Téma: A szökés

10/10
könnycseppek 2009 máj. 02. - 22:42:09 10/10
(21867/25847)
***SPOILER*** 4x19

Eszembe sem jutott, hogy Michael megölné Christinát:-O Látod, ennyire nem vagyok erre a gondolatra 'felkészülve':-)

Melyik az utolsó bekezdésem? A legvége, vagy az 'elemzésnek' az utolsó bekezdése? Mert ez utóbbi Christina menekülésére vonatkozik és ott a 'hogyan' nem világos.
10/10
sarahangel 2009 máj. 02. - 22:39:32 10/10
(21866/25847)
Ez engem is érdekelne, King Diamond talán fogja tudni. ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 02. - 22:37:15 10/10
(21865/25847)
*** SPOILER s4x19 ***

Jaja, gondoltam amúgy, hogy biztos ezt a spoilert olvashattad, akkor jól belefutottál, mert ez azért elég nagy spoiler. :S;)

Michael-vs-mama jelenetnél gondoltam ám Rád, hogy remélem, nem izgulsz, hogy MiLimama esetleg meghal... ööö, akarom mondani, hogy Michael-bõl gyilkost csinálnak. :D;) De úgyis tudtuk, hogy nem. ;))

Az utolsó bekezdésedet hogy érted? Mert ezt nem egészen értem. ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 02. - 22:29:11 10/10
(21864/25847)
*** SPOILER s4x19 ***

Szia! :)
Húha, én már tényleg elveszítettem azt a bizonyos fonalat, mert azt sem tudom megmondani, hogy pontosan hol. :D Úgyhogy tényleg az a megoldás, hogy valamikor újranézem, mert kérdezni sem tudok. ;)

Nekem valahogy nagyon nonszensz ez az anya-vs-fia felállás, nem is tudom szinte elhinni, hogy egy ilyen fiúnak ilyen anyja van (bár itt meg az jön képbe, hogy ahogy írtam, a vérrokonok sem feltétlenül hasonlítanak, de... akkor is, valahogy hihetetlen és nem tetszik. :S)

Látom, ez a 'Linc inkább a tesóm, mint Te az anyám' mondat 'mindenkiben' (legalábbis többünkben ;)) megmaradt, jó ötlet volt az íróktól. ;)
10/10
könnycseppek 2009 máj. 02. - 22:20:54 10/10
(21863/25847)
***SPOILER*** 4x19

Mondjuk így hirtelenjében nálam is elgurult egy kicsit a történet fonala (;-D), merthogy az egy dolog, hogy Lincéket így kiiktatják Christináék a Scylla-dologból, de miért kellett megölni azt a 'miniszterelnökfit'? Neki akarta eladni a cuccost. Vagy ha nem akarta eladni, akkor ezáltal hogy veszi át a Céget? Vagy ha nem akarja átvenni, akkor mégis minek neki a Scylla?
Vagyis most (még;-)) nem látom, hogy tulajdonképpen mit is akar MiLiMama.
10/10
könnycseppek 2009 máj. 02. - 20:57:19 10/10
(21862/25847)
Ha már címek, akkor viszont a The Mother Lode-ot elmagyarázná enkem valaki?! Köszi:-)
10/10
könnycseppek 2009 máj. 02. - 20:56:49 10/10 Előzmény khekkkkkk
(21861/25847)
***SPOILER***

Épp azt akartam magyaráuzatként írni, amit sarahangel is:-) olyan szójáték, ileltve kétértelmûség, mint az elõzõben a VS, ami versus is és egyben a pasi monogramja, vagy mint korábbana Selfless, ami önzetlenség, avgy valami iylesmi, ileltve utal arra, hogy Self nélkül kell boldogulniuk.
10/10
könnycseppek 2009 máj. 02. - 20:54:26 10/10
(21860/25847)
Hááát... izgis volt... és ez tényleg SOB!:-S:-)

***SPOILER*** 4x19

Azzal kezdem, hogy .... basszus, milyen már, hogy újra szegény Lincre kenik az egész cuccost?!:-O:-) Ha nem PB lenne és nem ennyi cápaugrás.... komolyan annyira 'nemááár', hogy már szinte 'jó';-)
(namondjuk a múltkorira még mindig nem tudom ezt mondani:-S)
Persze ebben benne van, hogy Linc tényleg oylan, mint egy kos, csak megy neki a falnak; ahogy már Kellerman is megmondta, éppen jó alany bûnbaknak. Kár, hogy Mahone késõn kapcsolt:-(

