Téma: Acu hercegnõ

9/10
Ljerk 2013 febr. 05. - 20:42:26 9/10
(913/1793)
Arra válaszoltam, hogy a japánoknál elfogadható-e ha egy filmben a sógunt bolondnak ábrázolják. Én csak annyit írtam, hogy nálunk nem furcsa - ha az tény. Nyilván a magyar történelemben Széchenyi nagyobb nyomot hagyott, mint Ieszada a japán történelemben.
Tilli 2013 febr. 05. - 20:42:01
(912/1793)
Igen, így a férfiak nagyobbnak, méltóságteljesebbnek, erõsebbnek tûntek.

Ilyenkor mindig eszembe jut az állatvilág, ahol a hímek nagyobbnak akarnak látszani a valóságnál. Ilyen pl. az oroszlán sörénye vagy hogy ne legyek ilyen királyi a békák is jól fel tudják magukat fújni, mikor udvarolnak.;)
Tilli 2013 febr. 05. - 20:37:42
(911/1793)
Én is kiszúrtam a pipát. Furcsa, hogy egy nõ pipázik, ráadásul az óokuban. Lehet, hogy igazad van és tényleg ópiumot szívott a pipában.

A filmben tényleg van több , furcsa, mondhatjuk bolondos karakter Iesada mellett.
Nekem pl. ilyen az örökké hepi ágyas vagy akár az "anyós" Iesada anyja is.

Errõl jut eszembe, a virágok között tényleg jó néhány ehetõ is van
http://selectfood.blogspot.hu/p/eheto-viragok.html#.URFZYfLRFlM
Tilli 2013 febr. 05. - 20:25:02 Előzmény Ljerk
(910/1793)
Szerintem azért az egy teljesen más kategória volt. Széchenyi tényleg a "legnagyobb magyarként" élte meg az életét, örökre fennmaradó vívmányokkal és csak élete vége felé betegedett meg.

Szerintem Széchenyit nem lehet egy lapon emlegetni Iesada-val !
dorombka 2013 febr. 05. - 20:21:20
(909/1793)
gyanítom, hogy ópiumpipa.

Gondolom ezzel is akarták az idõszakot érzékeltetni....meg a hölgy is olyan fura, nem igazán látszik egyenes jellemnek..hiszem Japán zárt gazdaság, akkor csempészték oda az ópiumot ?

Az elsõ ópiumháború (1839–1842)
A második ópiumháború (1856–1860)
8/10
napraforgó 2013 febr. 05. - 19:15:27 8/10
(908/1793)
Ezt találtam a japán ruházkodásról:
http://terebess.hu/keletkultinfo/ruhak.html

Nekem túl bonyolult ez a sokféle ruha.
De a pipát még mindig nem tudom.
offtopic
dorombka 2013 febr. 05. - 19:02:34
(907/1793)
Épp én is ezt akartak kérdezni.:)
offtopic
dorombka 2013 febr. 05. - 19:02:09
(906/1793)
Úgy rémlik , mintha az ágyashoz is be kellett jelentkeznie.
8/10
napraforgó 2013 febr. 05. - 18:49:10 8/10
(905/1793)
Valaki tudja, hogy milyen pipát szívtak? (Még egyik-másik nõ is.) Dohány, ópium?

A másik a sógunátus tanácsosainak denevérszárnyhoz hasomlító furcsa "mellénye". Érdekes, hogy annyira mereven állt az a ruhadarab, nem símult a vállakra. Mi értelme volt ennek a ruhadarabnak?
9/10
Ljerk 2013 febr. 05. - 17:44:23 9/10
(904/1793)
Aki lemaradt volna a sógun titkáról, annak feltettem a tegnapi és mai rész Acu-Ieszada jeleneteit. Az utolsó 9 percre más kamerakezelést választottak a mélyebb érzékeltetéshez. Számomra ez a film egyik csúcspontja.

https://www.youtube.com/watch?v=bvA2r6Dhm9E
8/10
napraforgó 2013 febr. 05. - 15:59:42 8/10
(903/1793)
Az egész ooku egy nagy nõi börtön volt - éjszakára lelakatolták. Még a sógunnak is be kellett jelentenie, ha ott akart éjszakázni, akár a feleségénél is. Nem tudom, hogy az ágyast magához rendelhette-e, vagy õt is csak úgy felkereste, ha kedve volt.

