Téma: Acu hercegnõ

offtopic
UsagiYojimbo 2013 jan. 14. - 21:48:19 Előzmény dorombka
(293/1793)
"Gondolom az ágy több helyet foglat el mint ez a gyékény ágy.(tatami) És a japánok igen takarékosan bánnak a hellyel.
Olyan fontos volt ez a méret, hogy még terület-mértékegységnek is használták a méretét a lakások nagyságának értékelésére."
Igen, Japánban elég kevés hely jut egy fõre. (Másfél Magyarországnyi helyen kb. 12-15 Mo-nyian élnek, szemben mondjuk Ausztráliával, ahol 25-30 Mo-nyi területen 2,5 Mo-nyian élnek...)
A tatami viszont nem az ágy, hanem a gyékényszõnyeg, ami a lakószobák padlóját alkotja.
A fekvõhely neve futon ( http://hu.wikipedia.org/wiki/Futon%C3%A1gy ), és mivel összehajtható, könnyen el lehetett pakolni az erre szolgáló beépített szekrénybe, ezáltal nem foglalja állandóan a helyet a szobában.
Tilli 2013 jan. 14. - 21:30:06
(292/1793)
És ez miben nyilvánul meg? Klassz vagy???
Tilli 2013 jan. 14. - 21:19:52
(291/1793)
Köszi... igen nekem is gyanús volt , hogy az nem a Fujijama, mert a formája az teljesen más volt.
9/10
Ljerk 2013 jan. 14. - 21:15:43 9/10
(290/1793)
Mivel a hollandok, angolok, franciák Kína érintésével érkeztek Japánba - ezért használhatták a 'nyugati ember' kifejezést, aztán ráhúzták az amerikaiakra is - hiába jöttek a 'fekete hajók' keletrõl.
9/10
Ljerk 2013 jan. 14. - 21:10:45 9/10
(289/1793)
Sakura-jima a neve és Japán déli részén van, Kagoshima közelében.
Tilli 2013 jan. 14. - 21:09:16
(288/1793)
Nem tudom, hogy a helyhiány lehetett-e az oka. Koreába vagy Kínában nem volt hely hiány. Szerintem akkoriban nem voltak annyira helyszûkébe, mint most, mikor a nagyvárosokban egymás hegyén-hátán élnek. Amúgy az ágy alá lehet pakolni is, így ugyanaz a m2 többszörösen van kihasználva.

Tokióban vannak u.n. ágy-kapszula hotelek is. Rémes... olyan mint egy méhkaptár.:)
9/10
Ljerk 2013 jan. 14. - 21:00:10 9/10
(287/1793)
Ezek szerint már szintúgy végignézted ?
Tilli 2013 jan. 14. - 20:56:25
(286/1793)
Azért jó, hogy ma már a japánok is csak kacagnak ezeken a kegyetlen rituálékon. A vidi végén van egyébként a slussz poén, hogy nem is Nakamotonak hanem Sakamotonak kellett volna harakirizni. :)))) Pedig annyira aprólékosan ügyeltek mindenre. :)))

Igen...mûködik a kórus. :)))
dorombka 2013 jan. 14. - 20:53:06
(285/1793)
*Gondolom az ágy több helyet foglat el mint ez a gyékény ágy.(tatami)És a japánok igen takarékosan bánnak a hellyel.
Olyan fontos volt ez a méret, hogy még terület-mértékegységnek is használták a méretét a lakások nagyságának értékelésére.Ezt késõbb a koreaiak is átvették a japán megszállás következtében.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tatami

*A mama feje alatt még jobban látszott ez a csodasámli.

*A füstölõ nevét elfelejtettem az elõbb említeni, pedig nagy hagyománya volt arrafelé a füstölési szertartásoknak:
koh do

*Acu három fiú után született.
Tilli 2013 jan. 14. - 20:45:01
(284/1793)
;) ...:)))
Tilli 2013 jan. 14. - 20:43:26
(283/1793)
Igen én is úgy láttam, hogy Okacu bátyja elég talpraesettnek tûnik... de az apja mégis gyenge legénynek tartotta a fiútestvéreket. De az is lehet, hogy ahogy felnõttek õk is elõnyükre változtak.

