10/10
Milibindi 2012 máj. 06. - 23:50:47 10/10 Előzmény suxel
(1733/2153)
Igen Carlotának azért volt sejtése, de fura, hogy nem vizsgáltatta meg Luciát pedig egyébként egy józan gondolkodású bölcs asszony, igaz, hogy neki túlzottan számít a nép nyelve ( ugye ezért erõltette Luciára a házasságot is Camiloval) , de ez pont nem az az eset amikor ezzel kéne foglalkozni! Lucia meg Berenice is gondolhatott volna ilyesmire hiszen nem tini lányok voltak, hanem mûvelt okos lányok.
10/10
suxel 2012 máj. 06. - 22:44:05 10/10
(1732/2153)
Gondolom tudod, hogy Maria Zarattini alkotta a Kettõs játszmát is. Még az Amor Real-t láttam tõle DVD-verzióban, és én aki nem szeretem a kosztümös darabokat, azt kell mondanom az is jóra sikeredett, lelki szemeim elõtt látom, hogy az is tetszene a Milibindi nevû fórumozónak, az sem hosszú csak 90 vagy 95 részes. Zarattini nem szereti a hosszú történeteket, szereti õket hamar befejezni, de nem is kell belõlük több, pont elég. :) Benne még eddig nem sikerült csalódnom, én ezt a 3t ismerem tõle, csinált 3 különbözõ, de nagyszerû darabot a számomra. Van még az Amor Real-on kívül másik két kosztümös sorozata (tehát ezzel már 5 (3 kosztümös és 2 sima)): Alborada meg a Pasion. Azokat nem ismerem, de úgy tartom, hogy az elsõt az Amor Realt nem múlhatják felül. Olyan érzésem van ezzel az írónõvel kapcsolatban, hogy tõle olyan rosszat talán nem kaphatok, bátran ülök egy sorozata elébe.

Lesz ott a támadónak büntetés is, meg bûnhõdés is. Megérdemli majd, amit kap nagyon is.
violet82 2012 máj. 06. - 21:52:20
(1731/2153)
Én már kicsit meguntam a tündérmeséket, ezért örülök, ha van valami újdonság, még akkor is ha az a kemény valóság. Jó ez a sorozat, nem túl hosszú, szimpatikusak a színészek és még a tipikus telenovellás klisék közül is kiiktattunk néhányat. Remélem alkot majd még valamit ez az írónõ a jövõben is. :))

Lucia pedig most egy életre megtanulhatja, hogy ha diszkóba megyünk, jobb ha nem iszunk semmit (mivel már a pincérekben sem lehet megbízni). Szegény mondjuk menni se igazán akart, csak Berenice erõltette, na meg látszott rajta hogy nem izlik neki az ital mivel nem szereti az alkoholt, de azért csak kortyolgatott belõle annyit, hogy hasson a szer...a támadója büntetése pedig a végén biztosan nem marad el.
10/10
suxel 2012 máj. 06. - 21:31:10 10/10
(1730/2153)
Ezzel annyi a hiba, akkor az egész eseménynek nem lenne értelme, mert akkor, hogy derülne ki mégis az egész eset. Akár örök homály is fedhetné. Mindenesetre az biztos, hogy durva így az egész történet, fõleg hogy visszafordíthatatlan, megmásíthatatlan az egész. Nem emlékszek máshonnan ilyen eseményrõl, akárhogy kutakodok az emlékeimben. Ezzel a tündérmeséknek a korszaka lejárt. Végülis csak Carlota meg Cleto tudott az egész esetrõl. Cletonak a száját be kellett fogni, Carlotanak meg gyanús volt, mégsem tulajdonított nagy jelentõséget neki, na majd nem sokára megelevenedik elõtte a múlt, a szörnyû felismerés, hogy itt van a nagy bibi.
10/10
suxel 2012 máj. 06. - 21:15:38 10/10
(1729/2153)
Hát nem vastagon sajnos! Annak viszont örültem anno, hogy nem valami gagyi sajátot csináltak az elején hozzá, hanem hoztak egy eredetit, meg a trailerbõl kiszedtek egy egypercnyi anyagot, amit a mai napig láthatunk. :) RTL Klub is kezd javulni ilyen téren (Teresa, Marichuy ajánlói), de a Cool és a Sorozat+ igazán jókat csinál ezt el kell ismernem, de õk már az Analia óta is jókat hoznak össze, komolyan azt kell mondanom, hogy külföldi minõségû, olyanok, amit kint szoktam látni, és ez tetszik.

