atalanta 2008 máj. 14. - 12:58:47 Előzmény knut
(15/55)
Szia!
Nekem megvan dvdn!VHS-rõl lett digitalizálva, szerintem elég jó minõségû, és szinkronos, Anthony Andrews-Csernák János, Jane Seymour-Frajt Edit és Ian McKellen-Dörner György
Ugek 2008 máj. 14. - 12:20:50 Előzmény knut
(14/55)
Keress meg!
Ugek 2008 máj. 14. - 12:18:56
(13/55)
Egyébként tudtok arról, hogy musical is készült nemrégen a "Vörös Pimpernel"-bõl?
Ugek 2008 máj. 14. - 12:12:52 Előzmény knut
(12/55)
Hi! Talán feltettem a DVD-borítót-sezlony reagálás-!
knut 2008 máj. 14. - 11:49:12
(11/55)
Engem az 1982-es Vörös Pimpernel (A skarlát virág-The Scarlet Pimpernel) Anthony Andrews, Jane Seymour-ral érdekelne nagyon DVD-n. Esetleg errõl tud vki vmit?
10/10
babajaga 2007 nov. 24. - 03:05:36 10/10 Előzmény Babyface
(10/55)
Nem egészen, de annyi mindenestre biztos, hogy Göbbels állítólag õrjöngött a film láttán, és felvette Howaardot az SD által megölendõk listájára. A legújabb változat szerint azonban egy másik férfi, egy kettõs ügynök is utazott a gépen, valójában õ volt a célpont, akit meg akartak ölni. Aki tud angolul, a témáról ajánlom figyelmébe a Leslie Howard Society oldalát, rengeteg anyag van róla. Mellesleg én a VHS másolására gondoltam, tekintve, hgoy nemigen lehet a Modern Pimpernelt megszerezni...
Végh Júlia 2007 nov. 19. - 08:04:47
(9/55)
Nem másolás, hanem az az - nem sok összefüggésel - alapja. Kb. A Vörös Pimpernek megírása és a Modern elkészítése között majdnem 60 év van.
Végh Júlia 2007 nov. 19. - 08:02:17
(8/55)
Az igazi azért a Modern Pimpernel! Szerintem.
10/10
babajaga 2007 nov. 17. - 17:20:27 10/10 Előzmény Babyface
(7/55)
nekem gyermekkori szerelmem az a film, mármint a modern pimpernel... esetleg másolásról nem lehetne szó?...
Babyface 2007 nov. 15. - 15:12:42
(6/55)
Sajnos én nem láttam Leslie Howard-dal a Vörös pimpernelt, csak a Modern pimpernelt, ez meg is va VHS-en. Egyszerûen szuper az a film. Nem is csoda, a fõszereplõ is elsõrangú. Tudtátok, hogy a halála ehhez a filmhez köthetõ?
zinaida 2007 nov. 15. - 09:22:44
(5/55)
Nahát, azt hittem ez topic a kutyát sem fogja érdekelni.:) Szeretek tévedni!:)

Igen, tudjuk, hogy csörgedezik ereiben magyar vér. Kiben nem, aki tehetséges?!;)

Amúgy nagyon köszönöm a felajánlást, de én egy árva hangot sem tudok angolul. Ami helyenként elõnyös (buta, de jó zenei világgal rendelkezõ popdalok esetében), és egy ilyen helyzetben pedig sajnos hátrány. Hát valamit valamiért. Örülök, hogy rajtam kívül is vannak Leslie Howard rajongók!!!!!
efes 2007 nov. 14. - 11:10:25
(4/55)
leslie howard steiner a magyar steiner ferdinánd és az angol lillian blumberg gyermekeként született london forest hill negyedében, 1893 április 3-án. az apja révén tekinthetõ magyar származásúnak, de édesanyja angol volt.
10/10
babajaga 2007 nov. 14. - 09:14:01 10/10 Előzmény zinaida
(3/55)
Lányok!!! Ha valakinek eredeti nyelven is jó, forduljatok hozzám Vörös Pimpernel-ügyben! A címem: erika_takacs@yahoo.com

Én is imádom a fazont: én 10 éves koromban szerettem bele menthetetlenül a fickóban, épp a Rómeó is Júlia miatt(az is van!), de a többi filmjét is a filmkultúra alapjának tekintem. Én is követelen ennek alapján egy Leslie Howard-sorozat megindítását!!!
(Mellesleg tudtátok, hogy õ TÉNYLEG magyar származású, még beszélt is nyelvünkön?...)
efes 2007 nov. 08. - 17:28:22 Előzmény zinaida
(2/55)
ha valóban így volt, szerintem keresd meg a filmmúzeumot (http://www.filmmuzeum.hu/contact.php), és/vagy az ortt-t (http://www.ortt.hu/panaszbiz.php), mert az ilyen, egy filmekre specializálódott csatornánál megengedhetetlen.

szvsz nyilván valami technikai probléma adódhatott, és hamarosan hibátlanul le fogják vetíteni. a filmmúzeum amúgy is rengeteget ismétel.
zinaida 2007 okt. 26. - 19:18:31
(1/55)
Ilyet még nem pipáltam!
Ahhoz már szinte hozzászoktam, hogy régivágású romantikus filmeknél - ahol az ember az utolsó pillanatért nézi végig az egész szerelmi hercehurcát - levágják retek klubék vagy tévékettõék a végét, na de hogy a film végének kb utolsó öt percétõl fosztanak meg...ilyet még nem pipáltam!

Kb. 14-15 éves koromban fedeztem fel magamnak a '30-as évek amerikai és angol filmjeit. Ekkor kedveltem meg Leslie Howardot. Láttam a Romeo és Júliában vagy ötször, a Pigmalionban vagy háromszor stb. stb.
Tegnapelõtt végre megnézhettem a sokat emlegetett Vörös pimpernelt. Azaz csak részben. Ugyanis a nagyságos Filmmúzeum nevû csatorna...nyissssssz!...elcsaklizta a végét. Nem ám csak a vége kiírást, és az aprócska -akkoriban szokásos - stáblistát! Szerintem úgy 5 percet. Mert úgy nem ér véget egy film, hogy fogalmunk sincs mi lett végül a fõhõssel, a feleségével, hogy tisztázódtak-e a félreértések, hogy megmenekültek-e.

Szóval. Valaki világosítson már fel! Ez rendszeres Filmmúzeuméknál? Mert esküszöm, bármily nagy is lesz a kísértés, a büdös életben többé nem kapcsolok erre a csatornára. Mert így nem érdemes.:(

Egy megtört szívû Leslie Howard rajongó;(