10/10
suxel 2012 máj. 16. - 23:58:21 10/10
(1893/2153)
Camilonak régebben valami szõrtelenítõ reklámja volt, de azt sehol nem lelem, mondjuk nem is láttam, lehet nem került fel videomegosztókra.
A magnumos, amúgy még most készült az Abismo forgatása idején, úgyhogy az nagyon friss.
Újabban meg azt figyeltem meg, hogy pl a színészek, akik egy adott sorozatban szerepelnek kint jelenleg, két epizódrészlet (kint 3 szünet van közöttük, mert általában 4 részletben megy a durván 40 perces telenovella) között az energiatakarékosságra hívják fel a figyelmet, egy ilyen kis 5-6 mondatos szituációt játszanak el általában, mittom én a fagyóval kapcsolatban, vagy a villanylámpákkal, vagy a csappal kapcsolatban meg ilyenek.
violet82 2012 máj. 16. - 23:53:35
(1892/2153)
Én a Herdezt Camilo-val és a családjával reklámoztam volna, az õ konyhájuk volt tele ilyen cuccal :D:D

Köszi a videókat, az olajos részen én ma jót mosolyogtam, olyan szépen eldumáltak, hogy még a koleszterint is csökkenti (azt hittem, hogy Lucía már szóba sem fog kerülni köztük) :D :D Ennyi reklámot még egy sorozatban sem láttam, de egész jól megoldották.
10/10
suxel 2012 máj. 16. - 23:40:50 10/10
(1891/2153)
Láttam én már ezeket a reklámokat régebben is, de tegnap szúrt szemet ez az Olajos cucc, hogy pont az Oleicoról tárgyalnak Camiloval, mondom ez véletlen lenne, de nem. És aztán jutott eszembe a herdezes is, jé mondom, mi reklámot le nem vágnak ezek itt. :) :)
10/10
Milibindi 2012 máj. 16. - 23:33:19 10/10
(1890/2153)
Köszi ezeket :D
nálunk tuti nem lesz ez a Magnum reklám
napraforgó 2012 máj. 16. - 21:44:20
(1889/2153)
Igen, igazad van, én is fölcseréltem Camilot és Antolin, sõt egyszer a ragot is elírtam, "lányod" helyett "lányom" lett, de azért remélem, hogy aki képben van, az így is megértette.
Néha ez az öreg klaviatúra megtréfál, hol kimarad egy-két betû, hol meg többet is ír, mint szeretném.
10/10
suxel 2012 máj. 16. - 21:16:18 10/10
(1888/2153)
Oké, köszi, hogy javítottál. Tudom, hogy a Galván nevet akarja leválasztani róla, és nem a Perlat. Benéztem, na ez most hasonló volt a tiedhez a múltkor Antolin Camilo felcserélted, én meg most vezetéknévre gondoltam, de keresztnevet írtam, a fordított használat kevert be engem. A második névre gondoltam, ami ott ugye a vezeték. Még egyszer köszi a javítást, ma kicsit kába vagyok. Mondjuk nem csodálkozom már. :P :) :) Örülök, hogy van aki legalább figyel! :) :) Mert, hogy én most még egyszer se futottam át, csak a pirossal aláhúzottakon röpültem végig. :)

Gordo egy mocskos bûnözõ, õt csak a pénz érdekli, Saul meg garantált, hogy rááll, hiszen ki nem állhatja Ivant. Azt mondta azt akarja, hogy térden állva könyörögjön neki.

Antolin ezt amolyan becsületbeli ügynek tartja, na meg ha megtudja, hogy Saul volt az erõszakoló, akkor még jobban meg akar majd fizetni az állatnak, így sem állhatja ki, akkor mi lesz még. Egyszemélyes hajtóvadászatra képes lenne.
napraforgó 2012 máj. 16. - 20:56:36
(1887/2153)
"Lucia már a keresztnevet változtatná megfelé"
Bocsi, de nem Perla keresztnevét akarja megváltoztatni. Perla Galvan Lomeli - bõl kihagyná a Galvant, ez a családnév. (a harmadik az anya családneve) Nem kell neki Camilo családneve, elvégre nem õ az apa, meg különben is elváltak már. De ha a kislány csak az anya családnevét viseli, akkor "törvénytelen", vagyis pont olyan, mint Ivan Villagomez volt.

