scip 2009 máj. 25. - 21:56:10
(207/1007)
kedves pepe79!
ezt betudom annak hogy csak azért is írnod kellett, mert nem hagyhattad hogy másé legyen az utolsó szó, pláne egy olyané aki fikázza a kedvenc mûsorod! (egyébként ne aggódj: nem nézem mostmár mert tényleg eljutott abba a stádiumba hogy hamarabb nyomom odébb mint a reklámról! régebben néztem de mint írtam csak azért mert kellett egy kis idegesítés, kis adrenalinfröccs. tényleg azért néztem)
amúgy megint kiforgatod a szavaimat, mint az ominózus magyar bear grills (nem tudom jól írtam e) hozzászólásoddal! folyton azzal jössz hogy nem értjük a sorozat lényegét! ez lehet hogy így van, sõt biztos, de szerintem azért mert útáljuk és nem is akarjuk megérteni. te viszont nem érted amit mi mondunk, sõt nem is vagy hajlandó elfogadni azt hogy mások esetleg más véleményen vannak. "aki nem azt szereti amit én az köcsög és útáljuk mentalitás" ez nekem valahogy kicsit szúrja a szemem.

u.i.: hozzászólásodan említetted hogy elõbb tájékozódjak aztán írjak! ezt nem sikerült megértenem mire vonatkozik
10/10
pepe79 2009 máj. 25. - 19:42:46 10/10 Előzmény scip
(206/1007)
"tény hogy szép tájakon jár de ha arra vagyok kíváncsi, akkor inkább nézek természetfilmet"
Tedd azt, nézz természetfilmet akkor
scip 2009 máj. 21. - 14:35:43
(205/1007)
hello!
ti is elismertétek (sorozatrajongók) hogy vannak benne olyanok amik tök fölöslegesek, gázosak, esélytelenek, de akkor azok miért kerülnek bele a mûsorba? tudom hogy van egy bizonyos mûsoridõ de könyörgöm, értelmesebb dolgokat is bele lehetne pakolni (pl hogy is kell mekkötni azt a rohadt csomót ami felfogja a zuhanásodat stbstb.)! az tény hogy szép tájakon jár de ha arra vagyok kíváncsi, akkor inkább nézek természetfilmet, ahol nincs egy hatalmas péló az összes képkocka közepén (barátunkra gondolok)!
3/10
1asokközül 2009 máj. 21. - 13:24:01 3/10
(204/1007)
Amúgy van még fent pár hasonló hasznos videó a Youtube-on. Pl, hogy elõre ki van vájva a kapaszkodó a jégtáblán, hogy Bear ki tudja magát húzni. Az ilyesmi nem valami élethû és semmiképpen nem használható segítség...:-S
3/10
1asokközül 2009 máj. 21. - 12:36:57 3/10 Előzmény pepe79
(203/1007)
Te meg azt nem érted amit én írtam...:) Mondom, van benne egy-két hasznosítható ötlet, de akkor már értelmesebb olyat nézni ami valós, mint amilyen a Survivorman. Abban a sorozatban, bár sokaknak unalmas akik az akciót, meg látványos ugrabugrálást szeretik, legalább megtudhatod kb. mennyit bír elviselni az ember szervezete valójában, (nem csak eljátssza hogy jaj mindjárt megfagyok és jaj de szomjas vagyok, de aztán mégis kibírom és túlélem a lehetetlent is) és hasznos dolgokat is mutatnak ugyanúgy, mint a Túlélés törvényeiben, csak valódi helyszínen talált eszközökbõl, nem a stábtól kapott dolgokkal mindent elõre megszervezve. Ez egy kamu mûsor, ez az ember színészkedik és elég gyengén. Az elõbb is írtam, számomra ez annyit ér kb mint a MacGuyver volt.:) Ráadásul sok olyan dolgot mutat be, amit ha olyan helyre tévednék valószínûleg nem igazán tudnék hasznosítani. Ennek az is az oka,hogy nála általában éppen ott terem egy-két környezetbe nem beleillõ ág, inda, stb ami a segítségére van... és a belinkelt videóról már ne is beszéljünk, hogy még csak el se megy a helyszínre... Neked bejön, nekem nem. Ez lett volna az elõzõ hozzászólásom lényege is. Nem kell mindenkit elküldeni azonnal "teletabit nézni", csak mert neki nem tetszik. Ízlések és pofonok. Tényleg így van.
