Téma: A szökés

10/10
zenoli 2009 máj. 21. - 14:10:20 10/10
(22247/25847)
SPOILER

mondjuk az a szembeköpés nekem olyan hirtelen jött, de valóban hatásos jelenet volt, érzékeltették hogy õ milyen gonosz (de szeretereméltõ) volt régen, most pedig már mennyire nem az. Fasza kis rész volt, de lehet hogy csak Pól jelenléte dobta fel nekem, nem tom.
10/10
zenoli 2009 máj. 21. - 14:08:35 10/10 Előzmény sarahangel
(22246/25847)
Be ám, de az nagyon fájdalmas lesz, mert én mást rúgok:DDD
meknálti 2009 máj. 20. - 22:04:22
(22245/25847)
mit jelent a 100-ig elmenetel? és mi a játék?
10/10
sarahangel 2009 máj. 20. - 20:23:23 10/10 Előzmény sarahangel
(22244/25847)
Tényleg, a játékkal mi legyen? Elmenjünk 100-ig, vagy 'ezek után' már nincs kedve játszani senkinek, hagyjuk abba? :S;-)
10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 20. - 19:29:25 10/10 Előzmény zenoli
(22243/25847)
Ezt sajnos nem tudom. :S
Beszállsz Te is az írók bokánrúgásába? :D:D:D
10/10
sarahangel 2009 máj. 20. - 19:27:32 10/10 Előzmény meknálti
(22242/25847)
Szerintem nem volt bántó a kritikád. ;)

Az a jelenet, amit írsz, szerintem az 1x20-ban van, nekem is nagyon tetszik (amúgy is bírom az olyan jeleneteket, mikor a zenével rásegítenek a hatásra) a Teardrops zene alatt, és nekem is az a csúcspontja, mikor Sara sétál a vízparton. :)
10/10
sarahangel 2009 máj. 20. - 19:19:08 10/10 Előzmény könnycseppek
(22241/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Én még nem olvastam végig az interjúit, mert elég hosszú mindkettõ, és nem volt kedvem fordítgatni. :D
De azt én is láttam, mikor mondta, hogy a reunion meg a tengerpartos jelenet voltak az Õ pillanataik, és hogy Neki ez a happy end. Háát, elég sajátos véleménye van a dologról. :S:S

Az is eszembe jutott, mikor N. S. megpróbálta megmagyarázni, miért is olyan jó, hogy meghalt Sara, meg miért volt szükséges. De mi az, hogy szükséges?? :S:S

Az ilyesmivel nagyon nem tudok egyetérteni, akkor sem, ha csak film.

Ezek szerint én is hóttunalmas vagyok. :D;)
Amúgy múltkor írtam, hogy sok hozzánk hasonló véleményt olvastam, de a magyar oldalakon meg sokan meg vannak elégedve, hogy ez így méltó lezárás... nem elõször állapítom meg, hogy ezek szerint nem olyan vagyok, mint az átlag magyar PB-nézõ. Nekem nem lett volna unalmas meg snassz a happy end. ;)

Lehet, hogy úgy gondolták, hogy azért jó a befejezés, mert megható. Hát ha úgy vesszük, igen (bár nekem inkább az a megható, mikor örömömben sírok, itt meg nem ez történt).

Amúgy pontosan arról van szó, amit írsz (legalábbis szerintem is;)): azzal még fokozták a drámaiságot, hogy pont akkor halt meg Michael, mikor végre révbe ért volna. :-(
Legalább azt megérhette volna, hogy a kisgyereket láthassa (megnéztem volna egy Michael-féle reakciót, mikor megszületik a pici ;)). :S

