Téma: A szökés

10/10
Alex27 2009 máj. 18. - 19:40:31 10/10
(22207/25847)
eddig is így volt. az elõzõ évadokat is rengetegen letöltötték mégis megmaradt a nézettsége olyan szinten,hogy leadja az rtl klub... remélem ezek után is így lesz! :)))
szerintem még idõben vannak :) én úgy tudom,hogy addig sosem kezdik(kezdték) el,amíg az usában le nem ment a teljes évad.. és ugyebár nem ment le, még lesz az a + két rész. Persze mindig vannak kivételek (bár én egy sorozatról sem tudok,amit el kezdtek szinkronosan leadni,úgy hogy az usában még nem ért véget az adott évad... és tuti mivel most ezt leírtam, 100%,hogy máris rámcáfoltok XDDDD)

De majd utána kéne járni az rtl-nél, lehet írok is majd nekik, kicsit faggatózom náluk.. persze, ha lesz idõm.. most úgyis abból van a legkevesebb nekem :S
10/10
Alex27 2009 máj. 18. - 19:31:50 10/10 Előzmény csancsy
(22206/25847)
**** SPOILER FINÁLÉ****


egyetértek, szerintem is jó ötlet volt,hogy leköpte az özvegy Kellermant, hiszen tényleg elég durván elbánt a társával, Dannyvel (meg sajnos másokkal is)! Helyén való volt azt látni,hogy azért nem közönbös neki a múlt, hiába hitte azt,hgoy ez a hazája érdeke, ezt egy életen át viselni fogja!
Self, meg... tényleg szomorú és a sors iróniája,hogy õ is tolószékben végezte, és plusz még ez a vegetálás... hmm.. :/
10/10
offtopic
bree-gee 2009 máj. 18. - 16:38:47 10/10
(22205/25847)
Kíváncsiság örök átok, és mindig elnyeri 'méltó' (jelen esetben szomorú) jutalmát! :(
Én most az egyszer visszafogtam magam spoilerileg, de lehet, jobb lett volna, ha tudom mi lesz.
10/10
Jancsi14 2009 máj. 18. - 16:35:58 10/10
(22204/25847)
Nem tudja valaki, hogy a 4. évadot mikor vetítik az RTL-en?
10/10
zenoli 2009 máj. 18. - 11:51:40 10/10 Előzmény sarahangel
(22203/25847)
SPOILER

Igen, elég vidáman voltak, furi is volt, mert azért temetõ, miegymás. De bírtam Teddy-t újra látni a börtönben, hihi, visszahozta az elsõ évados hangulatot az a jelenet. Milyen könyv volt a rab kezébe? Nem attól a cégtõl(Gate), ahol Tíbeg "dolgozott"?
Meg szegény Self-et sajnáltam, neki sem lett olyan jó a vége, megölték asszonyt is, õ meg beteg ember marad egész életében:(
Mi lett Gretcennel? Most õ vajh meghalhatott a lövéskor? Gondolom nem, mert nem mutatták:O
10/10
zenoli 2009 máj. 18. - 11:47:54 10/10 Előzmény King Diamond
(22202/25847)
SPOILER S4 FINÁLÉ

Pláne, hogy már Sucr-nak is megvolt ekkortájt bõven a gyereke, tehát a 9 hónap igen durva. Plusz simán 2 börtönt végigjártak, menekültek csomót, ez szerintem nem annyira hihetõ. Én legalább 1,5 évnek minimum gondoltam volna.
csancsy 2009 máj. 18. - 06:59:51
(22201/25847)
*****SPOILER!!!*****
Én mostmár kezdek hozzászokni Mike halálához, mostmár csak annyit sajnálok, hogy nem láthatta a gyerekét.
Amúgy, ahogy újranéztem az utolsó 2 rész, 1 jelenet tetszett, 1 pedig nagyon zavart, kb. annyira mint Mike halála. Ez pedig nem más, mint Shelf sorsa, komolyan annyira sajnáltam, szinte megsirattam mindkétszer, lehet hogy azért mert Michael Rapaport a kedvenc színészem, és szubjektíven állok hozzá, nem ilyen sorsot érdemelt, ezért csak még jobban tudom utálni Downey-t (Bûbájosok Andy-jét). Igaz, hogy Shelf ölt embert, stb... de vannak nála 100-szor rosszabb emberek, mégis az õ sorsa a legrosszabb!!! Szörnyû!!!
Amely jelenet tetszett, az mikor végén Kellerman-t leköpködi az özvegy. Ezt nem azért mondom, de ez a jelenet nagyon jól érzékeli, hogy Kellerman rossz volt, egy gonosz múlttal rendelkezett, ki tudja mennyi családot tett tönkre, és a múlttól és a lelkiismeretfurdalástól nem szabadulhat!!! Már féltem, is hogy túlságosan is jóvá teszik a személyt, de így jól oldották meg!!! Hisz nem makulátlan, és hiába lett jó és kezd új életet, ezeket a hibáka nem tudja kijavítani, de legalább törekszik az egyensúlyra, a jóra mostmár.
*****SPOILER VÉGE*****
10/10
mandina 2009 máj. 18. - 03:09:11 10/10
(22200/25847)
csak annyit fuzok hozza a befejezeshez, hogy:

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
10/10
Alex27 2009 máj. 18. - 00:41:26 10/10
(22199/25847)
Hali norbi! Üdv. itt közöttünk :))

**** SPOILER FINÁLÉ****

Ez is fog hiányozni nekem,hogy nem lesz több PB szezon, hiányozni fognak az izgalmak, amiket az új részek hoztak, meg hiányzoni fognak a karakterek!
Az még most vígasztal egy kicsit,hogy lesz majd valamikor az rtlklubbon is, azt tuti nézni fogom... és remélem mire ott vége lesz az egész storynak, addigra lesz valamelyiknek (mondjuk Wentnek, meg Dominicnak ;DD) egy új sorozata, és így egy kis kárpótlást kapok/kapunk :)) Persze a PB-ür tövábbra is meg fog maradni :S

Én is újra kezdem majd az egészet, kíváncsi leszek mennyire tudok majd elvonatkoztatni a végétõl :/ Szerintem nagyon nehezen! Madj megpróbálok a jóra koncentrálni :)
csancsy 2009 máj. 18. - 00:31:04
(22198/25847)
Én is veled tartok bokánrúgásban, de inkább az írókat:)))))

*****SPOILER*****
Kíváncsi vagyok azért a final break-ra, biztos abban is lesznek érdekes dolgok. Bár tudjuk mi történik, pontosan jó lenne tudni, hogy pontosan hogy értendõ, hogy feláldozza magát Sara-ért. Majd mondjátok el nekem, (mert 2-3 nappal mindig lemaradok)hogy ki ölte meg Mike-t, annak az illetõnek súlyosabbat ajánlanék egy bokánrúgásnál. meg azért kíváncsi vagyok Gretchen-re, hogy mi van vele!!!
Amúgy még egy megjegyzés, Shelf nagyon megjárta, õ fizette a legsúlyosabb árat. Amúgy T-bag "halálát" is említettétek, egyetértek azért, hogy súlyosabb kell neki, sok ember halála szárad a lelkén!!! Viszont ez se rossz:) Ezen már nem akadok ki:))) Nekem amúgy azért annyira nem volt a kedvenc karakterem.
*****SPOILER VÉGE!!!*****
.::norbi::. 2009 máj. 18. - 00:19:36
(22197/25847)
Éppen agyaltam, hogy hol van pb-s oldal vagy forum ahova tudok írni, és nem találtam sehol... valahogy aztán ide keveredtem...

***SPOILER***

hjjaj... teljesen egyet értek Alex-al.... meg a többi emberrel is... én tegnap este néztem meg a 2 uccsó részt és annyira kiborultam a végén.... egyrészt mert megint el kell fogadni, hogy valaminek megint vége van és soha többé nem lesz... olyan furcsa... tom, hogy hülyén hangzik..de imádtam, hogy minden szeptemberben új évad, új részek.. vajon mi lesz.. mi lesz Michaellel és a többiekkel.. :) és tök rossz, hogy vége van.. de hát már nem lehetett volna tovább húzni az tény, meg így volt jó... csak hogy ilyen befejezést.. jó oké.. átjött a mondani valója, meg engem is nagyon mélyen érintett... de akkor is... annyit szenvedtek, és aztán végre vége, hepi van meg gyerekük is lett Michaeléknak.. és akkor meghal a végén.... :( sztem nem kellett volna bele... szóval még én most is kivagyok..

