Téma: A vipera

6/10
napraforgó 2021 jún. 23. - 03:10:00 6/10 Előzmény borzi84
(155/535)
Veronica nagyon is intim dolgokat oszt meg Bettyvel. Nekem elég furaa, hogy még olyasmiket is elmond, hogy milyen volt szeretkezni Demetrioval, hogy érezte magát közben, meg utána....
5/10
borzi84 2021 jún. 23. - 01:10:02 5/10
(154/535)
Demetrio szégyellheti magát!
Úgy látszik, valóban nem marad ki semmi a repertoárból.
Összetörte a berendezést, majdnem ugyanúgy végezte, mint Ricardo, most pedig jól felöntött a garatra.
Legalább Ricardo példájából okulhatott volna!
Ha jól emlékszem, a doktor nála is hasonló "kezelést" alkalmazott, s ez végzetesnek bizonyult.

Az az igazság, hogy viszolygok a részeg emberektől, talán valami rossz tapasztalat hatására, de irtózom tőlük, s mélyen megvetem azokat, akik az italhoz menekülnek.
(Sajnos volt rá példa a családban, az illető "rózsaszínben akarta látni a világot" - nem sikerült elérnie a célját.)
Remélem, Demetrionál ez csak egyszeri alkalom volt!

Utána szinte már megsajnáltam, amikor atyával beszélgetett, a bűnbánata őszintének tűnt.
Az is valami, hogy beismerte, az esztelen bosszúvágy nem vezet sehová!
Kezdetnek nem rossz! Meglátjuk, a szavakat tettek is követik-e, s képes lesz-e arra, hogy valóban megváltozzon.

A doktor eközben egyre mélyebbre süllyed.
Szegény Irma! Sürgősen el kellene hagynia, amíg még nem késő.

Arról azóta sem tudhattunk meg semmit, mi vezette Mirandát arra, hogy elhagyja Veronicát.
Pedig reméltem, hogy kiderül valami, és sikerül kibogozni a rokonság kérdését is, de ezzel is adósak maradtak.
Sara és Lety mintha kicsit megenyhülni látszanának Miranda irányában, most Sara sem volt vele olyan ellenséges, mint korábban.

A gyerekkel kapcsolatban továbbra is az a véleményem, hogy ha Veronica nem mondja el Demetrionak.
Előbb vagy utóbb, de meg kell tennie.

Virginia eközben továbbra is keveri a kártyákat.
Egyre magabiztosabb, pedig nem hiszem, hogy valahogyan ne lehetne kiebrudalni.
Az nagy hiba, hogy nem figyeltetik, pedig akkor már régen rájöttek volna a Santiagóval való kapcsolatára, s legalább lenne valami a kezükben ellene.
Santiago egy bűnöző, s Virginia nyakig benne van a kétes ügyletekben.
Lamentálás és sopánkodás helyett ennek kellene a végére járni!
5/10
borzi84 2021 jún. 22. - 21:25:03 5/10 Előzmény napraforgó
(153/535)
Yadira már régen rájöhetett volna, hogy Demetrio számára ő, mint nő, egyszerűen nem létezik.
Jobb lenne, ha megfogadná Gildarda tanácsát, s leszállna a földre, és megbecsülné Jacintot, aki igazán rendes ember, nem iszik...
(Ez sem utolsó szempont, főleg, ha a doktorra gondolunk...)
S amellett szereti Yadirát, bár a leányzó aligha érdemli meg.
Remélhetőleg megjön az esze, s elfogadja Jacinto házassági ajánlatát.
5/10
borzi84 2021 jún. 22. - 21:18:13 5/10 Előzmény napraforgó
(152/535)
Belot úriember, és szerintem hódolóból egyre inkább "hűséges baráttá" válik
Az előzmények után nem lehet csodálkozni, hogy Veronica nem bízik Demetrioban!
Egyszer már pórul járt, amikor feltétlenül megbízott benne.

