Téma: A szökés

10/10
könnycseppek 2009 máj. 27. - 08:27:05 10/10
(22447/25847)
A PB 4. évada 22 részes.
A 'The Final Break' címen futó film tulajdonképpen egy ráadás lett, ami a 23. (The Old Ball and Chain) és 24. (Free) résznek indult, de végül az a döntés született, hogy ezt csak DVD formájában adják ki.

Gondolom, mikor megszületett a döntés, hogy ez lesz az utolsó évada a sorozatnak, az írók annyira megörültek, hogy van lehetõségük szépen (?) lezárni a történetet, hogy belejöttek a sztorizásba. Eredetileg is 22 részesnek indult az évad, de gondolom a plusz részeknél bejátszott az is, hogy egy nõi börtönös spinoff-ot is akartak. Végül úgy tûnik, ebbõl sem lesz semmi, illetve mégis úgy döntöttek, akik dönthettek, hogy marad az eredeti felállás, vagyis 22 rész lesz az utolsó évadban.
Ha láttad a végét, azt is tudod, hogy elvarrják a szálakat (legalábbis látszólag) és egy idõugrással mutatják meg kivel mi lett 4 év múlva.
Kész. Ennyi. Vége a PBnek.

Viszont, hogy ne menjen kárba a sok munka (gondolom:-)), a plusz két résznek adtak egy új címet ('The Final Break') és azt mondták, hogy ez amolyan kedveskedés a rajongóknak, ezzel betömnek egy pár lyukat az idõugrás alatti részbõl.
Vagyis... végülis, aki ezt nem látja, annak is kerek és egész lesz a sorozat.

És éppen ezért nálam ez úgy jön le, hogy mindenki azt gondol(hat) az átugrott 4 évrõl, amit akar, EZ (mármint a ráadás) csak a szerzõk által bemutatott alternatíva.
:-)
csancsy 2009 máj. 27. - 07:04:36
(22446/25847)
*****SPOILER*****
Csakhogy mondjak pozítivumot, Gretchen, ahogy sejtettem, õ nagyot alakított a final break-ben:))) Teljesen azt hozta, amit vártam!!!

