Téma: A szökés

10/10
Alex27 2009 okt. 10. - 21:05:30 10/10 Előzmény sarahangel
(24307/25847)
*4/18*

nah, sok mindent kiveséztem az elõzõ hsz-ben, így most azt nem írom le ilyen hosszan :DDD, de most úgy látom,hogy a Sara-Michael pizzás jelenetnél is ez a makacsság jött elõ. Õ 100%-ig úgy gondolta,hogy nem szabad a céggel elkötelezniük magukat, pláne nem az õ élete miatt. Itt is látszik,hogy mennyire önfeláldozó, hiszen inkább vesszen õ,mint a szerettei élete vagy szabadsága/függetlensége.

A MiSa-ról annyit,hogy sokszor én is hiányolok valami pluszt, még valami többet... de azzal nyugtatgatom magamat, hogy semmi sem tökéletes, meg mennyire unalmas és sablonos lenne,ha ugyanazt a sémát követnénk végig, mint más sorozatokban.Persze most azonnal magamra is cáfolok, ha ugyanazt kapnánk ami más sorozatokban van, akkor annak nagyon örülnék... de valahol a MiSa-száll, nem esik ebbe a kategóriába (na most még magamat is jól megkavartam *lol*). Az õ történetük sosem volt az a hûde nagy érzelmi kirohanás, inkább egy szolid, de annál inkább ütõs érzelmi bomba. Õszintén szólva, hány sorozatban fordult elõ olyan, mint pl. a szívhallgatós rész, vagy a happy birthdayes, vagy az origami rózsa...és még sorolhatnám. Manapság tényleg ez a lerohanásos szerelmi jelenet megy. meg a nagy szakítások, mással jövök össze, aztán megint egy másikkal, utána újra kavarok a nagy szerelmemmel, utána megint szakítok...stb.
Persze tudom, nem kell neked, nektek ezt leírnom, hiszen ti is tudjátok ezeket!! :))
lehet azért van néhány olyan MiSahoz mérten "gyengébb" jelenet, hogy amikor jön a nagy MiSa jelenet az üssön nagyon... és ez nálam így is van. persze ettõl még örülnék annak,ha minden mozdulatuk/megnyílvánulásuk tökéletes és számomra érthetõek lennének. :))
*körmondat vége* *lol*

MiLi-mama segédjét (Ted King) Downey-nak hívják. Próbálom felidézni Kárpáti Levente hangját, megnéztem még a sorozatszinkronon is, de egyedül azt tudtam meg,hogy william fichtnert is szinkronziálta, így sajnos ezt nem tudom, hátha a többiek igen :))
MiLi-mama hangja nálam is csúcs, de akié nem tetszik az Sandinskyé, szerintem hozzá komolyabb hang illett volna :/
10/10
Alex27 2009 okt. 10. - 20:36:19 10/10 Előzmény sarahangel
(24306/25847)
halihóó! jó,hogy újra itt vagy! :))
<-Ezért kapsz is egy Sara-s (és egy pici Michaeles) képet ;D

* 4/18 *

igen, sajnos ez babadolog nem úgy sült el,ahogy kellett volna, vagy ahogy szerették volna. Tényleg nem azzal van a baj,hogy jön a baba, hanem az idõzítéssel. Akárhogy vesszük azért (majdnem)mindenki várt valami romantikát. Emlékszem ennek a híre már a kezdetektõl fogva keringet, mármint az,hogy lesz majd összebújás. De akkor már javában tarott a PB, így joggal gondolhattuk,hogy nem történt semmi az elsõ részben.
Még amúgy az is megfordult a fejembe, mivan, ha tényleg tervbe volt véve, hogy a késõbbi részek folyamán lesz valami konkrétum, de a történet elõrehaladtával (meg lehet a cancel híresztelésére) úgy döntöttek az írók,hogy a lehetõ legegyszerûbb módon lezárják ezt a témát. Csak ezzel az a baj,hogy így tényleg nagyon kidolgozatlan lett. :S


Nekem a tesztel kapcsolatban az baromira nem tetszik,hogy a felsõ zsebébõl veszi ki, majd miután megtudta az eredményt, oda teszi vissza, ez olyan...brrrrr.... meg, pfff...