Azért ez tényleg fura, hogy ez a Gordo állandóan el akar rabolni valakit, és persze szívfájdalom nélkül lelõ akárkit.

Antolin is hogy háborog, holott Lucia már csak az exsógornõje. Na õvele nem jó ujjat húzni. Csak Gordo nem tudja ezt, mert olyan lekicsinylõen beszél róla, vele elbánok félkézzel, vagy valami hasonlót mond.
10/10
suxel 2012 máj. 16. - 20:33:31 10/10
(1886/2153)
Amit akartam: termékismertetés (product endorsement) ismert emberek által:

-Itt az Oleico olaj, amit láthattunk a mai részben: rövidebb és hosszabb változatban
http://www.dailymotion.com/video/xjzjcf_david-zepeda-davidzepeda1-anuncio-oleico_shortfilms
http://www.youtube.com/watch?v=AgAME7nuaqM

-Még a múltkorában valaki felfigyelt a Herdez termékekre a sorozatban, na ilyen is van:
http://www.dailymotion.com/video/xjzjbx_david-zepeda-davidzepeda1-anuncio-herdez_shortfilms

Ez már más: de ez pl egy internetreklám
http://www.dailymotion.com/video/xjzldq_anuncio-david-zepeda-davidzepeda1-cablevision_shortfilms

