Téma: A szökés

Quantumleap 2009 máj. 30. - 14:59:26
(22547/25847)
Na meg T-Bag mikor segített bárkinek önzetlenül? Haszonlesõ féreg, aki símán kinyírná a másikat az adott pillanatban, hogy egymaga részesüljön a jussból. Arra kíváncsi volnék, mennyi idõ után és miért került vissza a Fox Riverbe? Hisz az neki majdnem jutalom, ott kiismeri magát ellentétben a miami börtönnel.
10/10
Alex27 2009 máj. 30. - 14:56:57 10/10
(22546/25847)
**** SPOILER THE FINAL BREAK ****

*lol* hát igen, nem érdemel börtönt egy többszörös gyermek-molesztáló, pedofil gyilkos. Annak ellenére,hogy imádom T-Baget, de én tökéletesen meg vagyok elégedve a sorásval... még az utolsó jelenete is a finéléban ott volt, még akkor is megkapta a jussát... a kis áruló gyík.. kapott egy jó kis magánzárkát, pedig csak az igazat mondta el és pont ezzel segített Michaeléknek :DDDD Ez tetszett nagyon, igaza volt Michaelnek, T-Bagben nem lehet bízni, mert egy patkány :DD
10/10
Alex27 2009 máj. 30. - 14:50:25 10/10
(22545/25847)
nem is Oscar Shalest sajnálom :DD
Végülis Mahone õ általa került bele a történetbe.. bár,ha õ nincs,akkor valaki más.. akkor megint ott van a családja,akivel simán zsarolhatták volna, sõt zsarolták is :S
De akárkirõl is legyen ám szó, Oscarról, Tweenerrõl, Zakkantról, Abruzzi (stb) a gyilkosság az gyilkosság. Persze sokat számít a körülmény, amíg a többieknél ott volt a Cég nyomása, addig Oscarnal csak Mahone akarata és gõgje volt.
10/10
Alex27 2009 máj. 30. - 14:43:18 10/10 Előzmény sarahangel
(22544/25847)
**** SPOILER THE FINAL BREAK *****

hát majdnem, Hál'Istennek mégsem az lett!

Igen, az írók iszonyatosan nagyot hibátzak! Ha már tényleg így akarták a végét, hogy Michael meghal és így hal meg, akkor legalább adtak volna nekik egy kicsivel több idõt,hogy "normálisan" elbúcsúzzanak, és valami olyan helyzetet,hogy tényleg ne tudjon dönteni Sara! Ez tényleg az írókon ment el :S Valamelyik fórumon írta is valaki (talán junkie-n),hogy teljesen karakteridegen megoldás volt. Igaza van!
Én egy kicsit tovább gondoltam, és sokkal könnyebben elfogadtam volna a végét, hogyha pl. (és akkor jöjjön egy Alex-féle utolsó közös Misa jelenet):
Miután Michael elmondja,hogy nincs tovább, valakinek itt kell maradnia és valakinek ki kell nyitnia az ajtót.. Sara nem akar menni, nem akarja otthagyni.. ezt látja rajta Michael és úgy csinál mintha kitalálna valamit.. odavezeti Sarat az ahhoz az ajtóhoz, de az ajtó elõtt lenne még egy üvegajtó (ahhoz hasonló, mint amibe a Scyllát õrizték, csak persze nem olyan korszerû, egy koszos kis átlátszóajtós valami...) bemegy oda Sara és akkor Michael hírtelen rácsukja az ajtót,amit kívülrõl nem lehet kinyitni, így Sara ott ragad bent. Kérleli Michaelt,hogy ne tegye, jöjjön õ is, így nem lehet vége.. Michael meg nyugtatgatja,hogy nincs más lehetõség, nagyon szereti. Közben mindketten sírnak, de Sara még mindig kéri,hogy ne tegye... erre Michael elmegy onnan és megcsinálja...
Na jó ez egy gagyi alternatíva,ebbõl is látszik nem vagyok író, de az igazi írók simán ki tudtak volna találni még valamit,hogy ne legyen ez az érzés,hogy Sara olyan könnyen otthagyta Michaelt. (Persze azért még mindig úgy gondolom,hogy nem volt ez olyan könnyû neki, de azért még bennem is motoszkálnak olyan érzések,hogy nem volt teljes az egész pillanat, több IDÕ kellett volna... pár másodperc... és ez tényleg csak az írókon múlott :S)
Quantumleap 2009 máj. 30. - 14:28:09
(22543/25847)
Amúgy valahol valaki azt írta, hogy a 4x22-ben Scoék kicsesztek "szegény" T-Baggel, hogy a börtönbe szavazták, mert igazán megérdemelte volna a szabadságot azok után, hogy annyit segített nekik. Nem is tudom, lehet, hogy az illetõ úgy nézte az egész sorozatot, hogy csak 50%-osan figyelt, teszem azt evett-ivott közben és néha odahesszelt? :O
Quantumleap 2009 máj. 30. - 14:25:14
(22542/25847)
Na, az az Oscar Shales aztán baromira sajnálnivaló egy figura.
10/10
Alex27 2009 máj. 30. - 14:23:01 10/10 Előzmény sarahangel
(22541/25847)
**** SPOILER THE FINAL BREAK ****