Az úrihölgyek, na meg a közrendû nõk élete is valamiképp egy elõre meghatározott sínen haladt, akár keleten, akár a nyugati kultúrákban. Nemigen lehetett abból kitörni. Az úrikisasszonyokat itt-is, ott-is igyekeztek minél jobban férjhezadni, és a parasztlányok is többnyire vigyáztak az erkölcseikre, hogy meg ne szólják õket, szégyent ne hozzanak a család fejére. A perifériára szorult nõk (pl. prostituáltak) meg nemigen kerülhettek vissza a "tisztes" úrinõk közé.
dorombka 2013 febr. 05. - 15:39:44
(902/1793)
acuka és a Sogun egymáséi lettek...
igaz egy másik életben....
a 2009.-es "Thredbo depresszió." c. mûalkotásban.
略称は「ツレうつ」
a képet Elhaym blogjából hoztam Andicilin -tõl
dorombka 2013 febr. 05. - 14:35:04
(901/1793)
BABDOBÁLÁSról még egyszer:
Minden évszak elején az Edo korszakban a rossz szellemek , betegségek elûzésére babot dobáltak.
Ez mostanában is esedékes, mivel február elején egy új idõszak kezdete van, aminek tetõpontja az Ázsia-szerte még tartott Holdújév.
A bab fajtája azt hiszem mellékes, a helyi legelfogadottabb fajta is lehet.Talán még kávébab,vagy akár mogyoró is.:))
http://ja.wikipedia.org/wiki/%E7%AF%80%E5%88%86

A szertartás neve egyébként Setsubun.
Kínai eredetû és a 8.században került Japánba.
hagyományosan pörkölt szójababbal un.szerencsebabbal végzik és a megfelelõ állatöv jegyében végzett férfinak kell "elkövetnie".Célja a rossz szellemek és betegségek elõzésén kívül az, hogy hozzon szerencsét a következõ idõszakra, évre.manapság is tartják buddhista templomokban vagy sintó szentélyekben.
http://en.wikipedia.org/wiki/Setsubun
offtopic
dorombka 2013 febr. 05. - 14:20:47
(900/1793)
Ennyi konyhakéssel a fején ? ...:)))
dorombka 2013 febr. 05. - 14:18:56
(899/1793)
Diana tudta megfogalmazni a lényeget, ami már régen foglalkoztat...már a koreai úrihölgyeknél is...nem is tudom miért küzdöttek, hogy belejussanak ....

az ARANYKALITKÁBA

talán mert kívül még rosszabb volt, a bizonytalanság miatt.

Itt ugyan nem tudni, hogy él a köznép, de Acu nem volt szegény család gyermeke, mégis lázadó fiatal volt.
Nem tûrte a szabályokat.Betörni is azért lehetett, mert egy magasabb cél érdekében magának érezte a feladatot.
A sogunt vajon be lehet törni valamilyen cél érdekében ?

A deviáns emberek idõnként elõre viszik a társadalmat.Remélhetõen pozitív oldalra kerül Acu hatására.
Ezüstliliom 2013 febr. 05. - 14:07:51
(898/1793)
Mondjuk ha a sogun tényleg nem bolond, akkor akár meg is taníthatná gózni õt Acu.
diane 2013 febr. 05. - 13:30:24
(897/1793)
Ez valóban érdekes. Kalitkában élte le az életét.
5/10
Sumomo 2013 febr. 05. - 11:53:41 5/10
(896/1793)
Nem tudom volt-e már róla szó.
A bevezetõ filmben, amikor Acu jobbról "átsuhan" balra. Középen van egy sárga függöleges vonal.
A vonalig messze van a sziluettje, a vonaltól balra, pedig közel. Bal oldalt a háttérbe rácsok látszannak.

Egy pillangó próbál vissza repülni a börtönbõl a szabadságba.
offtopic
dorombka 2013 febr. 05. - 10:18:54
(895/1793)
Köszönöm a mindenre kiterjedõ válaszodat.

A zoknis sétáláson túlmenõen én a házastársi találkozókra menet mezítlábas csoszogásokat is láttam , azért az december januárban nem lehet valami kellemes még "fûtött" szobában sem, nemhogy "oldalfolyosókon" át:))

PÜ ment
offtopic
UsagiYojimbo 2013 febr. 05. - 10:00:46
(894/1793)
Midai-szama, ahogy az esküvõ óta Acut megszólítják, nem azért remegett, mert a férjétõl tartott, hanem mert rájött, hogy nem kettesben vannak. Hiszen a paraván mögött ott ücsörgött egy "komorna" és két apáca.

Hogy a mama tud-e arról a problémáról, nem fontos, de az igen, hogy tud is róla, nem vallhatja be...

Japánban az orvoslás teljes mértékben a szerzetesek és apácák fennhatósága volt. "Civil" orvos nem létezett, egészen a nyugati (fõleg holland) orvosok megjelenéséig. És azok az apácák sem véletlenül vannak ott!

Futon, bár a sorozatban nem említik...

Gózni nem fognak, mert a sógun nem tud, helyette Acu kitalál neki valami "könnyebbet"...

Ami a fûtést illeti, hagyományos japán házakban a legtöbb helyiség közepén van egy tûzhely, az melegíti be a szobát. (Valaki írt már róla, a kémények kapcsán, ha jól emlékszem...)

Mezítláb nem rohangálnak, mindenkin "tabi" (egyujjas zokni) van, ami, együtt a padlózattal (lakkozott fapadló, illetve tatami-szõnyegek) már nem is olyan rossz. Engem inkább a mindig nyitott falak gondolkoztatnak el...

Az átöltözés az etikett része volt, nem csak ott, Európában is. (Lásd a napkirály reggeli öltözködését)