Noigen, a tesó kérdés (ez volt az KisAngyal, amit spoilerként hallottam:-S). Michael megmondta a tutit: inkább volt Linc a tesója, mint Christina az anyja (amúgy figyeltétek, hogy nem mamának szólította?); vagyis nem feltétlenül a vérvonal számít, sokkal inkább a törõdés. Mondjuk nálam egyértelmû, hogy a testvéri szeretet feltétel nélküli, de ez valszeg azért alakult ki bennem, mert a körülményeim is olyanok; és ettõl függetlenül, vagy éppen ezért mondtam, amit mondtam. Csak a vérvonal miatt nem válik valaki rokonná, sõt nem hiába született az a mondás sem, hogy a rokonait nem maga választja az ember, de a barátait igen. Szóóóval teljesen egyértelmû volt, hogy Michael ismét csak Linc után fog menni, amit persze valszeg MiLiMama elõre tudott. Bár ezáltal fura, hogy miért mondta el...
Tetszett, ahogy rájátszottak arra az írók, hogy Michael és Christina mennyire hasonlítanak (az eredmény persze 'fájó', de mint megoldás olyan PBs:-)). C. ugyanúgy befolyásolja (manipulálja) az embereket, mint egyébként M. is tette, de M. vele szemben nem elég erõs, hiszen iszonyatosan megbántódott, lelkileg teljesen odavan (ami persze érthetõ - fõleg, ha a a látens 'akármibetegsége' is megvan és az sem csak mese).

Tudom, hogy 'kényszer' volt, de valójában iszonyatos 'hiba', hogy Sara maradt egyedül C-val, hiszen nagyon kispályás MiLiMamához képest (is).
Apropó: az viszont érdekes volt, hogy vajon hogyan tudta az a kötél kitépni azt a csavart, vagy mit, amikor már eleve rajta volt a kilincsen, amikor az ajtó kinyílt?!:-O Úgy értem, miért feszült meg, mikor Sara becsukta végül? Volt ott valami más is, de azt nem tudtam kivenni... így viszont érthetetlen számomra ez a rész:-S

Nahhh, hirtelenjében ennyi (+ MiSa fejrepuszi rlz!:-))
Kíváncsi vagyok a folytatásra! *türelmetlen kiscsepp*
(nem is kell következõ évad, mert az ember ezek után csak beteszi az elsõ évadot, hsizen ott tartanak, mint ahol elkezdték...*cinikus kiscsepp*:-P:-))
10/10
King Diamond 2009 máj. 02. - 20:42:20 10/10 Előzmény sarahangel
(21859/25847)
SPOILER
Szia! Hol vesztetted el a fonalat a Cégeseknél? Szerintem elég egyértelmûen megy ott is minden:) Az anyás szállal kapcsolatban hasonló véleményen vagyok. Az tényleg szép volt Mike-tól, hogy 'Linc inkább a tesóm, mint Te az anyám.' A következõ részben viszont megint menekülhetnek, amit már oly' jól megtanultak:)
10/10
King Diamond 2009 máj. 02. - 20:35:45 10/10 Előzmény khekkkkkk
(21858/25847)
Már az elõbb is írtam, hogy itt nem a kifejezésre kell szerintem gondolni. Ez csak egy szimpla szóhasználat. Igen, a kifejezés, mint son of a bitch jelentheti azt is, hogy gazember, meg még hogy szemétláda, geci, tetû, rohadék és stb. Ha meg ragaszkodsz a kifejezéshez, szerintem akkor sem annyira nehéz kitalálni, hogy kire értendõ. (Christinára)
10/10
sarahangel 2009 máj. 02. - 20:35:28 10/10 Előzmény King Diamond
(21857/25847)
*** Spoiler s4x19 ***

Szerintem is errõl lehet szó, felhasználták szójátékként, ha úgy vesszük. Pl. a múltkori cím, a VS a pasi monogramja is volt egyben meg a tesók 'harcára' is utaltak vele (szerintem). ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 02. - 20:32:05 10/10
(21856/25847)
*** Spoiler s4x19 ***

Ez a rész már izgalmasabbra sikerült, mint az elõzõ. ;)
Ugyanakkor nem túl jó érzéseket hagyott bennem. :S

Pár napja már olvastam a spoilert, hogy Mike és Linc nem tesók, úgyhogy ennyibõl nem ért meglepetésként, de elsõre azért néztem egy nagyot, végülis az egész sorozat ebbõl indult ki. :O Persze az örök igazság az, hogy mit számít a DNS (semmit ;)), attól még szerethetik egymást tesóként. Michael nyilván ezután is ugyanúgy fogja szeretni Lincet, meg ha korábban tudta volna, hogy adoptált gyerek, akkor is ugyanúgy bement volna érte a börtönbe, az tuti... szóval ebbõl a szempontból végülis mindegy. Ugyanakkor mégiscsak rossz szájízt hagyott bennem a dolog, ez egy olyan fordulat, amire nem nagyon volt szükség, ha úgy vesszük, egy fricska az íróktól... :-( De majd megpróbálok emlékezni arra, amit feljebb írtam, hogy NEM EZ SZÁMÍT. ;))

Azért az érdekes, hogy Christina hogy észrevette az anyai mozdulatokat Sara-n, pedig Õ maga nem az anyaság mintaképe. :S;)

Amúgy az is érdekes, hogy korábban már én is realizáltam, hogy Linc és Michael hiába tesók, valójában nincs sok közös bennük azon kívül, hogy szeretik egymást, meg hogy persze az igazságért küzdenek (csak éppen más módon); a vérmérsékletük pl. valóban más, de ez igaziból még nem lett volna 'bizonyíték', hogy nem egymás vérei (az meg pláne nem, hogy más a szemük színe és hogy mással játszottak gyerekkorukban). ;)

