Téma: A szökés

csancsy 2009 máj. 28. - 18:22:37
(22487/25847)
Nem, nem, nem:))))
Azért, ne ilyen durvára gondoljál:)))) Azért nem röhög, de mindegy, majd meglátod min akadtam ki:)
10/10
bree-gee 2009 máj. 28. - 18:21:47 10/10
(22486/25847)
Nekem is a kettészedett verzió van meg, de úgyis lesz ahhoz is elõbb utóbb felirat. Még mindig nem érzem a sürgetést, hogy megnézzem. :(

Ezt lesz a DVD borítóképe?
http://subscene.com/movieImg.asp?urlPath=http://images.amazon.com/images/P/B0024FAR4S.01.LZZZZZZZ.jpg&mTitle=Prison%20Break:%20The%20Final%20Break
10/10
sarahangel 2009 máj. 28. - 18:17:42 10/10
(22485/25847)
Egyértelmûen NEM tett jót az íróknak a 'szép' lezárás.

... és én mondogattam ugyan, hogy milyen jó, hogy van ráadás, de most már ebben sem vagyok biztos (mondom ezt úgy, hogy még nem is láttam...).

Kár, hogy Went nem javasolt Nekik más verziót, ha már volt beleszólása a dolgokba (na jó, nem fogom Rá, továbbra is az írókra haragszom, meg kicsit a Foxra is, amiért hagyták magukat meggyõzni). :S
10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 28. - 18:12:12 10/10
(22484/25847)
Ó, köszi a bizalmat. :-)
Sajnos most mégsem találtam. :S
10/10
sarahangel 2009 máj. 28. - 18:09:57 10/10
(22483/25847)
Pont nemrég írta Lalee, hogy a fordítás kész, viszont ellenõriznie is kell, ami a hossza miatt tovább fog tartani. ;)

*** SPOILER TFB ELMÉLKEDÉS ***

Ajjajj, ettõl féltem. :S És akkor ha jól értem, amiben Te csalódtál, arra a többiek is ugyanezt írták? :S
Amúgy én arra tippelek, hogy a második verzióm fog bejönni, mert mintha elcsíptem volna Tõled egy olyan részletet/szófoszlányt, hogy Sara röhögött? De lehet, hogy hülyeséget írok, mert tényleg nem mertem odanézni, de ha ez lesz, hát komolyan mondom, az még Mike halálánál is rosszabb lesz. :S:S:S

Na a lelkesedésemnek most már annyi. :-(
csancsy 2009 máj. 28. - 16:53:30
(22482/25847)
Mikor nézed meg?

Egyik csalódás benne van, abban amit írtál, de meglátod, hogy pontosan melyikre értettem. És sztem te is csalódni fogsz, de ha nem, annak csak én fogok a legjobban örülni, hisz akkor végre valakinek tetszett:))) Amúgy annyit elárulok 2 fontos dologban csalódtam, de van 1-2 részlet ami nem tiszta:)))
10/10
könnycseppek 2009 máj. 28. - 16:25:01 10/10
(22481/25847)
A sky-os TFB verziót két rézletben találtam meg, felirat meg egyben készül, úgyhogy mégiscsak yes-változat lesz... de nem tudom, mikor fogom megnézni, mert

nem múlik a dühöm.
Lehet, hogy csitult, de még tart.

És az sem segít, amit mégiscsak sikerült spoilerként elkapnom. Na nem mintha akartam volna:-S

Az az érzésem, hogy NEM tett jót az íróknak, hogy volt lehetõségük 'szépen' lezárni.
Sõt, inkább hiszek saját magamnak (;-)), miszerint a ráadás, csak ráadás, és pontosítok: nem tett jót az íróknak ez a lehetõség.