10/10
oltyka 2009 máj. 20. - 21:56:56 10/10
(202/1007)
Üdv

Szerintem egyrészt azért is jó a sorozat mert a világ kükönbözõ tájait vidékeit bemutatja ami nagyon látványos,másrészrõl talán olyat is megtudsz belõle amit azelõtt soha nem tudtál,és azt hiszem hogy nemcsak beszél róla hanem be is mutatja.
Nyílván nem valószínû hogy ha hasonló helyzetben leszel akkor ez fogja megmenteni az életed,de adhat tanácsot,és bebízonyitja hogy ha az életünkrõl van szó akkor bármi megengedett,és az ember jóval többre képes mint amit hisz magáról!
10/10
pepe79 2009 máj. 20. - 21:30:33 10/10 Előzmény 1asokközül
(201/1007)
Na errõl beszéltem éppen. Ebbõl látszik hogy nem érted hogy mirõl akar szólni a sorozat, nem érted a sorozat lényegét. Ne azt nézd hogy 10 méterre odébb már nincs szakadék, hanem azt nézd ha olyan helyre jutsz ahol nem látni a szakadék végét, ott hogyan juthatsz át...
afcajax 2009 máj. 20. - 19:31:48
(200/1007)
Én is szeretem ezt a sorozatot de azokat is megtom érteni akiknek fenntartásai vannak vele szemben mert ugyan arról szól a mûsor hogyan éljünk túl bizonyos helyzeteket és ehhez ad tipeket de ezek közül sztem is van egy pár amelyek inkább veszélybe sodornák az illetõt ill. fölöslegesnek tûnnek (több a munka vele mint a haszna).Persze vannak benne hasznos tanácsok csak meg kell õket tudni különböztetni az elõbb említett haszontalanoktól, ráadásul nagyon szép és éredekes helyeken játszódik.
3/10
1asokközül 2009 máj. 14. - 20:24:58 3/10
(199/1007)
Bocs, de ez azért vicces :D:D : http://www.youtube.com/watch?v=3UpSlpvb1is
3/10
1asokközül 2009 máj. 14. - 12:53:56 3/10 Előzmény pepe79
(198/1007)
Ezt a sorozatot szerintem pontosan azoknak az embereknek találták ki, akiknek még nem volt részük hasonló tapasztalatokban. Õk azok, akik ezt élvezni tudják. Sokan vannak az tény, de ez még nem jelenti azt, hogy mindenkinek imádni kell ezt a sorozatot. Scip nem azt mondta, hogy õ akar lenni a magyar surviver... ha annyira fontos, hogy az ember ehhez ki legyen képezve, akkor szerinted, te mint normál átlagember hogyan élnéd túl, ha tényleg ilyen helyzetbe kerülnél? Ha pedig valóban egyikõtök sem gondolja úgy, hogy azt amit a fickó csinál azt úgy meg lehet csinálni a valóságban, akkor nem ér többet az egész, mint egy átlagos akciófilm, amiben a fõhõs mindent túlél. Más értelme nem is lenne nézni, nem? Amúgy nem azt mondom, hogy szerintem nem tartalmaz semmi hasznosítható ötletet, csak a stílus amiben elõ van adva elég röhejes (nem akarom sorolni). De látom, itt a negatív véleményt egyesek nagyon nehezen képesek elfogadni úgyhogy hagyjuk is... :)
10/10
pepe79 2009 máj. 13. - 21:14:31 10/10
(197/1007)
'viszont ha minden rész elõtt átolvasnám a szakkönyveket az adott terep jellemzõirõl, problémáiról, veszélyeirõl akkor lehet hogy én is be tudnám mutatni, ahogyan a survivorman címû mûsorban is teszi a figura'

Akkor hajrá, lehet lesz egy magyar Bear Grylls is :)
De akkor elõször a különleges egységhez jelentkezz...