DE! NYÁRON SZÖKÉS MARATON! :D SZTEM EGY HÉT ALATT LENYOMJUK AZ EGÉSZ SOROZATOT :P ÁTJÖTTEK A HAVEROK ÉS NONSTOP PRISON BREAK NÉZÉS :)

A LEGJOBB SOROZAT, PB4EVER (L)
10/10
Alex27 2009 máj. 17. - 23:56:35 10/10
(22196/25847)
**** SPOILER FINÁLÉ ****

egyébként írtátok,hogy milyen furcsa volt,hogy szinte "vidámak" voltak a sírnál a többiek. Ez engem is zavar. De szerintem ezzel csak azt akarják érzékeltetni,hogy telik az idõ, tovább kell lépni, és csak a jóra emlékeznek,hogy mi mindent tett értük Michael.
Meg ami még érdekes, hogy az amerikaiak a gyászt másként viselik mint mi. Ha pl. meg hal egy szülõ, az óvodákban/iskolákban ezt mindenki tudja, még az gyerkõcök is, és tartanak egy halotti tort, és teljesen pozitívan állnak hozzá. Persze õket is megviseli, de valahogy már azt sujkolják pici korban a gyerekekbe,hogy az élet megy tovább...stb.
Ez nekünk furcsa, a mi kultúránktól ez teljesen idegen..
Persze mind két oldalon van kivétel!
Ezzel csak azt akartam mondani, lehet,hogy itt is azért voltak "normálisak", mert õk másként fogják fel az egészet, mint mi, meg lehet,hogy valami olyasmi történt a The Final Break-ben,ami ezt a viselkedést hozza magával :)
(Most csak agyalgatok :)))
10/10
Alex27 2009 máj. 17. - 23:44:22 10/10
(22195/25847)
**** SPOILER***
Óóó, de ügyes vagy, ezt nagyon szépen összeszedted!!


Akkor CSAK 3 hónap?? Nemáááá' ez így nagyon borzasztó! :'(
10/10
Alex27 2009 máj. 17. - 23:36:36 10/10
(22194/25847)
**** SPOILER FINÁLÉ***
ááá, be akartam tenni egy képet,hogy kicsit jobb kedvünk legyen, erre meg pont az egyik kedvenc jelenetem képe került a szemem elé.. és most megint nagyon szomorú lettem. :'(

Istenem... :'(
10/10
könnycseppek 2009 máj. 17. - 23:34:41 10/10
(22193/25847)
Már korábban is szó volt róla (meg aztán meg is ígértem;-)), így megpróbáltam összeszedni a 'PB-idõvonalát', ahogy a sorozatból kiderül.
(remélem, a képek látszódnak, de azért le is írom)


***SPOILER***

-> 2002
Az 1x16 a visszaemlékezõ epizód azzal kezdõdik, hogy '3 évvel korábban'
http://kepfeltoltes.hu/090517/101_2a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
vagyis ekkor történik a(z állítólagos) merénylet, Lincet letartóztatják.

-> 2005
Azt pedig, hogy mi a jelen -vagyis amikor az egész PB játszódik-, onnan tudjuk, hogy Tancredi kormányzót 'most' ölik meg és Sara kimegy a sírjához, ahol látszik az év:
http://kepfeltoltes.hu/090517/218_21_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

-> április 11
Michael a börtönbe kerülésének elsõ napjaiban Abruzzival kerül szóváltásba, mire Pope 90 napra a lyukba akarja zárni. Ekkor Michael rápillant a naptárra:
http://kepfeltoltes.hu/081014/101_08_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

-> május 11
Linc kivégzésenek napja. Ez kiderül az újságcikkbõl, amit Michael a Pilotban letép a falról
http://kepfeltoltes.hu/090517/101_8a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
és Veronica az irodájában is bejelölte a naptárban
http://kepfeltoltes.hu/090517/101_9_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A kivégzésig nem sikerül a szökés, vagyis végre akarják azt hajtani, de Aldo közbelép és Veronica megtudja a bírótól, hogy még két hetet kaptak.

-> május 18 (kb)
A 2x01-ben Mahone megkéri, hogy olvassák fel neki a szökevények adatait:
"...
- És Lincoln Burrows, akit jövõ héten (!) végeznének ki Reynolds elnök asszony bátyjának meggyilkolása miatt.
- Mikor jutottak ki?
- Tegnap (!) este 8-kor."

