Téma: A szökés

Quantumleap 2009 jún. 03. - 17:24:24
(22607/25847)
Smiley van a hsz.-ed végén, remélem az egészet csak poénnak szánod.
Poccahontass 2009 jún. 03. - 17:11:01
(22606/25847)
Sziasztok!

Most csatlakoztam, úgyh még új vagyok.

A 4. évadot végig láttam, a kiegészítõvel együtt. Ahhoz képest, hogy a forgatókönyvírók azt állították, hogy minden szálat elvarrnak, nekem azért maradtak homályos részek...
***SPOILER***
Én teljes mértékben reménykedem az 5. évadban, hisz ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy ebben a sorozatban sorozatban voltak olyan esetek, amikor Gretchen, Kellerman, vagy Sara állítólag meghaltak, DE nem láttuk a halálukat, és a végén kiderült, hogy mégis életben vannak. Ez a példa számtalanszor megesett már a PB-ban, és reménnyel tölt el, hogy Michael halálát sem láttuk, úgyhogy én még reménykedem... Meg pl. az se tiszta, hogy Michael holttestét temették el, vagy csak egy sírkövet állítottak neki, hogy meghalt...
Remélem nõni fog a nézettség, mert azt hallottam, hogy akkor a FOX megrendeli a sorozatot tovább, mivel a forgatókönyíróknak még 2 évadnyi ötletük lenne...
Így bízom a jobb befejezésben...Mert én így csak pityeregtem :D
10/10
bree-gee 2009 jún. 03. - 16:11:12 10/10 Előzmény Alex27
(22605/25847)
Tééényleg!Anno azon is filóztam sokat, hogy ki lenne jó szinkron hang "csúnyagonoszbácsinak"!
Na, majd nagyon figyelem az ajánlót.
xyz1 2009 jún. 03. - 15:14:38 Előzmény Alex27
(22604/25847)
igen én is láttam tegnap:) olyan jó volt :P remélem ,hogy hamar fent lesz neten is
10/10
Alex27 2009 jún. 02. - 23:41:12 10/10
(22603/25847)
Most csak pár pillanatra szaladtam be, fõleg köszönteni (;)) meg azért,hogy szóljak: LÁTTAM AZ RTL-S SZÖKÉS BEMUTATÓÓÓÓÓT! :DDD
Nagyon jó volt! Tetszett az összevágás!!
Furi volt újra hallani Hevér Gábort, de hihetetlenül meghozta a kedvemet :))
Egyedül még csúnyagonoszbácsi szólalt meg pár másodpercre, fogalmam sincs ki adhatja a hangját neki, ahhoz kevés volt az idõ.. de amennyire hallottam nem lesz valami mély hangja, kicsit fura is volt, de mivel alig hallottam valamit, így nem alkotok elõre véleményt.

Az rtl-en mindegyik beharangozó videója kint van, kivéve a Szökését :S De remélem hamarosan kikerül oda is, de ha egyenlõre mégsem, akkor figyeljétek 22:00 körül, én ekkor(pontosabban 22:02-kor ;D) láttam, de hamarabb úgy sem fogják reklámozni -max késõbb- mert ilyenkor van a reklámsávja az esti sorozatoknak/filmeknek! ;) Valszeg az elsõ lesz a Szökésé, hiszen hétfõnként fogják adni, utána jönnek a keddi,szerdai,csütörtöki..stb. sorozat-beharangozók! ;)