megríkatja ám az embert...

igen, szerintem is még elbírt volna néhány részt(persze nem egy teljes 22 részes évadot) ez a felállás... kevés volt az idõ,hogy megismerjük a szitut. :S Szerintem nem lett volna halálraítélve ez a nõi börtönös spinoff... de a Fox ezt másként gondolta :S

Ahogy olvastam másoknak sem világos ez a Mahone-ügy.. csak más helyen nem az "elsõ" árulást említik,hanem a "másodikat", az ejtõernyõset. Szerintem az utóbbi (ejtõernyõs) az egyértelmû.. én a kamerásat nem értem, de majd visszanézem,hogy hogy is volt az pontosan, mert lehet tök egyszerû a megoldás, csak nem figyeltem én sem eléggé :)

Nálam dobogós lett, sõõõt jelenleg az elsõ helyezett (persze ez állandóan változik a hangulatomtól függõen :D) Majd, ha megnézi Könnycseppek is a final break-et, akkor kérek tõle ebbõl is egy animációt :DDDD Nagyon megérintett ez a mozdulat!
10/10
Alex27 2009 máj. 30. - 14:08:45 10/10 Előzmény Quantumleap
(22540/25847)
**** SPOILER THE FINAL BREAK ****

ahogy mandarinn is írta, a "The Final Break"-ben tesznek róla említést. Ennek azért is örültem, mert legalább nem felejtették el az írók,hogy azért Oscar-t nem a cég "ölte" meg és igazából ez alól sosem bújhat ki Mahone (nem mintha a többi alól igen), de elvilge a törvény elõtt "ártatlan"!
true.believer 2009 máj. 29. - 23:37:42 Előzmény sarahangel
(22539/25847)
egyrészt a 4. évadot nem láttam, ezért is írtam, hogy "nem nyilatkozhatom rendesen a sorozattal kapcsolatban"
-----------------------------------------------------------------------------
"nem attól kedvenc a kedvenc sorozat, ha az ember hibátlannak találja, hanem ha a hibáival együtt szereti"

ezzel nem is ellenkeztem, sõt, azt írtam, hogy "ha megnézem újból az egészet és a végére érek, biztosan fogok benne hibákat találni"
[igaz, utána ezt is írtam "de azt biztos nem fogom írni, hogy csalódtam, ilyen meg olyan rossz volt", ezt pedig nem teljesen így értettem, sorry]
-----------------------------------------------------------------------------
"nem az egész sorozatot 'szidom', csak a befejezést"
elfogadom mindenki véleményét és én -ismétlem magam- nem láttam a 4. évadot, a végébe csak (kíváncsiságból) belenéztem, bár lehet pont ez a baj (addig nem kellett volna megszólalnom) :S így én még egyik állásponton sem vagyok igazán. az is lehet, hogy tetszeni fog a MiSa szál, de az is lehet, hogy én is "csöpögõsnek" fogom találni vagy legalábbis nekem pont az tetszett volna a sorozatban, hogy nem a nagy szerelemrõl szól és nem kell majd pityeregnem annyit. :D attól még tetszhet, de nem jó beleélni magunkat az adott érzésekbe/érzelmekbe/helyzetekbe meg itatni az egereket. :) jah, és én még ott tartottam a pb-ben, mikor sarah elõször eltûnt, ill. azt hittük, hogy meghalt. sztem most nem írtam semmi 'spoiler'-eset, de javítsatok ki, ha tévedek. jóval elõbb pedig véletlen nem tettem ki, de még egyszer köszi, aki szólt a moderátoroknak, hogy tegyék ki a "spoiler" jelzést.
-----------------------------------------------------------------------------
az meg persze úgy van rendjén, hogy az emberek véleménye különbözik, mindenkibõl vegyes érzéseket vált ki egy sorozat/egy epizód/egy jelenet, s pont ez a jó. úgyh nincs mit ragozni tovább. good night. END
true.believer 2009 máj. 29. - 23:20:01 Előzmény sarahangel
(22538/25847)
nagyon szépen köszi :)
10/10
sarahangel 2009 máj. 29. - 21:41:13 10/10
(22537/25847)
*** SPOILER TFB ***
Annak én is örülnék, de sokan biztos legagyiznák a megoldást. De nem érdekelne, én akkor is örülnék. :D;)
Jaja, nekem is eszembe jutott Abruzzi és Mahone. ;)

