nem reagáltam a szájfényes kérdésedre, de megint sz.rakodik a fórumom. Szóval elõvette, kikente a száját, közben felállt, és ahogy Marceloval beszélget, a háta mögött letette az asztalra. Persze azóta már kiderült, hogy nem lett belõle baj.
7/10
suxel 2015 máj. 08. - 09:19:03 7/10
(465/721)
Amúgy, amit Roman doktor mond az úgy igaz, hogy Norára legrosszabb hatással az anyja van, õ az, aki olyanná tette, amilyen. El kellene szeparálni tõle, aztán még visszafordítani, amit lehet, de hát már õ is felnõtt, úgyhogy nem tudom mire mennének vele, rendes, komolyan vett terápiás kezelésekkel is. Nem az én területem.
malvinkicska 2015 máj. 07. - 19:52:39
(464/721)
Az elõzõkben írtam nem tudom mi célja volt ezzela két elmebeteg nõvel az írójának, ezek zsarolnak mindenkit és, sikerül is nekik, ilyen nincs, azt is mondom újra túl egyoldalú a sorozat, eddig, még Rebeca mocska és a lányáé,a másik Amador mesterkedései. Aki itt jó rögtön betartanak neki, már félek Magdalena esküvõje meg ne hiúsuljon, Marcelo és Lucia nem fognak házasodni az bizti, ahogy állnak a dolgok. Alonnsó egy érett férfi miért kell engedélyt kérni, hogy kivel éljen, én hiszem ott is vannak sõt biztos akik élettársak, miért kell ebbõl ekkora ügyet kreálni. Amihez nem értek nem szeretem lejáratni, de a forgató könyv író itt nem volt a hivatása magaslatán, ha józan paraszt esszel bele gondolok. Sok mindenen elgondolkodtam, de nem tudom megfejteni ezta sorozatot, az életem nagy részét szép fiatalok között töltöttem, sok mindent láttam tapasztaltam, elmondtak dolgokat, egyszerûen tanácstalan vagyok.
Suxel nagyon szépen köszönöm az elõzetest, meg hogy megbeszéljük, hogy látjuk a dolgokat.
10/10
Milibindi 2015 máj. 07. - 16:42:33 10/10
(463/721)
Na ez a Rebeca sem normális! Anya az ilyen???
Most kéne Norát kórházban kezeltetni, az anyját meg távol tartani tõle, még messzirõl sem engedni, hogy láthassa! Így meggyógyulhatna, de úgysem ez lesz sajnos, az tuti.
7/10
suxel 2015 máj. 06. - 23:06:01 7/10
(462/721)
SPOILER Csütörtök-Péntek

- Alonso és Rebeca próbálják Norat magához téríteni, de egyelõre nem sikerül. Rebeca pedig Alonsot vádolja, hogy megölte a lányát.
- Marcelo próbálja meggyõzni Luciat, hogy a nénikéje csak magát szereti, és ahhoz hogy megszerezze, megtartsa magának, amit/akit akar bármit/bárkit képes felhasználni, mikor akarja már észrevenni. Alonso ekkor lép ki a doktornõvel a kórházi szobából, és kérdõre vonja Marcelot, miért mondja ezeket, hisz nem ismerheti ennyire jól a feleségét, vagy netán téved?
- Ricardo telefonon hívogatja Rebecat, de a nõ hallani sem akar róla. Vagy elmegy hozzá Rebeca egy találkozóra, vagy õ megy a házukba. Dönthet.
- Nora felkeresi Sarat és figyelmezteti, hogy szálljon le az apjáról. Sara azonban nem engedelmeskedik, majd Alonso eldönti, mit szeretne, mert felnõtt férfi.
- Lucia el van ragadtatva a menyasszonyi ruhába öltözött Magdalenától, ám Magdalena nevetségesnek érzi magát benne.
- Lucia kiveri a dilit Noranal, amikor rájön, hogy a mostani öngyilkosság csak színház volt, hogy bûntudatot keltsen Alonsoban. Norara ismét rájön egy idegroham és egy ollót szegez a saját nyakának, ha Lucia továbbra is színházzal vádolja.