Téma: A szökés

10/10
bree-gee 2008 jan. 24. - 09:28:06 10/10
(627/25847)
Hát, én maradnék azért a Szökésnél:)
10/10
bree-gee 2008 jan. 24. - 09:09:57 10/10
(626/25847)
Fenn van az egyik oldalon, ahonnan szoktam tölteni az elsõ évad :

Az Oz tulajdonképpen egy kõkemény börtönfilmbe öltött társadalomkritika, amiben nincs tabutéma, legyen az fajgyûlölet, homoszexualitás vagy kábítószerhasználat. Ezen persze 2008-ban már nem nagyon csodálkozunk, de tizenegy évvel ezelõtt az a jelenet, amiben az egyik börtönlakó a másik seggére horogkeresztet égetett amolyan billog gyanánt, igencsak kiverte a biztosítékot arrafelé.

Az Oz egy kemény bûnözõknek otthont adó fegyház nevének rövidítése (Oswald State Correctional Facility), melyben egy különleges project keretein belül mini-Amerikát hoznak létre (az Óz-analógiát követve Smaragdvárosnak nevezték el), ahol a (börtön) társadalom minden szegmensébõl csak válogatott alakokat helyeznek el, és próbálnak a szó legszorosabb és (elméletileg) legnemesebb értelmében véve átnevelni. Emerald City lakosai között megtaláljuk a fekete bandatagokat, az ír utcai bûnözõket, a muszlimokat, a bigott keresztényeket, a nácikat, az olasz maffiózókat és a latin gengsztereket is.

A hat évadot megélt sorozat (a negyedik, 16 epizódos szezonon kívül öt nyolcrészest sugároztak) kendõzetlenül mutatja be mi folyik egy börtön falain belül, ha valakinek a Szökés láttán még nem jött meg az esze a jogkövetõ magatartás elsajátítására, nézze meg a pilotot, és azonnal meggondolja magát, azt garantálom. A készítõ Tom Fontana és a producer Barry Levinson nem titkolt célja az volt, hogy felnyissa a kisvárosi lét kellemes langymelegében vegetáló amerikaiak szemét az amerikai büntetésvégrehajtás visszásságaira - ezt többek közt azzal (is) sikerült elérni, hogy a sorozatban nincs igazán pozitív figura, a fegyõröktõl a kõkemény náci bérgyilkosig mindenkinek vannak emberi pillanatai, és néha igen nehéz eldönteni, hogy ki van jogosan a rács egyik illetve másik oldalán.
sznúp 2008 jan. 24. - 00:34:12
(625/25847)
És pedig ?
Az h hogy szedték rá h tõrbe csalja a srácokat ? :)
Tenebra Mors 2008 jan. 24. - 00:12:34
(624/25847)
SPOILER(?)
Igen, ez engem is érdekel. Fõleg, hogy láttam ilyen képet, amin ott van a csapat, és rajta van az az ipse, akit Mahone kinyírt (legalábbis az arca rohadtul hasonlít). Nagyon érdekes. Szerintem Mahone miatta fogja megszívni. De az is lehet, hogy kiderül: komplikáltabb annál a dolog, hogy Mahone egyszerûen csak lelõtte.
Lesz itt még olyan, hogy a biztosítékok biztosan kicsapódnak XD.