(Na most léptem tovább, csak emiatt szaladtam be, de holnap jövök ;D )
xyz1 2009 jún. 02. - 20:18:13 Előzmény sarahangel
(22602/25847)
"de EBBEN AZ ESETBEN lehet, hogy ettõl eltekintenék. ;)"
hát ebben az esetben én is,sõt annyira eltekintenék , hogy a másikat meg sem tekinteném,ami nehéz lenne hiszen már láttam :(
SPOILER
amikor megláttam a sírt/bár én már a csokornál éreztem,hogy vmi nem okés(nõi megérzés :)) na ott tudtam,hogy aba kellett volna hagynom a tengerpartos jelenetnél a filmet,de mivel nagy spoiler evõ vagyok elõbb tudtam,de nem akartam elhinni :( aztán még a TFB, de nekem ezzel együtt jobb volt,már csak azért is mert így Went újra "sírhatott" amit én szemszerint imádom mert iszonyatosan hitelesen csinálja :)
SPOILER THE END
true.believer 2009 jún. 02. - 18:38:54 Előzmény Alex27
(22601/25847)
óh, 46-60... azt hiszem nem fogom visszaolvasni a hsz-okat, valóban sokat írtatok, gondolom továbbra is folyik az eszmecsere. válaszolva a kérdésre, nem tudom még hol kezdem el nézni a 4. évadot, mivel tv-ben nem tudom mikor lesz és az úgyis konkrét idõpont, nem biztos, hogy tudnám nézni. egyébként is elölrõl kezdem az elsõ évadtól, s majd úgy jön a 4. évad. szóval dvd-n nézem feliratosan majd.
10/10
sarahangel 2009 jún. 02. - 18:36:48 10/10 Előzmény könnycseppek
(22600/25847)
*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Igen, így is fel lehet fogni. ;) Bár én úgy szoktam az ilyesmivel lenni, hogy tudom, hogy csak fikció, de ha már úgy nézem, hogy igaz történet, akkor az alternatívákat is igaznak veszem. Más oldalon írták páran, hogy jó lenne, ha legalább a DVD-re felkerülne egy alternatív befejezés, ami happy enddel végzõdik, és ez valamelyest kárpótlást jelentene/ mindenki eldöntené, melyik változat tetszik Neki/melyiket veszi 'igaznak'. Én alapesetben az ilyesmit 'hülyeségnek' tartom, ha kétféle befejezést csinálnak (pont azért, mert ha igaznak veszem, akkor ilyen nincs), de EBBEN AZ ESETBEN lehet, hogy ettõl eltekintenék. ;)

Te is benne vagy a kómás megoldásban? :D;) Amúgy pont az jutott eszembe nekem is, hogy végülis azt is ki lehetne találni, hogy nem halt bele az áramütésbe, hanem 'csak 'kómába esett. Bár biztos sokan 'leszappanoznák' a megoldást, de én kibékülnék vele. ;)
Igaz, a legjobban még mindig az jön le nekem a jelenetekbõl, hogy tényleg meghalt (:S), de reménykedni én is szeretek, és jó tudni, hogy nem vagyok vele egyedül. ;)

Én azt sem értem amúgy (mondhatni, számomra nem derült ki egyértelmûen), hogy 'csak' Sara a szökevény, vagy a többieket is üldözik, amiért segítettek Neki?
10/10
offtopic
sarahangel 2009 jún. 02. - 18:25:13 10/10 Előzmény könnycseppek
(22599/25847)
;)
Több helyen írják, hogy milyen fura volt a hangja, amúgy tényleg. De szerintem illett erre a szerepre. :-)
10/10
könnycseppek 2009 jún. 02. - 01:03:33 10/10
(22598/25847)
***SPOILER*** ZFB

"Meg azt mondták, hogy a finálé a TFB nélkül is érthetõ, de aki csak azt látta, az azt hiszi, hogy Michael a daganat miatt halt meg, pedig nem."

Pont errõl beszélek, ill. éppen ezért mondom, hogy a TFB azáltal, hogy nem adták le a többi résszel együtt, végülis csak alternatíva.
Vagyis nem is biztos, hogy Michael tényleg meghalt, lehet, hogy kómában fekszik... végülis nyitva hagyták a lehetõséget, tehát a nézõk élhetnek is ezzel és azt tesznek a 4 évbe (és utána), amit akarnak.
10/10
könnycseppek 2009 jún. 02. - 01:00:17 10/10
(22597/25847)
Ó, ezt akartam is írni, mert én megjegyeztem a nevét és épp az tûnt fel nekem is, hogy régebben miylen kis helyes szerepeket kapott.
Nemrég a House-ban is játszott, egy Hantington (nem tudom jól írom-e) kórban szenvedõ beteget; azért látszik, hogy Õ sem fiatalodik:-)
10/10
sarahangel 2009 jún. 02. - 00:10:36 10/10
(22596/25847)
*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Jéé, 'Daddy' játszott többek között a Holtpontban, én meg nem ismertem volna! :O;)

http://www.imdb.com/name/nm0001614/
10/10
sarahangel 2009 jún. 02. - 00:09:38 10/10
(22595/25847)
Én nem láttam sajnos, igaz, nem sokat nézek tv-t. Pedig kíváncsi lennék rá nagyon! ;)
10/10
sarahangel 2009 jún. 01. - 20:02:49 10/10 Előzmény csancsy
(22594/25847)
*** SPOILER ***