-> június közepe
Sonában vannak, Mahone-hoz érkezik az ügyvédje, a 'jó hírekkel':
"...
- Kitûzték a tárgyalás dátumát.
- Ez tényleg... hála Istennek Mikor?
- Június 13.
- Nem, várjunk csak... 13-a múlt héten (!) volt. Lemaradtunk róla?"
Itt eléggé felgyorsultak az események, eleve 4 napot kaptak a szökésre, aztán még 48 órát... megszöknek.

-> július eleje
A 4x01-t Michael indítja:
"Szökevény vagyok, a nevem Michael Scofield.
Három hete (!) még egy Panamai börtön foglya voltam."
http://kepfeltoltes.hu/090517/401_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

-> július 15
Mahone mailben kér találkozót, hogy elmondja Michael-nek, Sara még életben van:
http://kepfeltoltes.hu/080905/401_16_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

-> július 16
Itt persze kicsit belekeverednek a napokba, de az a lényeg, hogy rögtön nekiállnak a Scylla megszerzésének az elkapott mail-ekbõl szerzett adatokkal:
http://kepfeltoltes.hu/080911/403_21_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

-> július 31/augusztus 1
Christina is beszáll a 'buliba', Michael megtalálja a rájuk küldött bérgyilkosnál a cetlit, melyen rajta van a ma/holnapi dátum (ami a képrõl persze lemaradt:-S)
http://kepfeltoltes.hu/090517/419_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

és eddig tartott a PB a 1x01. résztõl a 4x22 36. percéig.

-> november 4
A 4 évvel késõbbi ugrásban látszik, hogy Michael meddig 'bírta':-( (nem írom le... :-P:-S)

A 'The Final Break', ha jól spoilermenteskedtem (:-P) is ebben az idõszakban játszódik, vagyis összességében a PB eseményei nem egészen egy év alatt történtek egy kevés 3 éves visszaugrással és egy még kevesebb 4 éves elõretekintéssel.
10/10
Alex27 2009 máj. 17. - 23:24:08 10/10
(22192/25847)
halihó lányok-fiúk! :))

**** SPOILER FINÁLÉ ****

hát én még mindig a padlón vagyok, pedig napközben már kezdtem belenyugodni az egészbe, de ahogy olvasgattam mindenütt a hozzászólásokat, hát most újra depis lettem! :(
Belegondoltam,hogy hogy lehet,hogy ennyire megvisel(de nem csak engem, megbolydult a fél világ), hisz ez csak egy film, ennyire nem kéne a szívemre venni, persze más filmeknél is van így,hogy sajnálja az ember ha valaki meghal, pláne,ha a kedvence, kicsit még pityereg is rajta, de 1 nap múlva el is felejti azt a rossz érzést.. DE itt most valahogy nem ez van! Ez most annyira mélyen érintett, annyira átérzem, egész nap csak ezen agyalok, megnéztem a záró jelenetet már vagy 1000x. Az,hogy ilyen hírtelen történt, egyik pillanatban még ott van és öleli Sarat, a másikban meg már mutatják a sírját, áhh nagyon elszomorít.. szinte tényleg együtt éltem velük, és most olyan mintha én is elveszítettem volna valakit -ez most annyira h*lyén hangzik, lehet,hogy ha pár hónap múlva visszaolvasom ezt a véleményemet, cikinek fogom érezni,hogy ennyire fanatikus lettem, de most jelenleg ez nem érdekel, muszáj kibeszélnem magamból,amit érzek!