"tenger, napfény, virágmintás ruhák... mi is élhetnénk egyszer így... talán" - szinkronba így volt. Szerintem ezt mint életérzés mondhatta. Úgy élhetnének mint egy normális család, nem kellene rettegniük attól,hogy ki akarja megölni vagy börtönbe zárni õket.
Ennél a résznél érdekes volt nagyon Sara reakciója (vagy ahogy beszéltük már, nem reakciója)
Szerintem azt hitte,hogy Michael csak viccel, azért is nevette el magát Sara, majd ránézett Michaelre, és akkor csekkolta le,hogy õ halál komolyan mondta (itt nagyon látszódott Michaelen,hogy ezt nagyon szeretné.. ohhhhhhh :( ) és hírtelen nem tudta hogy lereagálni.. rájött,hogy ez tényleg komoly és nem csak amolyan flörtölgetés. (szerintem :) )

A Linces dolog: nekem ez úgy jön le,hogy két elv ütközik. Michael, aki semmilyen formában sem kötne alkut a céggel (ezért is viseli nehezen,hogy Linc "lefeküdt"(Sara szerint) a cégnek). Neki csak az a lényeg,hogy pusztuljon az egész. És ott van Linc oldala (elve),hogy ezt még megteszem a cégnek, hiszen így megmenti a testvéremet és utána letudom az egészet és élek boldogan a szeretteimmel. Csak mikor nem jöttek az eredmények, még mindig nincs Szkülla, a Tábornok újra elõvette a keményet, és újra megzsarolta Lincéket LJvel,Pammel Zsebi-mamával...stb.
Végülis mindkét tesónak igaza volt, hiszen,ha Linc nem hódol be a Tábornoknak, akkor Michael már halott (bár ezt azért kétlem, hiszen mindenképpen megmûtötték volna, mertháthogy tervük volt vele -> "újabb Christina 30 évig"), de viszont Michaelnek is igaza van abban,hogy a Cégtõl sosem szabadulnak, bárhogy és bármikor megzsarolhatják õket a szeretteikkel, vagy akármikor megölhetik õket..
"és most mi lesz, lelõsz?!" -> ez szerintem amolyan odaszólás volt, nem gondolta õ ezt komolyan.

nah a lényeg a lényeg (az én meglátásom szerint), itt két makacs testvérrõl van szó, mindketten úgy gondolják,hogy õk csinálják jól, és nem a másik, de mindketten a másikért teszi :) (nah és ezt most szépen elnyújtottam ;DDD)
10/10
Alex27 2009 okt. 10. - 19:53:15 10/10
(24305/25847)
jah, elég egyszerûen elintézték ezt a részt.. nem szenteltek rá valami sok idõt, meg, maga a szökés, háááát enyhén szólva érdekes: "Mindenkit úgysem lõhetnek le" (by T-Bag). Ha én egy teljes részt nem is, de ennél mindenképp többet és ütõsebbet szerettem volna :)
10/10
Alex27 2009 okt. 10. - 19:50:07 10/10 Előzmény Kevin4
(24304/25847)
*4/18*
mi is csak utólag raktuk össze a dolgokat... esélynek persze ott volt a 4/1 rész, de anno hamar el lett vetve, mondván,hogy csak nem hagynának ki minek.. és hát sajnos igen, meglépték ezt is az írók :(

******* SPOILER (4/19) KÉSÕBBI RÉSZEK *******
igen, tudom mi lesz a nagy csavar, már láttam én is végig. és ez még talán elmenne, hiszen semmi sem változik Linc és Michael között, de a legeslegvége.. nahát az még mindig fáj, annak ellenére,hogy már az "elfogadom" kategóriába kezdtem esni.. :)
(nah, most elég virágnyelven fogalmaztam, szólj,hogy ha nem érted,mire gondoltam :D )