Köszi, örülök, hogy tetszik. :) Lehet, hogy tényleg létre kéne hoznunk egy saját produkciós irodát. *lol* Igaz, biztos sokan giccsesnek tartanák az alkotásainkat, de nekünk legalább tetszene. :D:D;)

Végülis volt az a Seagal-film, amiben 7 évig volt kómában, aztán ahogy 'visszatért', már egybõl tudott akciózni. Szerintem ez Michael-re is hihetõ lenne, hiszen a mûtétbõl is gyorsan felépült, meg éppen ezért a sorozatból sem lógna ki!

Na, nekem ez a párhuzam nem jutott eszembe, de lehet, hogy még ezt is bedobták volna, ha mondjuk Mike meghal és Sara tovább marad a börtönben! :S

Hát igen, én sem örültem volna. :S Sara-nak meg késõbb biztos lesz másik férje, de ebbe pont olyan rossz belegondolni, mint mikor megpendítették az esetleges Michael-Molly 'románcot'. Hiszen Michael és Sara voltak 'a' pár, ezt pótolni nem lehet! :-(
10/10
sarahangel 2009 jún. 01. - 19:53:59 10/10
(22593/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

A fináléban viszont a gyûrûsujján van, akkor az mégsem lehet M. gyûrûje.
10/10
sarahangel 2009 jún. 01. - 19:53:10 10/10 Előzmény könnycseppek
(22592/25847)
*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Jó is, hogy betetted a képeket, mert gondolkodtam is, hogy jó lenne megnézni, Michael-ön rajta volt-e a gyûrû késõbb is...

Az nekem is feltûnt, hogy Sara-nak késõbb a mutatóujján volt, ez is érdekes. :O Mert ahogy írtam itt korábban, mikor bevitték a börtönbe, akkor ugye Rajta volt, gondolom, ott le kellett adnia, utána meg hogy került vissza? :O Vagy lehet, hogy ez Michael gyûrûje lenne, és azért van a mutatóujján?

Ezekkel bakiztak szerintem. :S
10/10
sarahangel 2009 jún. 01. - 19:50:02 10/10 Előzmény könnycseppek
(22591/25847)
*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Ez azért is érdekes, mert korábban azt ígérték az írók, hogy a lezárással elvarrnak minden szálat, aztán több kérdés maradt nyitva, mint eddig. :O:D:S

Meg azt mondták, hogy a finálé a TFB nélkül is érthetõ, de aki csak azt látta, az azt hiszi, hogy Michael a daganat miatt halt meg, pedig nem.

Sara sebhelye: én gondoltam amúgy, hogy azt tuti a börtönben szerezte, de persze csak azért, mert olvastam a spoilert (mármint hogy börtönbe megy).

De jó, valaki elmagyarázta nekünk a 'Mahone árulása' dolgot, köszi, így már világos. :) Viszont ugyanakkor csalódott is vagyok, ezzel eléggé 'belerondítottak' Mahone karakterébe, mert a 4. évadban tényleg úgy jött le, hogy már megbízható. :-( De fõleg az a bosszantó ebben, hogy Michael-nek ezért kellett feláldoznia magát. Ajjj. :-((

Számomra még az sem derült ki, hogy Sara végülis mibõl élt késõbb (hogy a tábornok pénze pontosan mennyi, és vajon meddig tarthatott ki?), visszakapta az orvosi engedélyét?
10/10
sarahangel 2009 jún. 01. - 19:35:00 10/10 Előzmény könnycseppek
(22590/25847)
*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Szép lezárása lett volna a sorozatnak, ha a papírok aláírása után ér véget; hogy utána is bekavartak Sara-val, ez tényleg kicsit erõltetett lett, bár nekem ezzel még nem is lett volna semmi bajom, ha ezután a 'happily 'n ever after' következik. :)

Még az is eszembe jutott, hogy ha Michael lövi le MiLiMamát, akkor azt Õrá már nem tudták volna rábizonyítani, mert Õt nem vette volna fel a kamera... de az azért még mindig jobb, hogy Sara lõtte le az 'anyósát', mint Michael az 'anyját'... szóval úgysem lett volna jó. Ha Sara nem lõ, akkor nem kerül börtönbe, és nem kell M.-nek feláldoznia magát, viszont akkor MiLiMama lövi le M.-ot, szintén nem lett volna jó...