Voltak ott kezdetben felrakva ilyen univisionos-ok a LFDD-bõl is, de letörölték. Emlékszem 35-36-nál akartam linkelni, de már nem volt idõm rá, mert 2 nappal elõtte leltem, s amikor hozni akartam sehol semmi még a youtube fiókot is megszüntették, na de leltem most egyet a 90-102 részhez az ultimos capitulos-hoz, remélem azt addig nem fogják törölni. :)

Jah, a következõ rész tartalmából. Azt a Zone Romantica szokta néha meghagyni, de nem mindig, csak amikor olyan kedvükben vannak, de itt jelen esetben a 81. résztõl már az eredeti részekhez sem volt!

Amúgy már arra vagyok kíváncsi, hogy nyáron mi lesz helyette, valamiért olyan érzésem van, hogy ismétlést indítanak helyette, ami lejár õszre.
10/10
Milibindi 2012 máj. 06. - 21:06:14 10/10
(1728/2153)
Ez szerintem sem kellett volna bele, vagy ha már beletették legalább a következmény ne lett volna szerintem ennél nagyobb csapás nem érhet egy nõt! durva volt ekkora csapást mérni a fõhõsnõre így a vége elé. Tényleg egyébként minden jól át van gondolva kitalálva, de ez elég hülyén lett megoldva anno, hogy nem is foglalkoztak vele, hogy mi történhetett.
10/10
Milibindi 2012 máj. 06. - 21:01:15 10/10
(1727/2153)
Én nem vagyok túl jártas ezekben a netes "etikettekben" ( nem jutott eszembe jobb szó rá hirtelen), de szerintem a kiemelés még nem számít kiabálásnak csak ha az egészet csupa nagybetûvel írod . Persze lehet én gondolom rosszul
violet82 2012 máj. 06. - 20:37:20
(1726/2153)
A Story4 sajnos nem túl kreatív az ajánlók összeállításában, pedig milyen jó lenne ha hetente csinálnának egy kis egyveleget abból az 5 részbõl ami éppen következik, a Sorozat+ és a Cool tv például így csinálja, sõt azt hiszem az Rtl klub is. Amikor ment a Dél királynõje, akkor hetente más reklám volt, jó kis pörgõs. A szerelem nevében-nél is mindig sajnáltam, hogy a Story4 nem kreált jó kis ütõs bejátszásokat, Carlota izgis jelenteibõl például, pedig Leticia Calderonnal harangozták be a sorozatot. (A Dallas-t is agyonismétlik, de a reklámjai egyre unalmasabbak.)

Az amerikai Univison-os elõzetesek tetszenek a legjobban, próbáltam is keresgélni még, de sajnos túl sok nincs felrakva belõlük. Ha lenne valami jó kis programom és persze sok idõm, akkor szívesen csinálgatnék magam is ehhez hasonlókat. :)

Az sem tetszik, hogy az epizódok végén lehagyják a kis bejátszást, hogy mi lesz a következõ részben. Minden mexikói sorozathoz tartozik ilyen.
10/10
suxel 2012 máj. 06. - 19:52:59 10/10
(1725/2153)
Igen, igen megértem, hogy nem szereted ezt a szóhasználatot. Rám ezek már teljesen rám ragadtak: trailer, promo, pilot, avance, adelanto et cetera.. Mert ha fellépek valamelyik videomegosztóra mondjuk és keresek valamit, beírom magyarul, hát az égvilágon nem fog nekem semmi se kidobni, elküld a búsba. Ezek a nemzetközi elnevezések mára már teljesen beépültek a filmiparba, ha keresek valamit ezeket a kifejezéseket kell használnom, és akarva-akaratlanul ezek beépülnek szókincsembe.