A temetõben amúgy én is meg szoktam simogatni a sírkövet, szóval az szerintem is természetes meg rendben van, meg az is, ha nem sírnak. Nekem csak az volt fura, hogy Sara a legvidámabb, de az is igaz, hogy 4 év az 4 év. Amúgy meg szerintem Neki lehetett a legnehezebb dolga, mikor meghalt Mike, mert a kisgyerek miatt nem hagyhatta el magát, nem merülhetett 'önsajnálatba', muszáj volt 'élnie', erõsnek lennie. De láthatóan a kis Mike el tudta vele feledtetni a fájdalmát. Mondjuk Michaelt szerintem úgysem tudja pótolni senki. :S De ha már meghalt, Neki legalább szép jelenetet csináltak, nem úgy, mint Sara-nak (Õt még eltemetni sem tudták volna :S). Éppen ezért IS úgy érzem, ebbe azért ha nem is könnyen, de könnyebben bele fogok nyugodni, még akkor is, ha ez 'végleges' (a másiknál meg azért lehetett reménykedni). ;)

Aztán hogy a különálló film mennyit fog ehhez hozzáadni vagy elvenni, azt majd meglátjuk. Ha már meghalt, akkor remélem, a 'Sara karjaiban hal meg' változat fog bejönni...
10/10
zenoli 2009 máj. 20. - 10:22:13 10/10 Előzmény sarahangel
(22240/25847)
SPOILER

de most ha õ igen ,Paul mér nem? Ez szemétség:S
10/10
zenoli 2009 máj. 20. - 10:21:40 10/10 Előzmény sarahangel
(22239/25847)
SPOILER S4

Én is pont a szülése miatt akadtam fenn eléggé, a többi nem is annyira feltünõ, bár valóban elég esélyteklen, hogy ennyi minden történjen valakivel 5 hónap alatt. 2 börtön, csomó menekülés, ehh, de ez legyen a legnagyobb baj.
meknálti 2009 máj. 20. - 01:46:54
(22238/25847)
***SPOILER***

tavaly januárban három és fél nap alatt (!) néztem meg az elsõ két évadot. Hétköznap. közben dolgozni jártam. óriási hatással volt rám. Rögvest ledaráltam még egyszer. aztán telt-múlt az idõ, és az rtl-en láttam a harmadikat (akkoriban, a boldog netmentes békeidõkben még nem volt világháló bekötve a rezidenciámra, direkt a lehetséges függõség elkerülése végett). ez a harmadik nem tetszett annyira. aztán idén januárban bekötötték a cuccot (nem akaratom ellenére), és kaptam hozzá olyasmiket, amivel le lehet ezt-azt szedni a megfelelõ helyekrõl. így jött el a negyedik évad ideje is. csak közben három hét alatt bezúztam a DRÓT öt évadját is, ami nálam totál kiverte a biztosítékot, és a romantikus akció-dráma vizekrõl az életszerû, csavar, véletlen, és zsenimentes vízbe értem, ami olyannyira tetszett, hogy elhagytam a PB-t, és már csak azért követtem, mert hát úgyis láttam már az összeset.

a kártyák megszerzése még sok izgalmas ötlettel járt együtt. de aztán jött a szkófild mama, és mindent elrontott. meg az, hogy a két testvér nem együtt dolgozik. meg hogy engedik t-baget levegõt venni, miközben a néger céges bérgyilkosnál meg hagyták, hogy mahone betonmuffal a kezén átsegítse a holtponton. az utolsó kártya megszerzésének zseniális ötleténél számomra véget ért a PB. úgy értem utána. Görcsösnek érzem onnan az írást. még szegény westmorelandet is elõhúzták a nyuszis kalapból. az volt a legszörnyûbb rész. a mélypont. a 21-22-õt egybe néztem meg. annyiszor voltak foglyok, meg szabadok, hogy ihaj. aztán t-bag? hol van az a t-bag, aki gretchen életéért könyörög, amikor sarának emlegeti fel a fox riveres boldog idõket? utólag könnyen okos az ember, de MS halálán sem kellett volna meglepõdnöm ezek után. "mit is tegyünk még bele?" tanakodik olmszted bácsi. ja, hogy nem is vagytok testvérek. már azt vártam, hogy kiderül, MS édesapja a tábornok.

szóval számomra az elsõ két évad a csúcs, az elsõ különösen. szerintem nem sok választott el minket tõle.