Veronicának szerintem jólesett, hogy kiönthette a lelkét valakinek.
Akárhogy is gondolkodom, leginkább Betty jöhetett szóba, a barátnő, akiben megbízott.
Belot hűségesen támogatja, s a nagybátyja is nagyon szereti, de az ilyesmit mégsem beszéli meg férfiakkal az ember.
Édesanyja ugye nincs, jobban mondva Miranda felbukkanásáról még nincs tudomása, de ha tudná, akkor sem mondaná el neki.
Sara néni sem jöhet szóba.
Bár átértékelte a dolgokat, azért nem hiszem, hogy Veronica annyira megbízna benne, hogy ilyen dolgokról beszéljen vele.

A gyermek - dolog eléggé váratlanul jött, most gondolkodhat rajta, hogyan mondja el Demetrionak.
Az szerintem nem kérdés, hogy el kell mondania!
6/10
napraforgó 2021 jún. 22. - 04:52:11 6/10
(151/535)
Yadira egy kicsit olyan kicsiben, mint Virginia nagyban. Egész nap nyarvog, hogy mennyire szereti Demetrio utat, közben kikunyerálja Yacintótól a fülbevaló árát. Nyilván mindenben ilyen. Két vasat tart a tűzben, ha nem jön be az uraság, hát jó lesz a jószágigazgató is.
6/10
napraforgó 2021 jún. 22. - 04:47:26 6/10
(150/535)
Belot valóban egy úriember. Soha semmit nem kért cserébe a támogatásáért, sőt, azt mondta Veronicának, hogy ha szereted Demetriot, mond meg neki.
De Veronica, habár még szereti Demetriot, nem bizik benne, ezért egyáltalán nem akarja ezt megmondani neki.
Veronica elmeséli Bettynek, hogy Demetrio hogy alázta meg őt az utolsó alkalomkor, na jó, habár ez messze nem egy barátnőre tartozik.
Az meg egy dolog, hogy gyermeket vár, akkor meg végképp minek filózik Juanon, vagy akár Beloton?
5/10
borzi84 2021 jún. 22. - 01:48:14 5/10 Előzmény kisbalaton
(149/535)
Szia!
Azért bevett szokásnak nemigen nevezném.
Ugyanakkor Belot igazi úriember, s a jelek szerint pontosan tudja, hogy nincs esélye Veronicánál.
Valóban igazi úriember, hisz még Demetrio számára is igyekezett mentségeket keresni, s arra ösztökélte Veronicát, bocsásson meg neki.

Ahogy az várható volt, Sara szemrehányást tett Teodorónak, amiért az eltitkolta előtte Miranda látogatását.
Miranda sajnos nagyon rosszul időzített, hisz Demetrio pont akkor akart beszélni Virginia viselt dolgairól.
Sarát már-már megsajnáltam, mert látszik, hogy megviselték a történtek, de Teodoro is fején találta a szöget akkor, amikor emlékeztette arra, mennyire pártolta Virginiát, s aligha hitte volna el, hogy bármi rosszat is elkövethet.
Ez így igaz! Szinte körömszakadtáig védte az álnok viperát!

Anyja váratlan megjelenése aligha szerez majd örömöt Veronicának, hisz eddig valóban csak rosszat hallott róla.
Nem tudom, hajlandó lesz-e egyáltalán meghallgatni?
Az most már a napnál is világosabb, hogy Veronica féltékeny rá.
Bármennyire is bizonygatta az ellenkezőjét, még mindig szereti Demetriot.
A gyerek - dolog úgy jött, mint derült égből a villámcsapás, Veronica minden átmenet nélkül közölte a hírt a barátnőjével.
Szomorú volt hallgatni, ahogy Veronica a házasságáról mesélt Bettynek.

Demetrio - nincs új a nap alatt - továbbra is elmerül az önsajnálatban, pedig csak magának köszönheti, hogy feleség nélkül maradt.
A tehetetlen düh munkál benne, ezúttal a kezét sebesítette meg, de ugyan mit ér el vele? - Az égvilágon semmit.

Yadira nagyon ellenszenves, a Demetrio meghódítására tett erőfeszítése szánalmas!
Ostoba liba, nem más!