Nem úgy értettem, hogy a teleshopba, hanem annak mondjuk az elejébõl elvenni és arra szánni, ez természetesen akármikor megvalósulhat, pl egy másik sorozat közötti reklámblokk esetén, így csúszás lenne az adás végeztével, és mondjuk a teleshopból, vagy mostanában a nagy divatnak örvendõ jósmûsorokból csípnének, faragnának le. Amúgy én is gyakran elkapcsolok reklám esetén, valamiért én borzasztóan rühellem õket. Na, amit igazán idegesítõnek lelek azok a külföldi reklámok, na a magyarok elbújhatnak mellette. Számomra nagyon idegesítõek és bugyuták, ezért is szoktam, ha nézek valami külföldi cuccot (legyen ez bármilyen: angol, spanyol nyelvû), mindig megvárom, hogy feltöltsék, mert ez élõ linkeket nem bírom a sok hirdetés miatt.

Külföldön még az is technika a nézõvadászatra, bár én még itthon nem tapasztaltam kereskedelmi televíziók esetében, hogy mondjuk az elsõ részeket reklámok nélkül adni. Itthon ez csak a közszolgálati médiában valósul meg.
napraforgó 2012 máj. 06. - 19:13:22
(1724/2153)
Igen, a trailerre gondoltam, csak nem szeretem, hogy mindennek ok nélkül angol nevet adnak, fõleg ha van megfelelõ magyar kifejezés is.

Lényeg a lényeg, jó lenne, ha szánnnak rá idõt, hogy rendesen beharangozzanak egy-egy új történetet. Én nem a teleshopba tenném, mert ahogy azt elkezdik, én már el is kapcsoltam. Leginkább a vége felé járó sorozatot megszakító reklámblokkok elé-mögé tenném, mert aki a sorozatot nézi, talán nem kapcsol el a reklámblokk idejére, ami kb. 5 perc (bár én igen gyakran). Ha az utolsó 10 részben mindig bevágnák, esetleg 1-2 variánssal, akkor biztos többen rákapnának a következõre.

Nekem spec, ha nem nagyon tetszett a sorozat, nincs kedvem egy következõbe belefogni, fõleg, ha még nem is tudok az újról semmit.
napraforgó 2012 máj. 06. - 19:04:34
(1723/2153)
Pont azért szeretem a kosztümös filmeket, sorozatokat, mert ott nem kell úgy tenni, mintha igazi lenne a történet.
Az ilyen mai témájú kisvárosi történetben idõnként úgy tesznek az alkotók, mintha az a sok dolog, amit kitaláltak, szépen sorbaállítottak, akár igaz is lehetne.

Csak ne folyna állandóan patakokban a könny! Az én ízlésemhez képest túl sokat zokognak.
sorozatkedvelõ 2012 máj. 06. - 18:30:23
(1722/2153)
Egyetértek veled sok mindenben,de szerintem ezzel kár volt lerombolni a "telenovellás álomvilágot"
Én azért nézem,hogy egy feledhetõ,könnyed "mesét" lássak,nem pedig a hétköznapi durva erõszakot.Ehhez a traumához/n.e./ 1000 pszichológus is kevés-szerintem.
10/10
suxel 2012 máj. 06. - 18:12:18 10/10
(1721/2153)
Igen, igen mondjuk ezekhez a sorozatokhoz, meg minden fajta filmhez készülnek trailerek, s azokat lehet nem lenne rossz levetíteni itt is, mondjuk megszakítani vele egy topshop reklámot, a STORY4-en ezekbõl, amúgy is sok van általban ilyen 5-10 perc közöttiek készülnek hozzá, tudod sokat elvenne a reklámidõbõl.
Vagy ott van a külföldi Univision csatorna, akik szintén megvesznek sorozatokat, külön promokat, ajánlókat gyártanak, hozzá. Láttam már olyat, hogy indításhoz rögvest 15-öt, na jó persze ezek nem hosszúak, mondjuk 15-30 mp-esek, de kilép egy szereplõ és 3-4 mondatot gyorsan mond a karakterérõl, ki vagyok és mi jellemez. Jah és idõ közben sem felejtik el, rendszeresen heti cuccot gyártanak hozzá általában fél perceset, nem úgy, mint itt, amikor valamelyik nap fél 1 kor bekapcsoltam a tv-t, ment az ajánlója, de a legelsõ, azóta se csináltak újat, sebaj, hogy a végénél vagyunk már. :D :D
Pártolnám az ötletedet. :) :)
napraforgó 2012 máj. 06. - 17:24:48
(1720/2153)
A Port.hu elõzetes tartalomismertetõjét - ha nem felejtem el, hetente egyszer megnézem, így valamennyire vannak sejtéseim a várható történésekrõl.

