3/10
1asokközül 2010 jan. 30. - 10:19:41 3/10
(387/1007)
De lényegében ugyanazt írtuk :) csak más okból. Mindegy, ezen tényleg nem érdemes vitatkozni, mindenki annyit hisz el amennyit akar. Persze, az hogy ki mennyire kényszerül rá olyan dolgokra amik szerepelnek a mûsorban, az a kultúrától is függ. Aki abban a környezetben nõtt fel rá van kényszerülve, és erre tanították a szülei is úgyhogy neki ez teljesen természetes. Nekünk viszont nem biztos hogy menne, mert nem vagyunk hozzáedzõdve az ilyesmihez. Nyilván egy kiképzett embernek több esélye van a túlélésre, mint egy olyan embernek aki még kirándulni sem mozdul ki (mondjuk annak kevesebb is a valószínûsége, hogy ilyen helyzetbe kerül :)) Hát igen, sok mindent megeszünk kiskorunkban, mert nem is tudjuk mi az, vagy csak mert vicces, vagy érdekes... ismerõs dolog ez azt hiszem mindenkinek. :)
SzepiD 2010 jan. 29. - 23:20:52
(386/1007)
A barátnõm anyukája, meg tyúksz*rt evett kiskorában... de komolyan... szóval elõfordul az ilyesmi... :D
SzepiD 2010 jan. 29. - 23:19:33
(385/1007)
Az meg hogy miket eszik, tényleg csak gusztus kérdése...:) Én is csináltam kiskoromban olyanokat, hogy legyet vettem a számba, vagy gilisztát tettem a nyelvemre, csak hogy ilyesztgessem az unokatesóimat..:D (bár én nem nyeltem le :)) kicsit gusztustalan, dehát ha célja van, akkor elõfordul, hogy megteszi az ember...:)
SzepiD 2010 jan. 29. - 22:26:00
(384/1007)
Nem ugyan az, mert Te azon a véleményen vagy, hogy nagyrészt kamu, Én meg azon, hogy kisebb részt kamu...:) Ezen igazából órákig ellehetne vitatkozni, mert egyikünk se tudja, hogy mi a teljes igazság, nem látunk be kulisszák mögé... Bár múltkor volt egy olyan mûsor ami errõl szólt, de megint itt a kérdõjel, hogy ki hiszi és ki nem hiszi el. Általában én is olyan vagyok, hogy nehezen hiszek el dolgokat, mert a mai média manapság errõl szól, hogyan lehet hülyíteni a népet... De nem tudom, valamiért ezt nagyrészt valósnak tartom, pont azért amit már írtam, hogy nekünk hétköznapi embereknek tényleg hihetetlen, de vannak ilyen õrült emberek. Bear is egy ilyen, neki sikerült is egy sikeres mûsort csinálni belõle.(kisebb, nagyobb segítségekkel) Én sem mernék neki ugrani egy krokodilnak, sõt egy kis csótánytól is félnék, valószínûleg én is apróbb módszerekhez folyamodnék, de szórakoztató nézni, hogy meglehetne így is oldani a problémákat, ha lenne hozzá elég merszünk és ügyességünk.... De ha belegondolsz, vannak dzsungellakók, sivatag lakók, szavanna lakók stb., tehát képes rá az ember, hogy megismerje és túlélje a természetet... csak sajnos ez nem napok kérdése....
3/10
1asokközül 2010 jan. 29. - 21:05:42 3/10 Előzmény SzepiD
(383/1007)
Hát igen én is épp ugyanezt mondtam, hogy nem az egész kamu, de azért akad benne nem is kevés és hogy segítenek neki, mert egyedül õ sem fogdosna össze mindenféle vadállatot. Én személy szerint nem hiszem hogy kígyókkal meg krokodilokkal meg egyebekkel próbálkoznék, szerintem akkor biztosan nem élném túl.:) Nem adnám fel, de azért általában akad kevesebb kockázattal járó megoldás is, mint amiket bemutat. Olyan nincs, hogy semmit nem teszünk, biztosan mindenkit hajtana a túlélési ösztön, de el kell gondolkozni, hogy biztosan jó-e ha azt teszi az ember amit a TV-ben lát. Én a mûsornak erre a részére mondtam, hogy csak a látványról szól és nem a túlélésrõl, úgyhogy jobb ha nem próbálkozunk vele. (És nem azért mondom ezt mert akkora királynak tartom magam, és pökhendi vagyok mielõtt egyesek félreértenének megint, ezt én így gondolom, mások meg másképp. Oké?? :))
SzepiD 2010 jan. 29. - 14:18:03
(382/1007)
Hát figyelj nemtudom, pl. amikor kötél nélkül mászik fel sziklaoldalakon, vagy meredek magaslatokra, akkor nekem nem úgy tûnik, hogy díszlet lenne... Onnan pedig néhány esés biztos végzetes lenne és én még mindig úgy gondolom, hogy benne van a pakliban, hogy történik vele valami, csak eddig szerencséje volt. Sok ilyen "félõrültrõl" hallani, akinek leharapja a kezét egy krokodik, vagy hasonló, mert ilyen állatokkal szórakozik, kisérletezek. Volt már több ilyen is. Ezek az emberek ezt élvezik és vannak ilyenek, sõt sok ilyen van. Az állatokról meg általában megadja az ismertetõjeleket, hogy honnan lehet látni, hogy veszélyes vagy nem(tehát utánna lehet járni, hogy igazat mond). Persze, attól függetlenül elõfordulhat, hogy idomított, de nem hiszem, hogy minden mérges állatot belehet idomítani. Nem azt mondom, hogy minden úgy van ahogy látjuk, de szerintem nagyrészt. Õ is mondja általában, hogy "na most segítséget kértem" vagy "hé srácok segítsetek". Szerintem nem arra tanít, hogy mindezt csináljuk utánna, hanem arra, hogy ha bármikor olyan helyzetbe kerülnénk, ne adjuk fel soha és minden lehetséges lehetõséget kikell használni, még akkor is ha kockázattal jár, mert lehet épp az fog kisegíteni a bajból. Vagy épp nem, de akkor is jobb, mintha nem tennénk semmit.
3/10
1asokközül 2010 jan. 29. - 10:08:20 3/10
(381/1007)
Inkább nem is azt mondanám, hogy az egész kamu, de elég sok benne a megcsinált dolog. Persze attól még õ élvezheti amit csinál, nem csoda fõleg ennyi pénzért. Én is élvezném ha ez lenne a munkám, mondjuk a gusztustalan része már kevésbé tetszene...:) Azért az állatokat is lehet idomítani és õ is többnyire segítséggel kapja el õket. (Nekünk ugye nem nagyon lenne segítség, meg idomár.) Gyakran olyan helyen forgat ami elõ van neki készítve, (díszlet is van benne, nyilván nem egy folyó, bár azt sem lehetetlen megoldani manapság), nem tud kimászni õ sem a jeges folyóból elõre elkészített kapaszkodó nélkül, nemzeti parkban 10 méterre a turistáktól, stb. Szóval õ sem egy csodagyerek, így én továbbra is megtartom a saját véleményemet róla és a mûsorról.