Michael azért milyen feldúlt lett, ilyennek még talán nem is láthattuk a 4 évad során, de azt persze lehetett sejteni, hogy nem esik bántódása az anyukának. ;) És ami nagyon tetszett: ahogy kimutatta ismét, mennyire szereti Lincet (hiszen végülis ebbõl indult ki az egész sorozat, ahogy fentebb is írtam ;)), és mikor mondta, hogy 'Õ inkább a bátyám, mint Te az anyám'. :-)

Továbbra sem tetszik viszont ez a mamás fordulat, jobb lett volna kihagyni. :S Az egész gyerekkori emlékük meghazudtolódik ezáltal, jobb lett volna annyiban hagyni a dolgot, szóval én ezt még mindig erõltetett képtelenségnek tartom. :-(

Én Sara helyében nem mertem volna kinyitni a fürdõszoba ajtót, mikor egyedül maradt, mondjuk azt sem kellett volna (mármint egyedül hagyni), de az is igaz, hogy Michael-nek nem volt más választása, sürgette az idõ.

Ami a Self-Mahone-T-Bag triót illeti meg a cégeseket, én egy kicsit elveszítettem a fonalat... Valamikor majd újra 'kell' néznem. :D;)

Na most hirtelen ennyi ide, kíváncsian várom, mibõl mit hoznak még ki. ;)
khekkkkkk 2009 máj. 02. - 20:09:35
(21855/25847)
akkor félreérted, a son of bitch együtt jelenti, h gazember

persze a son a fiú, M, a bitch az anyja, az ok, de találtam a szótárban egy ilyen kifejezést, ami együtt jelenti, h gazember
a dolog azért foglalkoztat, mert ez volt a cím, és szeretném tudni, kire vonatkozik

son of a bitch -gazember

lsd gib szótár, azon belül a nagyszótár
10/10
King Diamond 2009 máj. 02. - 18:15:41 10/10
(21854/25847)
Szerintem itt nem magát a kifejezést kell nézni, hogy 'son of a bitch', hanem mint egy egyszerû szóhasználatot. Így a son of a bitch=egy szajha (de van még jó néhány jelentése) fia. Vagyis Michael+Christina.
10/10
King Diamond 2009 máj. 02. - 18:12:18 10/10
(21853/25847)
A son az Michael--mivel fiút jelent, a bitch meg Christina--és nem gazembernek, hanem inkább szajhának vagy valami hasonlónak fordítanám. Az most tökmindegy, hogy van egy olyan jelentése is, hogy gazember. Ezért mondtam, hogy Michaelre meg Christinára utal a cím.
khekkkkkk 2009 máj. 02. - 16:40:06
(21852/25847)
jah, ugy fordította, unokának, csak valahogy a szó bennmaradt a fülembe
de akkor a gazember, még mindig nem értem. Kettõ nem lehet,mert akkor tbsz lenne az angolban. Szóval ki a gazember, véleményeket kérnék!
10/10
King Diamond 2009 máj. 02. - 14:25:32 10/10
(21851/25847)
SPOILER lehet!
Szia! A cím, Son of a bitch gondolom Michaelre és Christinára utal. A bitch-nek is van több jelentése is, igen, gazembert is jelent, de itt most szerintem ennél erõsebb jelzõ akar lenni. Szerintem inkább szajha, mint kurva.
A második kérdésnél meg lehet, hogy tényleg elszólás, hogy következtethessünk, hogy fiuk lesz. De lehet, hogy a feliratban csak egyszerûen 'unokának' fogja majd fordítani Lalee, mivel még tényleg nem lehet tudni, hogy milyen nemû lesz. Legalábbis így logikusabb lenne.
khekkkkkk 2009 máj. 02. - 14:11:28
(21850/25847)
szép, hosszút írtam az elõbb, mind elszállt :(((

spoiler 19

két kérdés angolosoknak
mi a címei? son of a bitch? egy kurva fia - szó szerint -. gazember - a szótárban a kifejezés szerint. De akkor ki a gazember a mai részben?
Christina azt mondja, reméli, majd találkozik egyszer az unokájával. angolul grandson-t mond. Ez most általános alany, mert nem tudjuk, még milyen nemû, vagy elszólás?

a film minõsége szerintem szenzációsan jó!! A városképek verik a HD-t.

a sztori meg az egyik legjobb volt.
jah, és ahogy a bõröndös hapsi futott, na azon a technikán nagyokat kacagtam. A bõrönddel lazán, mint Bold az olimpián, Linc meg tiszta erõbõl sem tudta megközelíteni sem!
10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 02. - 12:11:35 10/10
(21849/25847)
Sejtettem, majdnem oda is írtam, hogy biztos még az elõzõ résznek a hatása alatt vagy. :S;)

De örülök, hogy újra itt vagy. :)
10/10
könnycseppek 2009 máj. 02. - 12:10:05 10/10
(21848/25847)
***KVÍZ JÁTÉK***

Az bizony egy kettes akar lenni;-)

Annyit segytek, hogy nem a 4. évad és a gal az valszeg gallon akar lenni;-)