A legújabb pedig ez a Magnum reklám:
http://www.youtube.com/watch?v=-jan6dq-JCI
10/10
suxel 2012 máj. 16. - 20:21:41 10/10
(1885/2153)
PART3
-Antolin meg Camilo is kibeszélik a dolgokat. Antolin ismeri ezeket a helyeket régrõl. Már Antolin is bosszút állna. Na Ivan meg Camilo túl gyengék szerinte. Antolin tudja mi a bosszú. Gordonak már megmutatta.
-Ivan is a saját kezével büntetne. Nem elég neki a börtön.
-Esther látogatóba Lucrecianal. Megy feltérképezni a terepet. Lucrecia még mindig nem érti a dolgokat: mindkét lányom bolond! Húh, de súlyos az õ keresztjük. Esther még Judith udvarlójáról sem tud. Viszi haza az infot, talán menne a kárpótlása JJ-nak. Majd megoldják a helyzetet.
-Lucia megy Alexért az iskolába, meg kell magyarázni a dolgokat. Ivan errõl nem tud még, de Carlota már a telefonért nyúl. Itt a lehetõség a váratlan találkozóra. Elküldi Ivant Alexért az iskolába Ivant Tony.
-JJ. Lucrecianál, már a házasságot hozza elõ. Hát nem változik a vén róka. Na õ sosem javul meg. Házasítsák ki Sault meg Luciat. Sault akarja megmentõnek. Szörnyû elgondolás JJ-tól.
-Luciáék mennek a parkba, Ivan a távolból követi õket, s megjelenik Saul meg Gordo is. Saul az irányába tart. Lucia megrémül, ismét emlékképek. Turmix kiesik a kezébõl, majd neki Saulnak, Alex megvédené, de Ivan elõugrik. Lucia teljesen megrémülve.
-Saul vall Gordonak. Kegyetlen bosszút akar Ivanon állni Saul. Gordo közli, hogy Ivan kicsinálja, ha megtudja mit tett Luciaval. Milliós üzletet ajánl Gordo Saulnak. Rabolják el Ivan fiát.
10/10
suxel 2012 máj. 16. - 20:07:35 10/10
(1884/2153)
PART2
-Ivan meg Camilo tárgyalnak normális hangnemben. Visszatérnek a normális viszonyokhoz? Olaj! Ehhez majd linkelek végül valamit! :) :)
-Mondragonéknél ismét: JJ. megveti rendesen a tettest
-Ivan y Camilo: Lucia, csend, lassú beszélgetés, még mindig normális viszony. Camilo bevallja, hogy hibát követett el, esztelen barom volt. Ivan is ezt tette volna. Na egyiké se lett most. Ivan nyílt harcot akar, ha Camilo akar, de belátják erre nincs megoldás.
-JJ. szabadulna Camilotól megfelé. Esther csitítja, hogy ne legyen már ilyen. Lucrecia szerint idõpocsékolás az egész, mintha JJ-nál nem lett volna hiba. Nagyon fáj az elnöki szék elvesztése JJ.-nek. Nem akar lemondani a hatalomról. Oh, milyen életmódtanácsokat kap.
-Saul és Mp. beszélget. Még Saul is féltékeny Camilora, nem kell így már nem sántán sem Mp.-nak. És Mp. elújságolja az erõszakot Saulnak, megijed a kalapos. Mp.-ban érzelmek mutatkoznak a testvére irányába. Na hopp van még egy kislánya Saulnak Lichita mellett. Õ is potyogtatja csak õket. Ez most Mp.-ban szimpatikus vonás.
-Alex Lucianál. Ivan a kocsiban. Lucia nem megy oda hozzá. Ki akarja hívni az autóból. :) Õ nem megy, inkább vár, de nem büszkeségbõl, inkább tiszteletben tartja Lucia kérését.
-JJ. orra elõtt öltözik Saul nagy serényen. Saul már megint tyúkeszû volt. JJ. gyanút fog. Na mi köze van hozzá? Látja a félelmet és a hazugságot, aki jobbnak látja bevallani. Undorító ember, nem a fia, egy senki, szégyent hoz rá. És még mindig hazudik, mintha nem erõszak lenne. És még hajlandó lenne feleségül venni. Elzavarja, menjen míg rosszul nem lesz megint. Na gyere, asszony. Még JJ.-t kétségbe ejtette, amit Saul tett.
-Ivan levelét olvassa Lucia. Ivan nem hajlandó elszalasztani Luciat. Fél Lucia azonban, leginkább Perla apjától. Alex megy Ivanhoz, megint nem érti a dolgokat. Rendbe hozná õ közöttük. :)
-Judith is rosszakat elõfeltételez. Berenice azonban nem mond semmit se, vagyis az erõszakot feltételezik.
-David otthon kérdezõsködik. Na ki erõszakolta meg Luciat? Hát David is megdöbben egy kicsit a tettesen, össze is akarja verni. Na majd le akarja csukatni.
-Alex Luciat hívja. Sajnáltatja Ivant magától, de ez olyan aranyos. Csináljon valamit, mert szomorú az apuka.
-Még JJ. is belemenne a házasságba, csak fontos az a birtok. Na most ha még rá akartak volna sózni 50-60 részt, akkor itt jön az, hogy egy hülye fordulattal hozzáadnák Saulhoz, de itt ilyen hála az égnek nincsen. :) :) Esther nem preferálja az ötletet.
-Mp.-nak még az erõszak gondolata sem tetszik, de Camilo hiányzik neki. És elújságolja Camilonak az erõszakot.
10/10
suxel 2012 máj. 16. - 19:43:08 10/10
(1883/2153)
Na csak nem jöttem délután. :)
PART1
-És Berenice ott terem, ha baj van. Egyértelmû, hogy Saul volt már. Lucia nem tudja elfogadni a tényeket. Berenice próbálja nyugtatni, menjenek hipnoterapeutához. Nem akarja, hogy Ivannal is kezdõdjön féltékenységi roham a kislány miatt, de itt nem kezdõdne, mert ez az eset teljesen más.
-Antolinék az ágy felé haladnak.
-Lucrecia hülye: szerinted megbolondult Lucia? És nem hisz a megerõszakolásban. Carlota képes lenne megverni Lucreciat, aki mehetne gyûjteni a fogait a szomszéd birtokig. Milyen morcpofákat tud ez a nõ vágni.
-Gyönyörû lett Carolina ágya a virágoktól, nekem tetszik ez a kis színésznõ Kika Edgar, olyan kis egyszerû teremtés.
-Lucia és Carlota a ház elõtt. Na neki nem kell új kocsi. Carlota most nem szól bele. Lucia már a keresztnevet változtatná megfelé, legyen csak az övé. Egyedüllétre kárhoztatná magát. Reméli, hogy elfogadják majd valamikor egy új férfi. Carlota meg közli Ivan itt lesz mindig.
-Válságtanácskozás a két öreg közt. :) Véletlen találka szervezése, ehhez értenek.
-Lucrecia JJ.-nál. Miért kereste Saul telefonon? Mondragonék is ledöbbennek a megerõszakolás hallatán. :)
napraforgó 2012 máj. 16. - 19:26:28
(1882/2153)
No lám, még Maripaz is megdöbbent a Lucia elleni merénylettõl. És jóval óvatosabb is lett. Már nem fogadja el Saul italmeghívását sem. (Hogy beletrafált). No persze Maripaznál soha nem lett volna szükség ilyen megoldásokra, boldogan befekszik õ akárki ágyába. Most is hogy könyörög Camilonak: Szükségem van rád.... Camilo meg a ló helyett a szamarat is elfogadja...