Gondolkodtam az írók részérõl is,hogy miért így csinálták meg ezt, de nem tudom.. nagyon bízok abban,hogy lesznek interjúk (az egy kicsit talán feldobna, ez is zavar amúgy,hogy ha látnék új képeket kedvenceimrõl és látnám,hogy megy az életük, akkor jobban érezném magamat:) most még a paparazzi képeknek is nagyon örülnék :D), naszóval várom az interjúkat,hogy miért így csinálták.. oké odáig azt értem,hogy nyomatékosan le kellett zárni, de miért pont így.. annyi más megoldás is lehetett volna!!
Azt viszont el kell ismernem,hogy a rendezõ nagyon eltalálta, a megvalósítás tökéletes lett. hiszen ha mondjuk mutatják most,hogy hogy hall meg (pl. lelövik, Sarah karjaiban...stb.) akkor is sajnálnánk nagyon, de lehet,hogy nem érni el a mostani hatását. De lehet,hogy rosszúl gondolom :)
Szóval így,hogy mutatták a tengerparti jelenetet, hogy mennyire boldogok, mint tényleg két átlagos szerelmespár, beszélgetnek, és tervezik a jövõjüket.. mi is ott vagyunk, meg vagyunk nyugodva, mi is érezzük,hogy mennyire boldogak, hisz mi is azok vagyunk... és akkor bumm mi is megdöbbenünk,hogy vérzik Michael orra.. és hogy megint baj van. (szerintem annál a jelenetnél mi is olyan arcot vágtunk,mint Sara, a mi arcunkon megjelent a döbbenet). És ahgoy a végén mutatták Michael sírját + a zene + a családja.... hát komolyan mondom én is ott voltam velük. Annyira hiteles volt ez így, hiszen mi is éreztük a döbbenetet -persze nekik, azóta eltelt 4 év, volt idejük hozzászokni a gondolathoz.
Összefoglalva, a rendezés szempontjából hihetetlenül jó volt.. hisz' látjuk és érezzük a hatást!
Az írók elég kegyetlenek voltak velünk rajongókkal, de ha belegondolunk ez ugyan így megvan a való világban. Csak eddig ez nem volt szokás a filmekben.. persze mindig van hogy meghal egy karakter sajnáljuk, de igazából mégsem érezzük át... most nálam ez megtörtént, most elõször, és ezért is fáj annyira, mert megtörtént és már nem csak egy kivülálló nézõ voltam,hanem tényleg ott voltam... :(

Most olyan vagyok,mint a jóbarátokban Joey barátnõje,aki azt hitte,hogy õ Drake Ramoray, milyen nevetséges volt, igazi ferdetükör... de most úgy érzem magamat,mint ha én is õ lennék, persze azzal a külömbséggel,hogy én tudom,hogy ez egy film, de egy nagyon jó film,hiszen elhitette velem,hogy ez egy valóság -remélem értitek :))

Végül, én bízok abba,hogy a +2rész egy kicsit helyrerak minket is, meg az eseményeket is -annak ellenére,hogy igazából le lett zárva. De lehet,hogy ha már egyben látjuk másként fog hatni az egész. :) Engem már Sara terhessége sem zavar - akkor nagyon- ehhez az kellett,hogy lássam a folytatást. Lehet,hogy valahogy úgy fog kijönni ez a +2 rész,hogy kicsit enyhíteni fogja ezt a nagyon rossz érzést,ami most van bennem.. nem tudom.. egyenlõre még lehetetlennek érzem, de ki tudja, mit hoz még a jövõ :))


Bocsi,hogy ilyen érzelgõsre sikeredett (meg szedett vetettre), de ha ezt most nem írom ki magamból, örökre bennem ragad.. így meg kint van, és most már rágódjatok ti (is) rajta...akár csak T-Bag a rágóval :DDD
10/10
King Diamond 2009 máj. 17. - 22:25:16 10/10
(22191/25847)
SPOILER: FINÁLÉ
Olvastam a wikipédián, hogy a sorozat idõsíkja szerint Michael terve 2005 márciusában kezdõdött, amikor is kirabolta a bankot és bement a Fox Riverbe. A sírkövén pedig 2005 novembere látható, így alig 9 hónappal élte túl a tervét. Érdekes információ, ha belegondolunk.
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 21:06:18 10/10
(22190/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Csak kihagytam valamit... Michael nevében mit jelent a J. /Michael J. Scofield/? ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 20:39:09 10/10
(22189/25847)
Én meg ezt ma találtam a spoilertv-n:

"PB "The Final Break" will have it's world premiere in Israel on Sunday 24th May, 22.30-00.05 Israel time (GMT +3)."

;-)
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 20:37:58 10/10
(22188/25847)
*** SPOILER S4 FINÁLÉ ***

Húha, ebben Könnycseppek a nagy szakértõ, de szerintem kb. 3,5-4 hónap, mert valamikor áprilisban indult a sztori és a jelenben végzõdõ szálnál meg augusztus eleje volt.

Na, akkor nem csak nekem volt fura... azt sem vártam volna, hogy zokogjanak, végülis eltelt 4 év, de legalább kicsit visszafogottabbak lettek volna, legalábbis elsõ nézésre nekem így jött le.