spekimen 2014 jan. 11. - 19:12:53
(160/620)
Csak érdekességként leírom még ide, mivel ez is pénzrõl szól.
Szóval van egy olyan elmélet -ami szerintem nem alaptalan-,hogyha a világ összes vagyonát elosztanánk egyenlõ arányban, a földön élõ összes ember között, akkor néhány hét alatt visszarendezõdne ugyanoda a vagyon ahol most van. Vagyis az emberek 10%- a birtokolja az összes vagyon 90%-át. Azaz 10%-nak van képessége ahhoz, hogy birtokoljon ennyi pénzt, 90-nek meg nem.
Na, lehet, hogy most sokan elküldenek a pi*ába, :-D , de hangsúlyozom ez egy elmélet, nem én találtam ki.
spekimen 2014 jan. 11. - 18:32:57
(159/620)
Az elõzõ hsz. utolsó cserkésznek ment
spekimen 2014 jan. 11. - 18:30:02
(158/620)
"Jó lenne, ha a pénz növekedése egyenes arányban és nem fordított arányban lenne az erkölccsel!"

Sok meglátásoddal nem értek egyet, de ez nagyon jó. Ezt megjegyzem. Ez szállóigének is jó. Egyébként mondtam már, hogy szerintem az emberek 80%-a ugyanígy "elszállna", ha ennyi pénzt birtokolna és még lehet alábecsültem :-D Egyszerûen ilyenek vagyunk. Kíváncsi lennék te hasonló esetben hogyan viselkednél. Ugyanis van egy kép az emberek fejében magukról, hogyan cselekednének bizonyos szituációkban, aztán amikor meg élesben történik, na akkor rendszerint egészen másként.
spekimen 2014 jan. 11. - 17:43:24
(157/620)
Nos egy kicsit elszabadultak az indulatok, ahogy látom. A Bud Spencer hasonlattal nem értek egyet Sisto, mert néha azért kell ilyenfajta film is, én nagyon jókat szórakoztam rajta, a többi meglátásoddal egyetértek. Nekem már az felkelti egy film iránti érdeklõdésemet, ha megtörtént eseteken alapul, mindegy az most, hogy negatív vagy pozitív személyiség játssza a fõszerepet.

Sizu igen a könyvbõl kiderül minden. Egyébként nekem is egy hatalmas nagy katyvasz jött le a filmben, ha a könyv szerint kéne néznem. Én azt látom, hogy a film kb. 60%-a a könyv és 40%-a pedig össze lett gyúrva a valóság és kitaláció keverékével, tehát át lett írva. Sorolhatnám hosszan azokat a jeleneteket, amelyeknek van valami köze a valósághoz, de aztán valahogy mégse az lett belõle.
sizu 2014 jan. 11. - 16:48:30
(156/620)
Tetszett, tetszett, de valahogy mégis többre számítottam.
Idegesít, mikor egy perc alatt 8x hangzik el, hogy "bébi". A film alatt meg több százszor.
( A Gatsby-ben is volt egy ilyen, az "öreg harcos" - idegbajt kaptam tõle.)

Látványos volt, de elõtte mindenhol úgy harangozták be, hogy tele lesz droggal meg szex-szel, hát droggal tényleg tele volt, szexjelenet nem volt több, mint más filmekben.

SPOILER
Nekem az a legnagyobb gondom ezzel a filmmel, hogy bár életrajzi, maradtak bennem kérdések.
Visszajutottak Svájcba? Sikerült írni a nagynéni helyett egy végrendelkezést?
Elváltak még a börtön elõtt?
Maradt vagyona? Ha igen, a feleségnek jutott, vagy akkorra már az FBI lefoglalta?
Ezek vajon kiderülnek a könyvbõl? Mindenképpen el fogom olvasni.

Egyébként jó poénok voltak benne. Mikor Jonah Hill mondja, hogy ha fogyatékos a gyerek, kiteszik az út szélén, hadd legyen szabad. Vagy mikor hazaér a fõszereplõ, és mondja, hogy épségben hazaért õ is, meg a kocsi is. Aztán látjuk a kocsit... :D