Még JJ is hogy megdöbbent az erõszak tényén, hát még hogy az õ (valaha) drágalátos fiacskája követte el! Szinte örjöng: Sok nõm volt, de soha nem erõszakkal! Egy nõt meg kell hódítani! mondja (igaz a meghódítás után rendszerint dobta is õket). Azon meg röhögtem, hogy Esthernek hogyan meséli el: A drágalátos fiad.... Pedig hát Saul nem is Esther fia.
10/10
suxel 2012 máj. 16. - 10:51:49 10/10 Előzmény violet82
(1881/2153)
JJ. is tudomást szerez Lucia megerõszakolásáról, s te Saul fiam mit tudsz errõl. Felébred a gyanú JJ.-ban. Lucia meg emlékszik, hogy Saul a kocsiban megerõszakolta, Berenice szerint vissza kell emlékeznie az egész esetre mindenre pontosan, mindenre, ami megtörtént. Saulban megjelenik a félelem is, Mp.-t kérdezi, hogy emlékszik-e a húga valamire, Camilo is tud az erõszakról, de mégis ki volt az? És a végén ki áll olyan nagy mosollyal Lucia háta mögött a parkban???

Na ma csak este óhajtom megnézni, mert ez a délutáni tv-zés engem kizökkent a napi ritmusomból.
violet82 2012 máj. 16. - 10:21:07
(1880/2153)
Pörögnek az események, egy kis elõzetes:
http://www.youtube.com/watch?v=nQVKzeCNFoY
napraforgó 2012 máj. 16. - 07:12:39
(1879/2153)
Úgy emlékszem, hogy Carlotában már az elsõ DNS vizsgálat után felmerült a gyanú, ogy Lucia nem csak úgy símán rosszul lett a diszkózás során, nyilván gyanús volt neki, hogy miért a kocsi hátsó ülésén volt és miért bugyi nélkül. Igaz, hogy a lány nem emlékezett semmire, és nyilván ezért nem is akarta faggatni, vagy mélyebben belemenni.
Mivel Carlota megosztotta a gyanúját Tonyval az erõszakra vonatkozóan, így az öregnek nyilván már nem az volt az elsõ gondolata, hogy Lucia bánatában, hogy Ivan elhagyta orgiába vetette magát és fûvel-fával lefeküdt.

