juan-ZSU 2012 ápr. 19. - 18:47:14
(1573/2153)
nem gondoltam volna hogy Camilo és Lucia normálisan együtt lesznek mint egy rendes kapcsolat mást telenovellában nagy részt úgy van hogy még csók is ritkán történik a b szeretõ és a fõhõsnõ között de eljegyzik egymást pl.Marichuy-Omar
Ivánra haragudtam amiért lefeküdt Maripazzal de Lucia is ugyanazt tette Camiloval inkább a fõhõs szokott mással is lenni a fõhõsnõ meg ártatlan kislány ez jó hogy a televisánál van egy kis újítás :D
offtopic
napraforgó 2012 ápr. 19. - 06:09:20
(1572/2153)
Ha Sotonak annyi tetkója van, és azokat letakargatják a forgatásokon, nem merül föl benne, hogy azok nem annyira szépek, mint ahogy õ gondolja?

OFF
Én már azon is kiakadtam, amikor az unokahúgaim tetkókat csináltattak maguknak. Pillangó a pocira és nem tudom mi a tarkóra. Hát nem gondolnak rá, hogy lesznek még szottyadt öregasszonyok is, akkor hogy fog ez mutatni akkor rajtuk?
10/10
suxel 2012 ápr. 18. - 21:23:32 10/10
(1571/2153)
Ajánló: http://www.dailymotion.com/video/xjg96o_fuerzadest-iyl-cap72_creation?search_algo=1 17:45-tõl keresendõ a videólinkben!
Ivan, Alex, MP. a bíróságon! Bírónõ, Alex megismerik egymást, megszólítás formaságok, de a gyerek tudja-e hogy miért is vannak itt? Tisztában van vele. Apával, nagypapával és Brunoval akar maradni. És odarohan apucihoz, hogy ne engedje, hogy a mamához kerüljön!
10/10
suxel 2012 ápr. 18. - 21:16:23 10/10
(1570/2153)
Igen, teljes mértékben igazad van a földdel kapcsolatban. Bekavarodtam azt hittem még ez az elején volt a visszaérkezésnél, de miután írtad kitisztult, hogy a Dengue-láz után a 32-es részben. Igen mondta is Ivan, hogy a föld sorja, hogy kiemeljen egy nõt a szegénységbõl, s az Arcelia lenne, de mivel Carmen és Antolin nagyravágyóak, s az örökségen csak a vita lenne, így Camilonak adja, mert támogatni fogja a családját!

Köszönöm a kiigazítást, ha máskor is írok badarságot, javíts! :) :)

Igen, Sotonak rengeteg tetkója van a múltkorában számoltattam ATE-val össze, hogy mennyi is és hol. Már pontosan nem emlékszem, de elég sok. Enyhén szólva tetkóbolond! Van mindkét karján, mellkasán, hasán, hátán!
napraforgó 2012 ápr. 18. - 20:52:42
(1569/2153)
Tényleg, lefestik Camilo tetkóit?
Egyébként nem tudom, hogy mit szeretnek annyira a tetkókon, szerintem annyira közönséges. (még akkor is, ha nem halálfejet, vagy a vérzõ szívbe mártott kést ábrázolják "Szeretlek Rozi!" felirattal)
napraforgó 2012 ápr. 18. - 20:48:18
(1568/2153)
JJ ravasz róka, mikor felmerült, hogy Judith a McGuire cégnél dolgozhatna, rögtön megváltozott a véleménye - ez még jól jöhet nekem - mondja. Szerintem belsõ infókat akar szerezni a McGuire cégrõl, majd távirányítja a lányát.