kisbandita! Ez az ötlet érdekes, bár nehéz lenne jól megcsinálni, az sem lenne túl hiteles. De mondjuk igazából megtörtént dolgokat lehetne feldolgozni színészekkel, megrendezve élethûen (van is pár hasonló mûsor, csak más témában), úgy hogy azok mesélik el akikkel történt. Gondolom van néhány ilyen eset. Szerintem annak is lenne azért nézettsége. (Bár ehhez Bearnek már nem lenne semmi köze.)
kisbandita 2010 jan. 29. - 09:35:52
(380/1007)
Már az, hogy ennyi a hozzászólás a fórumban, mutatja, hogy jó a mûsor, mert sokan nézik, és reakciókat vált ki bennük.
Azért aki már volt néhány helyen, az tudja, hogy ez egy látványos show, nem pedig igazi túlélõtechnika-oktatás a hétköznapi embereknek.
Hogy miért? Csak azért, mert kevesen indulunk útnak a vadászkésünkkel a zsebünkben (fõleg, hogy a repülõre max. a csomagban viheted fel, kézipoggyászként abszolút nem), így ha lezuhansz (és életben maradsz), nemigen lesz nálad egy kés, mint ahogy Bear-nél mindig ott van...
Úgyanígy nem lesz hegymászókötél sem, vagy kulacs...
Számomra sokkal érdekesebb lenne, ha abból indulna ki a mûsor, hogy "mi történne, ha..." és hétköznapi események veszélyhelyzetbe fordulását mutatnák be. Pl. szafari-túrán vannak Kenyában, de a kocsi lerobban, és a rádió jelét nem evszi senki, mert zavarja valami, vagy kimerült az elme, akármi. Mivel letértek az ösvényrõl, nem tudják, merre vannak. A vezetõ elment segítségért már két napja, és semmi hír felõle. Önnél meg max. az I-podja van... :)))
SzepiD 2010 jan. 28. - 23:35:56
(379/1007)
Szerintem is nagyon jó a mûsor! Ez a Bear egy nem százas fickó, az tény, de pont ezért szeretik annyian és pont ezért csinálja azt amit csinál. Biztos, hogy nem keres rosszul a mûsorral, de imádja, ez látszik rajta. Sokan azt hiszik hogy kamu az egész, de nekem ne mondja már senki,hogy egy krokodilnak, mérges kígyónak, viperának stb. meglehet mondani, hogy "hé ne öld már meg Bear-t". Ezek állatok, nem emberek akiket lelehet fizetni!!!(M.show) És a nagyfolyók se díszletbõl állnak, amikben sodródik, ott is akármikor történhet baj, eddig szerencséje volt... ennyi... Engem például minden érdekel, a kunyhóépítéstõl kezdve, a csapda állítástól, és igen... még az is hogy, mit eszik, mert ez is hozzátartozik a túléléshez, nem dobhat össze csak úgy egy szecsát, ha megéhezik...:)
3/10
1asokközül 2010 jan. 28. - 10:01:49 3/10
(378/1007)
Ezt nem pökhendiségbõl írtam, és attól még sportolhatok is valamit, hogy ezt írtam. Te sem tudsz ezek szerint a "sorok között olvasni". Nem ismersz engem és én sem téged, úgyhogy ne személyeskedj. Csak más szemszögbõl néztem kicsit a dolgokat és úgy írtam le a véleményemet. Szerintem inkább te osztod az észt és pont te mondod nekem... De amúgy kösz, hogy kicsit erõt vettél magadon és kultúráltabban írtál. (Persze gondolom ez annak is köszönhetõ, hogy az elõzõ kommentedet kitörölték.)
10/10
Rahel 2010 jan. 27. - 14:18:32 10/10
(377/1007)
-Már túl!!:(((((((((((