Mostmár higgadtabban:)
Engem az zavar, hogy látszik, hogy annyira tökéletest akartak kihozni Mike halálából az írók, hogy pont ezzel rontották. "Túl nagy szerepet" szántak neki, hogy õmiatta mindenki szabad, DE már elõtte is rendben volt minden!!! ÉS Paul mondta, hogy mindent elintéz? Ezt nem intézte el, meg miért nem fordultak hozzá, már nagyhatalmú ember??? De ez még hagyján. Hogy lehet mindenki szabad, mikor Sara megszökött a börtönbõl!!!! Szökött fegyenc, akárhogy nézzük!!! Ezzel azt sugallták, hogy Mike meghalt, és mindenkinek sokkal jobb lett élete, õ hibája minden, holott ez nem igaz, ellenkezõleg!!! Szóval vannak hiányosságok!
Én véleményem, nem kellett volna ennyire túldramatizálni a dolgokat! A videót is bár megkönnyeztem, de én nem raktam volna bele, az nem vigasztal, hiába mondja, hogy nem bánta meg stb..., sõt ettõl nekem nehezebb volt feldolgozni Mike halálát. Betegségben kellett meghalnia, kicsit túlzásba vitték ezt a halál dolgot, ennyi!!! A halál módjáról már nem is beszélünk, mert szerintem az is felesleges volt, és hiteltelen. És bár Sara nehezen ment bele, nem sokat kellett gyõzködnie, és a búcsú se volt annyira, hú, de megható (hassimogatást megkönnyeztem). Egyedül Linc-nél éreztem, hogy igen, õ sajnálja nagyon, és ahogy ott várja Mike-t:( Az szomorú. Röviden ennyi:)))
*****SPOILER VÉGE*****
csancsy 2009 máj. 26. - 23:41:00
(22445/25847)
******SPOILER******
hát, nem tudom, elhiszem, hogy sokaknak tetszett, de nekem ez nem jött be!!! És bár nem könnyen hagyta ott, de megtette (elõtte pedig nem). Ha másoknak tetszett, nagyon, nagyon örülök, mert akkor volt miért megcsinálni ezt a végét, de nekem nagyon nem tetszett!!! És ahogy a sorozatot megismertem a vezetéket is meg lehetett volna oldani!!! nos, igen, a hajó!!! És így álmodoztak a hajózásról??? Magyarul nekem a vége annyit sugallt, hogy semmi se sikerült Mike-nak, égvilágon semmilyen álma nem teljesült, talán 1 (esküvõ, de még abba is beleköptek)!!! Azt tudtam, hogy meg fog halni, még elfogadtam, de bevallom teljesen más véget képzeltem el!!! Nekem ez szörnyû volt!!! Sajnálom:( Ki is töröltem a videót, mert mégegyszer nem akarom megnézni, persze a többit azért megtartom:))) Ez egy sorozat, el kell fogadnom, hogy ilyen "önfeláldozást" csináltak, de nem tetszett, és éppen ezért nem fogom mégegyszer megnézni ezt a részt.
Amúgy köszi, hogy tájékoztattál elõre is:))) Tényleg!!!
*****SPOILER VÉGE*****
10/10
King Diamond 2009 máj. 26. - 23:28:06 10/10
(22444/25847)
SPOILER: THE FINAL BREAK!
Azért ennyire nem kéne kiakadni ezen, mivel már eddig is tudtuk, hogy Michael fel fogja magát áldozni Saráért. Azért, hogy õ legalább SZABAD lehessen, a többiekkel együtt, mint ahogy ezt az utolsó kis üzenetében el is mondja. Mert így mindannyian szabadok, amiért neki hozni kellett egy döntést. Megvolt a terve, hogy hogyan akarja megszöktetni Sarát, és már ezt is tudta a kezdetekkor, azért is készítette a felvételt, hogy ha azt az ajtót nem tudják kinyitni, akkor lépnie kell. Mivel nem akarta, hogy megint elkapják õket, és abban a pillanatban nem volt más teendõ, minthogy ezt meghúzza. Nyilván rendkívül nehéz lehetett ezt a döntést meghozni, Sarának meg elfogadni és ott hagyni. Azt azért nem mondanám, hogy hû de könnyen hagyta ott, mert nem. A kábelek összeérintésénél pedig ha csak így tudta megoldani, hogy kinyíljon az az ajtó, akkor ezt kellett csinálnia, gondolom nem lehetett másképp a vezetékeknél. A végén a hajós jelenet pedig, megint egy olyan, amit ha nem tesznek bele, akkor nem teljes, mivel mindig errõl álmodtak.
Én biztos, hogy nem mondanám a kedvenc sorozatomra, hogy megutáltam, meg hogy hiteltelen, bármi is történik benne. Ez a világ egyik legjobb sorozata, ha nem A legjobb. Személy szerint nekem mindegyik epizódja tetszett az elsõtõl az utolsóig. Minden cseppjét élveztem és csakis jó emlékekkel tudok rá gondolni. A vége az eléggé szomorú lett, de méltó a sorozathoz.
csancsy 2009 máj. 26. - 23:10:20
(22443/25847)
Egyetértek
******SPOILER******
Egyetértek, hisz Sara éppen azért került sokszor bajba, mert nem hagyta magára!!! Komolyan, aki teheti, ne nézze meg ezt a két részt!!! Hihetetlen, komolyan, annyira felháborító!!!
Igen, én említettem a golyó elé vetés dolgot!!! Én azt mondom, úgy kellett volna, hogy 4 év múlva hal meg, betegségben, így mindkettõ (hajó, gyerek) is teljesülne. Komolyan, ez volt a legnagyobb baromság!!! Én már megbántam hogy megnéztem, bárcsak temetõnél hagytam volna abba, de nem, engem érdekelt ez a dolog!!! Persze, hogy ki lehetett volna találni mást, hogy összerakja!!! Hiteltelen az egész!!!
És még a végén volt merszük berakni a hajó dolgot!!! Tényleg ez az utolsó filmes 2 rész, egyszerûen hülyeség volt! És még végén mutatták az orvosi papírt? És kit érdekel, ez nem vigasztal, hogy beteg volt amúgy is!!! Még írnám tovább, de nyomdafestéket nem tûrõ szavakat használnék
*****SPOILER VÉGE!!!*****
meknálti 2009 máj. 26. - 22:54:05
(22442/25847)
****SPOILER FINAL BREAK***