az egész soriból az a kedvenc jelenetem, amikor azt hiszem az 1*21-ben (ezt könnycseppek minden bizonnyal tudja) az a jó kis zene szól, és mindenkin végigmegyünk, hogy ki miért akar szökni, és az egész csúcspontján a gyönyörû, és megismételhetetlen sarah-t látjuk sétálni a vízparton, amint tûnõdik a saját csapdáján, és hogy mitévõ legyen. az fantasztikus. én ezzel búcsúzom a PB-tõl.

sajnálom, ha valakit bántok a kritikámmal.
10/10
könnycseppek 2009 máj. 19. - 21:43:50 10/10
(22237/25847)
Még egy 'kicsi' (;-P) kikívánkozik belõlem...

***SPOILER*** FINÁLÉ

MO véleményét olvasva a hepiendrõl, kicsit leesett az állam:-S
Ha jól értem azt mondja, hogy a MiSa találkozás után végülis nem elmenekültek, hanem a 'szembeszállást' választották, meg lelkiismeret, meg ilyenek... és amikor a tengerparton sétáltak és beszélgettek a gyerkõcrõl, akkor az végülis egy gyõzelem és ez volt az Õ boldog pillanatuk.
Hát köszi:-S Ennyi jut annak, aki megszállottan másokért ténykedik? Amúgy ha jól emlékszem nem is önszántukból maradtak, pontosabban elég rendesen kényszerítették õket.

Máshol is olvasom ezt a 'valakinek meg "kellett" halnia, mert így PBs', meg 'ez a hõsök dolga és végzete', meg a satöbbi blablát...
Akkor ezek szerint én már csak az a hótttunalmasnõci vagyok, akinek -mûvészet ide, katarzis oda- a hótttunalmas hepiend 'kellene', a hótttunalmas tengerparti játszadozás a szeretõ családdal... (amit egyébként az összes többi "jó" szereplõ is 'megkapott').
Igen, makacs vagyok és nem hagyom magam meggyõzni, hogy a hepiend az szappanoperás megoldás:-P:-)

És ami a lényeg: valójában EBBEN a jelen helyzetben és végsõ pár percben nem is az zavar és bánt és szomorít el igazán/a legjobban, hogy Michael meghalt (persze ez is, mert ez olyan végleges... - bár a PB esetében ez nem mindig jelenti azt, amit valójában jelent...), hanem, hogy EZT a megtalált boldogságát nem élvezhette. Szinte semennyit. Nem lehet a fiával, nem élhet a nagy szerelmével, nem vezetheti a búvárboltot a bátyjával, nem hülyéskedhet a legjobb barátjával...
Az a megoldás sem lenne sokkal jobb, ha kiderülne, hogy él, csak el kell titkolnia, hiszen épp azt nem élvezheti, amiért az egész történt, amiért olyan sokat küzdött (arról nem is beszélve, hogy ezért 'utáltuk' a szüleit, mert ugyanezt tették velük).


Ha már viszont ez történt (és ez még mindig nem a vége...), azt valóban meg kell hagyni, hogy maga a jelenet, mint olyan, remek és nagyon emlékezetes (akárcsak a 3. évad vége, bár ott nálam a zene sokkal szívszorítóbb, mint maga a tartalom; itt, a 4. végén fordítva van).

Írtátok, írták sokan, hogy milyen fura, hogy a sírnál nem sírnak (nem direkt a szó'vicc'), hanem inkább vidámak. Nekem meg éppenséggel ez a része tetszik. Végülis 4 év telt el, élik az életüket, ha úgy tetszik, megköszönik Michaelnek azzal, hogy tényleg ÉLIK és összejönnek ott mindannyian. Mahone is, hogy megsimogatta a sírt, Sara is azért elég rendesen elgondolkozott ölében kisMichaellel, Linc daruja szintén zseniális húzás (végülis onnan indult az egész, hogy mikor kicsi volt M. azt gondolta, Linc azért teszi oda neki éjszaka, hogy vigyázzon rá)...
Szerintem ez, (ha már) így - teljesen rendben volt.
10/10
könnycseppek 2009 máj. 19. - 21:11:21 10/10 Előzmény könnycseppek
(22236/25847)
A pontosság kedvéért;-)