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
Én is jót nevettem, mikor megltaláltam ezeket a képeket :DD
T-Bag_Fan 2009 okt. 10. - 18:31:43 Előzmény könnycseppek
(24303/25847)
Oké ezt már én is láttam...:)
De miért veszik le megnéztem hátha másnapra tették de nem...ezt nem értem!!!
Szemétség lenne levenni most!!!:@:@:@:'(
Na de reménykedünk :)
10/10
könnycseppek 2009 okt. 09. - 22:23:55 10/10
(24302/25847)
Hétfõi (19. rész) magyar promója:
http://prisonbreakfan.freeblog.hu/files/v_promo-h_419.html
ERÕSEN spoileres:-S
10/10
könnycseppek 2009 okt. 09. - 22:23:15 10/10
(24301/25847)
Szia!
Igen, azt én is láttam, hogy nem lesz jövõ hét után, de remélem, max. 'csak' más napra teszik.
(én persze valszeg már nem nagyon fogom megnézni, de...)
...nem lenne illõ lekapni pár résszel a vége elõtt. Bár ezt már (más is) mással is megtette:-S
10/10
jankahh 2009 okt. 09. - 21:28:07 10/10
(24300/25847)
Jövõhét hétfõn még lesz, de az azutánin már nem :O mi a franc?:/:/
T-Bag_Fan 2009 okt. 09. - 15:07:58
(24299/25847)
Sziasztok!
Ti is észrevettétek, hogy jövõhétre már nincs kiírva A szökés??? De elvileg még lenne pár rész...
Tiszta kivagyok ez miatt, mert nem szoktam töltögetni mindig a tv-ben néztem!!!
Remélem csak elírták :@:'(
Kevin4 2009 okt. 08. - 12:41:10
(24298/25847)
Szia! Igazad lehet, sõt biztos is, hogy így történt, bár már Alex27-nek már írtam, de neked is megírom, hogy errõl a 4.évad 1.részének a jelenetérõl már teljesen megfeledkeztem, pedig így rajongóként elég ritka, hogy ilyen történik velem, de biztos, hogy azért történt mert annyira rövid jelenet volt, hogy tényleg felejtõs részlet, de ha már akkor tudom, hogy akkor összebújtak, biztos, hogy megjegyzem! Egyébként nagyon figyelmesek vagytok Alex27-tel, minden elismerésem a tiétek! Tudom már annyian írták elõttem, hogy meg se merem számolni, és ezt is írtam Alex27-nek, de muszály neked is leírnom:A leguttóbbi részben Zsebes elefántos beszédje, amikor azt kiabálta, hogy:"Elefánt, elefánt!", hát régen nevettem ekkorát, az valami hatalmas jelenet volt! De viszont meg is utáltam, mert ugye elárulta Lincolnékat, még ha drága édes anyjáért is tette, akkor is nagyon bekavart! De Lincoln is gondolhatott volna rá mert elõtte azt mondta Zsebes Lincolnak hogy:"Nem kellett volna hazudni a Tábornoknak, el kellet volna mondani, hogy Christinánál van a Scylla!" Erre Linc 2 perc múlva ott hagyja egyedül a szállodában, emlékszem mondta is Zsebesnek, hogy:"Te maradsz!" Gondolhatta volna, hogy nagyon veszélyes egyedül hagyni, miután nem értett egyet a Tábornoknak való hazugsággal! Jól van, tudom utólag okos az ember, de én nem hagytam volna ott, nem mintha kívánatos személy lenne Zsebes, hanem azért, hogy ne köphessen! De szerintem ha akarod nézd meg azt a jelenetet amikor Lincolnék magára hagyják Zsebest, tutira elõtte két perccel mondta Zsebes, hogy nem kellett volna hazudni a Tábornoknak, és Lincoln mégis magára hagyta! Ezt azért elcseszte! Te mit gondolsz?
10/10
sarahangel 2009 okt. 07. - 23:49:01 10/10 Előzmény Alex27
(24297/25847)
Ezt a képet úgy szeretem, amit betettél, aranyos nagyon! Na ilyen pillantások hiányoznak nekem a mostani részekbõl; persze tudom, hogy ez egy rendkívüli alkalom volt, de attól még lehetne máskor is, 'csak úgy', alkalom nélkül is. (Telhetetlen vagyok, na. :D)