Az elõzetes kedvcsinálásra azt értettem, hogy pl. egy nemsokára kezdõdõ sorozat elsõ egy-két részébõl össze lehetne vágni egy kis elõzetest, ami némileg tájékoztatja a nézõket pl. arról, hogy kik fognak szerepelni benne (ismert sorozatszínészek), milyen karaktert alakítanak, hol és mikor játszódik a történet (kosztümös, vagy mai, vidéki, vagy nagyvárosi környezetben, stb), szóval ami fölcsigázza a nézõket. Lehetne adni részletet a fõcímzenébõl, esetleg egyk-másik visszatérõ zenei témából, nagyon nagyvonalakban vázolni a cselekményt és a fõ konfliktushelyzetet (pl. X és Y ilyen-és ilyen körülmények között találkoznak, de a gaz ármány, családi ellentétek, stb. miatt nem lehetnek egymáséi, útjuk elválik, egyik erre megy, ez lesz vele, másiknak amúgy alakul a élete, ámde a sors újra összehozza õket, na most akkor mi lesz?)

Szóval valami ilyesmire gondoltam. Nem mindenki tud, vagy akar nyomozni a neten, hogy mit talál a sorozatról, de ha lát egy ilyen elõzetest, akkor el tudja dönteni, hogy érdekli-e, akarja-e nézni, vagy sem.
10/10
suxel 2012 máj. 06. - 16:34:35 10/10
(1719/2153)
Mikor javában ment kinn a sorozat Rosy Ocampo a producerasszony bejelentette, hogy lesz egy új gonosz a történetben, ez kb. az 50-es részek közepe felé lehetett. Igaz azt nem árulta el, hogy új gonoszt hoz be a történetbe vagy csak valakit elvisznek a visszafordíthatatlan rossz irányába, ez így is lett, megnézhetjük Saul vagy Gordo esetét.



SPOILERES ÍRÁS KÖVETKEZIK VALAMENNYIRE!!!!



Na most, hogy ezt beleszõtték a történetbe sajnos elõfordul manapság, ahelyett, hogy nem lenne tendencia egyre inkább csak növekedést mutat mindenhol. Ennek az egésznek azért is van jelentõsége, mert a pszichológus ugye azért van, hogy segít a problémákkal küszködõ emberekkel túljutni a mindenféle lelki bajaikon, végülis a gyerekpszichológus is ezt teszi csak nem felnõtt emberekkel, hanem fiatalokkal, gyerekekkel. Na de mi van akkor, ha pont a tanácsosztó, a segítõ fél kerül ebbe a helyzetet, minden megfordul, ténylegesen átéli, elszenvedi a dolgokat, s már nem olyan könnyû megoldani, feldolgozni az egészet. Másnak tanácsot adni mindig könnyebb, akármennyire érezzük is át a helyzetét. Ahhoz tudnám hasonlítani, amikor az orvos felfedez magában egy súlyos betegséget, s neki kell megbirkóznia vele, neki kell átélnie a vele járó bajokat. Ez várkivel megtörténhet.