Én is láttam olyan riportot, amit mondasz, még nálunk is van ilyen börtön! De amúgy is gáz, hogy Sara-t csak úgy lecsukták mindenféle tárgyalás nélkül, meg végülis ártatlanul, ráadásul megfelelõ bizonyíték nélkül, terhesen...

Mikor elkezdték verni a börtönben, egybõl az ugrott be, örüljünk, hogy a kis Mike egészségesen született. Ezek alapján tényleg muszáj volt megszöktetni, mert még ha nincs is a vérdíj, akkor is veszélyben volt az élete. Azért elég merész - meg nem túl bölcs - dolog volt Tõle, mikor odapaskolt a börtönõrnek, lehet, hogy ezzel provokálta ki, hogy megverték (bár valószínû enélkül is).
csancsy 2009 máj. 29. - 21:33:24
(22536/25847)
Hát, az egészet:)

*****SPOILER*****
De inkább Mike halálát!!!
Amúgy jut eszembe pont Armageddon-ba az Abruzzi és Mahone is szerepelt:)))
Valamilyen szinte megérthetõ hogy Sara-nak fontos volt a gyereke, DE gondolom nem azért akarta megszülni, hogy aztán egyedül, apa nélkül nevelje fel, szerintem ez a legrosszabb!!! Amúgy a másik megjegyzés, ebben már nem kötekedni akarok, mert azt nem tudom pontosan, de régen láttam egy riportot, hogy a gyerekek az anyjukkal együtt nõnek fel, nem választják szét õket, valami börtönös ovis-sulis környezetet alakítanak ki ott, de lehet, hogy máshol máshogy van, ehhez már tényleg nem értek, csak van ilyen is.
*****SPOILER*****
10/10
sarahangel 2009 máj. 29. - 21:14:31 10/10
(22535/25847)
*** SPOILER TFB ***

Neked is? Na, ez jó. Mert amúgy az egy nagyon jó példa szerintem erre az esetre. ;)
Mindenképpen így kellett volna Sara-nak/Sara-val is csinálni a jelenetet!
Kijavítsák a hibát? Mármint Sara-ra gondolsz, vagy Mike halálára? Mert elõbbit szerintem már nem lehetséges 'kijavítani'. :S Ha mégis, akkor én is örülnék egy újabb filmnek.
csancsy 2009 máj. 29. - 21:06:17
(22534/25847)
******SPOILER******
Hihetetlen, nekem is az Armageddon jutott eszembe:)))))
Ott szinte verekedtek egy kicsit, vagy valahogy új jött le a dolog, hogy Bruce kényszerítette Ben-t, de bevallom jobb is így:( bár nagyon megkönnyeztem Bruce-t. Én is így reméltem Sara-nál, hogy Mike ellöki, vagy valami.
Amúgy én még remélem folytatni fogják legalább egy újabb film formájában, hogy kijavítsák ezt a hibát:))) Amúgy tényleg érdekes, hogy nem mutatták a halálát.
*****SPOILER VÉGE*****
10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 29. - 21:00:29 10/10 Előzmény true.believer
(22533/25847)
Utólag nem lehet helyesbíteni, de a moderátorokat megkérhetjük, hogy tegyenek egy SPOILER jelzést a 25440. hsz.-hoz. ;)
10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 29. - 20:58:40 10/10 Előzmény Alex27
(22532/25847)
*lol*
Ilyen alapon én is ki leszek innen utálva, mert én is jó hosszúakat szoktam írni. ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 29. - 20:57:11 10/10 Előzmény Alex27
(22531/25847)
*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Az egy nagyon megrázó pillanat volt, mikor közölte az orvos Sara-val, hogy a szülés után csak fél óráig láthatja a picit, aztán elveszik Tõle (és a 'Mike megtudja' zenét vágták be alá...). :S
Amúgy abba bele sem gondoltam, hogy Mike nem tudta volna nevelni a picit, ha már haldoklott, de tényleg, igazad van... :S

Igen, a búcsú lehetett volna hosszabb, meg egy kicsit mélyebb, és lehet, hogy akkor már kicsit másképp jött volna le...
10/10
sarahangel 2009 máj. 29. - 20:47:18 10/10 Előzmény csancsy
(22530/25847)
Igen, jól eltaláltad, hogy nekem sem fog tetszeni. ;)

*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Igen, szerintem is az lett volna a minimum, ha 'hosszították' volna azt a jelenetet...