**** SPOILER ***

Majd a 21. meg a 22. részben lesz egy picike, meg ha jól emlékszem, a következõben (Sara részérõl). ;) Meg a TFB-ben, de ott meg csalódni is kell. :S
10/10
sarahangel 2009 okt. 07. - 23:44:33 10/10 Előzmény Kevin4
(24296/25847)
Szia! :) Látom, Alex már válaszolt közben, de még én is hozzáfûzök egy-két gondolatot, ha nem baj. ;-) Igen, minden valószínûség szerint a 4x01-ben történhetett, mikor Michael és Sara találkoztak újra, és egy nagyon halvány utalás történt, kb. annyi, hogy Michael felhúzta a pólóját. Persze ebbõl még korántsem volt egyértelmû a dolog. Az egyik író, Nick Santora "nyilatkozta" akkoriban a fórumán (az egyik fórumozó kérdésére), hogy igen, itt összebújtak (nem éppen így fogalmazott, de azt inkább hagyjuk :S). Igaziból csak ennyi a 'támpontunk', hogy akkor történt; és hogy egyáltalán megtörtént, arra a terhességgel adtak választ. :S Azt viszont én kizárnám, hogy késõbb (a raktárban vagy bárhol máshol) történt volna köztük valami; hiszen egyrészt ezernyi dolguk volt, másrészt meg nem egyedül voltak a raktárban, hanem az egész 'bandával' (akkoriban tiszta kolesz-feeling volt ott :D), és attól Õk romantikusabbak szerintem. ;)

*** SPOILER (késõbbi részek) ***

Azt a 'késõbbet' persze úgy értem, hogy a terhesség kiderüléséig biztos nem volt köztük semmi ilyesmi azon az egy alkalmon kívül; hogy a finálé (4 éves elõreugrás elõtt) és a The Final Break között eltelt 3 hónapban történt-e valami, azt meg nem tudhatjuk, mert ismét csak nem lettünk beavatva a részletekbe. :D:D:D;)
10/10
sarahangel 2009 okt. 07. - 23:39:28 10/10 Előzmény bree-gee
(24295/25847)
Köszi a felhívást! :)

Megörültem nagyon, hogy van új hogyvolt, de õszintén szólva csalódtam egyet. Bandzsa?? Sixx legalább nem sértegette Sara-t. Sixx-tõl egyébként mindig mindegyik Szökés-hogyvoltot végigolvastam, de ennél már az elején elakadtam (így aztán nem derült ki számomra, hogy vajon Linc, Michael és MiSa-cikizés is volt-e), és szerintem a többit sem fogom elolvasni ezek után, elment a kedvem. :S Legalábbis most így érzem elsõ 'felindultságomban'...

/Bocsi a 'kirohanásért', ez persze nem Neked szólt. ;)/
10/10
sarahangel 2009 okt. 07. - 23:34:20 10/10 Előzmény Alex27
(24294/25847)
4x17

Ez nekem is feltûnt, de azt hittem, a fordítás lett más, arra nem is gondoltam, hogy kivágtak egy mondatot. Nem tudom, ennek mi értelme volt. :O:S
10/10
sarahangel 2009 okt. 07. - 23:27:00 10/10
(24293/25847)
4x18

