Téma: A szökés

10/10
offtopic
sarahangel 2008 dec. 27. - 19:38:48 10/10
(18927/25847)
Igen, nem mondtál túl nagy meglepetést. ;)
Én az elsõ két részt sem láttam, de talán majd egyszer. :)
10/10
sarahangel 2008 dec. 27. - 19:36:53 10/10 Előzmény könnycseppek
(18926/25847)
Én is megnéztem a promot, és amin megakadt a szemem/fülem: 'az utolsó 6 rész'. Ezek szerint nem lesz plusz 2 rész? Vagy az különállónak számít? Remélem, lesz, mert arra azért rá vagyok készülve. ;)
10/10
sarahangel 2008 dec. 27. - 19:33:33 10/10
(18925/25847)
Spoiler s4x16

Na erre voltam kíváncsi, hogy mit fogsz szólni a mamához. Hááát igen, én sem lepõdnék már meg, ha kiderülne, hogy a tábornok a papa, úgyis voltak ilyen találgatások már korábban is, csak akkor még nem vettem komolyan. ;)
10/10
swyngi 2008 dec. 27. - 19:23:56 10/10
(18924/25847)
Tegnap láttam Robert Kneppert a Transporter 3-ban. Nagyon jól játszik benne szerintem. Persze most nem mondtam túl nagy meglepetést.:) Aki szereti Õt, annak ajánlom.
A filmtõl én személy szerint azért többet vártam:S
10/10
swyngi 2008 dec. 27. - 19:19:19 10/10 Előzmény könnycseppek
(18923/25847)
...:::SPOILER s04 tavasz:::...

Azt én is megnéztem, és engem felidegesített.
Úgy értem, h miért kell már így szétbonyolítani. Meg ki hiszi el, h egymás ellen fordulnak. 3 évad arról szólt, h mennyire szeretik egymást és, h mennyi mindent megtennének/megtettek egymásért, erre most a finishben szembekerülnek. Na nemáááár. Vagy tényleg direkt így vágták össze a promót, h tavaszik ezen kattogjunk, de én nem leszek hajlandó:)
10/10
swyngi 2008 dec. 27. - 19:15:04 10/10 Előzmény bree-gee
(18922/25847)
Nagyon jó lett, gratula!
Nekem is tetszik, h a "visszaemlékezõs" részek fekete-fehérek. Peter Gabrielt pedig nagyon bírom, bár ezt a számot nem ismertem, de a hangjáról egybõl tudtam, h Õ az:) Jó választás volt:)
WMM kihúzta a gyufát?:D Edit Magicrõl már hallottam, állítólag sokkal több mindent tud, mint a WMM. Sok sikert hozzá:)
10/10
sarahangel 2008 dec. 27. - 13:32:29 10/10
(18921/25847)
Nyugodtan írjál többet is! ;)
Érdekes, amit írsz, én nem tudnám Wentet gonosz szerepben elképzelni, bár az is igaz, hogy nem láttam az Isteni sugallatban. :)
csancsy 2008 dec. 27. - 13:23:09
(18920/25847)
Bocsi ez lesz utolsó írásom, megint elfelejtettem mondani, ha már karaktereknél tartunk. Michael egyértelmûen jó karakter, és ezért nem a legérdekesebb figura (érdekes, de nem a legjobban). Wen nagyon jó színész, és tényleg így van, de nem ez a legjobb szerepe. Õneki jobban áll a gonosz. Akármilyen hihetetlen, de az Isteni sugalat utolsó két részben szerepel, ahol õ alakítja a gonoszt, és 100% biztosan állíthatom, és akárkinek ajánlottam, és akárki is megnézte isteni sugallatban, mindenki egyetértett, hogy wen gonoszként, ebben a sorozatban alakított a legjobban, oly jól játszott, hogy még én is "megijedtem" tõle.
csancsy 2008 dec. 27. - 13:15:58
(18919/25847)
SPOILER!!!
Ja, és bocsi, don-hoz, amit írtál, teljese mértékben egyetértek. Ha nem lõtte le volna a titkárnõ-ügynököt, könnyebben tudnánk elhinni, hogy terv része (titkárnõ mégsem halt meg, bár ez túlzás lenne), de így. Rá nagyon kíváncsi vagyok a következõ részekben, megmondom õszintén 4.évadban a don a kedvencem, szeretem az összetett karaktereket. Egyértelmû jó-rossz karakter nem annyira érdekes (fõleg a jó), mint például Mahone, mostmár tutti jó, elõtte meg tutti rossz volt, na, ennek a pálfordulása is érdekes, bár legalább a fia halálával megmagyarázható, és hihetõ is abszolút. Gretchen, akármilyen hihetetlen, tutti Mike csapatához fog kerülni, de késõbb meg fog halni sztem, az elõttelévõ élete miatt. Úgy ahogy Mahone, õneki is fontos a családja, és emiatt fordul a cég ellen, meg persze saját maga kínoztatása miatt, bár a lányát biztos nem ölik meg a sorozatban, mert ismétlõdne a Mahone ügy, de a Don zsarolása vele szemben nem rossz. Don pedig azért összetett, mert bár úgy tûnik rossz most, elõtte meg hogy jó, ezért vagyok kíváncsi, hogy akkor most mi van?:)
Na, kicsit túl sokat írok, bocsi:)
csancsy 2008 dec. 27. - 13:06:46
(18918/25847)
Igen, egyértelmû, hogy a forgatókönyvírók hibája T-bag karaktere, ebben egyetértek, tényleg.
Robert knepper nagyon jó színész, ez így van, amikor elsõ évadban jó gonosz karaktert találtak ki neki, annyira hûen alakította, hogy megutáltam a karaktert, mert olyan jól játszotta, most meg a forgatókönyvírók olyan eseményeket, helyzeteket írtak elõ a karakternek, hogy ebben nem tûnhet annyira gonosznak, hiába próbálkozik vagy nem próbálkozik robert.
10/10
sarahangel 2008 dec. 27. - 13:02:36 10/10
(18917/25847)
Spoiler s4x01-13