Azért kíváncsi vagyok, mit mondok majd, ha láttam a ráadást.
És akkor, ha mondjuk már a zertéelklubon is elérünk a végéig (ami, kiszámoltam, november eleje).
10/10
könnycseppek 2009 máj. 28. - 16:17:37 10/10
(22480/25847)
*KVÍZ JÁTÉK*

<- itt tartunk:-)

...de azt hiszem, megrekedtünk.
10/10
könnycseppek 2009 máj. 28. - 16:16:04 10/10
(22479/25847)
Jajaja, én is láttam Õt;-), akartam is újságolni.
és igazából Benned bíztam 'képileg', mert Te mindig szoktál találni:-)
10/10
sarahangel 2009 máj. 28. - 14:24:44 10/10
(22478/25847)
Nem szoktam nézni a Szellemekkel suttogót, de a tegnapiba véletlenül elcsíptem LJ-t (képet sajnos nem találtam :S), és még az Apologize is felcsendült a részben, tiszta PB-feeling. :D;)

*** SPOILER TFB ELMÉLKEDÉS ***

Azalapján, amit Csanita mondott spoilermentesen, úgy érzem, 'azon' kívül is van valami vagy valaki, ami/aki csalódást fog okozni a TFB-ben. :-(

Nem tudom, hogy ez a film csak azt a 3 hónapot öleli át, ami a tengerpartos jelenet óta eltelt Mike haláláig, vagy annál többet is. Elgondolkodtam azon, amit múltkor írtam, milyen jó, hogy Sara még 4 év után is hordja a jegygyûrût, viszont a börtönben azt elvileg le kellett adnia, gondolom, a szöktetésnél meg nyilván nem kapták vissza/nem foglalkoztak ezzel. Nagyon remélem, hogy ez csak egy baki vagy ilyesmi a készítõk részérõl, és nem arról van szó, hogy S. azóta férjhez ment megint, amire esetleg utalni fognak a TFB-ben. :S:S Én már bármit kinézek sajnos az írókból, lehet, hogy Mike halálát még fokozni is tudják. Eszembe jutott, mikor Sara 'halála' után - jóformán még ki sem hûlt a hír, mert még a 'Mike megtudja' epizódot sem adták le - már jöttek a Mollys ötlettel, meg Linc sem várt valami sokat Vera halála után.

Persze azt írtam múltkor, hogy S. még nagyon fiatal, abba is rossz belegondolni, hogy egyedül maradjon egész életében, de legalább ne mutassák/ne utaljanak rá, hogy 'továbblépett', hagyjanak meg minket ennek a szálnak az 'öröklétének' a tudatában.

A másik, ami eszembe jutott, hogy esetleg S. reakciója nem lesz 'megfelelõ' a halálhírre, és abban kell csalódni.

De ezeket most csak úgy mondom, mint aki nem olvasott semmi ilyesmit, lehet, hogy Csanita valami teljesen másra gondolt, kíváncsi is vagyok nagyon. ;)

Csak most már a lelkesedés mellett 'félek' is egy kicsit a megnézésétõl (persze úgyis meg fogom :D).

/Azt hiszem, ennek a hsz.-nak az alapján én sokkal inkább 'csakMiSás'-nak tûnök, mint Könnycseppek. :D:D;)/
------------------------

Látom, jó sokat írtatok megint, lesz mit visszaolvasni. ;)
csancsy 2009 máj. 28. - 00:32:38
(22477/25847)
*****SPOILER******
Persze, így is fel lehet fogni a dolgokat:). De szerintem Gretchen megvédte volna Sara-t, a másik, a vezetéket is meg lehetett volna oldani (vett volna Macgyvertõl órákatXD) ebból a szempontból mondom, hogy felesleges. Meg nekem az is fura, hogy Sara-t védtelen nõként állítják be még mindig, holott elég sok minden történt vele (például tábornok lányát is el tudta rabolni és megölte volna). És felesleges-t azért is mondom, hogy Sara nem kapta vissza TELJESEN a szabadságát, szóval ez nagy tévedés, amit Mike mond. Nem úgy mondom, hogy felesleges, hogy Sara-ért semmit sem kell tenni, vagyis szerintem Gretchen megvédte volna úgyis, elég erõs, jobb erõben van, mint egy átlagos férfi!!!
Amúgy én azt mondom, hogy az egész sztori sántít, hogy Cristina megöléséért letartóztatják, mert lehet hogy Paul elõször nem tudta, de utána tudott volna intézkedni ebben biztos vagyok:)))) Nagyobb hatalommal rendelkezik, mint a hatóság, különben nem tudta volna eltörölni májkiék ügyeit:) De mondom ez csak én véleményem, ehhez nem egyetérteni:)
*****SPOILER*****