egyetértek. marhaság, hogy otthagyta volna. az nem sarah lenne. arról nem beszélve, hogy miért kellett fognia azt a két izét, amikor összeérinti (szkófild). ki tudta volna találni, még ott gyorsan is, hogy hogy kell összepiszkálni, hogy valami áram nem vezetõt használva érintse össze a két kábelvéget. ekkora marhaságot. tipikus amerikai nyálbefejezés: menj, majd én feltartom õket, qrvára otthagyom a fogam, de sebaj. ja, és sarah meg arról híres, hogy inkább otthagyja az élete szerelmét. vicc az egész. valaki itt írta néhány napja, hogy biztos sarah elé vetõdik golyóálló mellényként. akkor csak magamban hümmögtem, de most visszasírom ezt a képet, ezerszer jobb lett volna. ez egyszerûen nem méltó a befejezéshez.
csancsy 2009 máj. 26. - 22:27:51
(22441/25847)
*****SPOILER*****
Végignéztem!!! hát, nem tudom mit mondjak!!! Még most is potyognak a könnyeim!!! Végre belenyugodtam!!! És erre. Úgy érzem most, kár volt megnéznem, és csak rontani amúgy is rossz helyzetet. Egyszerûen nem értem, hogy hagyhatta Sara:( Nálam betett, az a búcsú hassimogatás, és a vidi a végén, amit Mike küldött!!! Komolyan nem értem, egyszerûen nincs igazság!!! Ez most nagyon betett!!! Teljesült Sara álma, hajón volt, de hogy???? Csak Linc-cel!!! Sajnálom, de amennyire megtetszett a sorozat, annyira meg is utáltam!!! Majd késõbb részletezem, de most többet nincs kedvem írni most még!!!
*****SPOILER VÉGE*****
true.believer 2009 máj. 26. - 21:27:46
(22440/25847)
köszi a választ. szerintem a legjobb, ha elölrõl kezdem nézni az egészet.
meknálti 2009 máj. 26. - 20:47:29
(22439/25847)
igen van + 2 rész. és igen, tudtam is követni, bár néha valóban nehéz. a 4. évad amúgy is tele van utalásokkal a korábbi évadokra.
true.believer 2009 máj. 26. - 20:29:03
(22438/25847)
érdekes. szóval a 4x22 killing your number nem az utolsó rész, csak a fox-nál? máshol van 23-24. rész is? final break és free? mert eddig a 22-ig töltöttem le, ahhoz találtam feliratot is. de akkor tovább is van? Ti tudtátok/tudjátok követni az eseményeket? :D elõre is köszi a válaszokat.
meknálti 2009 máj. 26. - 20:19:41
(22437/25847)
heló bocs.

asszem elszúrtam vmit. nem pont így akartam.

szóval vége van valóban a 22 résszel, de foxék úgy gondolták, hogy megmagyarázzák a megmagyarázhatatlant (hogy mér úgy lett vége, ahogy), és ezért gyártottak hozzá egy 83 perces valamit, amit õk ugyan nem, de két másik csatorna lead. illetve az egyik már le is adta, a másik holnap fogja. foxék dvd-t csinálnak belõle, és azt lehet majd megnéznie annak, aki akarja. ez is fönn van már, le lehet szedni. én már túl vagyok rajta. magyar felirat nincs még hozzá.
10/10
Slamer 2009 máj. 26. - 20:15:25 10/10
(22436/25847)
Én ma néztem meg a final break et és azt kell hogy mondjam hogy ennél jobb sorozat soha nem lesz. Nagyon jó befejezés volt szerintem és a készítõk is tudták mikor kell leállni (igaz én még el tudtam volna nézni pár évadot) grat 10/10
meknálti 2009 máj. 26. - 20:13:48
(22435/25847)
****SPOILER****

heló

nem lesz 5. évad. így a végét ismerve aszondom, hogy hálistennek. ezt se gondoltam volna úgy két hónappal ezelõtt, amikor rekord idõ alatt átrágtam magam a 4. évad 16 részén. márminthogy örülni fogok, hogy vége. nekem a sona is olyan volt már mint a rétestészta. az elsõ két évad, az bizony nagyon király viszont. még a 4. év elsõ része egészen self(ish) damaszkuszi útjáig is tetszett. utána kezdett vészesen zuhanni.