Oké, értem. ;)

Don: úgy gondolod, hogy kiderülhet, hogy mégis pozitív? De szerintem az már hihetetlen lenne, azok után, hogy pl. a vörös titkárnõ-ügynöknõt is lelõtte.

Robert Knepper az elsõ évadban szerintem nagyon lubickolt a szerepében, eleinte még Õ volt a kedvencem. Nekem a 2. évadban is bejött a karaktere, de azóta már nem nagyon tudnak mit kitalálni Neki, de ez a fk.írók hibája szerintem, nem a színészé. ;)
csancsy 2008 dec. 27. - 12:48:58
(18916/25847)
SPOILER!!!

Ja, a sucrét úgy értettem, hogy ugye, a nemzetbiztonságiak akarták megölni a mike-ékat, és a tábornok embere állította le, aztán pedig sucre állította le a tábornok emberét, de igaz, linc ölte meg, a szenátort is meg akarta mike állította le.
Bellickkel kapcsolatban egyetértek, tényleg azért elég gonosz volt eleinte, és ez az önfeláldozás nem vall rá, fõleg, hogy elõtte nem sokkal (már nem tudom melyik részben volt), próbálta rávenni sucrét, hogy szökjenek meg.
Donról pedig sztem nem volt rossz ötlet, hogy kiderült, hogy korrupt. De ezt még nem bizonyosan állítom, meglátjuk, hogyan folytatják az õ történetét. Lehet, hogy a végén kiderül, hogy ez is terv volt, és jó, amennyi benne mostanában a csavar.
Amúgy elfelejtettem mondani, hogy L.J.-t kihagyták teljesen a sorozatból, meg Sofiát is. Õket hiányolom:):):):)
Amúgy T-bag is annyi változáson megy keresztül. Elsõ évadban gondolom sokan azért szerették, mert nagyon gonosz volt, most is az, de már nem annyira, kezd lágyulni. Példáu mikor Bellick halálát megtudja, az az arc, az kész. Totál ledöbben, és azért kicsit sajnálta. Vagy mikor don lelövi a nõi ügynököt, teljesen megrémült egy másodpercre, és utána jó ki is oktatja don-t, hogy tudta, hogy a renõdrök, ügynökök a legkorruptabbak. Ez az elsõ évados T-bagnak semmiség lenne, bár sokminden történt azóta. Nekem ez a bábu jelzõ akkor jelent meg nála leginkább, amikor don felhívja, és utasítja, mit tegyen gretchen családjával, a puskával mozdulatról, mozdulatra:):):)

könycseppek. Persze, igazad van, ilyennek kell lennie, de ebbõl kiléphet egy picit sztem a forgatókönyvíró, de kíváncsi leszek a további részekre. Nem azt mondom, hogy rossz, unalmas, mert tényleg még mindig izgalmas, tûkön várom a folytatást.
10/10
sarahangel 2008 dec. 27. - 12:18:40 10/10
(18915/25847)
SPOILER s4x16