Én nem is feltétlenül szóbeni választ tettem volna be reakciónak Sara részérõl, de mondjuk valami hasonló nézést, mint pl. a szívhallgatásos jelenetben Michael nézése. Ez a mosolygás viszont nekem is fura volt, de nem csak mint reakció, hanem maga a mosoly. Én szoktam mondani (sõt, még sixx is :D), hogy Sara-nak jól áll a mosolygás, de itt valahogy nem tetszett. Máskor nem így szokott mosolyogni, olyan volt, mintha nem is Õ lett volna. Meg egy kicsit kócos volt a haja. :D;) De pl. abban a jelenetben, mikor autót vezetett, ott nagyon jól nézett ki. :)
10/10
sarahangel 2009 okt. 07. - 23:19:19 10/10 Előzmény Alex27
(24292/25847)
4x17

Igen, a 'pizzás' MiSa-beszélgetés nekem is kicsit kevésbé tûnt feszültnek szinkronosan; pedig a 'csúnya' nézés ugyanúgy megvolt, de úgy látszik, számít a hangsúly/hangnem is. ;) Mondjuk annyira így sem tetszett a jelenet, és nem is nagyon értettem itt Michael-t, hogy miért 'szólt rá' Sara-ra, aki el is szontyolodott kicsit ezen. Meg már anno is csodálkoztam a "kössünk fegyverszünetet" részen, és itt is így fordították, szerintem ez megintcsak nem passzolt ide.

A közös jövõ megemlítése (4x18) tényleg aranyos volt, de összességében én azért érzek egy kis tartózkodást ezekben a részekben, és valahogy nem is tartoznak a kedvenceim közé.

Még az jutott errõl eszembe, hogy bár én alapból nem értek egyet a MiSát kritizáló kritikákkal/véleményekkel (mint pl. múltkor az az origos- cikk), de itt a 4. évadban volt/van egy olyan idõszak, amikor én is hiányoltam azokat a 'szerelmes pillantásokat' meg valami érintést. ;)

*** SPOILER ***

Annak azért örülök, hogy a TFB-ben 'visszatér' a 'régi' Michael. ;)

*** SPOILER VÉGE ***

És ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy MiSáról szóljon minden, de az 1. és 2. évadban soha nem volt hiányérzetem, pedig ott jóval kevesebbet voltak, és ott mégsem akartam 'többet'. ;)
Persze az összvélemény ettõl még marad MiSára. :D:D;)

Újdonságot mondjuk nem mondtam ezekkel, úgyhogy érdemes volt ilyen hosszan leírni. :D De az legalább kiderül ebbõl, hogy most is így látom/így érzek ezekkel a részekkel kapcsolatban. ;)

Más: a céges kamionos emberke magyar hangjára nem is emlékszem. :S De majd visszahallgatom/nézem valamikor. ;) Azt egyébként akartam már kérdezni, hogy MiLiMama 'segédjének' (nem tudom a nevét, de tudjátok, aki a Charmed-ben játszott :D) nem Kárpáti Levente a magyar hangja?
Amúgy nekem egyre jobban tetszik Vándor Éva hangja MiLiMamához! Nagyon eltalálták! Akárcsak a 'segéd' hangját (akár K.L., akár nem :D). ;)
10/10
sarahangel 2009 okt. 07. - 23:10:38 10/10
(24291/25847)
Halihó mindenkinek! :) Mostanában valahogy nem vagyok olyan 'éjjeli bagoly', mint régen, és elég álmos szoktam lenni már A szökés elõtt meg alatt, úgyhogy nem is jöttem fel a részek után. :S De igyekszem pótolni a lemaradást! :D;)

Úgyhogy írok is egy 'gyors' szösszenetet a legutóbbi részrõl. :D;)

4x18

Kezdeném a terhességgel, illetve leginkább arról fogok írni, mert ez volt a legnagyobb 'meglepetés' ebben a részben.

Biztos/valószínû, hogy a készítõk ezt azért találták ki, hogy örömködjenek a rajongók, csak valahogy nem gondoltak bele, hogy ha nincs megfelelõen kidolgozva (ezzel visszamehetünk az évad elsõ részéhez is!), akkor pont az ellenkezõ hatást érik el az egésszel. Szerintem ez valahogy nem méltó a MiSa-szálhoz.

