Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 26. - 11:14:56
(48/88)
Köszönöm a nevelõ célzatú üzenetet. Semmi bajom a szláv nyelvekkel, a lengyelt kifejezetten szeretem. Csak egy Terminátor szájából nevetséges az "ahoi popracsek", mint ahogy
a "Sörgyári capriccio" Pepin bácsijának monológjai is furcsák lennének angolul.
Szerintem a szinkron sokat elvesz egy film hatásából.
Áll ez különösképpen "A vágy villamosa"-ra. Marlon Brando rettenetes amerikai angolja, amit a meglehetõsen primitív és durvalelkû Stanley Kowalski megformáláshoz használ, fontos eleme a filmnek.
Az analfabéták és csökkent látók valószínûleg megharagszanak, de az a véleményem, hogy a tévében is jobban élvezhetõek lennének felirattal a filmek. Természetesen nem az ismeretterjesztõ filmekre gondolok és nélkülözném a képernyõn virító inzerteket, amik esetleg eltakarnák a szöveget.
10/10
Gabriella54 2011 ápr. 26. - 10:28:39 10/10
(47/88)
Jogos, a Casablanca szinkronja méltó az egész filmhez - bár ugyanez elmondható az Egy férfi és egy nõ c. csodálatos Lelouch-mûrõl is, ahol Mécs Károly és Béres Ilona hangolták Jean-Louis Trintignan-t és Anouk Aimée-t!


Tyrannosaurus(velo)Rex-nek pedig csak annyit: a cseh, szlovák, lengyel, stb. szinkronok miatt fájjon az õ fejük, valószínûleg ez nekik nem hat röhejesnek - egyébként sem illdomos egy népet azért leszólni, kinevetni, mert az általuk beszélt nyelv nem nyeri el a tetszésünket!
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 21. - 15:28:29
(46/88)
Csodálatos dolog a szinkron. Milyen élmény volt hallani a Terminátor cseh szinkronját: "Hasta la vista baby !" helyett :
"Ahoi popracsek !"
Az olvasás pedig öl butít és nyomorba dönt.
10/10
Gabriella54 2011 ápr. 19. - 10:54:12 10/10
(45/88)
Miért lennél az? Valóban nagyon jó szinkronnal is!
lszl139 2011 márc. 20. - 18:11:21 Előzmény rozmarfranci
(44/88)
Nekem megvan a filmgyûjteményemben.
8/10
sioux 2011 febr. 16. - 14:53:17 8/10 Előzmény Sadenal
(43/88)
Persze, hogy nem kell elítélni. Én egy nõt, ha most olyan ami nekem kell, tudom szeretni, függetlenül attól, mit csinált a múltban. Az sem zavar, ha extremitásokat is kipróbált...
drabál 2011 febr. 15. - 19:30:33 Előzmény rozmarfranci
(42/88)
Ma megy a Filmmúzeumon.
rozmarfranci 2011 febr. 04. - 22:31:00
(41/88)
Szevasztok Mindenki! Én most regztem csak ezér a filmért, hogy láthassam még egyszr. És nem tudom hol lehet megnyitni, mármint megnézni. Valaki segítsen. Köszi
murron 2010 dec. 14. - 10:40:30 Előzmény szabo-gergely
(40/88)
Tegnap véletlenül elcsíptem, már a film felénél jártak, mikor odakapcsoltam. Még nem láttam szinkronnal, de kellett vagy 15 perc, mire meg tudta szokni a fülem, szerintem is borzalmas volt. Udvaros hangja egyáltalán nem illik Vivien Leigh-hez, sõt, kifejezetten leugrik róla, ráadásul mintha más filmet szinkronizált volna?! De Vivien alakítása még így sem csorbult, egyszerûen vonz, mint a mágnes és nem tudod levenni róla a szemed. Nagybetûs színész. El sem tudom képzelni, milyen élmény lehetett õt színpadon élõben látni ebben a szerepben.
Emlékszem rá, hogy hasbaütésszerûen ért Marlon Brando, ez volt az elsõ film, amiben fiatalként láttam, és nem jutottam szóhoz. Ez sem változott. Zseniális. Csak a szinkron, csak at tudnám feledni... most kénytelen leszek elõvennia dvd-t, hogy gyorsan elfelejtsem a sem a színészekhez, sem a karaktereikhez nem passzoló hangokat... egyedül Tóth Enikõ illet valamennyire Kim Hunternek.
8/10
Sadenal 2010 dec. 12. - 12:55:06 8/10
(39/88)
Tényleg nagyon jól játszanak benne. Brando-t meg nagyon szeressük, habár nekem a Rakparton meg az Orfeusz alászáll jobban tetszett tõle, ebben az hozta a formáját. Azért én sajnáltam Vivien Leigh-et.....és megjegyezném, hogy õ egy tragédia miatt lett oylan amilyen, és szerintem nem kéne elítélni, hogy milyen hazug meg minden. Szerintem egyszerûen beleõrült abba, hogy elvesztette a férjét....

