Téma: Acu hercegnõ

9/10
Ljerk 2013 febr. 27. - 15:09:20 9/10
(1313/1793)
Angolok és franciák - 1861-ben kitör az amerikai polgárháború (észak-dél), és az amerikaiak szerepét õk veszik át. Mivel a második ópiumháború végével (1860), amikoris Kína kénytelen az összes követelést elfogadni, felszabadulnak a haditengerészeti erõik amiket Japán felé irányítanak.

Csempészek - a film elején ha emlékszel Zusó-ra aki öngyilkos lett, a fél-hivatalos csempészet szervezõje volt a Ryukyu szigeteken.

Az eseményeket meg senki nem értheti tökéletesen, sem akkor - sem ma, rengeteg részlet maradt homályban, amiket csak szóbeszéd alapján vélelmeznek, és amik máig nem derültek ki. Persze fel lehet vázolni dolgokat, hogy mik voltak az egyes klánok, daimjók, szamurájok, róninok, császári hivatalnokok, a császár, a császári nemesek, a sógunok, a sógunátus egyes tagjainak a véleménye vagy érdeke - de akkor sem látható át minden, lásd például az aljas szacumai orgyilkos fenyegetést, a különbözõ merényletek mögött kik állhattak személy szerint és miért.

Vagy itt van Iwakura Tomomi ( http://en.wikipedia.org/wiki/Iwakura_Tomomi ), aki szorgalmazta a sógun és a császári hercegnõ házasságát, majd most a császári követet küldte Edóba a szacumai kisérettel - róla is terjeng egy hihetetlen szóbeszéd.

Szacuma - kevéssé hangsúlyozzák a sorozatban, hogy a szacumai Simazu klán a Tokugavák egyetlen olyan ellenfele, akiket nem sikerült fegyveresen térdre kényszeríteni - a Tokugava hatalomátvétel döntõ csatájában Szekigaharánál (1600-ban) a Simazuk, miközben a velük szövetséges daimjók seregei egy árulás miatt fokozatosan felmorzsolódtak és elmenekültek, a csatateret borító ködben egy hadicsellel színlelt támadást indítottak a Tokugava fõtábor ellen, majd más irányban hagyták el a csatateret, így vissza tudtak vonulni Kjusú szigetére. Majd a Tokugavákkal sikerült egy nem túl hátrányos szerzõdést kötniük. (Nem véletlenül mondta Acunak a megboldogult sógun férje, hogy a szacumaiak mind bátor emberek.)

Csosu - nem volt ott a szekigaharai csatában Mori Terumoto, aki Osaka várát védte, de kénytelen volt elmenekülni, majd Csosu (Choshu) tartományba számûzték a klánjával.

A fent említett két klán meghatározó szerepet játszik a Tokugavák bukásában, de addigis mint majd látni lehet, ez is furcsán alakul.

A képen Naogoro és Acu két találkozása, középen amikor Acu felismeri Naogorót és úrrá lesznek rajta az érzései, és a találkozó utáni egymásranézésük. A két szélsõ kép pedig már az óokubeli találkozásuk édesen szomorú vége.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 27. - 14:06:43 10/10
(1312/1793)
8/10
napraforgó 2013 febr. 27. - 12:50:00 8/10
(1311/1793)
Úgy tûnik, hogy most jönnek a zûrzavaros évek, a különbözó felkelések, stb.
dorombka 2013 febr. 27. - 08:43:26
(1310/1793)
Egy dolgot találtam
Namamugi Incident 1862.szeptember 14.
Amikoris japán szamuráj támadás történt britt állampolgárok ellen,
amely 1 hét külünbséggel egybeesett Ernest Mason Satow diplomata Japánba érkezésével..
http://en.wikipedia.org/wiki/Namamugi_Incident
http://en.wikipedia.org/wiki/Ernest_Satow
dorombka 2013 febr. 27. - 08:37:54 Előzmény Ljerk
(1309/1793)
Hogy jöttek a képbe az angolok ?
Együtt érkeztek az amerikaikkal ?
Ópiumháború szele idáig ért ?
Vagy csempészek ?
Egyáltalán voltak külföldiekkel csempészkedõk akkortájt ?