Szerintem ez a mama téma felesleges kavarás és csak ront a sorozaton. Akkor már jobban örültem volna, ha Aldo Burrows nem hal meg (nem úgy értem, hogy 'támadjon fel', hanem ha nem lövi le anno Mahone vagy nem hal bele a sérülésbe).
A magyarázat elég fura szerintem is, látszik, hogy ezt most találták ki az írók. Nem volt valami jó ötlet, de így talán könnyebb lesz kivárnom a hosszú szünetet, mintha valami olyasmit dobtak volna be, ami tetszene/érdekelne. ;)
10/10
sarahangel 2008 dec. 27. - 12:09:00 10/10
(18914/25847)
Szia! Na, ennek örülök.

Spoiler s4x1-13

Nem kövezünk meg, szerintem is laposodik kicsit a sztori, bár nekem eleinte kimondottan tetszett.

Mahone tényleg sokat változott, nem gondoltam volna.

Gretchen: hát igen, sok embert ölt meg, nem valószínû, hogy happyvel fog végetérni a története.

Sara szerintem is változott, bár szerencsére ez a változás csak 1-2 részben mutatkozott meg, még sok van belõle a régi énjébõl.

A néger bérgyilkos Wyatt. ;) Csodálkoztam, hogy milyen gyorsan 'lerendezték', azt hittem, az évad végéig vagy legalább a közepéig lesz.

Én is sajnáltam kicsit Bellicket, de ugyanakkor nekem nem jön be, hogy önfeláldozva halt meg, egyáltalán nem hiteles szerintem egy ekkora változás.

Don: engem is át tudott vágni, szerintem nem volt jó ötlet a fk.íróktól ez a pálfordulás, sokkal jobb volt szigorú, de igazságos ügynökként.

T-Bag: szerintem színészként a legjobb a sorozatban, viszont egyetértek azzal, hogy régen 'jobb' volt a figurája. A 3. évadban eléggé háttérbe szorult, most a 4.-ben sem annyira érdekes, mint régen.

Azt a nemzetbiztonságis embert egyébként nem Sucre ölte meg, hanem Linc, már ha erre gondoltál.

Remélem, megkapod majd a maradék 3 részt is, ami lement eddig, addig nem is mondok azokról semmit. ;)
10/10
könnycseppek 2008 dec. 27. - 12:05:36 10/10
(18913/25847)
Azért azt ne felejtsd el, hogy végülis az epizódikus sorozatok is egy alap-sémára épülnek, csak a körítés más kicsit és mégsem mondja rá az ember egybõl, hogy unalmas, hogy mindig ugyanaz ismétlõdik.
Ilyen értelemben, annak ellenére, hogy a PB szerializált sorozat, nyilván az alapötlettõl és stílustól itt sem térnek el (remélem legalábbis:-), bár már cápákat ugrálnak, meg néha szerintem is érdekeseket lépnek), vagyis ez nem feltétlenül 'hiba', hogy a szökés/menekülés-üldözés koncepció ismétlõdik.
:-)
10/10
könnycseppek 2008 dec. 27. - 12:00:21 10/10
(18912/25847)
:-)
Én azért nem szeretem elõre megnézni, mert azt már tudjuk, hogy a promót elég sokszor (majdnem mindig) úgy vágják össze, hogy más értelmet kap, mint ami aztán tényleg történik, vagyis csak felesleges kombinálás...;-)

A kombinálást pedig azért nem szeretem, mert igazából nincs sok értelme, nincs megalapozott info; hiszen úgysem az történik, amit kombinálunk;-) - aki meg kitalálja örüljön, hogy ügyes, és búsúljon, hogy oda a meglepetése;-P:-)

Tehát én továbbra is azt várom, hogy lepjenek meg ÉS az a meglepetés JÓ legyen!:-)