Maga a sorozat 79 része kb. 4 hónapot (!!!) ölel fel,
egy rész 3 éves visszaugrással és 6-7 perc 4 éves elõre ugrással.
A +2 rész még kérdés. Legalábbis számomra;-)


Amúgy pedig szívesen mindenkinek, akinek számít valamit;-)
10/10
sarahangel 2009 máj. 19. - 19:21:07 10/10
(22235/25847)
Én sem feltétlenül kézfogásra gondoltam, csak valami közös jelenetre, mert azt régen is bírtam Tõlük. ;) De amúgy igazad van, és Mahone-nal kapcsolatban is egyetértek. :)
10/10
sarahangel 2009 máj. 19. - 19:19:45 10/10
(22234/25847)
:D:D
Bizony, bizony, Könnycseppek itt a nagy PB-szakértõ, még a dátumokat is figyeli. :)) De valószínû nem csak a türelem játszott közben, hanem mert nagyon szereti a sorit. :)

Bakizni sajnos sokat bakiztak az idõvel. :S
meknálti 2009 máj. 19. - 18:35:55
(22233/25847)
én nem hiányoltam. nem hiszem, hogy kezet tudnék fogni azzal, aki olyasmit tett velem, mint pól. ja, és csak annyival elintézni, hogy a háború sosem személyes dolog (2. évad).

Nekem már az is furcsa, hogy az apám gyilkosával bárhova mászkáljak, akár megölték a kisfiát, akár nem. Mihelyst vége a kötelezõ együtt munkának, mondanám, hogy adok két percet, fusson.
meknálti 2009 máj. 19. - 18:32:53
(22232/25847)
lehet, igaz.

most nem vagyok a film közelében, és nem tudom megnézni, de ha jól emlékszem van egy olyan jelenet a második évadban, amikor egy kis szobában a félõrült mahone papírokat ragasztgat a falra, és ott is vannak dátumok. ezt most csak azért írom, mert most olvastam el a kronológiát, amit valaki elképesztõ türelemmel összeszedett tegnapelõtt. szóval vannak ott dátumok, és csak arra emlékszem, hogy ott mintha lenne valami baki az idõpontokkal. azt hiszem azzal, amikor a terensz sztedmen búvóhelyérõl akronba (ohio államba) száguldanak, hogy sarát felvegyék. nézegettem usa térképet a filmhez még annak idején, és azt hiszem autóval meg se lehet tenni ennyi idõ alatt azt a nagy utat. de lehet, hogy rosszul emlékszem. ha hazaérek megnézem.
10/10
sarahangel 2009 máj. 19. - 18:26:02 10/10 Előzmény csancsy
(22231/25847)
*** SPOILER ***

Kellerman-Sara jelenetet én is hiányoltam, de írtam is Zenolinak, hogy biztos nem volt rá idõ (bezzeg ha az elõreugrást kihagyták volna, akkor igen :D). ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 19. - 18:24:39 10/10 Előzmény meknálti
(22230/25847)
***SPOILER***
Szerintem Sara apukáját nem Paul ölte meg, mert még mondta is a kádas jelenetnél, hogy nem Õ volt, ha ez számít (persze hazudhatott is, de az volt az érzésem, hogy itt az igazat mondta). Én arra a fazonra gyanakszom, aki Veronicát is megölte, de ezt már úgysem fogjuk megtudni. ;)
10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 19. - 18:21:30 10/10 Előzmény Alex27
(22229/25847)
Az a tipikus nézés... tök jó lett! ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 19. - 18:19:56 10/10 Előzmény Alex27
(22228/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Nekem nem volt ismerõs, de lecsekkoltam az imdb-n. ;)

http://www.imdb.com/name/nm0020730/