Most én nem annyira tudom értelmezni az eseményeket, néha túl lassú, néha túl gyors számomra.
Nem is maradt meg bennem , melyik évben vagyunk, pedig mondták többször is. Pl 6 éve nõsült N.
És milyen sógun gyámról beszélnek ? Acu le lett váltava ?
És most nyitnak, vagy nem nyitnak?
Maradnak a külföldiek, vagy el lesznek ûzve?
Mi errõl a véleménye Acunak...aki már nem olvas, el van zárva a világtól, mint egy politikai fogoly...
lám-lám már a go sem megy jól , egyáltalán kivel gyakorolná?
Mit csinál szegény egész nap?

Még jó, hogy van egyáltalán érdeklõdés benne, vagy csak a múlt szikráiból él...amit meg elégetett.:((
Gondolom eléggé fájt a szíve , hogy nem az egyszerû asszonyok boldog , hozzá képest szabad életét éli.

Esetleg kaphatunk egy képet a könnycseppes összenézésrõl...még a go elõtti találkozáskor, búcsúzáskor.
9/10
Ljerk 2013 febr. 26. - 18:52:28 9/10
(1308/1793)
Naogoró és Acu újra együtt.
9/10
Ljerk 2013 febr. 26. - 18:51:14 9/10
(1307/1793)
Az ismétlés a tudás anyja. :)

Õk pedig az átkozott idegenek, akik útban voltak. Miattuk tör ki a háború Szacuma és a Brit Birodalom között.
5/10
csikosi 2013 febr. 26. - 16:12:22 5/10
(1306/1793)
Hát erre a filmre sokkal többet adtam, mint amennyit ér.
Pedig úgy vártam, hogy lássunk a sorozatot reklám nélkül.
8/10
napraforgó 2013 febr. 26. - 04:41:42 8/10
(1305/1793)
"Az igazi tervet leginkább Naogoro és Okubo ismeri".
Na ez megint magas. Naogoro (legutóbb Kiokádó Tatevakiként ismertem) olyan értetlenül bámul néha, máskor meg hitetlenkedve, szóval nem tudom, hogy õ mit tud és mit nem. Szaigo meg - na õ egyenesen fajankónak titulálja Hiszamicut, majd azt mondja, hogy nem szolgálja õt. Mondjuk ezt sem értem. Végülis valóban Nariakira terveit igyekszik végrehajtani az öccse, talán csak az eszközei nem olyan kifinomultak. Mi van itt? személyes ellenszenv? Lehetett ilyen egy szamuráj klánban?
8/10
napraforgó 2013 febr. 26. - 04:31:37 8/10
(1304/1793)
"Nem a sógunátus tanácsába akarják a több száz daimjót bevonni, ezt csak az udvarral hitetik el."

De akkor mit akar ténylegesen?

Azért nem felejtettem el, hogy már Nariakira is fegyverkezett, igaz, akkor még a jelszó az 'idegenek ellen' volt. Õ is be akarta vonni a külsõ daimjókat a döntésekbe, ami érthetõ. Azt akarta, hogy az egész országot érintõ döntések ne egy szûk kör, a Tokuvaga család kezében legyen, hanem az összes tartományi vezetõ döntsön. Ez valami tipikusan japán parlamentarizmus lehetett volna. (na jó, nem egy választott parlament, de mégis valahogy szélesebb körû érdekeket vettek volna figyelembe.)
9/10
Ljerk 2013 febr. 25. - 21:11:37 9/10
(1303/1793)
Acu és Kazunomija - mindketten politikai célbõl lettek Tokugava sógunok feleségei, és most a Tokugava sógunátushoz érkezik a császári követ szacumai fegyveres kisérettel.
offtopic
UsagiYojimbo 2013 febr. 25. - 20:24:50
(1302/1793)
Nem annyira bonyolult, csak más a gondolkozásmódja...

A sereg azért kellett, hogy nyomást gyakorolhasson mindkét félre. A császári udvarra is, és a sógunátusra is. Eközben, mindegyik félnek azt mondhatja, hogy a sereg a másik ellen kell...

Egy császári rendelet kötelezõ érvényû a sógunra nézve is. Ezért volt rá szükség. Meg azért, mert ha õ, mint szacumai daimjó odamegy a sógunhoz, hogy mondjon le, szó nélkül kivégzik árulásért. Jobb esetben megengedik neki a szeppukut.

De még az is lehet, hogy nem is tudott Arima tervérõl. Nem egy nagy észkombájn ez a féltestvér. Hiába akarja Nariakira nyomdokait követni, leginkább azt teszi, amit Szaigó és Naogoró (az új neveit nem bírtam megjegyezni) mondanak neki...