Arra meg semmi szükség nem volt szerintem, hogy 'bizonyítsák' nekünk Michael hõsiességét, ezt enélkül is tudtuk jól.

- Na, erre nem is emlékszem, hogy említették Paul-t, de jó, hogy mondod, köszi. ;) De akkor meg még furább nekem az egész, hogy ha a többieket minden alól fel tudta menteni, akkor Sara-t miért nem, végülis itt már elég nagy 'hatalomra' tett szert, én így értettem. :O

- Sara reakicója: Igen, lehet azt mondani, hogy ez volt az ésszerû megoldás, ezzel nem 'vitatkozom' (meg persze mással/másban sem ;)). Annak én sem örültem volna, ahogy King Diamond írta és ebben egyetértek Vele, hogy ha a flashforward-ban egyszerre két sírhelyet mutatnak (meg persze a pici is beleszámított volna :S). Tehát annak mindenképpen örültem, hogy Sara-t 'életben hagyták', annak ellenére is, hogy nagyon rossz lehet Neki, hogy egyedül, Michael nélkül maradt.

De szerintem Õ nem az a típus, aki az eszére hallgat, hanem a szívére. Engem az zavar, hogy szinte rögtön elfogadta az áldozatot, pedig szerintem megértette/felfogta, hogy ez Michael halálával jár együtt. És tudom, hogy nem volt sok idõ, de szerintem egy ilyen helyzetben akkor sem ez a 'természetes' reakció.

Biztos sokat nyomott a latba a döntésében az, hogy terhes volt (azt mondják, ha már gyerek is van, akkor Õ az elsõ és utána jön a szerelem/férj). Arra azért kíváncsi lennék, ha nincs baba, akkor is elmegy? :O

Azt mi már tudjuk, hogy Mike amúgy is meghalt volna (bár erre most is azt mondom, hogy ki tudja biztosan...), és ha innen nézzük, akkor tényleg ez a legjobb, hogy legalább volt miért 'áldoznia'.

De ha megpróbálom Sara szemszögébõl nézni: ha ottmarad Õ is, nem hagyja az áldozatot, elkapják Õket, de legalább életben marad Mike is (a diagnózisról itt még nem tudhatott). Nyilván akkor lecsukják mindkettõjüket, így Mike-ot is, de ez még mindig jobb a halálnál. Ráadásul onnan még meg is szökhetne, ahogy ismerjük. Tehát ebben az esetben még lett volna lehetõség arra, hogy életben maradjon.

Tudom, hogy nem volt idõ arra sem, hogy ilyeneket végiggondoljon az ember, de akkor is azt mondom, ilyenkor az lenne a 'természetes' reakció szerintem, hogy nem hagyom, hogy a másiknak baja essen. Legalábbis a lehetõségeket mérlegelve a 'lehetõ legkisebb rossz' történjen (ami ebben az esetben a börtön lett volna).

Szóval az teljesen igaz, hogy Michael áldozata akkor 'kárba veszett volna', de azért mégis... megvan az a hiányérzetem, hogy Sara-nak nagyobb ellenállást kellett volna tanúsítania. :S De annak csak örülök, hogy nem mindenki látja gáznak Sara cselekedetét, megnyugtató olvasni az ilyen véleményeket, de tényleg! :)
Lehet, hogy igazad van, és sokkot kapott, ha így van, úgy már elfogadhatóbb számomra a jelenet... majd, egyszer, valamikor, visszanézem. ;)

- Én a búcsújelenetnél már annyira ideges voltam, meg fel voltam készülve a csalódásra, hogy nem is emlékszem arra sem, amit írtok, hogy 'Istenemre, annyira szeretlek/God, I love you too', de nagyon jól hangzik (fõleg, ha hozzáképzelem Went hangját és hangsúlyozását). :)) Persze egyszerûbb lenne visszanézni, ha már ennyi mindenre nem emlékszem (:D), de egyelõre még tényleg nem tudom. :S

- Ki mondta a "nem jön vissza" szöveget? Erre sem emlékszem (meglepõ módon :D). Lehet, hogy nem akarták/nem tudták kimondani azt, hogy "meghalt". :S