***SPOILER*** 4x16
Nem olyan, mint ez az anya-téma, merthogy ezt még mindig nem tudtam feldolgozni (;-)) -kivonul a gyerekei életébõl (és hogyan...). Bár tuti figyelte õket, mert egybõl felismerte Linc hangját;-), jahh és mintha a doki is mondott volna valami ilyesmit Michaelnek.
Bár akkor is fura, hogy egy olyan magyarázattal intézik el a szitut (mármint hogy az egyik fiát a munkaadója ki akarja végeztetni), hogy éppen térerõ nélküli helyen dolgozott. Persze nyilván ezért az idõzítés, de hónapokig elzárva mindentõl... és mit gondoltak, utána mit szól majd, ha kiderül? Nahhh, megint kombinálok...:-D
Kész, vége.
Vétel (de csak spoilermentesen:-D)
csancsy 2008 dec. 27. - 11:52:02
(18911/25847)
SPOILER!!!
Ja, és még valami, akkor sejtettem, hogy nem stimmel valami, mikor ki volt kapcsolva don telefonja, és furcsáltam is, hogy már 12.részben már véget ér a történet. De don annyira átvágottt még engem is, hogy azt hittem t-bag vagy a csaj ügynök a hunyó és megölte, vagy elrabolta don-t. Nem is számítottam rá, tényleg nagy meglepetés volt.
csancsy 2008 dec. 27. - 11:44:36
(18910/25847)
Szia!
Igazad volt, megkaptam a 4.évad elsõ 13 részét közeli rokontól, és 2 nap alatt megnéztem. Így elõre elmondom a véleményem.

SPOILER!!! SPOILER!!! SPOILER!!!
Szóval elõször a történetrõl szólok. Ne kövezzetek meg, de kezd laposodni a sztori, nem az akciókra gondolok, hanem hogy megint terveznek, akcióznak, és akadályba ütköznek, szinte majdnem tudtam elõre minden akadályt, mi történik. Valami nagyon ütõs kell, hogy legyen az 5. évadban. Mindig szinte ugyanaz az akció, csak más nevén hívják a megszerzést (Fox river, sona, most pedig scylla).
A szereplõkrõl na arról hosszabban beszélhetnék, az jobban sikerült. Kezdjük a régiekkel. Alex Mahonet utáltam, és mostmár nagyon bírom. Úgy érzem, nagyon rossz, hisz megölte a kölyköt, de sajnos úgymondd elég rendesen megfizetett érte a fia halálával (ahogy linc mondta a kiegyenlítést). Gretchen, nos õ nehéz figura, és nagyon összetett, ellentétes. Nehéz, még mindig kiigazodni rajta, és ez nagyon jó. Eleinte sajnáltam, és örültem, hogy szövetkezik, aztán megint utáltam, mert T-baggal árulni akarták a scyllát, utána megint sajnáltam, mikor családját fenyegette don. Kíváncsi vagyok a végére, de valljuk be nem lesz jó vége neki, hisz sok embert ölt meg, hiába javulna meg. Sara visszatérése nem volt rossz, és õ is átment változáson, amit vele tettetk a cég emberei, erõssé tette, ahogy michael mondta 3 hónappal ezelõtt senkinek sem ártott volna, most meg "fizetetni" akar sok mindenért. Nos a következõ a néger bérgyilkos (hirtelen nem jut eszembe a neve), nem sajnáltam, hisz õ sem bánta meg utolsó percekben sem, és Mahone-nak szurkoltam, abszolút megérdemelt mindent, de talán még tovább tartottam volna, hisz elég érdekes figura volt, csak kevés szerepet adtak neki, csak Mahone változásában volt leginkább jelentõs. Következik Bellick. Hát, sejtettem, hogy nem jó vége lesz, sokáig undok, gonosz volt valljuk be, és a végén lett picit jó, és sajnáltam a halálát. amúgy érdekes, hogy mindenki, aki gonosz, végén jó lesz, és meghal (pl.: Paul kellerman, vagy a kölyök, bár utóbbi túlzás, de árulkodó volt, és a végén pont azért halt meg, mert nem árult). Direkt a végére hagytam Don-t. Nos, egyik legjobb szereplõ, kellett a sorozatba. Õ is nagyon összetett. Komolyan az évad legnagyobb meglepetése, sztem, mert engem is át tudott vágni (mikor fenyegette a tábornokot, hogy küldött papírt 3 ügyvédnek, ha meghalna stb...), nagyon "jó" a figura, sztem, kell még az 5.évadban is. Még michaelt is átvágta, bár még megint mike volt okosabb, mikor hiányzó részt magához vette, és így nem tudta Don eladni. Szuper. Bár michael rapaport egyik kedvenc színészam (házi háborúban nagyon jó), sajnálattal vettem, hogy õ is korrupt, pedig jónak írták le. Bár sztem jobban áll neki a jó szerep. T-bag pedig most mit mondjak rá. mint egy bábut úgy mozgatják, komolyan. hol gretchen, hol don irányítja sztem a karakternek továbbre sincs jelentõsége, elsõ évadban volt csak jó véleményem szerint. Amúgy a történetre visszatérve, egy hibát még észrevettem. Például mikor megtudják, hogy don az áruló, és a Nemzetbiztronsági emberek jönnek raktárbe, és Lincoln és michael is tanúskodik és meg akarják ölni. Megmondom õszintén röhögtem azon, mondom ilyen nincs. rögtön don után más is meg akarja ölni, de õket megöli a tábornok embere, utána pedig sucre. Tehát, minden percben jön a következõ ember, hogy megölje mike-ékat. Sztem ez túlzás volt, ez nem kellett ide, elég lenne a tábornok, és don, de hogy még nemzetbiztonsági is meg akarja ölni, sztem kicsit nevetséges. De ez csak vélemény:))) És majd nézem a további részeket. Ja és még utolsónak!!! ideje lenne már Mike-nak kórházba mennie, bár ezt még nem láttam, de hogyan veszi rá magát, hogy elmenjen? Megint rosszul lesz.
10/10
sarahangel 2008 dec. 27. - 11:43:28 10/10
(18909/25847)
Hát képzeld el, hogy én meg nem néztem meg a tavaszi promót, úgyhogy én is pont az ellentetjét csináltam (vagyis nem csináltam) annak, amit szoktam. :D
Azt viszont elolvastam, amit írtál, hogy mégis hû legyek önmagamhoz. :D;)