Virginia a jelek szerint elszánta magát, hogy tönkreteszi a "bácsikáját", szégyentelen perszóna!
Sejthető volt, hogy nem marad nyugton...
kisbalaton 2021 jún. 21. - 23:03:34
(148/535)
Sok minden érthetetlen és furcsa dolog történt.
Először is : ha egy férfi házat és autót vesz egy nőnek, még ha az üzleti partnere is,- ez számomra hihetetlen. Bár lehet,hogy gazdagéknál ez bevett szokás.
Aztán ott van Miranda, aki el akarja magát fogadtatni a 20 éve nem látott lányával. Hát,ha Veronika nyilvánvaló féltékenységi jelenete után is folytatni fogja a titkolózást,-akkor aligha fog szimpátiát kiváltani Veronikából. Aki - hoppá! - gyereket vár !
Virgínia pedig,úgy látszik,kibontakozott,mint üzletasszony. Főgonosz üzletasszony. Szerintem sok keserű percet szerez még Teodoróéknak.Mert Virgíniának aztán semmi nem drága! Ráadásul,sajnos,nagyon okos is.
5/10
borzi84 2021 jún. 20. - 18:43:49 5/10 Előzmény napraforgó
(147/535)
Azért én Juanról nem gondolnám, hogy jó választás lenne!
Veronicának nincs szüksége arra, hogy mindenáron fejest ugorjon egy újabb házasságba, annál is inkább, mivel nem szereti Juant.
Viszont ha Belot meg tudná hódítani...vele szép párt alkotnának! :-)

Demetrio viszont - hacsak gyökeresen meg nem változik, nem tudom képes-e erre - egyértelműen nem az ideális jelölt.
Talán, ha kellőképpen magába szállna, átértékelné a dolgokat, s beismerné, hogy hibázott...
A gond az, hogy egyelőre az utóbbira sem képes, folyton Virginiára igyekszik hárítani a felelősséget.
Azzal pedig aligha jut előrébb, hogy dühében összetöri a berendezést!
Remélem, legalább lesz annyi esze, s nem menekül az italhoz, ahogyan azt Ricardo is tette...
Ezt jó lenne, ha kihagyná a repertoárból!
6/10
napraforgó 2021 jún. 20. - 18:11:31 6/10 Előzmény borzi84
(146/535)
Mindenben egyetértek. Belot lenne a jó választás, de Demetrionál még a se hús, se hal Juan is jobb lenne. Igaz, hogy unalmas fickó, de Veronica mellette is biztonságban élhetne. Juan is szereti és tiszteli is. Demetrio talán valóban szereti Veronicát, de nem tiszteli. Rapszódikus, kiszámithatatlan, nem jó választás.
5/10
borzi84 2021 jún. 20. - 17:48:25 5/10 Előzmény napraforgó
(145/535)
Azért írtam, hogy Demetrio tud megnyerő is lenni, mert ezzel magyarázható, hogy sikerült meghódítania Veronicát.
Ami viszont ezután következett...
Dehogy tudnék hinni egy ilyen férfinak, sőt!
Minél előbb igyekeznék megszabadulni tőle, mert teljesen kiszámíthatatlan, mondhatni "időzített bomba", s nem hiszem, hogy egy nő ragaszkodni tudjon egy ilyen férfihoz!
Én nemes egyszerűséggel kitettem volna a szűrét, de úgy látszik, Veronica kivétel, ő nem tud szabadulni Demetriotól.
Minden jel arra mutat, hogy féltékeny Mirandára.
(Arról persze fogalma sincs, hogy az anyjáról van szó.)