SPOILERES ÍRÁS VÉGE!!!!!
10/10
suxel 2012 máj. 06. - 16:15:59 10/10
(1718/2153)
Jajj értem, akkor tehát annyival mindig elõrehaladsz a történetben, ami ott szerepel a port.hu ismertetõjében, én is mindig elolvasom. :) :) :)

(Nem vagyok már abban a korban, amikor egy telenovella bármilyen történése miatt kiabálnék. Nálam csak az ilyen sorozatok színvonal alatti ostobaságai verik ki a biztosítékot, de akkor sem kiabálok, szimplán beszüntetem a nézésüket.) --> Nagyon is egy véleményen vagyunk. :) Nem emlékszem már, hol de egyszer nekem álltak a nagybetûk miatt, hadd használjak már azt, amit én akarok, gondoltam. :) :)

Régebben többször adtak valamilyen elõzetes kedvcsináló tartalomismertetõt (legalábbis az indításról) egy-egy sorozatról, manapság már jószerével semmit, vagy alig, --> ezt az elõzetes kedvcsináló tartalomismertetõt, pontosan, hogy érted?? :)

Nekem meg nem szokásom egy 100-150 részes sorozatnál, hogy a 80. résznél kapcsolódjak be. --> egyszer csináltam ilyet a Zone Romantican ment a Pokolba a szépfiúkkal történet, ami a Vad angyalnak az újra elkészített verziója, de a felétõl megváloztatták a történetet. Ott kapcsolódtam be, amikor meghalt benne a közepén az Angelica nagymamának megfelelõ karakter. :) De rám sem jellemzõ ez a fajta filmnézés. :)
sorozatkedvelõ 2012 máj. 06. - 08:04:49
(1717/2153)
Arra értettem a"mocskot",hogy ez az esemény Lucia és a gyermeke életét megnehezíti,ez az a dolog amit soha nem lehet elfelejteni.A telenovellákban levõ erõszakot elviselem,de a nemi erõszak már más,ezt kár volt beleírni ebbe az amúgy jó történetbe.
offtopic
napraforgó 2012 máj. 06. - 07:22:53 Előzmény suxel
(1716/2153)
Õszintén szólva én eddig még sohase néztem, hogy ki gyártotta az egyes sorozatokat, számomra csak jó, közepes, meg gyenge sorozat létezik. Meg esetleg sz@r. Na de azokat meg nem nézem.
Sõt, mivel a kapacitásom véges, ezért sokszor egy-egy jobbról is lemaradok. Meg aztán inkább nézek meg újra egy régi jó sorozatot, mint kezdek el egy 'kitudjamilyenlesz' újat.
Régebben többször adtak valamilyen elõzetes kedvcsináló tartalomismertetõt (legalábbis az indításról) egy-egy sorozatról, manapság már jószerével semmit, vagy alig, vagy az éppen futó, a történet közepén tartó sorozatot reklámozzák. (Nekem meg nem szokásom egy 100-150 részes sorozatnál, hogy a 80. résznél kapcsolódjak be.)
napraforgó 2012 máj. 06. - 07:12:33 Előzmény suxel
(1715/2153)
Elolvastam a Port.hu eddig feltett tartalomismertetõit. Így gondolom, hogy az már talán nem spoiler, de inkább megse írom le, hátha vannak, akik més ennnyire sem szeretik elõre tudni a dolgokat. Szóval az ott leírtak miatt is írtam, amit írtam.

Korábban már találgattuk hogy talán Saul volt, aki a bárból kijövet megtámadta Luciát. Szóval nemcsak Carmenre gondolok, akit rútul cserbenhagyott, hanem mindarra, amit Lucia ellen is elkövetett.

És a nagybetûk nálam is csak kiemelések, a gondolat fontosságát hivatottak jelezni, semmiképp nem kiabálás.
(Nem vagyok már abban a korban, amikor egy telenovella bármilyen történése miatt kiabálnék. Nálam csak az ilyen sorozatok színvonal alatti ostobaságai verik ki a biztosítékot, de akkor sem kiabálok, szimplán beszüntetem a nézésüket.)
10/10
suxel 2012 máj. 05. - 20:45:24 10/10
(1714/2153)
Láttam már egy jó pár Telemundost is, nálam vegyes a felhozatal, de kb. a Televisaval egy szinten van, mind kettõtõl van, ami tetszik, meg van, ami nem. Mondjuk õk ketten a kedvenceim. De még mindig inkább Televisas vagyok. Nem vagyok egy nagyon válogatós fajta, ha jön egy jó Tv-Azteca, RCN, vagy Venevision azt sem vetem meg. Viszont a brazilokat nem szoktam szeretni.