8/10
frenchbullie 2010 nov. 02. - 17:31:15
(38/88)
Üdv! A párom soha nem hagyja ki, hogy meg ne kérdezze:"Hányadszor látod ezt a filmet?", valahányszor kedvem támad megnézni a "Vágy villamosát" DVD-n. Az elsõ film, amit Brando-val láttam, a "Dr. Moreau szigete" volt, és nem értettem, mitõl olyan nagy színész. Aztán láttam Stanley-ként, meg Corleone-ként... Azóta értem...
spinabifida79 2010 nov. 02. - 16:37:19
(37/88)
El sem tudom képzelni ezt a filmet szinkronnal. Stanley figurájának annyira a meghatározó eleme volt a förtelmes amerikai angolul elõadott, külvárosi, amolyan "vazzeg" stílusú hanghordozás. A filmnek talán egyetlen hibáját találtam: Marlon Brando rendkívüli szépsége miatt talán nem az író szándékai szerint látjuk a figurát. Ez természetesen nem Brando játékán múlik. Az tökéletes. Vivian Leigh alakítása is csodálatos. Sokkal jobb szerep, mint Scarlett-é az "Elfújta a szél"-ben. Persze a két filmet nem is lehet egy napon említeni. Pedig valahol rokonok, hiszen az "úri" Dél hanyatlása benne van mindkettõben, még, ha más korban is játszódik.
offtopic
Anditos 2010 nov. 02. - 15:29:42
(36/88)
Kim Hunter és Brando már régrõl ismerték egymást, mivel a színpadi változatban is együtt játszottak.
Olvastam Brando önéletrajzában, hogy szívesen "ráhajtott" volna Vivien Leigh-re a film forgatása alatt, de túlságosan tisztelte õt is és a férjét, Sir Laurence-t.
offtopic
Anditos 2010 nov. 02. - 15:20:35 Előzmény szabo-gergely
(35/88)
Ez a modern zene ami szólt alatta, télleg felháborítóan belerondított a film hangulatába!
Mondjuk nekem Józsa Imre nem volt rossz Brandonak, mert láttam eredeti nyelven, és hasonlít a hangjuk. No és Brando már amúgyis szinte elviselhetetlenül szexi és férfias ebben a filmben, ha még macsós szinkront is kapott volna, nem tudom, kibírtam volna e..:-)
Szabi03 2010 okt. 20. - 18:55:53
(34/88)
OFF
Szerintem az is belejátszott, hogy Humphrey Bogart 52 évesen már túl volt jó néhány nagy filmszerepen, Marlon viszont még csak 27 éves pályakezdõ volt (a filmszakmában!), ennek ellenére még egy árva Oscar díja nem volt Bogie-nak.

Nyilván nem kizárólag ez volt az oka, de szerintem tényezõ volt ez is.
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 okt. 20. - 14:28:05 9/10
(33/88)
Egyéni problémád.
Britte 2010 okt. 20. - 14:25:21
(32/88)
Soha sem sikerült még végig néznem ezt a filmet, mert annyira irritál Blanche megjátszós stílusa hogy negyed óra múlva elkapcsolom. :)
10/10
szabo-gergely 2010 okt. 20. - 11:11:22 10/10
(31/88)
Tegnap este a Filmmúzeumon adták. Egyszerûen ép ésszel felfoghatatlan, hogy egy ilyen jó filmet mogy el tudnak cseszni. Szerintem ez a film eredeti nyelven élvezhetõ igazán, bár láttam német szinkronnal, még az sem volt ennyire gáz, mint a magyar. Fõleg, hogy a feliratozást már egy-két éve feltalálták. Udvaros D. és Józsa I. hangja egyáltalán nem passzol a Leigh/Brando páros színvonalához, de ezen kívül az eredeti zenei aláfestést (ami ebben a filmben különösen fontos) elnyomták valami modernebb zenével, talán szaxofon volt, nem tudom. Kissé olyan érzésem volt, mintha a Bridget Jones 1951-es változatát (láttam) hallottam volna. Igazán sajnálom, fõleg, hogy ritkán adják.
8/10
RoKKfish 2010 márc. 03. - 21:00:44 8/10 Előzmény Yuliusz
(30/88)
Talán így van, de ettõl az ellenérzésem még nem változik.
filiszteus 2010 márc. 03. - 20:11:27 Előzmény Yuliusz
(29/88)
Így van. Ez egy szerencsétlen, egzaltált nõ, aki az idegösszeomlás szélén van. A régi nagypolgári allûröket õrzi, miközben teljesen elszegényedett és az élet perifériájára került.