:DDD
10/10
Rahel 2010 jan. 26. - 14:38:10 10/10
(376/1007)
-Fõleg sütve??:))
-Akkor nyitni kell egy álló büfét, és ez lesz specialitás a sült kolbász mellett!!:))

-És a temetõ?:((
-Na ezt inkább jegeljük, mert elriasztjuk a vendégeket!!:))
3/10
offtopic
1asokközül 2010 jan. 25. - 23:31:05 3/10
(375/1007)
Bocs az elírásokért: úgy értettem, ha a túlélés törvényei nem tetszik, de gondolom érthetõ. És van egy-két hasznos ötlete.
10/10
Rahel 2010 jan. 25. - 23:25:13 10/10
(374/1007)
-Csak nem a tapasztalat beszél belõled??:))
3/10
1asokközül 2010 jan. 25. - 23:22:58 3/10
(373/1007)
Miért ne tölthetném azzal az idõmet, hogy egy fórumon írogatok? Te talán nem ezt teszed épp?:) Képzeld, el én sem a Joshit meg a Mónikát nézem (ha a Túlélés törvényei tetszik, akkor abból az következik, hogy az meg igen, teljesen logikus). Nem zavar különösebben, hogy nem szimpatikus amit írok, nyilván más az értékrendünk.
Már nem nézem a mûsort, régebben néztem, mert érdekelt a téma, (mint ahogy korábban is írtam). Amúgy nem vagyok "észosztó faszagyerek"...:D:D:D nem is tudom mibõl szûrted ezt le, csak a véleményemet írom én is, de nem olyan gusztustalan primitív stílusban , mint te teszed. Igazán nem kellett volna emiatt regisztrálnod.
"Bizonyíték"... :) Nekem nem kell bizonygatnod semmit én is körülnéztem az interneten mielõtt véleményt írtam, csak erre akartam kilyukadni. Akinek a látvány nyújt élményt az persze nézze. Én csak azoknak mondtam, akik a túlélésrõl szeretnének tanulni, hogy inkább ne ebbõl tegyék, mert esetleg komoly bajba keveredhetnek. Persze azt is írtam, hogy szerintem is van egy kés hasznos ötlete, de gondolom azt még nem olvastad.
10/10
Rahel 2010 jan. 25. - 22:51:36 10/10
(372/1007)
-A hölgy, aki épp a kukacot eszi??:))
-Na okes, ez a fickónál is eléggé bizarr!!:))
10/10
Rahel 2010 jan. 25. - 22:25:10 10/10
(371/1007)
-Ha Te néznéd a hölggyel, akkor biztos tökéletesnek látnád!!:))

-És a fickó igenis jól néz ki, fõleg az erõs lábai miatt!!:))
10/10
Rahel 2010 jan. 25. - 22:01:23 10/10
(370/1007)
-Megnyerõ a fickó, és az epizódoktól behalok!!
-Na és a teste sem semmi!!:))
10/10
Rahel 2010 jan. 25. - 21:54:33 10/10
(369/1007)
-Fantasztikus sorozat!!
Stacki 2010 jan. 25. - 21:48:55
(368/1007)
Kihagytam az abszolut jogos és már többek által feltett kérdést. Mi a francért nézed ha nem tetszik???

Én többek között azért, mert nem mosom az agyam Mónika, Joshi és Balázs szintû dolgokkal... Ez annál igényesebb.