De ezt már annyiszor ragoztam a véleményem más-más felállásban:))) Amúgy kíváncsi vagyok többiek véleményére holnap:)
10/10
King Diamond 2009 máj. 27. - 23:15:39 10/10
(22476/25847)
SPOILER: THE FINAL BREAK!
Kicsit gondolkoztam itt a dolgokon és az alábbi meglátásokra jutottam: írtad, hogy felesleges volt Mike-nak feláldoznia magát, vagy meghalni. Hát, ha belegondolunk, hogy ha Sarát nem szökteti meg, akkor a börtönben szüli meg a kis Michaelt-ha még elõtte meg nem ölték volna (vagy max utána). Plusz, Mike is elõbb-utóbb meghalt volna, még lehet, hogy úgy is 2005-ben, amíg Sara pedig a börtönben van. Így jutott arra az álláspontra, hogy meg kell szöktetnie a feleségét, mert nem fogja sokáig bírni a börtönben (mint ahogy azt láttuk is). Ezeket nagyon jól megcsinálták a Final breakben. Tán még Gretchennel az oldalán sem bírta volna sokáig odabent. Az meg szintén benne volt a pakliban, hogy nem fog minden Mike-nak összejönni és lépnie kell, hogy Sara kijuthasson. Az se lett volna jobb alternatíva, ha Mike odakint meghal, amíg Sara a börtönben van. Vagy hogy Sarát ölik meg a börtönben (így a Tábornoknak legalább a kivégzése elõtt még lett volna sikerélménye), és a többiek meg értesültek volna róla odakint. Viszont valószínû, hogy a hajós jelenet az már tényleg Panamában van, hogy szabadon élhessenek.
Többen is írták, hogy Kellerman miért nem tudta elintézni Sara ügyét. Hát mert az aláírt okmányokban Christina Scofield megölése gondolom nem volt benne, mivel ezt még nem sokkal elõtte tette. Így annak a gyilkosságnak a vádja alól nem mentesítette õt Kellerman. Más magyarázatot nem nagyon tudok erre.
csancsy 2009 máj. 27. - 20:05:06
(22475/25847)
összes májkival kapcsolatos:))) Ja, mivel õ van középpontban:))) A másik, hogy mivel nem tudok más csöpögõs dolgoról, amihez nincs köze májkihoz, azért írtam össze:)))
Ja, nekem is Gretchen tetszett a legjobban:))))

*****SPOILER*****
Tudom, hogy ilyen Májki, de úgy érzem ez felesleges volt! Mivel ettõl az áldozattól függetlenül Sara nem szabad feltétlenül, hiába mondja ezt videóban, és biztos vagyok benne, hogy másképp is meg tudták volna csinálni azt a vezetékes dolgot, és még a gyerekrõl nem is beszélve! Azt meg, hogy mutatták a papírt, rajongók megnyugtatására tették szerintem, hogy ja amúgy is, de ez akkor lett volna jó, ha a másik nem történik meg, ez okból is érzem feleslegesnek, úgyis meghalt, attól függetlenül még tölthet idõt az életben.
Nekem Linc reakciója tetszett, én is vártam Sara-tól, hogy elmondja, de komolyan!!! De õ is nézett hátra, mintha õ se tudna semmit, hogy mi van.
Mert te milyen csöpögõsre gondoltál? Szerintem ezek voltak, de szerintem ezek nem voltak vészesek, csak amit mondtam a 2 dolgot!!! A hajó meg azért gázos, mert mindig együtt mondták, hogy majd együtt mennek hajókázni!!!
*****SPOILER VÉGE*****
csancsy 2009 máj. 27. - 18:42:36
(22474/25847)
*****SPOILER*****
videó, egyértelmûen, az már túlzás volt!!! meg a teljesen felesleges hõsiesség volt a csöpögõs brrrr. Meg persze a hajó!!! brrrr
Meg mondanám, hogy Sara-Mike búcsújelenete, de az még nem annyira, sõt nem vitték túlzásba és leegyszerûsítették, ugyanazt mondták mint a parton, szeretlek-én is szeretlek, és bõgés:) Ezt már mi is tudtuk, hogy szeretik egymást!!! Meg az is csöpögõs volt, mikor Mike meglátta a sérült Sara-t, és mondja, hogy oh my god, who did with you, és nem foghatták meg egymás kezét, akkor Linc várakozása Mike-ra (de ez még sztem nem volt annyira durva, természetes reakció, szinte még én is vártam, hogy na gyere ki) de legelsõsorban a VIDEÓ, és a hõsiesség!!! Csak még felsoroltam párat, hátha ebbõl te is tudsz válogatni:)))
Ha jelenetet kell mondanom, az eleje tetszett, mikor jönek a rendõrök, és teljes megdöbbenés, meg mikor Gretchen elintézte azt a nõt!!! Szegényt õt sajnálom, hogy nem jutott ki, én szurkoltam neki!!!
*****SPOILER VÉGE*****