Nem a sógunátus tanácsába akarják a több száz daimjót bevonni, ezt csak az udvarral hitetik el.

Igazából Í miniszternek elég sokat köszönhetnek. Az õ "tisztogatásai" miatti elégedetlenség, és a halála utáni fejetlenség lett az alapja az egész mozgalomnak. Ha nem csinálta volna, amit, illetve ha nem ekkor ölik meg, hanem mondjuk 1-2 évvel késõbb vagy korábban, az egész folyamat széthullott volna...

Az igazi tervet leginkább Naogoro és Okubo ismeri. Szaigó is csak azt hiszi, hogy tudja, mit is akarna tõle Nariakira.
8/10
napraforgó 2013 febr. 25. - 18:25:08 8/10
(1301/1793)
Na most kezdem nem érteni a helyzetet. Ez a korabeli japán politikai élet túl bonyolult.
Mi a csudának indult Hiszamicu sereggel Kiotóba? Császári rendeletet kérni a sógunátus megreformálására? Ez mi a csudát jelent? Arima és csapata feláldozta magát, hogy a császár megbízzon Hiszamicuban. Vajon ez Hiszamicu parancsára történt, esetleg csak a tudtával? Azt még értem, hogy a sógunátus szûk körû tanácsába be akarják vonni a külsõ daimjókat, tehát õk is részt akarnak venni a döntésekben. Ez nyilván a Tokugava család jelentõségének visszaszorítását jelentené.
Japánnak épp egy újabb belviszály hiányzott csak, az Í miniszter által végzett tisztogatás után. Aztán ott vannak a külföldiek is, akik nyilván egyre jobban kiterjesztik a hatalmukat az országban. Õk biztos nem fognak önként távozni.
8/10
napraforgó 2013 febr. 25. - 06:02:12 8/10
(1300/1793)
Tényleg! De már Acu is feszegette a hagyományok kereteit! Sõt eleinte az õ anyósa is azt mondta, hogy hagyjuk rá, csak szüljön örököst. Igaz, ott jobbára csak a reggelizés közbeni fésülésrõl volt szó...
Bár a hálószobában, a paraván mögött tartózkodó hallgatózó szolgák elküldése már nagy vívmány volt!
8/10
napraforgó 2013 febr. 25. - 05:58:28 8/10
(1299/1793)
Ó látom, a Filmbox. Még csak nem is hallottam róla eddig, nemhogy fogni tudnám.
offtopic
dorombka 2013 febr. 25. - 05:56:37
(1298/1793)
Már akartam kérdezni, hogy forradalmi változás, vagy a császári etikett hatása, hogy a két fiatal még a nász elõtt elõtt találkozhatott egymással.
Sõt micsoda fertõ még egymásra is nézhetett és még szóba is elegyedtek, eléggé el nem ítélhetõ aszfaltbetyár stílus így ismerkedni házasság elõtt.:)
offtopic
dorombka 2013 febr. 25. - 05:53:17 Előzmény Koczina Judit
(1297/1793)
Köszi, de sajnos nálunk nem fogható a Filmbox.
offtopic
dorombka 2013 febr. 25. - 05:51:29 Előzmény UsagiYojimbo
(1296/1793)
Bár annyi hajtû mellett egy tõrre már nincs is szükség :))
8/10
napraforgó 2013 febr. 25. - 05:49:48 8/10 Előzmény UsagiYojimbo
(1295/1793)
Ez elgondolkodtatott, ugyanis sem a sóguni palotában, sem a szacumai kastélyban, sem sehol nem láttunk egyetlen tükröt sem. Sem kicsit, sem nagyot. Pedig csodás hajkölteményeket viseltek, csodás kimonókat hordtak, de soha, sehol nem ellenõrizték a megjelenésüket, hogy rendben van-e. ???
Márcsak azért is, mert közben az arcukat festették - lásd Kazunómija idõs udvarhölgyét, akinek legalább fél kiló vakolat van az arcán... Gondolom az meg nem volt illendõ, ha egy másik hölgy figyelmeztette az embert, hogy nem jól áll a haja, vagy a ruhája nincs rendben. De szerintem azok is öltözködtek, fésülködtek valahogy, akiknek nem volt erre külön személyzetük....
8/10
napraforgó 2013 febr. 25. - 05:43:16 8/10 Előzmény Koczina Judit
(1294/1793)
Melyik adó adja?