Téma: Acu hercegnõ

10/10
Fõnix_császárnõ 2013 jan. 16. - 17:10:42 10/10
(353/1793)
Ilyenkor a paintbe vágom a képet és úgy elmentem, utána már jó lesz.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 jan. 16. - 17:09:23 10/10
(352/1793)
Nem olyan könnyû hízni, eztetet embere válogatja.
diane 2013 jan. 16. - 16:01:44
(351/1793)
Jegyeket, bérleteket......
5/10
offtopic
Sumomo 2013 jan. 16. - 15:57:44 5/10
(350/1793)
.
diane 2013 jan. 16. - 15:51:47
(349/1793)
A hercegnõ gyaloghintója is valami ilyesmi volt.
reay 2013 jan. 16. - 15:41:51 Előzmény UsagiYojimbo
(348/1793)
Nagyon jókat hoztál, ezer köszönet érte, és ha te csináltad a fordítást, akkor dicséret is!
reay 2013 jan. 16. - 15:37:44
(347/1793)
Ezt csak most olvastam,de tetszik! :))
dorombka 2013 jan. 16. - 14:13:09
(346/1793)
A szakéról egy kis ízelítõ
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=3082083&postorder=desc&result_per_page=45&highlight=3082083#3082083

És még egy kicsi
Az étkezések elején szinte elengedhetetlen a szaké, a felmelegített rizsbor élvezete.
A hagyományok szerint a recept abból az idõbõl származik, mikor az emberek még közvetlenül beszélgettek az istenekkel és a szaké mámorában eggyé lettek az égiekkel.
Máig a szaké a templomi szertartások rituális itala.
Vele pecsételik meg a házasságkötéseket és hozzátartozik a keresztelõkhöz.
A kocsmákban melegen, vagy az új divat szerint jégkockával isszák.
http://www.ablakavilagra.hu/print/print.shtml?23
dorombka 2013 jan. 16. - 12:01:17
(345/1793)
igazad van, nehéz a más fejével gondolkodni, különösen, ha az fényévnyire van a mi megszokott világunktól.
Engem is hideg zuhanyként ért az apa hirtelen jött szigora ...mivel igencsak európai értelemben is humánusan gondolkodó ázsiai férfiról beszélünk.

Én ezt csak úgy tudtam értelmezni érzelmileg, hogy a keresztény szemlélet szerint nálunk is nagyon elítélték az öngyilkosságot....még temetni sem voltak hajlandóak az ilyen személyeket.

másrészt meg csodálkoztam az "õ" fejükkel gondolkodva...most miért akadt ki , hiszen a harakiri ilyentén formája
(önkényesen a szolga ura után hal típusba soroltam )nem volt ismeretlen arrafelé.Kutakodva utána azt találtam, hogy ehhez engedély kell....vagy valóban nyomósabb érv.

Azért az tetszett, hogy az apa sokszor sírt volna, de szégyellte.
Vajon a japánoknál elfogadott ma az elérzékenyülés nyílt színen való kimutatása?
Olyan zárkózottaknak képzelem õket, akik a családban is kicsit tartózkodóbbak.

Éppen ezért az anyuka szerepe is nagyon tetszett, az is olyan emberi ,okos, jó anya volt az én fogalmaim szerint.
Még minálunk sem dívik, sõt régebben egyáltalán nem -az ilyen közeli kapcsolat a családon belül a szülõk és a gyerek között.
Ezüstliliom 2013 jan. 16. - 11:45:50
(344/1793)
Tudom, nagy a kulturális különbség köztünk és a japánok között, de én csak úgy tudok reagálni, ahogy a mi kultúránkból adódik. Mindezt csak azért írtam, mert

SPOILER
mikor Okacu dadája öngyilkos lesz, és az apja megparancsolja neki, hogy felejtse el, sõt még a búcúslevelét is elégetteti, akkor nálam elszakadt a cérna. Sosem bocsátanék meg az apámnak hasonló esetben. Nem lehet érzelmileg feldolgozni egy ilyen tragédiát, ha még az elhunyt búcsúját sem olvashatja el az ember. Örökre lezáratlan, fájó emlék marad.:(
9/10
Ljerk 2013 jan. 16. - 11:45:47 9/10
(343/1793)
Elbeszélünk egymás mellett. :) Értem én mit írsz - úgy is van.