A kék színnek határozottan volt jelentése, mert a kék színû amulettet a másik család fiúgyermekének szánta Nariakira és rózsaszínû(vagy barackvirág színût) meg Okacu családjának, hogy ott a 2 v. 3 ?? fiú után lányt várjanak.
Ezt cserélte el Tadetake, hogy végre már egy 'igazi' fia szülessen. Ojuki, Okacu anyja lányt szeretett volna és azt a szülés elõtt a látomásában a jós meg is jósolta és azt is, hogy a lánya Edoban fog élni.
offtopic
dorombka 2013 jan. 14. - 20:40:54
(282/1793)
Nekik sem szabad...de én szóltam. :))
dorombka 2013 jan. 14. - 20:40:06
(281/1793)
A kórus mûködik itt is...én is épp ezt cikket akartam közreadni a japán füstölésrõl.:))
Tilli 2013 jan. 14. - 20:33:05
(280/1793)
Igen, romantikus vagyok, meg realista is...realistán romantikus vagyok vagy romantikusan realista...nem is tudom? ;) És te?
Tilli 2013 jan. 14. - 20:29:41
(279/1793)
Igen én is néztem azt a "párnát" vagy inkább fejtámaszt, amin Acu is aludt. Roppant kényelmetlen lehetett, de valószínû egy idõ után hozzászoktak. Azt azért nem értem, hogy miért nem jöttek rá ezekben a keleti országokban, hogy mennyivel jobb egy ágyon aludni, mint a földön.

De azért sok olyan szokás is volt vagy inkább rítus, ami rendkívül kellemes és gyógyhatású(testre, szellemre egyaránt) is volt. Ilyen volt pl. a füstölés rituáléja. Úgy láttam, hogy a füstöt egy kis csészébe zárták és azt adták körbe-körbe egymásnak, miközben a kezükkel igyekeztek letakarni, hogy minél több füst maradjon a csészébe.

A füstölés szokása a buddhizmussal került Japánba.

A leghíresebb japán füstölõ gyártó céget 1705-ben alapították Kiotóban.

http://japanfustolo.hu/index_elemei/page0010.htm
Tilli 2013 jan. 14. - 20:13:04
(278/1793)
Köszi Ljerk !

Nagyon szép ez a virtuális kirándulás a Shimazu-klán földjén.Lehet, hogy nem figyeltem eléggé, de azt nem tudom, hogy az a hegy ami gyakran feltûnik a háttérként a párbeszédek során, vajon a Fuzsijama lehet?
dorombka 2013 jan. 14. - 19:38:26
(277/1793)
Vajon a japánok tényleg nyugati embereknek tartották az amerikaiakat ?
Kelet felé talán közelebb voltak.

Mindenesetere Tokio és LosAnegeles pl 8800 km

....és kb 50 napot mondtak a filmben, ez nem egy világkörüli távolság.
dorombka 2013 jan. 14. - 19:19:19
(276/1793)
Akkor maradjunk egy kicsit Japánnál.
Sajnáltam az öreg dadát, arra gondoltam a bánatba fog belehalni és nem önkezével elsegíteni azt.:((
Neki nem volt szüksége még eltávozni, csak a lelke érezte úgy.

A háztartásból kiöregedett asszonyok, akik csak a család terhére voltak, vagy vízbe fojtották magukat vagy hagyták õket éhen halni.
A busi feleségek is gyakran követtek el öngyilkosságot férjük halálba való követése érdekében.
Nekik már kiskorukban elmagyarázták, hogyan vágják el nyaki ütõereiket és mindig hordoztak maguknál egy kis kést.
Az öngyilkosság elõtt lábaikat össze kellett kötözniük, nehogy a halál beálltával illetlen pózban merevedjenek meg.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szeppuku

És ugyanebbõl a linkbõl.
A szeppuku/harakiri a hûség bizonyításának a módja.
Ha a szamuráj valami komoly vétséget követ el, vagy urának bizalma megrendül benne, felajánlhatja a szeppukut,
vagy az ura kérheti tõle azt. A szeppukut megtagadni nincs mód.
De a szeppuku az alsóbb társadalmi osztályoknál is elfogadott választott halálnem volt,több fajtája is kialakult.
Ha szeppuku általi büntetést vetettek ki rá, mivel ezáltal a halál által bocsánatot nyerhetett és tisztességgel halhatott meg, tulajdonát sem kobozták el.
A helyesen kivitelezett klasszikus szeppuku 2 vágásból áll, amelyet a segéd általi fejlevágás fejez be.

És ha nem veszitek illetlenségnek egy szabályos harakiri bemutatását:
Az alábbi video egy humoros feldolgozása a szeppuku szabályos végrehajtásnak....
Figyelmeztetés :
a jelenet a humor ellenére borzongató részeket tartalmaz....csak felnõtt nézõknek javalt megtekintése
http://videa.hu/videok/vicces/nehez-szeppuku-felnott-harakiri-humor-i7pAbh61AJVWK4m6

Kép: A szeppuku nõi változatára készülõ asszony egy fametszeten
10/10
offtopic
Fõnix_császárnõ 2013 jan. 14. - 18:52:00 10/10
(275/1793)
A Hús az létfontosságú, ezt nem lehet tagadni.
Meg olyan aranyos ez az egyben ürgét videó:)
offtopic
dorombka 2013 jan. 14. - 18:44:16
(274/1793)
Ne vadulj császárnõm.
Gondolj a kombura úgy mint a spenótra,egy zöld növényféle.Gondolom ez is tele van klorofillal.
Nem mindenki húsevõ.