Ja, és remélem, T-Bag (a 'Zsebes' ) nem tûnik el végleg. Fõleg, hogy felmerült a mostani részben egy kérdés vele kapcsolatban, amit jó lenne, ha megválaszolnának.
sznúp 2008 jan. 24. - 00:07:14
(623/25847)
Mekkora jó ahogy Zsebes megszívatta már megint Bellicket , már a 2 . gyilkosságot varják rá szerencsétlenre :D
Ja és rról mér nem beszél senki h ki az az öreg fószer ? Az a csávó akit Mahone "megölt" még anno és amivel zsarolják ,szal érdekes ..
Tenebra Mors 2008 jan. 24. - 00:02:05
(622/25847)
Na, ez a mai rész (is) már a "na, jóvan!" kategória nálam XD.
Félreértés ne essék: imádom a sorozatot, abszolút FAN-ja vagyok, egy részt nem hagytam ki (a Cool-on másodszor is végignéztem az elsõ évadot). De ez már sok, amit itt csavargatnak a sztorin. Sajnos nem bírtam ki, és megnéztem a 3. évad spoilereit egy másik honlapon, így tudom, mi lesz a végikifejlettje a 2. évadnak (legalábbis a 3. elejébõl következtetek), de ez így akkor is LOL. Ez már olyan szürreális, hihetetlen. Lassan, mint egy szappanopera. SPOILER: Michael lelép, Lincoln utána. Majd Michael visszatér, s most meg Lincoln nincs a hajón. GIGALOL!
Meg ez a T-Bag-es cucc is... SPOILER! Lelép a pénzzel, kinyír mindenkit, mindent megúsz, tõrbe csal. Áááá! Követni sem könnyû már, ki kit vág át, és hányszor, de az elsõ évad viszonylag realista törekvései után ez már erõsen átcsapott a "kaland" kategóriába a "drámai"-ból. SPOILER: állítólag a 3. évad ismét börtönös-szökõs lesz, legalábbis az elsõ részei, én ezt olvastam. Remélem, kicsit átjön majd az 1. évad zsenialitása.
A 2. évad nálam csak szimplán fantasztikus így, s az utolsó részeit elnézve meg csak "izgalmas".

Sarah-t nagyon sajnálom... Bár ki tudja, mi lesz még vele, de a mostani részben eléggé elbántak vele, egyelõre (SPOILER: igaz, Kellerman feltûnt...).
Apropó, Kellerman. Az évszázad csalódása az az ember számomra a sorozatban! Ugye eddig õ volt a mészáros, ez már nem titok. Az sem, hiszen már lement az a rész régen itt is, hogy a Cég ellen fordult. Nos, én valami gigantikus bosszúhadjáratot vártam volna ettõl a zseniális karaktertõl... Erre SPOILER: fejbe akarja lõni magát, és bûnbánatot gyakorol... Hát fakkoff. Minimum azt vártam, hogy ismét Scofield-ék nyomába ered, s a Cég fejeseit elkezdi felderíteni és likvidálni. Iszonyatos csalódás! Abszolút dicstelen vég ez neki eddig.
Mahone is kezdi elveszíteni a varázsát...

Nagyon érdekes ez, amúgy. Hirtelen mindenkiben megjelenik az "ember". LOL, mi lesz akkor ezek után? A kis gonosz ferdeszemû céges ember letérdel a szökevények elé, sírva fakad, majd meghívja õket egy kupica tequila-ra, s utána együtt távoznak a csónakon a naplementébe??? XD

Szóval én szeretem a sorozatot, még mindig, csak kárnak tartom, hogy sorra baltázzák el az egészen kiváló, eredeti negatív karaktereket. Hirtelen antihõs lesz mindegyikbõl, akit szánni lehet. Úgy látszik ez a Darth Vader-effektus már trend lesz a XXI. századi filmekben és sorozatokban :S. Light Side powa? Na neeee...
Rocco 2008 jan. 23. - 22:47:32
(621/25847)
Nem az, OZ A NAGY VARÁZSLÓ Afrikai változata?
sznúp 2008 jan. 23. - 22:37:07
(620/25847)
Vágja valaki itt azt a sorozatot aminek az a címe h : OZ ???
Az is ilyen börtönös film , feketékrõl szól , neten alig találok róla infót :(
Brad 2008 jan. 23. - 22:24:47
(619/25847)
Mikor adja az rtl klub a 3. évadot??
Nem kell Ágnest piszkálni mert õ csak egy 12 éves kis pisis leányzó aki éjjel nappal a született feleségeket nézi és rájuk akar majd hasonlítani...
Ettõl függetlenûl a szökés a kedvenc sorozatom és sztem nincs is nála jobb :))))))))
Felakasztom magam ha megint fél évet kell várni a 3.ra..........:(((((((
Brad 2008 jan. 23. - 22:10:46
(618/25847)
Szinkronos a 3. évad???????
10/10
bree-gee 2008 jan. 23. - 19:10:49 10/10
(617/25847)
Spoiler