Nekem valahogy olyan unromantikus az is, hogy egy terhességi teszttel derült ki a dolog.
Persze nem magával a terhességgel van a gond, mert én is úgy képzeltem el mindig, hogy majd egyszer családot alapítanak, de ahogy tálalták, nekem az nem tetszik, olyan kidolgozatlan az egész.

Eszembe is jutott, hogy sokan csodálkoztak akkoriban, hogy hogyan lehetséges ez a terhesség (vagyis hogy mikor bújtak össze), mert volt, akinek nem is tûnt fel az utalás (nem csoda, mert nagyon halvány volt :S). Nekünk sem volt egyértelmû, sõt, inkább a 'nem' felé hajlott a dolog. Ez valahol egy kicsit nézõi megtévesztés, nem? Vagy azt hitték, hogy pont ez benne az érdekes, hogy totál meglepetés az egész? :S Hihetetlenül összecsapták az egészet.

*** SPOILER ***

Mondjuk ez késõbb eltörpült a végkifejlethez képest. :S

*** SPOILER VÉGE ***


Persze nem azt mondom, hogy bele kellett volna menniük a részletekbe, de ez azért elég fontos dolog volt ahhoz, hogy egyértelmûvé tegyék a fanok számára, és hogy kidolgozzák rendesen! Úgyhogy ez nem is volt valami szép húzás a készítõktõl. :S

Egyébként Sara reakciója szerintem nagyon aranyos volt; még ha magát a terhességet hülyén is hozták be a képbe, de ez a jelenet tetszett nagyon, mert nekem nagyon élethûnek tûnt (lehet, hogy a való életbõl vette a tapasztalatot? ;) Mondjuk az bizti, hogy nem ilyen 'unromantikus' volt. :D;))

Meg az tetszett még, mikor T-Bag az elefánt ürülékét hozta szóba, erre a pasas valami ilyesmit felelt: "Maga is nagy ürülékben lesz". Finom megfogalmazás. :D:D:D

Két dolgot nem értettem a részben. Az egyik, mikor Michael mondja az elején, hogy (az rtl-es fordításra nem emlékszem, de a feliratos változatban megnéztem) "homok, napfény, összeillõ ruhák". Azt értem, hogy itt a családalapításra célzott, de az összeillõ ruhákat miért emelte ki? Ezt már akkoriban sem értettem, mert szerintem nem attól lesz család egy család, hogy 'összeöltöznek'. A másik meg az, mikor a rész végén kérdi Linc-tõl, hogy "lelõtök minket"? Hiszen ott épp megmentették Õket, vagy én értettem valamit félre? Ennél a szálnál már régen is kicsit elveszítettem a fonalat. ;) Arra nem is emlékeztem, hogy Sara is 'rászólt' Linc-re. Tényleg nem értettem ezt a részt, hogy kinek volt itt 'igaza', meg azt sem, hogy a két tesó miért nem beszéli meg inkább a helyzetet. ;)
Kevin4 2009 okt. 07. - 10:00:12
(24290/25847)
Köszönöm az egyetértésedet! És igazad van a 4.évad 1.részével kapcsolatban, tényleg ott lehetett valami közöttük, errõl a jelenetrõl meg is feledkeztem, amikor Scofield felöltözött! A képek hatalmasak, sikerült jól megnevettetned, azok a fejek! Amúgy jó lesz a következõ is, Scofield és Sara elfogják Christinát, és olyat fog majd mondani, hogy elõszõr csak néztem. Nem tudom meddig láttad a sorozatot, ezért nem mondok többet, nem akarom lelõni a legjobb fordulatokat! A kép a következõ részbõl van!
10/10
Alex27 2009 okt. 07. - 01:35:35 10/10
(24289/25847)
"The prison beatles"
George T. Bagwell, Ringo Sucre, Paul Scofield, John Burrows
*lol*
10/10
Alex27 2009 okt. 07. - 01:33:26 10/10
(24288/25847)
ha jól emlékszem ezt még nem tettem be ;D

<- "fiúk a klubból" *lol*