kiváncsi vagyok, lányok, a véleményetekre, alig várom, hogy megnézzétek, és leírjátok, hogy mit gondoltok a finalról.
meknálti 2009 máj. 26. - 20:03:43
(22434/25847)
megnézte már vki a Final Breaket?
true.believer 2009 máj. 26. - 19:39:19
(22433/25847)
sziasztok
én a tv-ben néztem utoljára a sorozatot (már nem is emlékszem mikor hagyták abba), de már a többi rész is le van töltve, csak még nem sikerült megnéznem. most a 4. évad 22. részénél tartanak a FOX-on. gondolom ez az évad utolsó epizódja. bevallom, picit belenéztem a végébe, de olyat láttam, amit nem kellett volna. de azért nem kérdezõsködöm, mert teljesen le vagyok maradva és így nem értem a pb-et. (mondjuk már a tv-ben is picit nehezen követtem néha :)) nem tudom lesz-e több évad, majd rákeresek. ti hogy álltok a pb-hez? majd vissza-visszaolvasok, de az picit azért sok lenne.
üdv
10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 26. - 18:53:47 10/10
(22432/25847)
:D:D
Szia! :)
10/10
sarahangel 2009 máj. 26. - 18:50:34 10/10
(22431/25847)
Elõször úgy volt, hogy 23. és 24. részként szerepel, de a Final Break végülis ugyanaz, annyi csak a különbség, hogy most más címet kapott és egyben adják le, nem két külön részként. ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 26. - 18:48:50 10/10
(22430/25847)
Na akkor most elõbb meg fogod nézni, mint én (ha szuper lenne az angolom, már lenéztem volna, így viszont várok a magyar feliratra :S). ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 26. - 18:47:15 10/10
(22429/25847)
Na, akkor visszataláltál a blogodra, már hiányoltalak ott! ;)

Amit letöltöttem, annak jó a minõsége, de felirat úgy néz ki, hogy úgysem mostanság lesz.

*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Pont múltkor írtam a másikban, hogy esküvõi csók tuti lesz, meg nyilván volt is, csak nem láthattuk, mert megkurtították a jelenetet. :S
De nekem így is nagyon tetszett a jelenet, meg az utána következõ 'lagzi' is. :)

/Szerintem Went nem szeret táncolni, azért 'maradt ki' az a jelenet, vagy nem tudom... felírjuk a listára? :D;)/

Szegények még az esküvõjüket sem tudták élvezni, de nem is lenne PB a PB, ha nem jönne közbe valami. :S;)
Szegény Sara-t mikor vitték el, hogy ledermedt mindenki, bár nem nagyon tudtak volna mit tenni akkor, tervet kell kovácsolni. ;)

Én a csókos jelenetbe nem futottam bele, de örülök, hogy lesz (persze a legutolsó részben ez szinte 'kötelezõ' is). ;)

Szerintem nem feltétlenül az jön le ebbõl a hozzászólásodból másoknak sem, hogy 'csak' a MiSa-szál érdekelne (meg ha valaki csak azért nézi, szerintem az sem baj). ;)

Ja, és lefogadom, hogy nem kapunk rá magyarázatot, hogy Michael végülis hogyan "szabadult meg" Nikától. :O
10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 26. - 18:34:32 10/10
(22428/25847)
Én ebben sajnos nem tudok Neked segíteni, mióta újrarakták a gépemet, a Nero nem jó (azelõtt meg a BS Playerrel volt baj, de az legalább most már mûködik), azóta már a pendrive-omat is használom, de az is lassan megtelik, a gépem meg le van lassulva. :S