Abban tévedsz, hogy Ivan a Galvan családnak adta a földet. Csakis Camilonak, pont azért, hogy Antolinnak, a rosszfiúnak ne lehessen köze hozzá, meg úgyis tudta, hogy Camilo gondoskodni fog az egész családról.
10/10
suxel 2012 ápr. 18. - 20:31:16 10/10
(1567/2153)
Carmen a városban lófrál egész nap, gondolom flörtölget is mellette, butikokba mászkál a pénztõl, amit Camilotól kapott eddig, de most már befagyasztották a juttatását a kis hölgynek.
Antolin elindult a megváltozás útján, habár a pénz a mûtétre megint zsarolásból jön össze úgy néz ki, hiszen JJ-t megzsarolta tegnap, hogy állítsa rendelkezésre a pénzt. A család azonban mindig szent volt neki, mindig védte õket, még az elviselhetetlen Carmen becsületét is megvédte volna Saullal szemben, kiházasította volna a kishúgát, de ha már eddig is így volt szegény, egyedülálló leányanyaként, úgyis mindegy, mert nem a felsõbb körökhöz tartoznak. Carolina a másik szent Antolin számára, õ a másik dolog, ami igazán számít neki. Talán még a szerelme kedvéért hajlandó is lenne megváltozni.
Igen, míg Antolinnál láthatunk egy felfelé ívelõ folyamatot a megjavulás irányába, addig Camilo halad az ellentétes úton, kezd lejtõre kerülni, de még igazán csak ezután fog. Camiloban amúgy is ott volt az irigység mindig Ivan irányába legbelül, s most hogy megszerezte azt, amire mindig is áhítozott Luciara, természetes, hogy foggal-körömmel akar érte harcolni. Legalább most jusson neki egy kicsi a jóból. Kapott már földet, kapott már állást, igaz az állást már visszaadta, s a földre is képes lenne Lucia végett. Az már csak egy másik dolog, hogy Ivan mindezek ellenére visszavenné-e tõle, mert végül is a Galvan családnak adta, mert mindig jók voltak hozzá, csak Camilo gondozza a földeket!
10/10
suxel 2012 ápr. 18. - 20:23:13 10/10
(1566/2153)
Ivan Luciaval akar beszélni ismét. :) Lucia ezt megint gyorsra zárta. Retteg a találkozástól. Carlota azért nem mondja el, hogy csak egyszer feküdt le Mp. Persze érthetõ, óvni akarja a házasságát a kicsi unokájának. McGuire-ék azért háborút nem indítanak, persze Ivan indulatos, mint tudjuk fékezni õ sem annyira fogja magát elõreláthatólag. Carlota, hogy lecsapta már a telefont.
Nah Lucianál is beindult a képzelgés faktor, képzeletben õ is Ivannal van az ágyban és nem a férjével. Ivan2.
Amúgy nem értem miért nem maradhattak itt fedetlenül Camilo tetkói, az egykori szegény fiúhoz amúgy is mentek volna.
2. menet elkezdõdött, hogy Carolina ismét lásson.
Judith végre életében elõször dolgozhat. JJ. hogyhogy nem ellenezte, hiszen szerinte a nõknek nem kellene dolgozni.
Ivanéknak is addig tart a jó móka az asztalnál míg MP. meg nem érkezik.
Ivan milyen nagy lazán közölte MP.-vel, hogy a borítékban a válási papírok vannak. :P :)
10/10
suxel 2012 ápr. 18. - 20:10:30 10/10
(1565/2153)
Nem elõször történt, mondta Juliette már, hogy egyszer ezelõtt megcsalta Bob, adott neki még egy esélyt, ezzel meg most kapott egy harmadikat. Azonban náluk se lehet teljesen rendben a házasság, ha már Bob 2szer is máshol keresett magának szeretõt. A nõ biztosan szereti, ha ennyi mindent el tudott nézni neki, Bob meg ha nem is szereti a feleségét, de a vele járó vagyont, anyagi biztonságot tuti!
napraforgó 2012 ápr. 18. - 20:09:48
(1564/2153)
Tényleg, merre tekereg Carmen egész nap?

Antolinból nehogy szentet csináljanak már! Anyuka szeretõ kisfia, kedvese nagylelkû támogatója....
Camilo meg kezd átmenni negatívba. Végül is, valahogy meg kell szabadulni tõle, most hogy Ivan mindjárt visszanyeri a szabadságát.
10/10
suxel 2012 ápr. 18. - 20:06:51 10/10
(1563/2153)
JJ. is jópofa, eddig nem merték megközelíteni a férfiak miatta Judithot, most meg nem akarja, hogy vénlány maradjon a lánya. :P
Nem jó intelligens nõkkel kezdeni by JJ. Enyhe utalás Estherre! :P
MP: már a jól megszokott séma.
-Ivan: köszöntél a fiadnak?
-MP: Mit számít az?
És July is megérkezett Ivanhoz és kiborítja a bilit! Ivannak ez tulajdonképpen a legjobb hír, és már adja is Tony a fotókat. :) És Ivannak megjelent egy pici mosoly az arcán. Csak azt nem tudja, hogy MP.-tõl megszabadul, s ezután meg Camiloval kell számolnia.
Camilo jól otthagyta Luciat miután jól megsürgette. Arcelia is mondhatná neki, hogy azért Lucia még nem olyan régen szült, akkor meg mit akar. Jól mondja, Arcelia, hogy ha tudta, hogy ez lesz, akkor miért vette el.
Bob nagyon fél a képektõl, jobban jár ha belemegy a bizniszbe, hogy vall tanúként!
napraforgó 2012 ápr. 18. - 20:06:33
(1562/2153)
Valószínûleg nem elõször történt, és nyilván nem is utoljára. A feleséget nem értem, hogy olyan békésen megbocsát. Ráadásul az õ apja a gazdag, a pasi neki dolgozik, vagy valamilyen módon tõle függ.
10/10
suxel 2012 ápr. 18. - 19:40:16 10/10
(1561/2153)
Arcelia is mihez tud kezdeni azzal a csélcsap lányával Carmennel???
Na ezen csodálkoztam, hogy Bob beismerte az egészet, nem tagadta le a megcsalást, jobb megszabadulni az ördögtõl!
napraforgó 2012 ápr. 18. - 19:09:22
(1560/2153)
Nem értem, hogy Camilo miért sietteti azt a második gyereket, hiszen a kisbaba még nem lehet 2-3 hónaposnál nagyobb. Nem nyúl a felesége, hogy állandóan vemhes legyen. Egészségileg is ajánlott legalább egy évet kihagyni.