Veronica helyében egyértelműen Belot mellett döntenék, ő képes arra, hogy biztonságot nyújtson egy nőnek, ráadásul jóképű is...és szereti Veronicát. :-)
5/10
borzi84 2021 jún. 20. - 17:40:52 5/10 Előzmény napraforgó
(144/535)
Nagy kár, hogy ezt nem tisztázták pontosan, legfeljebb néhány megjegyzést tettek, de azt is csak az elején.
Hátha Miranda majd részletesebben beszél ezekről a dolgokról.
Nem tudom, vajon nem-e arról van szó, hogy ez vágott verzió, s ezért maradtak ki bizonyos részletek.
(Csak találgatok, mert úgy hallottam, hogy több sorozatot is megkurtítottak vagy eleve úgy adták el a készítők.)
Ezt a szálat azért illene kibogozni!
6/10
napraforgó 2021 jún. 20. - 04:39:36 6/10 Előzmény borzi84
(143/535)
"Demetrio tud megnyerően is viselkedni, ha akar".
Te tudnál hinni egy ilyen pasinak, ha vannak virágok, meg szerenád, na igen, de utána meg egy nagyon is kemény viselkedés.
Én nem tudom, de ha valaki már kimutatta a foga fehérét, akkor hogyan is hihetnék neki?
6/10
napraforgó 2021 jún. 20. - 04:33:47 6/10 Előzmény borzi84
(142/535)
Oké, elfogadom, hogy Vero és Virginia valóban unokatestvérek, de akkor jó lenne tudni, hogy mégis kinek a révén, apjuk, anyjuk, ki volt rokon Fenandez -Negretéékkel. Na midegy, végül is az a helyzet, hogy rokonnak tekintik a lányokat, akárkik voltak is a vér szerinti szüleik.
6/10
napraforgó 2021 jún. 20. - 04:18:02 6/10 Előzmény borzi84
(141/535)
Igy van, igy van, pont ezért gondoltam én azt, hogy azért van köztük valami vérségi kötelék is, ha csak nagyon távoli is.
És igen, Veronica mindig a bácsikájának nevezte, tekintette Teodorót, ő meg egyenesen a lányának nevezte őt.
Úgy gondolom, hogy ez azért ritka idegenek közt. Pláne Sarával hogy fogadtathatnád ezt el????
Egy rokoni kötelék, ha mégoly távoli is, az Saránál is számitana....
5/10
borzi84 2021 jún. 19. - 19:27:19 5/10 Előzmény napraforgó
(140/535)
Így van, Veronica balesetekor Belotnál rendezett jelenetet, az eszébe sem jutott, hogy Veronicát valami baj is érhette.
Amikor pedig maga ellen fordította a fegyvert, nekem is a "családi hagyomány" jutott eszembe, ahogyn a doktor és Belot is rögtön erre asszociált.
S abban is igazuk volt, hogy Ricardo öngyilkossága is arról tanúskodik, hogy az ital mellett mentális problémái is lehettek, hisz bármilyen csalódás érte, ez akkor sem megoldás!
Úgyhogy lehet valami ebben a "családi hagyományban", finoman szólva sincsenek rendben az idegeik.

Én sem értem, Veronica hogyan szeretheti még most is Demetriot, de a jelek szerint ez a helyzet.

Más kérdés, hogy Demetrio tud megnyerően is viselkedni, ha akar.
Pont ezzel sikerült levennie Veronicát a lábáról: szerenád, virágok, stb.

Viszont teljesen kiszámíthatatlan, mert egyik percről a másikra változott meg a viselkedése, s a gáláns lovag teljesen kivetkőzött önmagából, s dúvaddá változott.
Ezek után a legtöbb nő őrizkedne tőle, Veronica viszont a jelek szerint még mindig szereti!
5/10
borzi84 2021 jún. 19. - 19:13:56 5/10 Előzmény napraforgó
(139/535)
Az rendben, hogy Juant többször is a lányok unokatestvéreként emlegették, sőt!
Teodoro Veronicát sokszor egyenesen a lányának nevezte, főleg az utóbbi részekben.
Nem tudom, ez csak a fordító "sara", vagy eredeti nyelven is így hangzott el.

Ugyanakkor az is nyilvánvalóvá vált, hogy Juan és a lányok nem vérrokonok.
Legalábbis, amikor Veronica az unokatestvérének nevezte Juant, akkor Juan erre úgy reagált: "Igazából nem is vagyunk azok!"
Erre Veronica azt válaszolta, hogy ő viszont mindig annak tekintette.
(Ez Juan sikertelen udvarlási kísérletekor hangzott el - még az elején.)
Azt hiszem, Veronica így próbálta udvariasan visszautasítani, hogy arra hivatkozott, bár nem rokonok, ő mégis inkább csupán rokoni érzelmeket táplál iránta.
Veronica továbbra ragaszkodott ehhez, ezért is mutatta be Juant unokatestvéreként.
Sarát és Teodorót a nénikéjének és a bácsikájának tekintette, holott a valóságban nem azok, Teodorot pedig mondhatni apjaként szerette.