***SPOILER*** s4

Azt már olvastam egyébként valahol, hogy a tesók egymás ellen lesznek, de egyelõre nem kombinálok, még úgyis jó sokat kell várni, meg nem is mindig úgy alakulnak a dolgok, ahogy az ember várná, vagy ahogy lejön a spoilerekbõl. Pl. a legutóbbi részre is ígértek ugye egy halott fõszereplõt, aztán nem történt semmi ilyesmi. :O

Egyébként mikor olvastam a mamás spoilert, nem örültem (mármint annak sem, hogy elolvastam), de így legalább felkészültem rá. Szerintem még rosszabbul érintett volna, ha a rész nézése közben szembesülök csak vele. Így sem örülök mondjuk, pláne hogy a téli szünet utolsó részébe tették be, dehát ez van. ;)
10/10
könnycseppek 2008 dec. 27. - 11:20:20 10/10
(18908/25847)
Hááát , gondoltam, ha már múltkor nekimentem egy részletnek, megnézem a tavaszi promót.
...és megerõsödött bennem, hogy miért nem szeretek spoilerezni.

***SPOILER*** 4.évad +6
Az a mondat szíven ütött, hogy a tesókat egymás ellen fordítják és nem is akarom elhinni...
Szóval megnéztem a promót és továbbra sem tudom elhinni, hogy Michael Lincnek mondja, hogy megakadályozza, egyrészt, mert az végképp gáz, ha tényleg egymás ellen mennek (nem errõl szólt eddig az egész sztori), másrészt Linc a Cégnek akarja visszaszerezni, de látszik, hogy találkozott az anyjával, vagyis tudja, hogy az anyja sem a Cégnek akarja -bár az nem derült ki, hogy a Scylla miatt találkoztak-e; szóval Michael nyilván (legalábbis remélem:-)) azért akarja a Cégtõl ellopni, hogy ne legyen a kezükben a hatalom, amivel aztán jól vissza tudnak élni; hanem mert/hogy ... világbéke...:-)
Linc meg majd rájön (vagy ráébresztik), hogy a Cég csak Michaellel zsarolta, aki viszont már megmenekült (ugye?:-)), úgyhogy felesleges is lenne egymás ellen menni (ami ugyebár eleve nem is így volt:-D)...
és a végén mindenki ellovagol a naplementébe...:-)
Najó, mehetnek hajóval is:-D
***SPOILER*** vége

Szóval elkezdtem kombinálni, amit éppenhogy nem szeretnék (ezért most rögtön abba is hagyom; de legalább most kicsit elszállt a kezdeti 'mérgem':-)) és felkészülök a 'még keményebb idõkre', amikor újra és fokozottabban kerülgethetem a spoilereket.