De Ivannak ez volt az elsõ gondolata - nyilván saját magából indult ki - és ezért mondta, hogy megbocsátja Luciának, amit tett. Meg se hallotta, hogy Lucia sírva esküdözött, hogy nem volt senki más az életében, csak Ivan, utána meg Camilo. Valahol megértem én Ivan álláspontját is, mert az, hogy megerõszakolnak egy nõt, azért sokkal ritkábban fordul elõ, mint az, hogy bánatában, vagy valami rosszul értelmezett bosszúból butaságot csinál és más férfi(ak) karjában vígasztalódik. Az meg, hogy a megerõszakolás tényére valaki ennyira ne emlékezzen, szinte hihetetlen.

Nos ennek ellenére mégiscsak meggondolatlanság volt Ivantól az a félmondat, hogy megbocsátok.... Ha csak a mondat másik felét mondja, hogy együtt felneveljük a kislányt, Lucia talán nem bukik ki annyira.

Nagyon jól lehetett érzékelni a Berenicével folytatott beszélgetésébõl, hogy úgy általában a férfiak macsó viselkedésétõl van kibukva: Ivan megbocsát neki, Camilo egy éve még azt mondta, hogy sajátjaként fog Perlitára tekinteni. Ehhez képest Camilo állandóan azzal szekálta, hogy a gyerek Ivané, sõt add neki oda és menjenek.
Ezek után már Ivanban sem bízik, most azt mondja, amit Camilo anno, hogy sajátomként fogom nevelni, de az elsõ nézeteltérésnél a fejéhez fogja vagdosni, hogy én magamhoz vettem a lányomat, holott te még azt se tudod, ki az apja, ki tudja hol szedted össze, stb, stb.
Lucianak nem hiányzik, hogy még Ivan is lecafkázza egy esetleges vitában, akkor inkább egyedül marad.

Ivan az elmúlt hetekben egész közel került Luciához, a bájolgós nyálas stílusával sikerült megint levenni a lábáról, de most ezzel a meggondolatlan beszólással távolabb került tõle, mint valaha.