Veronica és Virginia kapcsán ugyancsak az elején többször is elhangzott, hogy ők ketten viszont vérrokonok, jelesül unokatestvérek.
6/10
napraforgó 2021 jún. 19. - 18:42:32 6/10 Előzmény borzi84
(138/535)
Ezzel tökéletesen egyetértek.
Sőt, Demetrio agresszivitását nemcsak az mutatta, hogy le akarta lőni Vero lovát, hanem az is, hogy nem is érdekelte, hová lett a felesége, amikor az balesetet szenvedett, csak féltékenykedni ment át Belothoz, és a franciának kellett rávennie, hogy féltékenykedés helyett kerestesse, mert lehet, hogy balesetet szenvedett.
Aztán amikor saját magát akarta fejbelőni, az is egyfajta erőszakos cselekedet.
És hogy ez nem normális, arra Moguel doktor is rámutatott - hogy követi a családi hagyományt? mondta.
Belot szinte szó szerint ugyanezt mondta, amikor értesült az öngyilkossági szándékáról.

Ezek után igazán nem tudom, hogy mi a fenét szeret rajta még mindig Veronica?
6/10
napraforgó 2021 jún. 19. - 18:35:09 6/10 Előzmény borzi84
(137/535)
Tökéletesen értettem, mit irtál a rokonsági kapcsolatokról. Én csak a saját verziómat adtam elő. Bár be kell valljam, hogy - főleg az elején nem láttam minden egyes percet a sorozatból, a késői időpont és a sok reklám miatt néha belealudtam, ezért lehet, hogy lemaradtam valami infóról. Most már visszanézem az Izaura honlapján, ha ilyen előfordul.

Én úgy gondoltam, hogy azért tartják unokatestvéreknek a lányokat, mert örökbefogadták őket és igy közelitették őket a családhoz, ezzel jelezték, hogy nem idegenek.
Mikor Juan meglátogatta Veronicát a birtokon, akkor őt is, mint az unokatestvérét mutatták be mindenkinek. Erre gondoltam, amikor azt irtam, hogy Juant is a lányok unokatestvéreként aposztroáflták.
De végül is, ennek nincs nagy jelentősége, hisz mindhárom fiatal ugyanabban a családban nőtt fel, gyakorlatilag testvérként.
5/10
borzi84 2021 jún. 19. - 18:14:00 5/10 Előzmény napraforgó
(136/535)
Való igaz, Demetrionak nem ez az első agresszív megnyilvánulása!
Veronicával szinte folyamatosan dúvad-módjára viselkedett.
Aztán ott volt az az eset, amikor dühében le akarta lőni Veronica lovát.
Már az is jelzésértékű, hogy egyáltalán megfordult a fejében ilyesmi... :-(
Sokszor volt olyan érzésem, hogy fejben nincs rendben nála valami.

Andrét is megütötte az esküvőn...
Bár ezt a tettét még lehet a féltékenységgel magyarázni, de akkor sem ez a kulturált módja a dolgok tisztázásának.

Nem tudom, mit akart elérni az idétlenkedéssel.
Maga sem gondolhatta komolyan, hogy a bohóckodásával elnyerheti Veronica bocsánatát.
Amit ellene elkövetett, az túlmutat a vicc-kategórián.
Nem hiszem, hogy André szó nélkül tűrte volna, hogy inzultálja Veronicát, szerintem bármennyire bosszantotta Belot jelenléte, ezt aligha merte volna megkockáztatni.

Valamilyen szinten megértem, hogy Juan felbosszantotta.
Belot is épp elég, erre felbukkan a következő vetélytárs, de azt hiszem, tőle nem kell tartania.

Száz szónak is egy a vége: Csakis magának és az esztelen bosszúvágyának köszönheti, hogy Veronica kitette a szűrét, de a jelek szerint még van remény, mert Veronica - érthetetlen módon - még mindig szereti.