offtopic
R4ven 2009 márc. 29. - 21:15:35
(167/1007)
Én nem tudom mi a fenéért kell állandoan idejárni, és fikázni Beart! Szerintem a müsor kitünö szórakozás, de ugy van megrendezve, mint egy film. Ezt el kell fogadni, ennyi! Ha minden egyes csalást megmutatnának az egész elvesztené a varázsát.
Nem mellesleg azok aki itt pofáznak felemelték egyszer is a hájas seggüket a gép elöl és kimentek már a természetbe? Mert szerintem igenis ösztönzõ hatással lehet az emberekre...
És ha elmész kempingezni, azt hiszed az felér egy vadkemping túrával? Hogy felvered a sátrad egy olyan helyre, ahol van áram, kaja, zuhanyzó, szoval minden ami otthon? Mert akkor mindek mentél kempingezni? Egyszóvel fejezzétek be, ha nem tettszik nem kell nézni, növeljétek a seggeteket, aztán rohadjatok meg a gép elött...
fodorfa 2009 márc. 29. - 10:06:00
(166/1007)
elismerem lehet fikázni de mindenki csak azután tegye hogy már megmászta a himaláját mert lehet hogy vannak film trükkök de õ megmászta a hegyet és biztos tud vmit
10/10
Convoy 2009 márc. 25. - 22:20:37 10/10
(165/1007)
Tényleg érdekes, hangulatos és izgalmas sorozat.
De azért ez egy kicsit kiábrándító: http://www.youtube.com/watch?v=3UpSlpvb1is
10/10
b.gergosz 2009 márc. 25. - 21:44:48 10/10 Előzmény nthgr
(164/1007)
Szerintem a sorozat nagyon kellemes idõtöltés. Bemutaja a természet borzalmait , és megtanít a túlélésre. Aki meg csak fikázni tudja az meg nenézze !!! Lehet hogy vannak benne úgymond csalások de amit a csávóka véghezvisz nemhiszem hogy sokan megcsinálnák.Mondtákis az interneten h ogy rengeteg sérülése volt többek között már a gerince is megrepedt.
Általában az elhízott emberek szoktak ijen kommentet írogatni kik már menni sem bírnak .
10/10
Convoy 2009 márc. 25. - 21:20:17 10/10 Előzmény ScyThE
(163/1007)
senki ne reggeljen pénzes sms-ér arra az oldalra, hogy letölthesse..
irjatok üzenetet és szivesen küldök meghivót ahol letölthetitek az összes részt
2/10
nthgr 2009 márc. 25. - 20:52:46 2/10 Előzmény Medi86
(162/1007)
Ez mi, ha nem csalás?, csak két példa:
VALÓSÁG: Bear bottal agyon akar ütni egy mérges kígyót, csak nem nagyon sikerül neki, sõt a kígyó meg is támadja és elfut. Erre megkéri a mögötte álló jól felszerelt kígyószakértõ brigádot, hogy kapják már el neki ezt a rohadt kígyót és adják a kezébe. Meg is teszik.
FILMBEN: szépen kivágják a szerencsétlenkedéseit és a "kígyószakértõs" jelenetet, csak annyit látni hogy a kezében egy döglött kígyó, dicsekszik vele, mintha õ kapta volna le!

"...Beleugrál a jeges vízbe...":
VALÓSÁG: beleugrik a jeges vízbe, majd úszkál meg bohóckodik, amíg bírja. Kimászik a vízbõl, lóhalálában odarohan a 100m-re levõ full extrás elõmelegített terepjáróhoz, megtörölközik száraz törölközõvel, beül a kocsiba, 1-2 órát melegszik, közben, ruhaszárogató készülékkel megszárítják a ruháit. Majd felöltözik, visszafut (hogy úgy tûnjön mintha fáradt lenne!) a helyszín közelébe és folytatja útját.
FILMBEN: kivágják a rohanást és terepjárós jelenetet, és nem akarják elárulni, hogy a francba száradt meg 20 perc alatt 0 fokos hidegben, a ruháival együtt.
kukikapitány 2009 márc. 19. - 01:06:13
(161/1007)
Remek hozzászólás. Probléma: talpraesettség az integritás következménye, önfegyelmet nem lehet tanítani.
10/10
offtopic
Dr.Visegrádi Ferenc 2009 márc. 15. - 12:45:41 10/10
(160/1007)
Elõször láttam a sorozatot/lakatlan sziget/és elgondolkodtam.Függetlenül attól,hogy spontán vagy beállitott a jelenet,a problémamegoldás a lényeg.