Magával a színvonallal nem volt szerintem semmi gond, jól összehozták a sztorit, és az külön jó, hogy láthattuk a MiSa-esküvõt, meg hogy egyáltalán volt (az 1. évad idején, de még kb. fél évvel ezelõtt sem gondoltam volna, hogy ezt valaha is láthatjuk ;)), de ha ennek M. halála volt az ára (mármint úgy értem, hogy amiatt is készült ez a külön film), akkor inkább maradt volna ki. :S;)

Nekem tényleg csak az utolsó 5-10 perccel volt 'bajom', a Michael áldozata/Sara futása résztõl a végéig, az valami hihetetlenül szomorú, engem felzaklatott rendesen, azért is írtam, hogy összességében csalódott vagyok, mert úgy érzem, ez árnyékot vet az egész részre (hiába jó amúgy). :-(

Az persze jó, ha a filmeseknek sikerül ilyen hatást elérniük, hogy ennyire beleélje magát az ember, meg ha úgy vesszük, megható lett mindkét befejezés, csak hát mégis... nemcsak dráma, hanem tragédia lett a végére, ezt egy kicsit túlzásba vitték szerintem, ennyire 'kemény' film azért soha nem volt a PB. :S;)
10/10
sarahangel 2009 jún. 01. - 18:49:29 10/10 Előzmény Alex27
(22589/25847)
Jaja, ezt a dettót a szivarklub-ajtós jelenetre szoktam használni, meg a játékösszesítésre. :D;)

Szerintem várjunk még egy kicsit Mathers-re, hogy jelentkezzen, mert igyekeztünk rábeszélni a játékra, de ha tényleg nincs kedve, akkor bocsássuk szavazásra a dolgot, hogy mi legyen! :D;)

Oké, fenyegetésnek vesszük! *lol*
10/10
sarahangel 2009 jún. 01. - 18:46:13 10/10 Előzmény Alex27
(22588/25847)
*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Köszi. Meg azt is, hogy igyekeztél válaszolni. :)

2. :-S

3. Igen, ezt persze nem tudhatta az igazgatónõ úgy, mint mi... de arra gondoltam, hogy a hangsúlyozáson meg a nézéseken talán észrevehette volna (gondolom, aki egy börtönben dolgozik, annak azért van/lehet meglátása az ilyesmikben).

4. Tényleg, Koma, Õ már a PB-rõl is leszokott vajon, vagy csak a portról? Pedig igazán jöhetne véleményezni (emlegetés xy :D). ;)

5. Még az is érdekelt volna, hogy Michael és Sara hol laktak volna az esküvõ után, meg egyáltalán a 3 hónap alatt (mert ha a Céges kégliben, az egy kicsit morbid *lol*).

6. Nem The_Man írta ezt a 'Barry és Teresát', hanem anno a forgatókönyv-részletben olvastam:

http://spoilertv-prisonbreak.blogspot.com/2009/02/episode-423-old-ball-and-chain-casting_14.html?showComment=1234803120000#c7145009897029142495

Úgy látszik, késõbb változtattak a forgatókönyvön, vagy direkt így adták ki, hogy találgassanak az emberek. ;)

8. Jaja, amúgy még azt néztem, hogy ez mintha másik hajtogatási módszer lett volna, nem? Valahol amúgy azt írják, hogy ezek szerint M. és S. együtt is hajtogattak virágot (biztos azért, mert a levélben többesszámot használ, de szerintem az csak a kódfejtés része volt). ;)

9-10. Lehet, hogy amúgy karakteridegen, de érdekes, mert nekem ezek mégis hitelesen jöttek le. ;)

13. Bevallom, nem én voltam ebben ilyen jó megfigyelõ, hanem a fentebb linkelt forgatókönyvben van bent valahol, és mikor olvastam a hozzászólásokat, ott írták. ;)

14. Tényleg, az nem is volt valahogy eszemben, hogy akkor elvileg a két 'befejezés' között volt még 3 hónapjuk... tényleg kár, hogy nem mutatták nekünk, de ez talán azt is jelenti, hogy azt legalább nyugalomban tudták eltölteni, ennek örülök! :)

Visszanéztem a hozzászólásodat: " kicsapták a biztosítékot" - hát igen, ha nem lenne ilyen durva, akkor lehet, hogy nevetnék rajta, mert tényleg érdekes! :S;)