merkel 2013 jan. 17. - 20:52:25
(167/327)
Hatalmas horror (sci-fi?), a 8.9 még inkább alacsony pontszám neki. Roppant félelmetes, feszültségteljes, paranoiás hangulatot teremt. Nem bízhat senki senkiben... És sok a kis fordulat is. Kár, hogy eddig nem láttam. Az egyetlen probléma, hogy ezt a sok nevet nem tudtam megjegyezni, úgyhogy nem tudtam, hogy épp kirõl beszélnek.

SPOILER!
Érdekes, hogy kb. azok "jelentettek problémát", akikre nem számítottam. Fõleg az utolsó. És azok nem, akik nagyon gyanúsak voltak. Fox-szal vagy kivel viszont nem tudom, mi történt, hogy csak úgy kigyulladt???
batagy 2013 jan. 13. - 10:35:29
(166/327)
Egyetértek, nekem is tetszett, jó kis film volt!
9/10
tombenko 2013 jan. 13. - 01:50:16 9/10
(165/327)
Kifejezetten jó film volt, teetszett. Egyedül a végén annak a gumibabának a mutogatása nem hiányzott, anélkül,teljesebb lett volna a film. De a legjobb, hogy nem válaszolt meg minden kérdést, úgyhogy lehet vitatkozni róla. Példának okáért a lény utas vagy potyautas volt azon az ûrhajón?
9/10
tombenko 2013 jan. 13. - 01:47:44 9/10
(164/327)
Unverzális Sanelt láttad már? :) Ott akár mondat közben is jön a reklám.
danton b 2013 jan. 13. - 00:20:10
(163/327)
Ez a szar Viasat3 szakítja meg legtöbbször reklámmal a filmeket szerintem kvázi 15 percenként.
10/10
technokrata 2013 jan. 12. - 22:39:29 10/10
(162/327)
Ez egy hibátlan darab. Imádom. Azt azonban ennél a filmnél sem értem, miért kellett újraszinkronizálni... Pláne olyan szarul, ahogy sikerült.
mikeoldfield 2013 jan. 12. - 20:44:45
(161/327)
Hat gyerekek en ezt a filmet elosszor 1987-ben lattam az osztrak tv-n. A szoveget nem igazan ertettem akkor de akkoriban nagy elmeny volt latni ilyen jo filmet , foleg hogy a "komcsik" alat nem volt konnyu ilyen filmhez hozzajutni. Azert irjatok le sokan , mert lehet hogy efektekben nem vetekszik a mai filmekkel der a sztori nagyon jo es vegig lehet izgulni a filmet. Mar nagyon sokszor lattam azota es ma is meg fogom nezni.
5/10
-greghouse- 2013 jan. 12. - 20:43:26 5/10
(160/327)
Nekem nem stílusom, az ilyen mûfajt eleve nem szeretem, de ez egy klasszikus. Nem pontozom, mert nem lenne mérvadó. A maga mûfajában klasszikus, engem nem köt le különösebben, pontozzák mások.
950617 2013 jan. 12. - 18:57:11
(159/327)
Még valamikor láttam, és szerintem egészen jó volt. '82-höz képest tényleg jól megcsinálták.
Ha valaki szereti az ilyen filmeket, az nem veszít vele semmit.
_Dani_ 2013 jan. 12. - 18:45:11 Előzmény ReignMan
(158/327)
Ízlések és pofonok.
Én egy-két éve láttam elõször, és bár nem mondanám rá hogy kultfilm, azért egész jó darab lett.
Én pl. az Alien iránti rajongást nem értem (mármint az elsõ részét), azt olyan 5 éve láttam elõször, és 4-szer kellett megállítanom, mert annyira unalmas volt, hogy majdnem elaludtam rajta.
10/10
Fecóbácsi 2013 jan. 12. - 12:47:54 10/10
(157/327)
!Spoiler!
Az általad említett Norris-jelenetnél tényleg látszik, hogy gumit használtak, de a fej-pók megoldás baromi jó lett. Ami viszi a prímet, az a kennel-jelenet, annál élethûbb effektet a mai napig nem láttam. Ezek az oldschool trükkök (gumi, mûvér, valódi szõrzet, stb) - megfelelõ alkalmazás esetén - sokkal élethûbbek, mint a semmirevaló CGI. Az új Thing számítógépes effektjei színvonalban már sehol nincsenek Rob Bottin trükkjeihez képest.
3/10
DrAgy 2013 jan. 12. - 10:52:31 3/10
(156/327)
Hát van egy-két jelenet ami már annyira primitív hogy jókat lehet röhögni.
A defibrillátoros rész a csúcs,amikor szétnyílik a manusz hasa és fogak
vannak benne amik leharapják a doki kezét.:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Több ehhez hasonló jelenettel filmvígjátékként jó is lett volna.