Az Ember biológiai lény,a maga teremtette modern,gépi környezetben könnyen elfelejti eredetét.Orvosként naponta látom az emberek tucatjait kétségbeesni banális náthától,egynapos 39 fokos láznál már úgy érzik,végük.
Sokan a legalapvetõbb dolgokban /hûtõfürdõ,stb/ tudatlanok.
Szörnyûség,hogy az emberiség túlnyomó része nincs tisztában testével,annak
mûködésével,alapszinten sem./És itt még nem az egészséges életmódról beszélek/A kataklizmák korszakát éljük.Cunami,árviz,tornádó,néha meteorit becsapódás,/nemrég majdnem veszélyesen elment a Föld mellett egy emeletes háznyi meteorit-esetleges becsapódása Pest megyényi területet kráterré alakitott volna/
Mindennaposak a balesetek,terrorcselekmények.A vér látványától sokan rosszul lesznek igy a segitségben sokakra nem lehet számitani.A sorkatonai szolgálat eltörlése /hozzá hasonló polgári védelem gyerekcipõben van/
tovább csökkentette a túlélésre,edzettségre,kitartásra képes fiatalok számát.Szörnyûség,hogy a mobiltelefon otthonhagyása,számitógép vagy Internet elromlása,GPS bedöglése sokszor döntésképtelenséget, psychés traumát okoznak.Van egy betegem,aki nem tud térképen tájékozódni,GPS hiba következtében fél órán át ment a környezõ utcákban hisztérikusan körbe körbe,mivel a GPS ezt mondta neki.
Nem a celebek túlélõ müsorait kell nézni-ezek önreklámok.A túlélés törvényei és hasonló-valós müsorok alkalmasak arra,hogy psychésen mindenki felkészüljön /legalább látványban/ arra,hogy ha biológiai lényét esetleg másokét is meg akarja menteni,mit tegyen.Fontos a minta!
A korábbi tekintélyelvûség,vakfegyelem kihalóban,alig van már vezetõi hajlammal megáldott ember, a vadkapitalista "ember az embernek farkasa" szemlélet egyre inkább a személyes túlélésre való felkészülésre ösztönöznek.A fiatalok ne számitógépen,hanem a valós életben/túlélõ táborok,cserkésztáborok/bizonyitsanak.Ne plázapatkány módra naphosszat kószáljanak Hot doggal,cigivel a kezükben.A túlélés tanitásának az egyik
legfontosabb iskolai tantárgynak kellene lenni!!
Amerikában az AIDS-tõl való páni félelem miatt egy idõben sok volt a cserbenhagyásos gázolás.Aztán elrendelték a gumikesztyû meglétét a gk.-ban.
Máris javulás történt a cserbenhagyás terén.Nem csak okos,müvelt ember vezethet /sajnos/ gépkocsit.Szeretteink,gépkocsink épsége sokszor igen alacsony IQ-val rendelkezõk szeszélyének vannak kitéve.Nem kell lakatlan sziget,elég egy vidéki mellékúton történt árokba csúszás,frontális ütközés,és máris létkérdés a helyi eszközökkel valõ túlélés -bepánikolás nélkül.A sorozatot érdemes lenne leadni a tömegesen nézettebb csatornákon/M1,M2,RTL,TV2,DUNA/ Üdvözlettel:Dr.Visegrádi
kukikapitány 2009 márc. 14. - 18:57:14 Előzmény Sousuke
(159/1007)
A többség bevenné azt is.
10/10
Sousuke 2009 márc. 13. - 16:20:27 10/10
(158/1007)
Legközelebb talán Mordorba megy xD
10/10
Sousuke 2009 márc. 13. - 16:19:03 10/10 Előzmény Patrikbáá
(157/1007)
Eszméletlen nagy arc ez a gyerek minden állatságot megcsinál :D
10/10
zerocool21 2009 márc. 07. - 15:35:51 10/10
(156/1007)
12
R4ven 2009 márc. 07. - 13:44:58 Előzmény Enjoy
(155/1007)
Én is torrentöl töltöm, ami meg nincs meg haver felveszi...
Kedvenc sorozatom, eddig majdnem minden részt láttam, amit meg nem, azok most jönnek lefelé :)
Tudja vki, hogy az ötös évadban hány rész lesz?
10/10
ScyThE 2009 márc. 05. - 18:28:51 10/10 Előzmény Enjoy
(154/1007)
én az indep torrentröl szedtem le volt ilyen discoverys "csomag" csomó résszel, regeljetek sms-ben, vagy néha van nyitott regisztráció lessétek serényen.
10/10
Patrikbáá 2009 márc. 05. - 16:14:15 10/10
(153/1007)
A legjobb mûsor amit valaha láttam.Honnan lehet letölteni az összes részt?