Érdekes akik szeretik a sorozatot, azok közül egyikõnk se gondolja komolyan, hogy amit a képernyõn lát, azt az életben is úgy meg lehet csinálni, ahogy ott látom.
Neked is elmondom, de ha néznéd a sorozatot te is tudnád: ami ott történik az ellenõrzött körülmények között történik. (Senki se várja el tõle hogy több méter magasról csak úgy beleugorjon a vízbe, amirõl nem tudja milyen mély. Nagyon is tudja hogy mibe ugrik. De ha az ember túlélése múlik rajta a valóságban és látta a sorozatot akkor tudja miképp cselekedjen ha más választása nincs.) Bear csupán azt mutatja be hogy adott helyen adott körülmények között hogyan lehet túlélni. És igen biztos, minden helyszín elõtt elolvas egy könyvet, de nem értem ez miért baj...
10/10
pepe79 2009 máj. 13. - 21:00:59 10/10 Előzmény scip
(196/1007)
Roppant értelmes hozzászólás volt. Kicsit tájékozódj, aztán írjál...
scip 2009 máj. 13. - 15:56:34 Előzmény R4ven
(195/1007)
kedves R4ven!
a teletabik sem tetszenek, a kakaót viszont nagyon-nagyon szeretem! én a véleményemet mondtam el, az azt hiszem mindenkinek lehet! de mellette 13 évig versenyszerûen csináltam egy küzdõsportot, elég aktívan járok kirándulni, olykor-olykor 15+ kilós hátizsákkal magamon, 2 kilóval a kezemben rohangálok akár 10 órát (erdõben)! szerintem nem vagyok az a tv elõtt ülõs, dagadt állat! ja, és november végén hideg van ám az erdõben éjszakázni, de volt szerencsém egy ilyenhez is! természetesen erre is reagálsz majd hogy mekkora ûberf*sza gyerek vagyok, de ha van kedved akkor találj ki valamit ami hasonló és megyek veled! és majd felmérjük az állóképességünket! nem vagyok nagypofájú csak tisztában vagyok magammal és minimális szinten egy két olyan dologgal, amirõl a mûsorban szó van! hangsúlyozom: MINIMÁLISAN! viszont ha minden rész elõtt átolvasnám a szakkönyveket az adott terep jellemzõirõl, problémáiról, veszélyeirõl akkor lehet hogy én is be tudnám mutatni, ahogyan a survivorman címû mûsorban is teszi a figura! az (gyk: az elõbb említett mûsor) jó, de ez a mûsor egy f*szság!
10/10
Mappet 2009 máj. 13. - 14:14:51 10/10 Előzmény R4ven
(194/1007)
Szeretném énis elmondani a véleményemet ezzel a sorozattal kapcsolatban és egyben reagálnék azoknak akik szapulják!!
Az elején kiírják hogy segítséget vesz igénybe Bear és hogy ez a sorozat nem arról szól hogy teljesen egyedül A-pontból B-be el kell jusson!
csak annyit tudok mondani hogy akinek nem tetszik ne nézze de ne fikázza csak akkor ha másnap egy szinvonalasabb mûsort csinál amit ennyien néznek és szeretnek!!
R4ven 2009 máj. 12. - 11:38:36 Előzmény scip
(193/1007)
Köszönjük ezt a velejéig hasznos kommentet! Azt ajánlom ne nézd a sorozatot, hanem huzz el teletabit nézni és kakaot inni...
