Téma: A szökés

10/10
sarahangel 2009 jan. 22. - 19:02:04 10/10 Előzmény könnycseppek
(19707/25847)
Úgy tudtam, hogy erre fogsz írni valamit, mégpedig valami ilyesmit. ;)
Ja, végülis én is oda lyukadtam ki magamban a végére, hogy késõbb azért csak érte ment volna. Amúgy szerintem ez a helyzet nem azt jelentette, hogy itt Lincet választotta S. ellenében, mert Linc itt már 'szabad' ember volt, egyedül is el tudott volna hajózni. :)
10/10
könnycseppek 2009 jan. 22. - 19:01:00 10/10 Előzmény sarahangel
(19706/25847)
Jajaja, Kapácsy Miklós volt a hangja, mint a PBben, ezt akartam is írni, de látom, lemaradt;-)

Ma a Monkba néztem bele és ott meg mintha éppen Peter 'Abruzzi' Storemare-t láttam volna;-)
10/10
könnycseppek 2009 jan. 22. - 18:59:20 10/10 Előzmény sarahangel
(19705/25847)
***SPOILER*** 4 folytatás

Igazából mindkét dolog necces, Sara azért, amiért mondtátok, az már nagyon gáz, ha most mégis meghal, miután isszahozták már egyszer (és ezt Sara el is sütötte poénként;-)), Linc pedig azért, emrt az meg szintén milyen már, hogy igazából az Õ megmentése miatt van az egész, tényleg meghaltak már sokan emiatt a láncreakció-effektusban és akkor a végén mégiscsak meghalna...

Persze én eleve nem hiszek abban, hogy csak rossz vége lehet, mert bûnhõdjön pl. Michael (tudom, Went is ilyesmit nyilatkozott, de akkor Vele is 'vitatkoznék';-)), mert végülis, ha nem 'kekeckedik', akkor Linc ugyan meghal, de sokan mások nem... viszont a Cég ugyanúgy garázdálkodik és még több ártatlan embert tesznek el láb alól -> ugyanúgy sokan meghalnak, csak legfeljebb mások, mint így.
Nem tudom, érthetõ lett-e így hirtelenjében...;-)

Másrészt, ha a 'jók' bûnhõdnek, akkor a 'rosszak' miért nem?
...világbéke...:-P:-)

A családdal kapcsolatban pedig még egy dolog: Sara jelen állás szerint, figyelembe véve a "nice ring" esetet;-) is, végülis szintén a családja, sõt valójában az elsõdleges családja lesz, ha a párja, hiszen miután Michael felnõtt és amint családot alapít, a szülõk és testvér másodlagosak (másodlagos család) lesznek. Ez persze nem teszi könnyebbé a választást...
De nem kell választania, mert okos és megoldja úgy, ahogy szokta, hogy mindenkinek jó legyen, kivéve a rosszfiúkat;-)

Jahhh és mégegy;-): a promóban van egy olyan mondata is Michaelnek, hogy mindent megtesz, hogy megállítsa, és úgy tûnik, mintha Lincnek mondaná; vagyis olyan mintha a tesók egymás ellen mennének. Amit persze megintcsak nem hiszek teljesen;-) Merthogy lehetnek más céljaik, de attól még szerethetik egymást:-)

(pfff, megint hosszú lettem:-S:-))
10/10
könnycseppek 2009 jan. 22. - 18:49:13 10/10
(19704/25847)
Érdekes (vagy nem;-)), de nekem egyáltalán nem az jött le akkor, hogy otthagyta Sarat, hanem, hogy rájött, AKKOR ÉS OTT nem igazán tehet érte semmit.
Végülis a 2. évad elején, LJ-t is AKKOR otthagyta volna a börtönben, hogy aztán késõbb menjen érte, mikor már van terve;-)
10/10
offtopic
könnycseppek 2009 jan. 22. - 18:47:10 10/10
(19703/25847)
Köszi:-)
Hiányoztál ám nagyon, úgyhogy legközelebb -ha lesz;-)- Neked is visszaszámolunk:-D
10/10
sarahangel 2009 jan. 22. - 17:31:59 10/10
(19702/25847)
***** SPOILER S4*****