Enjoy 2009 márc. 05. - 09:32:50 Előzmény ScyThE
(152/1007)
Sziasztok. Nem tudja valaki honnan tölthetném le a déli mocsarak címû részt? Sajnos lemaradtam róla.
10/10
ScyThE 2009 márc. 04. - 19:12:36 10/10
(151/1007)
a lényege az ilyen mûsornak hogy tanuld meg tisztelni a Természetet, és bár kis porbafingók vagyunk, de a szerves részei.
Aki meg ezt elérte, annak egyáltalán nem "unalmas és hosszadalmas" az ottlét, hanem megváltás..
ne legyetek már ennyire elkényelmesedve + begyöpösödve :)
olvassátok el Thoreau: Walden-ját, vagy Hamvas Béla esszéit,
esetleg egy kis Buddha beszédeket, rögtön rájöttök a nyilvánvalóra.. :)
kevinspéci 2009 márc. 04. - 13:58:35
(150/1007)
Ennyire közel sem rossz ez a sorozat. Én kifejezetten kedvelem.
Persze én nem másztam meg a Csomolungmát, s tán a nápolyit se tudom fél kézzel összenyomni.

A lényege egy ilyen mûsornak, hogy érdekes legyen, ne pedig azt mutassa be, amit ti is elismertetek: a túlélésért folytatott harc hosszú és unalmas...
scip 2009 márc. 03. - 21:18:28 Előzmény Medi86
(149/1007)
szerintem szörnyû! szánalmas, idegesítõ! és én pont azért nézem mert kell egy kis idegesítés! de komolyan! a már említett survivorman címû mûsor lényegesen reálisabb! elõttem hozzászóló mondta hogy lassú, unalmas! a túlélés lassú és dög unalmas, feltéve ha mázlid van! ha nincs akkor gyorsan meghalsz! másik problémám hogy igen nehezen hiszem el hogy csávókánk keresztül gyalogol a szahara déli részén (homoksivataggal kezd majd kõsivatag majd hegymászás stb) miközben a survivorman a fákkal benõtt szavannán 5nap után feladta és visszament a stábhoz, pedig még vízesgödör is volt a közelében! ne mondja nekem senki hogy állóvízbõl ne igyunk amikor elefántsz*rból présel magának szomjoltó NEDÛT (tudjuk hogy nem iszunk állóvízbõl)! ne mondja nekem hogy ha minden ruhánk átázott mert beleestünk a jeges vízbe, levesszük a ruhát (tombol a stabil -10 fok) felmelegszünk pár fekvõtámasztól és pár perc ugrálgatástól és visszavesszük azt, akkor semmi probléma és mehetünk tovább (úgy egyébként meg az a víz ami a ruhán van az kb 20 másodperc alatt ráfagy és nincs többet ruhánk)! ja egyébként a hidegben ti sem hordtok sálat ugye? miért van neki minden akadálynál valami segédeszköz (kidõlt fa a folyó felett, inda a vízesés kellõs közepén stb.) elhiszem hogy tudja mit lehet meg mit nem de könyörgöm maradjunk a realitás talaján és ami nagyon fontos: ne egy ilyen idegesítõ idióta állattal akarjuk eladni a mûsort!
Medi86 2009 márc. 01. - 19:06:12
(148/1007)
Még annyit, hogy látom szóba kerültek más más túlélõ mûsorok.
Én láttam anno 2 részt a Survivormanbõl. Meg kell mondjam, hogy számomra unalmas, nyögvenyelõs, lassú volt az egész. Persze egyedül veszi fel a filmet...nem semmi, de nekem akkor sem tetszik. Plussz - és most bocsánat- de a pasitól felfordul a gyomrom. Egyszerûen van benne valami visszataszító számomra.
Beart meg lehet, hogy egy 10 fõs stáb követi, de ezzel szerintem minden 10-es IQ-nál nagyobbal rendelkezõ személy tisztában van. Plussz a mûsor elején közlik, hogy bizonyos szituációkat direkt neki hoztak létre, hogy be tudja mutatni az adott technikát. Aki ezt nem tudja elfogadni az minek nézi? Csak azért, hogy itt aztán minden elfojtott haragját beleadva fikzáhassa lehetõleg jó sok káromkodás közepette? Az ilyet nem értem...na mindegy.
És aki még mindig szeretne kötözködni az menjen el az SAS-be, mássza meg az Everestet de legalábbis repüljön át felette motoros siklóernyõvel, kelljen át egy gumicsónakkal a Jeges-tengeren, álljon be a légióba minimum egy hónapra utána dumáljon!