Amúgy a tánchoz fûzve a mondandómat, nem véletlen, hogy Sucre táncolt, általában latin férfiakban van jó ritmus és táncérzék, ezt valljuk be:))) Az elõzi vidit nézve, örülök, hogy Mike nem táncolt:))))))))))))))))))))))))))
10/10
sarahangel 2009 máj. 27. - 18:41:02 10/10
(22473/25847)
*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Na akkor jó, most megkönnyebbültem (?). Már azt hittem, valami olyan szörnyû haláljelenetet láthatunk, amiért kár megnézni a részt. :(

De mintha Sara-ról írtál volna valamit, ahogy véletlenül 1-2 szófoszlányt megláttam. Mindegy, ne is válaszolj, majd holnap elolvasom. ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 27. - 18:35:55 10/10
(22472/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

A kis Mike-ot amúgy egyre aranyosabbnak találom (és a feliratban valaki ugyanazt fogalmazta meg, amit én is írtam ;)):

http://kepfeltoltes.hu/090527/0002f8zy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jó választás volt MiSa-gyereknek (amúgy azt hiszem, gyerekeket nem annyira illik összehasonlítani, úgyhogy elnézést, amiért múltkor kiemeltem Sucre kislányát ;)). Igaz, az én képzeletemben mindig lánygyereket társítottam Hozzájuk :D /a második lehetett volna lány :((/.

Annak örülök, hogy Sara Michael-nek hívja és nem MJ-nek (nekem mindig fura volt az az amcsi szokás, hogy a junioros neveket rövidítik, meg hogy egyáltalán használják a 'J'-t is). Bár ha belegondolok, lehet, hogy ez azért is van, mivel Michael már nem él. :(( Meg ha nem halt volna meg, lehet, hogy nem is Michael lett volna a kisgyerek (nem mindenki szereti, ha az Õ keresztnevét kapja a gyerek), így viszont szinte evidens, hogy Sara Róla nevezte el. :S:)

Amúgy én a zárójelenetnél mindig ott érzékenyülök el legjobban, mikor mutatják a kissrácot, ahogy fut Linc-hez, meg mikor a sírra teszi a virágot. :(( Nem tudom, miért, talán mert Õ az 'életet' képviseli, meg egy kicsit Mike-ot is. Aki meg nem lehet ott, nem láthatja ezt. Na ez a szörnyû. :((
csancsy 2009 máj. 27. - 18:33:18
(22471/25847)
Hidd, el nem amiatt bántam meg, amire gondolsz:))) Majd ha holnap elolvasod a kommentemet megérted, min akadtam ki:)))
10/10
sarahangel 2009 máj. 27. - 17:57:40 10/10
(22470/25847)
Oké, akkor mégis elolvastam. :D;)

*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

De ebbõl már tudom, hogy ne számítsak semmi jóra, ami a végét illeti. :(((
Na nem baj, jobb felkészülni rá. Egyébként mindenképpen megnézném, mert az sem segítene rajtam, ha nem nézném meg, meg persze ahogy mondod, a kíváncsiság. ;)

Azért még mindig 'fáj', hogy így elcseszték a végét. :((
csancsy 2009 máj. 27. - 17:53:51
(22469/25847)
Vicces:))) Ez jó:)))

Amúgy nyugodtan elolvashatod, amit írtam szerintem, de jó lesz holnap is:))) Aztán írd meg véleményed, én már megírtam, majd olvasd el holnap:)))
10/10
sarahangel 2009 máj. 27. - 17:48:09 10/10
(22468/25847)
Szia! Lalee azt írja a twitteren, hogy valószínû holnapra lesz felirat. Remélhetõleg addigra a szökésfan is újra mûködésbe lép, mert én onnan szoktam leszedni a feliratot (de gondolom, ha mégsem mûködne, le tudjuk szedni máshonnan is). ;)