10/10
olimex 2009 máj. 11. - 14:42:04 10/10 Előzmény scip
(192/1007)
Köszönjük, hogy ezt megosztottad velünk. Erre csak annyit tudok mondani izlések és pofonok.
scip 2009 máj. 11. - 12:49:36 Előzmény pepe79
(191/1007)
na hali! én egyszer ugyan már lefikáztam, de:
megkérdezném azoktól akik annyira odáig vannak tõle meg vissza, minden részt megnéznek és nagyon dobálóznak azzal, hogy aki fikázza az dagadt, nem jár természetbe és csak a szája nagy, hogy mire emlékeznek abból amit a túlélésrõl mondott? szerintem nem sokra, de majd úgyis jönnek a reakciók hogy de igenis emlékeztek és egyébként is ki vagyok én hogy ilyen nagy a szám, mit tudnék én kezdeni ilyen helyzetben, mekkora f*szfej vagyok, nem értem a lényegét stbstb. ha mégis emlékeztek a részek tartalmára akkor az a kérdés következik hogy mit csinálnátok belõle? pl keresztülmentek egy baromi meredek falú kanyonon egy szál kötél és csákányszerûséggel vagy megkerülitek? nacsak mert igen fontos szabály, hogy semmi olyat ne csinálj ami kockázatos, mindig a könnyebb utat keresd még akkor is ha több idõbe kerül. az biztos hogy megmarad hogy elefántsz*rból lehet vizet préselni és az megmenti az életed, de van egy rossz hírem: esélyes hogy megdöglesz, hiszen ha még csak egy hasmenést is kapsz tõle, akkor kiszáradsz mert ugye több vizet nem fogsz találni (pláne nem tisztát), nem is beszélve a baktériumokról.
mindenki emlegeti hogy megsérült a gerince de milyen f*sza gyerek és milyen bevállalós: én sérült gerinccel lehet hogy nem ugrálnék mert egy életre nyomorék lehetek a következõ baklövésnél. és még mindig: ne akarjon bemesélni nekem semmit ami lehetetlen, de õ megcsinálta úgyhogy túl lehet élni (jeges vizes borzalom: ha beleesel nem száradsz meg b*zdmeg! megfagysz, ugrálhatsz te bármennyit)! és könyörgöm: miért vannak olyan részek, ahol olyan helyeken jár, ahová normál ember nem jut el a büdös életben, aki meg ott van az tudja hogy lehet kijönni az ottani szarból, ha meg nem akkor hülye és nem készült fel! errõl jut eszembe: az átlag ember csak akkor él túl ha vannak eszközei, ti is, én is!
pont
10/10
pepe79 2009 máj. 06. - 20:30:33 10/10 Előzmény susypeti
(190/1007)
Látom te se érted a mûsor lényegét. Nem az a lényeg hogy Beart kidobják valahol aztán egy héten keresztül éhezik vagy nem, megfagy vagy nem. Hanem az a lényeg hogy bemutassa hogy egy adott területen hogy lehet túlélni egy hetet, mit lehet megenni, mit nem stb. Õ csupán fogásokat mutat be amellyel túl lehet élni egy adott helyzetet. Nehogy már valaki komolyan gondolja hogy Bear egy héten keresztül gilisztákat meg férgeket eszik miközben az operatõr mellette eszi a sültcsirkét!
susypeti 2009 máj. 06. - 19:46:48
(189/1007)
ilyenkor az operatõrrel mivan? õ is éhezik vagy nála ottvan a csipsz és szívatja szegény fõszereplõt ahogy ott kajálja elõtte a finom cuccokat:D
dina49 2009 máj. 06. - 10:11:33 Előzmény R4ven
(188/1007)
Hali.
Esetleg el tudnád nekem küldeni, hogy az egyes évadokhoz, mely epizódok tartoznak? Én csak az imdb-rõl tudom, hogy az évadokhoz mik tartoznak. Itt az elsõ évad elsõ része: The Rockies, de nem tudom, ez melyik rész lehet, nem találtam meg csak angolul. Te esetleg tudod? És még a 4. évad 3. része: Jungle Swamp, 4. része: Castaway! Ezeket se tudom, mik lehetnek!
Örülnék, ha tudnál segíteni! Elõre is köszi!
Üdv.:
dina
dina49@freemail.hu