10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 22. - 16:00:06 10/10
(115/455)
most trollkodjak én is be a mentoexpedicio topicba?
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 22. - 15:52:28 10/10
(114/455)
szóval amit én írok az blõdség és amit te behazudsz ide(felnevettek hangosan a film végén),az meg nem..
értem :D
eIemes 2016 jan. 22. - 15:23:05
(113/455)
és diCapriót tényleg megdugja egy medve...?
az õszinte filmplakát szerint igen.
de azért nehezen tudom elképzelni.
Greta21 2016 jan. 22. - 14:32:56 Előzmény Hungariancorazon
(112/455)
A film 80 % -ban nem beszél senki, maximum nyög..., gondolom, ezért is nincs szinkron...
Greta21 2016 jan. 22. - 14:28:02
(111/455)
Én annak csak örülök, hogy a megtörtént események alapján készülõ filmrõl elhiszed, hogy minden egyes jelenete úgy volt..., különben, ha úgy is volt..., akkor is kivághatták volna..., ez az én véleményem..., én tiszteletben tartom másokét... Szoktam mosolyogni egyes hozzászólásokon, de soha nem írok senkinek róla, fõleg blõdségeket...
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 22. - 13:49:56 10/10
(110/455)
qrva telo...
birodalom visszavag-ban
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 22. - 13:49:01 10/10
(109/455)
az allatban alvast mar lathattuk a virodalom visszavagban is :)
de klasszikusbol nem szegyen lopni szerintem :P
indingo 2016 jan. 22. - 13:27:53
(108/455)
A Bear Gryllses jelenetet imádtam, csak õ tevében húzta meg magát! A gyásztöretes rész is megkapó, bár én korábban csak elejtett állatok kapcsán hallottam róla.
10/10
cellasto 2016 jan. 22. - 10:51:50 10/10
(107/455)
menj vissza az idõben szerintem és magyarázd el azoknak a személyeknek,akikrõl a történet szól,hogy ne legyen harc köztük ...
10/10
cellasto 2016 jan. 22. - 10:43:02 10/10
(106/455)
érdekes egy elõadás lehetett,mert ahol én néztem döbbent csend volt a végén
és nem,nem azért mert nem tudták mire ültek be
Greta21 2016 jan. 22. - 10:30:52
(105/455)
DiCaprio...
Greta21 2016 jan. 22. - 10:29:14
(104/455)
Leonardo di Caprio nagyot alakított, ahogy szokott, rendkívüli színész, minden elismerésem... De a film maga... megpróbál olyan fényben tündökölni, mintha nem igazi hollywoodi maszlag volna, pedig az. Rengeteg klisével és szemkápráztatással... Szerintem azért volt döbbent csend a moziban, mert senki nem akarta elhinni, hogy erre ült be. Az utolsó 30 percben pedig már hangosan felnevettek néhányan, mert a vége egyszerûen már nonszensz volt....az utolsó fél órát már egy az egyben kivághatták volna. Az már komoly csalódás volt, méltatlan befejezés... (a két ember harcára gondolok a végén)
10/10
10/10
cellasto 2016 jan. 21. - 11:49:16 10/10
(102/455)
http://est.hu/cikk/117195/igy_keszult_a_visszatero

konkrétan nyers bivaly máj volt
Marcipáncica_ 2016 jan. 21. - 11:43:09
(101/455)
Magával ragad, elvarázsol. Az egész film olyan mintha vászonra festették volna. A színészek is nagyon jók, egyáltalán nem hat vontatottnak, simán néztem volna még. Hardy jól játszott, és a maga egyszerûen gondolkodó módján még valamilyen szinten érthetõek is a tettei. Capriot szegényt sajnáltam, hogy vega létére nyers húst etettek vele (legalábbis ezt olvastam, hogy valóban nyers húst kellett ennie) és hogy megkínozták kicsit a forgatás során, de meglett az eredménye: nagyon átjött minden szenvedés a vásznon. Imádtam a filmet, de azért azt gondolom hogy bár jár neki az Oscar, nem biztos hogy ezért a filmért járna leginkább. ;)
OSX 2016 jan. 21. - 10:32:13
(100/455)
Remek rendezõi munka,pazar látványvilág, azonban középszerû cselekmény és az elején sejthetõ végkifejlet. 6,5/10
10/10
cellasto 2016 jan. 21. - 10:24:23 10/10
(99/455)
birom ezeket a ghozzászólásokat :D

túlhájpolt meg túlértékelt..aha,hát persze
a star wars volt max túlhájpolva az utóbbi idõben,meg az aljas 8-as
errõl a filmrõl max azt lehetett olvasni,mennyire elhúzódott a forgatás
(mert a rendezõ csak természetes fényben volt hajlandó forgatni,ami max 1-2 óra volt naponta,ráadásul a hó is elolvadt,így másik helyszínt kellett keresni)
a körülmények kegyetlenek voltak,a színészek és a stáb pedig szó szerint megszenvedtek ezért a filmért
(aki nem hiszi,olvasson utána,nem hiszem,hogy egymástól független oldalak mind egyöntetûen hazudnának)

a filmrõl:

a történet egyáltalán nem lapos és elcsépelt,mivel ez nem a bosszúról szól csak,hanem a túlélésrõl
az operatõri munka és a rendezés szenzációs.
ilyen profi kameramozgatást nem is tudom mikor láttam utoljára

leo nagyon átéle ezt a szerepet is szokás szerint
hardy pozitív csalódás volt számomra,bár még egy kicsit beleadhatott volna
valahogy a film elején jobban hoza a mocskos szemét figurát
(ez mondjuk lehet azért is,mert a forgatás közepe fele nagyon összeveszett inárritu-val)
----SPOILER LEHET----


a medve támadásos részt szerintem kevesebb cgi-vel kellett volna megcsinálni,úgy hihetõbb lett volna
meg persze voltak benne innen-onan összelopkodott klisék,de korántsem annyi,hogy az embernek végig az legyen az érzése,ezt már látta valahol
a visszaemlékezéses jelenetek nekem kicsit soknak és giccsesnek tûntek,talán ezt még negatívumként említhetném
viszont a hosszával semmi gondom nem volt,észre sem vettem azt a majd két és fél óra játékidõt
-----SPOILER VÉGE----


mindent összevetve,ez a film 3-4 oscart be fog zsebelni szerintem nem is érdemtelenül
hogy leo megkapja-e,ez kérdés..ennél volt jobb alakítása az igaz,de másért nem azt figyelembe vehetnék,min ment keresztül,hogy ezt a szerepet iyen hitelesen eljátszhassa

részemrõl megkapja a maximális pontszámot,mert irgalmatlan meló amit beletett az egész stáb
10/10
Nico71 2016 jan. 20. - 19:21:16 10/10
(98/455)
Kedves Senhora!

"A sztori elég átlagos" - írtad :-o
Hát, tudod, az élet már csak ilyen átlagos dolgokat szül! Hiszen ez megtörtént események alapján készült.

Én ma néztem meg. Nekem tetszett! Bár, én indiános - cowboy-os westerneken nõttem fel.
Úgy hiszen, azok az emberek jobban értékelik ezt a filmet, akik nincsenek elrugaszkodva még a való élettõl, nem kizárólag a digitálisak csoportjához tartoznak. (természetesen, most nem rád értettem, hiszen nem ismerlek, csak általánosságban mondom)
Jómagam, már sokszor voltam nomád körülmények között, jó párszor megéltem már zord téli idõket a szabadban. Plusz volt már kemény sérülésem. (szerencsémre én a mûtõasztalon, profi orvosok kezei alatt kaptam kezelést, de így sem volt leányálom)
Erdélyi rokonunkat viszont érte medvetámadás. Õ pl. kutyáinak köszönhette életét. (az egyik tehenük fejét viszont szinte kettétépte) Mai napig ott van a medve véres mancsának lenyomata a falon. (úgymond bekeretezték, azaz fölé tettek egy képkeretet)

Bosszú, vagy nem bosszú a történet vezérfonala, de hihetetlen, hogy egy ember mit ki nem bír, mire nem képes. Ismereterjesztõ csatornákon lehet hasonló emberekrõl, sorsokról hallani.

A film képi megoldásait imádtam! A hosszú, vágás nélküli jelenetekrõl csak rajongással lehet beszélni. Nagyon komoly rendezõi, operatõri, színészi munkát jelenet, a többi dolgozóról ne is beszélve.
A mostoha körülmények, helyszínek, ahol a legtöbben kirándulni sem tudnának, ott ezek az emberek, ilyen filmet alkottak! Le a kalappal elõttük!
Olvastam, DiCaprio 5 órát ült a maszkmesterek kezei között, mielõtt felvették a medvés jelenetet, ill. azt, mikor megtalálják. És ismét majdnem belehalt a kisülésbe (hipotermia), akárcsak a Titanic forgatásán Kate Winslet-tel.
Véleményem szerint, aki kritizálja a színészeket, vagy a stábot, az csinálja utánuk, és majd akkor okoskodjon! :-)
6/10
Senhora 2016 jan. 20. - 08:28:50 6/10
(97/455)
Túlértékelt film.
Sokkal jobbra számítottam, bár miután megláttam ki rendezte már visszafogottabb várakozással ültem neki.
A sztori elég átlagos, "bosszút állok" történet.
A környezet, ahol játszódik picit dob rajta.
6 pont
10/10
gio14 2016 jan. 20. - 01:33:24 10/10
(96/455)
Egyes jeleneteknél harapni lehetett a csendet a moziban.
Remek film.
Felkavaró, mély érzelmeket tárgyaló, lesokkoló film.
Nem bonyolítják a sztorit, nem bonyolítják a karaktereket, de ebben a témában ez pont elegendõ, nem akar több lenni, mint ami.
A film üt, ahogy kell, - és nagyot.
A tálalás meg egyedi, bekebelezi a nézõt, prémium minõségû munka. A környezet filmezése, a kameraman munkája, a hanghatások megérintõ, tûréshatárokat feszegetõ koncepciót alkotnak.
Jópár kiélezett jelenetben olyan szituációkat állítottak elõ a készítõk, amik drámailag sakk-matt-patt esetek.
Di Caprio pedig... bekebelezte az egész mozitermet, csupán azzal, hogy vásznon volt, üres szövegkönyvvel a hóna alatt, de hogyan... azt látni kell...
10/10