Ettõl függetlenül jó kis film volt, 9 pont.
5/10
vikri 2014 jan. 11. - 14:04:58 5/10
(155/620)
Egyébként ki védte a "tömegszemetet"? Te voltál, aki egyáltalán szóba hozta, ha nem vetted volna észre.
5/10
vikri 2014 jan. 11. - 14:01:23 5/10
(154/620)
Miért, ez talán "Wall Street farkasa" rajongói oldal? Sehol sem láttam kiírva. Csak poz. véleményt lehet leírni? A valós véleményt nem, hogy mások, akik eddig még nem látták, ne legyenek félrevezetve? Pedig szeretem azokat a filmeket, amiken lehet gondolkodni, de ezen szerintem nincs mit. Ennél azért nekem több kell, hogy lekössön valami. Azt sem értem, hogy valaki korábban azt írta le, hogy sokan esetleg nyálcsorgatásból nézik meg ezt a filmet, az életstílus miatt. Komolyan valakinek ez az élet lenne a cél, ha sok pénze lenne? Csak a drogozás és kurvázás?
cellasto 2014 jan. 11. - 13:01:50
(153/620)
biztos bud spencer is a wall streeten kezdte brókerként a pályát :d
10/10
logosz4 2014 jan. 11. - 11:16:59 10/10
(152/620)
Az, hogy milyen a film, lehet vita tárgya (szerintem remek). Abban viszont egészen biztos vagyok, nem él jelenleg olyan színész az USA-ban aki ilyen zseniálisan el tudta volna játszani Belfort szerepét. DiCaprio zseni, minden mimikáját élvezet nézni. Az Oscar díj garantált!Szóval, ha másért nem, ezért érdemes végigülni a filmet.
10/10
amon tobin 2014 jan. 11. - 10:44:20 10/10
(151/620)
!!!!!SPOILER!!!!!
és azt még hozzátehettem volna, hogy annak ellenére "tekintenek rá istenként", hogy az a hallgatóság pontosan tud(hat)ta, hogy a fickó épp kiszabadult a börtönbõl, ahol éppen azért volt, mert a hozzájuk hasonlóktól csalta ki a pénzt.
!!!!!SPOILER VÉGE!!!!!
antiszudorika 2014 jan. 11. - 10:02:55
(150/620)
Nagyon csípem a véleményeidet...teljesen látod a film lényegét az egészet egy struktúrában látod.Biztos számít,hogy elolvastad a könyvet.Most kedvet kaptam én is
spekimen 2014 jan. 11. - 09:59:50
(149/620)
Így van. Az emberek tódulnak a különbözõ vámpíros, szuperhõsös egyéb fantazmagóriákra ami sokszor látványvilágukban nem is rossz és hát ez a moziban nem utolsó szempont. Sokan állítom pont azokba a karakterekbe élik bele magukat, ami lehet nem is probléma mivel olyan tényleg nem tud lenni a valóságban :-D. De aztán csodálkoznak, hogy a való életben meg átbasszák õket, mivel csak az olyan filmeket ismerik aminek a valósághoz semmi köze. És fõleg nem lehet rajtuk elgondolkodni, agyalni egy kicsit, hogy mi miért is történt, csak készen elénk raknak egy kitalált világot, legalábbis a legtöbb ilyen.
offtopic
antiszudorika 2014 jan. 11. - 09:50:59
(148/620)
milyen pénzedbõl? nem is dolgozol eltartatod magad. :)
spekimen 2014 jan. 11. - 09:46:51
(147/620)
!!!!!SPOILER!!!!!
"- az utolsó jelentben tökéletesen látszik, hogy az emberek mennyire szeretnének gazdagabbak lenni, és úgy néznek rá, mint egy istenre. ez így volt, így van, és így is marad, amíg ember az ember."
!!!!!SPOILER VÉGE!!!!!

Ez nagyon jó meglátás a többi is, de ez kivételesen :-D . Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy mindig kettõn áll a vásár és innentõl nem is érdemes beszélni errõl.
5/10
vikri 2014 jan. 11. - 04:22:03 5/10
(146/620)
Nem értem, kinek mi tetszik, egyáltalán nem értem ezt a túlértékelést, nekünk szinte végig unalmas volt a film, fõleg kb. az elsõ egy óra, ha tv-ben nézem, kb 20-szor elkapcsoltam volna, de így is gondoltam rajta, hogy legszívesebben kimennék, alig vártam, hogy vége legyen. Tényleg nem hiszem el, hogy ennyi embernek õszintén tetszett.
Nafi 2014 jan. 10. - 22:50:39 Előzmény tibma
(145/620)
Nem, az etalont már legyártották a mai fiataloknak..az éjjel nappal Bp-t..ez a sorozat az útmutató neki az életbe.
10/10
amon tobin 2014 jan. 10. - 21:18:52 10/10 Előzmény tibma
(144/620)
10/10
Nem gondolom, hogy a filmben a fõhõssel azonosulni kéne, vagy bárki is etalonnak tekintené a jövõben. Nyilván lesznek ilyenek, de azok nem látnak tovább az orruknál. Egyetlen jelenetben sem tudtam azonosulni a fõszereplõvel, mégis jól szórakoztam a rendezésen, a tragikomikus jeleneteken. Scorsese sztem egyáltalán nem nézi hülyének a nézõt (P. Márti), hanem talán felnyithatja a szemét néhány embernek, hogy lássa, mi rejlik az ilyesfajta üzelmek mögött. Mondjuk nekem fogalmam sincs a magyarországi tõzsdeviszonyokról, de a teleshop kb. ugyanez, csak ott kapsz vmi kézzelfogható sz*rt a kezedbe, amit használhatsz. Aztán persze ezt sem tudhatom, ez is csak egy olyan vélemény, mint a többi, csak nem vennék rá mérget, mint oly sokan... Aki nem látott tanulságot a történetben, azoknak csak néhány, vázlatpontokban:

!!!!!SPOILER!!!!!
- aki magasra tör, magasról zuhan, mert zuhanni fog, az biztos
- nem a zuhanás számít, hanem a leérkezés (lásd: gyûlölet - kassovitz)
- az utolsó jelentben tökéletesen látszik, hogy az emberek mennyire szeretnének gazdagabbak lenni, és úgy néznek rá, mint egy istenre. ez így volt, így van, és így is marad, amíg ember az ember.
- stb, stb.
!!!!!SPOILER VÉGE!!!!!
9/10
Tomifinn 2014 jan. 10. - 18:17:42 9/10 Előzmény P.Márti
(143/620)
Pont ez a komment bizonyítja, hogy Scorsese mesteri pontossággal talált be ezzel a filmmel, remek tükröt tart, amit a gyengébb emberek -akik általában sikertelenek, és mániákus gazdagutálók, és õket vádolják a saját sikertelenségük miatt- nem tudnak már befogadni.
10/10 film.
Igazából még egy korrekt ellenvélemény is lehetett volna, Márti, de a DiCaprio soha nem játszott jól szintû kommenttel azt is sikerült elérni, hogy a további összes hsz-t a hölgytõl mosollyal fogadjam. :)
6/10
offtopic
gyereamozibabe 2014 jan. 10. - 13:36:12 6/10 Előzmény afcajax
(142/620)
Az egész onnan jött, hogy a lakásárak irreálisan fölmentek. 1996 körül még 2 millióért vehettél lakást. Budán! És ez nem volt vészesen sok, mert 60-80-at keresett egy szakmunkás. Nálunk téma volt ez akkoriban, úgyhogy képben vagyok.
De 8-10 év múlva már csak tízszeres áron voltak lakások, miközben a fizu csak duplájával nõtt. És innentõl kezdve lett esélytelen sokaknak a lakás. És nem vicces 30 évesen anyádékkal lakni. Miközben a kamat miatt forinthitelt képtelenség volt fölvenni. Lehet itt papolni, hogy nyugaton is albérletben laknak az emberek, csakhogy ott a nyugdíjakból is lazán fizetik az albit. De nálunk, ha nem hozol össze egy lakást 40éves korodra, akkor neked annyi. Várhatod a szüleid halálát. (ha volt saját lakásuk) Szóval ez egy csapdahelyzet volt, és mindenki próbált a kisebbik rossz felé mozdulni. Ráadásul olyan emberek tolták errefelé a hiteligénylõt, akik elvileg értenek a pénzügyekhez. De ugye nekik is érdekük volt, mert az ügyfélnek vagy adnak devizahitelt, vagy semmilyen hitelt nem adnak, mert a forinthitel törlesztõjét nem tudta volna fizetni.
Az ügyeskedõkre meg kár hivatkozni. Minden témakörben lehet mutatogatni bizonyos emberekre, akik miatt nem érezzük jogosnak a támogatást. (pl luxusautós mozgássérültek) Ettõl még nem az a megoldás, hogy senkit nem támogatunk. Az állam dolga lenne ezeket kiszûrni. Persze ha nem akar segíteni, akkor mehet a hangulatkeltés... sajnos erre mindig talál hallgatóságot. Egyébként szerintem most normálizálódik a helyzet. A kamatok is lefelé mennek, és a lakásárak is.
afcajax 2014 jan. 09. - 19:21:03
(141/620)
Azért a deviza hitelesek egy része igenis spekulációból vett fel deviza hitelt és nagyrészt ezek voltak azok akik bármikor csuklóból az egészet vissza is tudták fizetni. Másrészt ez a bankok nem tájékoztattak megfelelõen lemez is inkább azt a fajta hozzáállást igazolja, hogy ha valami balul sül el akkor mindenki más hibás, de én nem. Szerintem nem volt olyan bonyolult megérteni, hogy az adott deviza árfolyamához kötött hitel törlesztésének alakulása, az adott deviza árfolyamának a függvénye, magyarul ami ma jó, lehet hogy holnap rossz lesz, csak persze mindenki könnyebben koncentrált a jó részre, miszerint jelenleg ez milyen alacsony kamat szintet jelent.Azt meg se a bankok, se senki más nem tudhatta, hogy mi lesz az árfolyam a jövõben, ezért hívják árfolyam kockázatnak.Szerintem az ilyen helyzetekben az ember kevésbé veszi számba a negatív kimeneteleket és már azon agyal, hogy milyen jó lesz ha ez az árfolyam még kevesebb lesz. Az én szememben ez jó példa volt az emberek meggondolatlanságára (mint amikor hitelre tv-t, luxuscikkeket stb., tudom a ház nem az), illetve ez egyfajta diszkrimináció azokkal szemben akik óvatosabbak voltak és anno forint hitelbe mentek ami ugye abban a pillanatban többlet terhet jelentett.Amúgy a film nekem is tetszett, de egyáltalán nem tekintem követendõ példának a fõszereplõ életpályáját és módszereit.