Nekem egyébként az a privát véleményem, hogy bizony az ilyen beszólások mutatják meg az ember valódi jellemét, gondolkodásmódját, stb, nem az a nyálas bájolgás a telefonban, meg a személyes nyakára járkálás, ha kell, ha nem.
Nem is különbözik Ivan annyira a vérszerinti apjától, õ is ért hozzá, hogy szépeket mondjon, ha el akar érni valamit, aztán néha egy-egy elszólással kibukik a szög a zsákból. (A különbség csak a célaiknál látszik, Ivannak most fontosabb a nõ, JJ-nak meg a vagyon, a pénz. Ki tudja nem így lesz-e Ivannal is 30-35 év múlva?)
10/10
suxel 2012 máj. 15. - 21:51:07 10/10
(1878/2153)
Azokat a fejeket megnéztem volna, mert akkor leszûkül a kör. David nem lehetett, marad a 2, csak nem a vén mandró volt, és akkor Lucia bánatában Saulhoz futott volna, na az lehet vitát eredményezett volna ott a helyszínen, meg azonnali lecsukatást Saulnak.
Kicsit túllihegést éreztem én is, mert hát oké, annyira nem egyértelmû a helyzet. Ezt mondtam, hogy egybõl erõszakra gondolni, meg hát híre-hamva nem volt eddig, oké, hogy Tony megemlítette tegnap, de nem bontotta ki, Ugyanakkor ellene szól, hogy Lucia azért nem egy MP. És biztos nem keres másnál menedéket. Fura egy szitu, nem tudom kinek mi fordult volna meg a fejében, de szerintem is itt az az értékelendõ, hogy Ivan mindenképp nevelné a gyereket. Igen Ivan sem tudja mi a teendõ ilyen helyzetben, hogy várnia kellene. Lucia meg teljesen érthetõ, hogy zaklatott és senkit sem akar látni. Nagyon durva, amit vele mûveltek, s ennek így kell kiderülnie. Szerencse, hogy a gyereket nem utálta meg. Meg van a képesítése, mégsem képes a szenvedõ alanyként túljutni a történteken, szerintem is az lenne a legszerencsésebb, hogy egy hipnózis, akármilyen rossz emlékek is vannak és utána egy elfogatóparancs.
JJ.-t tényleg csak a vagyon érdekli. Hol zabigyerek, hol egyetlen fiam. De ha Ivan vállalná a birtok gondozását, nem mondana rögvest nemet.
Saulnak és a bunkóságának a védjegye a kalap, mint Lucianak a hatalmas fülbevalói, amiket hord.
Én is Berenicere tippelek, mert hát Carlota mondta, hogy csal õt viseli el maga mellett senki mást.
Na de, az jutott eszembe a Mondragon família biztosan nem jut a kihalás szélére, hiszen már kapásból van 3 unoka: Alex, Lichita, Perla, ahol Lichita meg Perla féltestvérek mellé Alexxel meg unokatestvérféleségek, összekeveredtek itt a családi viszonyok, de ahogy Napraforgó mondta kialakul itt a család a végére. De Ivan meg a Galvanok között is biztosan van valami távoli rokonság, hisz nem csak úgy lett Arcelia Ivannak a keresztanyja. Komámasszony volt Alicia, meg mintha egyszer valami unokatestvérséget is hallottam volna az elején a két asszony között, de nem biztos, akkor elvileg valami másodunokatestvérségnek kellene lenni. :)
10/10
Gaby87 2012 máj. 15. - 20:53:32 10/10
(1877/2153)
Ez a DNS dolog bennem is felmerült. Az tényleg érdekes lett volna, ha így kijelentik, hogy nem az apja a kislánynak, de valószínûleg rokonok.
Szerintem Anthony most túllihegte a dolgot. Mintha kb. azt mondta volna Ivan, hogy megveti Lucia-t, pedig pont hogy támogatni szeretné a lányt. A kislánnyal is olyan aranyos volt. Nem számít mit mond a teszt, akkor is nagyon szeretlek.
J.J. milyen hamar vált. Elloptad a fiamat, aztán 2 perccel késõbb már lezabigyerekezi.
Saul öltözködése. :) Azért a kalaptól nem nagyon akart megválni. Ez milyen már, hogy Lucrecia-tól akar segítséget kérni. Azért szerintem az mindenkinek leesett, hogy az emberrablásban õ is benne volt.
Hát nem hinném, hogy Ivan-t hívta, inkább a barátnõre tippelnék.
napraforgó 2012 máj. 15. - 17:07:28
(1876/2153)
Azért gondoltam arra, hogy Ivan rokonságát meg tudják állapítani a DNS vizsgálatból, mert kifejezetten egyezõségeket keresnek a két személy (gyerek, lehetséges apa) között. És itt kell lenni egyezõségnek, lévén, hogy Saul és Ivan féltestvérek. Azt nem zudom, hogy féltestvéreknél hány kromoszóma egyezik, de a közös apa, illetõleg az ottani egyezõségek kimutathatók. (ilyesmit már láttam egy olasz sorozatban is)

Nos mindegy, Ivan a bácsikája Perlitának, mint ahogy Lucia a nénikéje Alexnek, szóval azért van rokonság oda-vissza. Lesz ebbõl még egy család, most már látni.
10/10
suxel 2012 máj. 15. - 16:39:09 10/10
(1875/2153)
Annyira már nem lényeg. :) :) Majd edzõdöm még. :) :)
10/10
suxel 2012 máj. 15. - 16:38:24 10/10
(1874/2153)
Igen a gyermekpszichológusok gyakran találkoznak ilyennel, csak mindig könnyebb a másiknak tanácsot adni, még ha nagy empátiával is rendelkezik az illetõ.