Na igen, én is úgy vagyok vele, hogy Sara nem halhat meg 'még egyszer', mondhatni a visszahozásban látom a 'garanciát' erre, végülis egyrészt részben a rajongók miatt lépték ezt meg, akkor csak nem merik bántani ismét? Másrészt ez a fk. szempontjából is elég nagy hülyeség/kavarás lenne, hogy egyszer elhitetik, hogy meghalt, aztán mégsem halt meg, de most meg mégis meghal... ááá, kizártnak tartom, bár 100%-ot azért nem merek adni erre sem.

Hogy kit választana Michael? Szerintem nem tudna, hiszen a két számára legfontosabb emberrõl van szó, másrészt meg nem is lenne túl szép dolog egy ilyen választás. Szóval remélem, nem fogják erre 'kényszeríteni' az írók, mert az egy kicsit karakterromboló lenne. ;)

Viszont ha mégis arra kerülne sor, hogy valamiért muszáj választania... háát, a többiek már tudják az én elfogultságomat. :D De azon kívül is azt mondom, hogy szerintem Sara-t 'illene' választania. Egyrészt mert nõ, és szerintem természetes, hogy a veszélyhelyzetekben mindig a nõk és a gyerekek élveznek 'elsõbbséget'. Másrészt Sara-nak aztán végképp semmi köze nincs ehhez a Céges ügyhöz, Õ csak belekeveredett. Harmadrészt meg a történtek után nem hiszem, hogy még egyszer el akarná veszíteni M.; szerintem ha 'másodszor' is meghal az embernek valakije, azt sokkal nehezebb lehet feldolgozni, mint elõször.

Persze az sem lenne jó, ha Linc halna meg, mikor az egész sorozat egyik alapmotivációja az, hogy 'meg kell' menteni, meg akkor végképp nem lenne értelme annak a sok halálesetnek, ami pont ebbõl adódott.

--------------------

S2 vége

Az egyébként elég érdekes dolog volt, amit írsz, mert M. végülis tényleg otthagyta volna S.-t a pácban, persze nem szívesen, meg össze is verekedett Linc-kel emiatt, de már abban sem volt biztos, hogy megkapja az üzenetet, és ott valóban azt választotta, hogy elmegy Linc-kel. Ezen csodálkoztam is rendesen, mert azért úgy 'illett volna', hogy segítsen Neki. De aztán ki tudja, mi történt volna, lehet, hogy ha mondjuk Sara börtönbe kerül, késõbb kiszabadította volna (és ez milyen érdekes szál lett volna, hogy egy nõi börtönbõl kell kihozni valakit :D). Sõt, szerintem biztos tett volna valamit, azok alapján, amilyennek ismerjük, de akkor és abban a pillanatban tényleg elment volna úgy, hogy nem tudta biztosan, hogy alakul S. sorsa.
10/10
sarahangel 2009 jan. 22. - 17:11:00 10/10
(19701/25847)
Hát azt nem tudom, hogy Alex viccelt-e, én viszont tényleg nem tudom. Nem mindenki olyan jó megfigyelõ meg részleteket megjegyzõ ám, mint Te. :D;))
Legfeljebb tippem van rá. ;)
10/10
sarahangel 2009 jan. 22. - 17:08:40 10/10
(19700/25847)
Scofield testvérek? :D Hát ez azért gáz, hogy a csatornájukon menõ sorozatot ennyire nem ismerik. :S
10/10
sarahangel 2009 jan. 22. - 17:06:26 10/10
(19699/25847)
Igen, megnéztem aztán az imdb-n, és láttam, hogy ott van a filmlistáján. Azon kicsit csodálkoztam, hogy '73-as születésû, vagyis 1 évvel fiatalabb Wentnél. :O

Egyébként érdekes, mert Sharkot nem is szoktam nézni, most elõször (bár bevallom, nem véletlenül, mert Rába Roland hangját szerettem volna 'elcsípni', de az a színész sajnos nem volt benne, akit szinkronizál :S).