Rokamitya 2012 okt. 16. - 03:30:11
(155/327)
Na kedves Hölgyeim és Uraim, páran jelezték a "hibát", miszerint kamu meg jól elszúrták, mert az Antarktiszon 6 hónapig sötétség van ("éjszaka"), aztán másik 6 hónapig a világosság ("nappal"). Bizonyára így van (én földrajzból mindig 3-as voltam), de azt tudni kell, hogy a filmet többek között az alaszkai Juneau-ban és a kanadai Stewart-ban vették fel. Tehát a stáb nem forgatott a valódi Antarktiszon - ami bizonyára lehetetlen vállalkozás lett volna a mostoha idõjárási körülmények miatt.

Remek film, én pár napja láttam, és azóta is hatása alatt vagyok. Folyamatosan ez jár a fejemben és merengek rajta. Olyan atmoszférája van...A vérvizsgálatos szembesítõs jelenet, hát az a feszültség...elképesztõ! Ráadásul pont ez a jó, hogy a mai trancsírozós "literszámra vérfolyatós" horrorokhoz képest itt a trancsírozás kevés idõt tölt ki, de a feszültség, a paranoia, hogy senki nem bízhat a másikban, bõven "elviszi" a filmet a hátán! Carpenter úr nagyon eltalálta.
8/10
7/10
ReignMan 2012 júl. 17. - 19:35:45 7/10 Előzmény The sandman
(154/327)
Lehet, hogy igazad van, de szerintem csak Te lettél öregebb, egy mai tizenévesnek is lehet sokkoló egy ilyen film. Feszültség volt a filmben, de az inkább a bezártság, a hóvihar miatti klusztrofóbia, maga a horror gyenge, egymás után, különösebb variálás nélkül hullanak a jóemberek, mint a legyek.
7/10
ReignMan 2012 júl. 17. - 19:25:29 7/10
(153/327)
Ma megnéztem a filmet és csodálkozom, hogy miért lett ebbõl kultfilm. Öszintén szólva nem is nagyon értettem. Hogy jut át egyik testbõl a másikba? Elég egy sejt? Mit épített az orvos a fészerben, ami akkora volt, mint egy kispolszki, míg a lezuhant ûrhajó akkora, mint egy felhõkarcoló? Végülis a doki mi a túró volt? Mibõl nõtt ki a lény a film végén? Ha minden sejtje él a lénynek, akkor a legapróbb vércsepp, amit nem semmisítenek meg is újraalakulhat. Mit jelent a jégeralsó?
Nekem ez így kicsit áltudományos, rendesen alá nem támasztott történet. Ráadásul bizonyosan az effektek a frászt hozták a népre 30 éve, de én halálra röhögtem magam a szörnyes részeken. Lehet, hogy bennem van a hiba, de a Jelek, vagy a Harmadik típusú találkozások ET-jein nem tudok aludni, de az ilyen katyvasz véres-húscafat-boncmaradék-mócsingoktól csak az étvágyam megy el.
Pedig azt hittem, jó film lesz...7/10
offtopic
_goldie_ 2012 jún. 15. - 17:10:40
(152/327)
u.a. a szerzõ? :)
már semmin nem csodálkozok :)
offtopic
_goldie_ 2012 jún. 11. - 22:06:14
(150/327)
Nemistommér?
pedig "teljesen korrekt" volt. xD
Nekem ez:
"szeretnél valamit mondani, fiam?"
xD
The sandman 2012 jún. 11. - 20:19:16
(149/327)
"Nyolcadik Utas a Halál","Erdõ Szelleme","Kannibál holokauszt","Dolog".........
És még egy pár zombis,és sorozatgyilkosos horror film stresszelte gyerekkoromat.
Aki most nézi ezeket elõször,elhiszem,hogy gyengébbnek tûnik napjaink modern látvány és hangtechnikával készült mûveinél,de akkor,abban az idõben komolyan sokkoló hatásúak voltak,rémálmokat szültek,de a világért sem hagytuk volna ki õket:D Nem egy be is volt tiltva közülük,kizárólag magánvetítések alkalmával lehetett élvezni õket.
Leírhatatlan érzés volt,ahogy kialudtak a fények,az ósdi vetítõ kerregõ hangját pedig kezdte elnyomni a helikopter berregése,és a hóban menekülõ kutya zihálása.............
Maga a film teljesen rendben van,a látványtervezõk és maszkmesterek remek munkát végeztek,a történet a maga sci-fi jellegében elfogadható,a cselekmény pörög,Carpenter pedig képes arra,hogy mindvégig izgalomban,sõt rettegésben tartsa a nézõket....9/10 még mai szemmel is :)
offtopic
_goldie_ 2012 jún. 11. - 00:43:31
(148/327)
Húha
XD