Jaja, most nálam is kapott egy plusz pontot, pedig nem kedvelem:)
10/10
bamboo 2008 jan. 23. - 19:09:21 10/10
(616/25847)
SPOiLER


Láttátok, h Mahone tökre összeszedte magát a 3.évad 10.részre? Nem ráng, tökre tudatánál van meg minden. Sucret meg sajnálom... most õ is nyakig bennevan:(
pete.real 2008 jan. 23. - 16:06:30
(615/25847)
*moderálva*, hogy lehet az hogy az elmúlt évek egyik legizgalmasabb sorozata nem tetszik? Bár aki Balázs Showt, meg Széfet néz csak, meg egyéb marha brazil, meg argentin soap opera-kat, annak tényleg nem tetszhet egy ilyen sorozat.Menj vissza a Vad Angyal, meg egyéb ilyen marhaságokhoz, amiket évente 50ezerszer ismételnek.
ui:Véleményt tényleg lehet írni, de akkor ne sírj a sok hülyézésért.
pete.real 2008 jan. 23. - 16:00:58
(614/25847)
hali!
Egyetértek, tényleg jó rész volt a 10. és tök szar csak 2hét múlva lesz folytatás.
Nem értem a Fox TV-t.
10/10
King Diamond 2008 jan. 23. - 14:39:57 10/10
(613/25847)
Sokfajta hozzászólást olvastam már a szökésröl, de ilyet, mint amit te írtál még nem. Egyszerüen nem tudom, hogy mi nem tetszik neked ebben, az elmúlt évek egyik legjobb, legizgalmasabb sorozata. Bár a müsorok, amikhez eddig hozzászólást írtál egytöl egyig sz.art sem érnek, ezért le kellett húzni egy valóban jó sorozatot. Bár az érdekes, hogy a Gyilkos elmék sorozat meg tetszik neked, pedig az is ilyen "gyilkolós"...
Azért meg tényleg kár volt fecsérelned az idödet, hogy leírd, hogy milyen sz.ar sorozat ez, mert senkit nem érdekel. Talán majd 5-6 év múlva ha megnézed az egészet az elejétöl, még az is lehet, hogy tetszeni fog.
10/10
bree-gee 2008 jan. 23. - 13:43:45 10/10
(612/25847)
Én már belinkeltem:)
klinge75 2008 jan. 23. - 13:42:36
(611/25847)
/www.youtube.com/watch?v=DkIDVi1EFQw
klinge75 2008 jan. 23. - 13:40:23
(610/25847)
Agne 33 *moderálva*!!!
10/10
bree-gee 2008 jan. 23. - 09:24:50 10/10
(609/25847)
Megnéztem!!!!!!!Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon jó rész volt!!!!


**************************Spoiler*************************
**********************************************************


A kedvencem a Bellick képe volt, mikor rájött, hogy elpárolgott az aceton:)Mindjárt nem mutogatta olyan vidáman a kis sörhasát:)))
És véééééégre Sophia is észhez tért:)
Annyira jól volt megcsinálva az egész, ahogy összedolgoztak!
Kár, hogy olyan sokat kell várni a következõre:((((
10/10
bree-gee 2008 jan. 22. - 21:18:58 10/10
(608/25847)
Tuti, hogy tetszeni fog, az elmúlt résznél is tapadtam a képernyõhöz:)!