Szerinted ki volt Rockmond Dunbar szinkronhangja? Nem ugyanaz, aki A szökésben? Nem figyeltem annyira, és csak pár mondatot hallottam Tõle, de szerintem hasonlított a hang. ;)

Amúgy nem azért (is) nem szereted annyira a 2. évadot, mert C-Note viszonylag sokat van benne? ;)
10/10
sarahangel 2009 jan. 22. - 17:01:51 10/10
(19698/25847)
***** SPOILER S4 *****

Igen, pontosan az van a link mögött. Sejtettem ám, hogy belefutottál, mert nem nehéz. Én is egy olyan oldalon/topicban olvastam, ami elvileg nem is a spoilerekrõl szól, de sokan, sok helyen nem jelölik meg. Bár nekem végülis mindegy, de pl. Neked nem. :S

Egyébként igen, én is azért írtam, hogy nem vesztettem el a hitemet, mert rájöttem már, hogy a spoilerek nem feltétlenül jelentenek valamit, becsapósak lehetnek. Szerintem majd úgyis az lesz, hogy Michael-nek nem kell választania mégsem, megoldja másképp a helyzetet. Legalábbis remélem, mert ha választania kell, abból semmiképpen sem jöhet jól ki (mert még ha mindketten életben is maradnának, akkor is mekkora bûntadata lenne, meg nem is nagyon hiszem, hogy az ember ilyenkor képes választani, különösen akkor nem, ha Michael Scofieldnek hívják :D;)).

Csanitának kifejtem majd bõvebben is, mert Õ is reagált a hozzászólásomra (tök jó, hogy ketten is elolvastátok, és így ki lehet beszélni :D;)).

Szeretném én is, ha meg tudnának lepni. Nekem pl. Whistler kiírása volt olyan, amit tudtam elõre, csak azt nem, hogy hogyan, és csodálkoztam is egyet, hogy ilyen gyorsan és drasztikusan megváltak Tõle. Sõt, még sajnáltam is, pedig s3-ban még nem nagyon kedveltem (tudom, ezt már írtam korábban). ;)
csancsy 2009 jan. 22. - 13:15:16 Előzmény sarahangel
(19697/25847)
SPOILER!!!!

Elolvastam, én nem tudom mit higgyek. Sztem Sara mégegyszer nem fog meghalni, nem merik ezt lépni, meg ha már idáig eljutottak, utolsó részekben fogják ezt meglépni? A másik, Linc halála sztem esedékesebb, viszont ha választásról van szó, Michael Linc-et fogja, hisz elejétõl fogva õt akarta megmenteni, és mikor hajóval elmentek, és ott hagyták Sara-t egyértelmû, michael kit választott.