Maripaz meg tök hülye, azt hitte örökké tart a szép világ? Ha lenne egy kis esze, rájött volna, hogy Ivan csak az alkalomra vár és kirúgja.
napraforgó 2012 ápr. 18. - 19:04:46 Előzmény suxel
(1559/2153)
Nagyon "tudományos". Ezek is komoly iparágak. Komoly termelés, komoly fogyasztás, nagy haszon.
10/10
suxel 2012 ápr. 18. - 09:54:09 10/10
(1558/2153)
Itt lehet róluk olvasni is, hogy is vannak az alfajok. http://hu.wikipedia.org/wiki/Telenovella
A mûfaji kötöttség az megvan természetesen, csak vannak eltérõ sajátosságok, mint pl biológiai osztályozásnál vannak osztályok és azon belül rendek. :) :) Az alapok felvannak itt sorolva, de lehetne még bõvíteni mondjuk a narconovella kategóriával, ahol a középpontban sötét dolgok állnak: drog, maffia, csempészés, prostitúció, ezek az elemek vannak telenovellásítva vagy az általam már említett ranchero novellák is: kis közösség, viszonylag nem sok szereplõ kb 15-20 állandóval dolgozik, és mezõgazdasági ügyek, birtoklások, a falu megbélyegezettje fõhõs/fõhõsnõ tartoznak ide.

Ezzel a mondattal azonban kicsit vitatkoznék:s a forgatásuk többé-kevésbé egybeesik a vetítésükkel: gyakran amit egyik nap leforgatnak, másnap vagy még aznap este sugározzák a televízióban. Azért ez nem mindenhol van így, s szerintem a legtöbb esetben nem, hanem cirka 20-30 résszel a vetített epizód elõtt járnak, mióta nézek 1-2 eredeti darabot, ezt tapasztalatból mondom. :)
offtopic
napraforgó 2012 ápr. 18. - 06:07:30
(1557/2153)
Nem tudtam, hogy a telenovelláknek külön kategóriái vannak - rózsanovella - ez bájos cím. A Ramonát én is néztem, most futott a Story 4-en. Nos, az tetszett, abban nem voltak logikai bakugrások, a romantika pedig ízléssel volt adagolva.
10/10
suxel 2012 ápr. 18. - 00:17:15 10/10
(1556/2153)
1. ajánló mára: http://www.metatube.com/en/videos/63835/Avance-La-fuerza-del-destino-Cap-72/ Adhatnám neki azt a címet is, hogy Vágyálmok 2.0. :) Ez a Szeretlek, Szeretlek, majd Én is, és végül Te is, mit/kit? Asszem, ma kell majd belõni azt a pici viccet ezek után!! :D :D

2. ajánló már: Ez már nem vágyálom, ez inkább a valóság! 12:36-tól keresendõ http://www.dailymotion.com/video/xjfj79_fuerzadest-iyl-cap71_creation?search_algo=1
Lucia és Camilo jelenet. Camilo elégedetlen, mert minden fontosabb tõle Lucianak: a gyerek, a szakdoga, a munka. Vele pedig nem is törõdik. Ez így nem igaz teljesen, mert ott volt mindig amikor szüksége volt rá, adott neki szeretetet is mindig. Neki ez nem elég, na akkor magyarázza el, hogy mi hiányzik neki. Kellene Camilonak egy saját bébi. Tiszta szívébõl szereti Perlitat, de mint minden férfi õ is akarna egy vér szerinti gyereket. Lucia szerint ennek nincsen itt az ideje, de Camilo szerint Luciank soha nincsen erre ideje, meddig akarja még várakoztatni ezzel.
10/10
suxel 2012 ápr. 17. - 18:54:18 10/10
(1555/2153)
Tündérmese kategóriába nem raknám az egész telenovella-univerzumot, pl ezt sem sorolnám ide. Oda meghagynám a rózsanovella történeteket: Árva Angyal és efajták, de van ezen típusok között igényesen elkészített: napjainkban fut Mexikóban az új sorozata Gabriel Sotonak, ahol õ a fõhõs szegény lány gazdag fiú, felkerül cselédnek/ápolónõnek, beleszeret az úrfiba. De igényesen van körítve, s minden a helyén adagolva várod, hogy mi következzék, mert ha netán még sablonos fordulat is jön, nem tudod mit vetnek be, de szerencsére vakság és ehhez hasonlók nem jöttek. Ilyen alapdolgokból is lehet normálisan egy storyt felépíteni. Egy ilyen rózsanovellát is lehet eladhatóvá és nézhetõvé tenni, csak "ügyes kezek" kellenek hozzá, de vannak történelmi (a Ramona volt olyan, amit pl nagyon szerettem - na ezt vesd össze egy Árva angyallal mondom most: kiütközik a különbség), komikus, juvenil (diákok a fõszereplõi), tipikus kisfalusi (ranchero) novellák és még más jellegû történetek.
offtopic
napraforgó 2012 ápr. 17. - 18:22:10
(1554/2153)
Napról napra fiatalabb a hölgy...