Amúgy én is két fontos dologban csalódtam. Az egyik, ahogy beszéltük, Sara. A másik meg Mike halála, de nem csak magára a tényre gondolok, hanem ahogyan meg lett oldva... bennem jó nagy feszültség (jujj, ezt most nagyon kétértelmû) maradt emiatt. Legalább csinálták volna 'szépre' a halálát, mert ez így nekem nagyon sokkoló (mi is történt pontosan Vele, megrázta az áram vagy elégett? :S). Az meg tényleg nem vigasz, hogy amúgy is meghalt volna a tumortól. Akkor legalább valamivel tovább élt volna, meg ki tudja, ha egyszer már felgyógyult belõle, másodszor is sikerülhetett volna (nem tudom, mi lett a Cég orvosaival, de ha az anyukát 23 évvel korábban sikerült sikeresen megoperálniuk, ezek után tényleg fura, hogy Mike-ot meg nem).

Igen, a szabadság-dolog sántít egy kicsit, de ez még nem is zavar annyira...

Azt meg tényleg nem értem, hogy miért nem szóltak Paul-nak, szerintem segített volna és akár törvényesen is összejöhetett volna a szabadulás! Tudom, ebben meg az sántít, hogy ahhoz idõ kellett volna, ami a vérdíj miatt nem volt... (Krantz milyen szánalmas, hogy így akart bosszút állni :S)

Amúgy láttam, más oldalakon többen is írták, hogy a készítõk egy kiskaput hagytak nyitva azzal, hogy nem mutatták Mike halálát és holttestét, hogy ha esetleg mégis szeretnék folytatni, ne legyen semmi akadály. ;)

Szerintem is az egy tökéletes befejezés lett volna, ha a 2. évad végén elhajóznak Michael, Sara és Linc. Vagy a 4. évados tengerpartos jelenet. Vagy az esküvõ. Vagy ha Sara szöktetése után MINDANNYIAN boldogan élnek.

Visszatérve a kábeles dologhoz... sokan írják, hogy szakmailag nem állja meg a helyét, meg hogy Mike miért nem tett oda valamit, mondjuk egy partvist, nem lett volna muszáj fognia... én nem értek hozzá, de én is úgy érzem, hogy ez a megoldás olyan 'nemmájkülös'. Úgy érzem, itt is ki tudott volna találni valamit, ráadásul olyan kicsin múlott az egész, ezért is annyira bosszantó. Korábban mindig minden sikerült Neki, mindenre volt B terve, a végére meg feladja... mintha már nem is akart volna küzdeni.
10/10
sarahangel 2009 máj. 29. - 20:06:21 10/10 Előzmény true.believer
(22529/25847)
Persze, nem ez a fõ cselekmény, de szerintem pont ez a jó a PB-ben, remekül vegyítik az izgalmakat a jól kidolgozott érzelmi kötelékekkel (legyen az szerelmi- vagy a tesó-szál). Nekem így tökéletes - ha a befejezést leszámítjuk...
10/10
sarahangel 2009 máj. 29. - 20:03:40 10/10 Előzmény true.believer
(22528/25847)
*** SPOILER TFB ***

Azt én sem szeretem, ha valamit csak úgy 'fikáznak', ugyanakkor amondó vagyok, hogy nem attól kedvenc a kedvenc sorozat, ha az ember hibátlannak találja, hanem ha a hibáival együtt szereti. Én pontosan így vagyok a PB-vel. De ahogy Csanita is írta, a befejezést ettõl még el lehet rontani, ami pedig nagyon fontos lenne! Engem pont ez az, ami most zavar. Tehát nem az egész sorozatot 'szidom', csak a befejezést, mert az ilyesmikkel tudnak nekem csalódást okozni, nem pedig azzal, ha mondjuk bakiznak valamiben...

De hát ez van, mindenkinek nem tetszhet sajnos... az meg nem baj, ha nem egyeznek a vélemények, sõt ez valahol érdekes, ha ugyanaz a jelenet/reakció másképp jön le más embereknek! ;)