Sztem nem igaz az egész. Legalábbis nagyon remélem.
10/10
offtopic
bree-gee 2009 jan. 22. - 11:29:01 10/10 Előzmény könnycseppek
(19696/25847)
:D Gratula mindenkinek. Végig olvastam/nevettem utólag is a játékot. Jók voltatok.Voltak klasszikus "könnycseppek kedvence" könnyen megfejthetõ kérdések, és voltak nehezek is, néhánynál ötletem se volt :)
10/10
offtopic
bree-gee 2009 jan. 22. - 11:25:14 10/10 Előzmény Alex27
(19695/25847)
Hát errõl csúnyán lemaradtam, mea culpa, mert nem olvastam utána az idõpontnak, hogy mikorra tervezitek.Mondjuk az idõpont se lett volna jó. Legközelebb, ha valaki lenne olyan jó, és figyelmeztetne egy nappal elõtte, azt megköszönöm. (Mostanában kicsit szétszórt vagyok, ha csak 3 dolgot veszek a boltban, azt is felírom *lol*)
10/10
offtopic
könnycseppek 2009 jan. 22. - 10:30:31 10/10 Előzmény swyngi
(19694/25847)
Te is fijjjam, Blutusz?;-D
Ezek szerint mi még jól jártunk, hogy "csak" a játék után dobott ki:-S:-)
10/10
könnycseppek 2009 jan. 22. - 10:29:12 10/10 Előzmény sarahangel
(19693/25847)
Ugye csak vicceltek, hogy nem tudjátok, melyik részbõl van?;-)
10/10
könnycseppek 2009 jan. 22. - 10:28:02 10/10 Előzmény sarahangel
(19692/25847)
Hát éppen ezért nem értettem ezt a megfogalmazást:-S

Max. nem szereti, de akkor is elég jól bírja:-)

Tudom, "csak" szavak, de szerintem egyáltalán nem mindegy melyiket használja az ember:-)
Pl. úgy kezdték a hírt, hogy "Leállítják a forgatást...", amibõl nekem az ugrik be, hogy egyszercsak vége, be sem fejezik, közben meg itt nem errõl van szó.

Jahhh, és a végén meg 'Scofield testvéreket' emlegettek;-)
10/10
könnycseppek 2009 jan. 22. - 10:23:20 10/10 Előzmény sarahangel
(19691/25847)
Úgy legyen!!! ;-)
10/10
könnycseppek 2009 jan. 22. - 10:22:38 10/10 Előzmény sarahangel
(19690/25847)
Tényleg Õ volt:-)
Shark szavaival élve, egy 'kõszívû mohó féreg' volt a szerepben, de nagyon el is hittem neki, mert -nem tehetek róla és persze Rockmond Dunbar sem- de nekem annyira ellenszenves a pasi:-S:-)
És nem a szerepe miatt, mert Robert Knepper pl. szimpatikus:-)
10/10
könnycseppek 2009 jan. 22. - 10:18:28 10/10 Előzmény sarahangel
(19689/25847)
***SPOILER*** 4. folytatás

Ha a 'választás' van a link mögött, akkor egyrészt bakfitty, mert belefutottam már máshol:-S, másrészt nem igazán érdekel, mert az a helyzet, hogy én már semmi ilyesminek nem hiszek;-)

Persze ez megint "veszélyes", mert biztos megkavarják, de nagyon bízom abban, hogy nem lesz rossz vége (pedig nem kellene és akkor csak kellemesen csalódhatok), illetve gondolhatják, hogy ha elõre tudjuk, hogy úgysem történik meg, akkor nem lesz izgalmas. Ez persze nem így van, mert én pl. a korábbiakat is végig bírtam izgulni többször is;-D Najó, nem volt ugyanaz az izgalom, mint amikor még ismeretlen volt a sztori, de ettõl még jó volt.
10/10
sarahangel 2009 jan. 21. - 23:31:33 10/10
(19688/25847)
Huh... egy olyan spoilert olvastam most (pedig nem is kerestem), ami elég nagynak minõsül és eléggé nem tetszik... bár a hitemet azért nem vesztettem el (:D;)), és tudom, hogy itt sokan nem olvasnak spoilert, de beteszem azért, mert ha valakit mégis érdekel, akkor légyszi ossza meg velem, hogy mit gondol errõl!

Szóval tényleg csak az olvassa el, aki szereti a nagy spoilereket! Inkább linkelem, hogy véletlenül se olvasson bele, aki nem akar!

***** SPOILER S4 *****

http://spoilertv-prisonbreak.blogspot.com/2009/01/episode-421-rate-of-exchange-plotline.html

-------------------------

Véleményt csak akkor írok, ha valaki esetleg reagál. :D:D;)