Egyedül arra akartam rámutatni, hogy civilizációs különbségek, ha az arabok eljutnak Európa közepébe - nemcsak az történik hogy õk uralkodnak ott (mint az angolok Franciaország egyes részein), hanem más a vallásuk, államigazgatásuk, kultúrájuk, oktatásuk és kereskedelmi szokásaik. Teljesen átalakult volna Európa történelme.

Az elõbbi fiktív dolog, ami Európában nem történt meg, Kínában igen - nomád népek uralkodtak és hiába vettek át sok mindent, mégiscsak a saját elképzeléseiket valósították meg ezen belül- amik pedig nomád hagyományaikból következett.

Egyrészt a mandzsuk folytatták a katonai terjeszkedést, elfoglalták Tibetet és birtokukba vették a mai Kína nyugati területeit. Másrészt szigorúan ellenõrizték az ipart és kereskedelmet, valószínüleg a hatalmuk biztosítása miatt, amivel nem épp a fejlõdést segítették elõ.
Ezüstliliom 2013 jan. 16. - 11:41:25
(342/1793)
Hááát... nekem ez már szõrszálhasogatásnak tûnik.:)
notni 2013 jan. 16. - 11:14:43
(341/1793)
Ez nem szõrszálhasogatás. Ha nem az adott kor terminológiáját használod, akkor teljesen téves következtetésekre jutsz. A Ming uralkodó nem Kínát uralta, hanem azt a birodalmát, amelynek területe – jelentõs részt - a mai Kína helyén volt és igazgatási nyelve az mandarin volt.
Japánban sem a japánok éltek, hanem a Japán uralkodó alattvalói.
notni 2013 jan. 16. - 11:01:22
(340/1793)
Franciaországot sem uralták az angolok…. A Francia királyságot meghódította és a trónját megszerezte az, aki angol király…. és pont. Innentõl két lehetõség van. Vagy beolvasztja az adott területet, vagy egy fenékkel két trónon ül.
Kínát sem hódították meg a mandzsuk. A Ming-birodalmat hódította meg a mandzsu származású, Csing dinasztia mandzsu csapataival, és létrehozta a Csing-birodalmat.
Ha egy adott történelmi kort meg akarsz érteni, akkor azzal az szemüveggel kell nézned. Az ún. nemzetállam mint történelmi és politikai fogalom a XVIII. század végén született meg.
9/10
Ljerk 2013 jan. 16. - 10:38:47 9/10
(339/1793)
Ahogy írtam, civilizációs különbségek voltak, tehát nem mindegy mennyire kompatibilisek egymással - egész más, hogy Franciaországban az angolok uraltak sokáig területeket, mintha az arabok nyomultak volna odáig!

Hiába asszimilálódtak késõbb a mandzsuk, de a legfontosabb céljuk mégis a katonai hatalmukkal való feltétlen uralkodás volt.
notni 2013 jan. 16. - 10:09:26
(337/1793)
Mint írtam, Kína nem létezett, vagyis nem hódíthatták meg, csak az adott birodalom irányítását vették át. Õk diktáltak, de az államszervezetet, és a hivatalos ügyek intézésének nyelvét meghagyták. A Kína helyén lévõ birodalmak viszont területileg nem teljesen fedik egymást. A közös elsõsorban az állam szervezete, és a használt hivatalos nyelv volt. Ami természetesen nem kínai nyelv, hanem mandarin….
Az USA sem angol, hanem az angol a közös nyelv.
9/10
Ljerk 2013 jan. 16. - 09:38:38 9/10
(336/1793)
Valóban Európa közepét az X. század után nem érte el más - fõként hódítani akaró civilizáció, ezért persze a peremállamok nagy árat fizettek. Az arabokat Hispániában, a tatárokat, törököket Magyarországon illetve Lengyelországban állították meg. Ilyen szempontból Magyarország, Erdály és a tõle délkeletre levõ részek voltak kétszeresen is feldúlva.

Kínát viszont két nagy nomád nép is meghódoltatta, a második volt az ami pont az európai ipari fejlõdéssel volt egyidõben.

1271 - 1368 : A mongol (tatárként ismerjük õket) Dzsingisz Kán utódai által meghódítva.
1644 - 1911 : A nomád mandzsuk katonai uralma
notni 2013 jan. 16. - 09:22:25
(335/1793)
Ebben az a logikai bukfenc, hogy Kína, mint olyan sosem létezett. Volt Tang-birodalom, Ming-birodalom, Chin-birodalom stb. nemzetállamról semmiképp sem beszélhetünk. Volt egy birodalom, amely sok népet tömörített, sok nyelvvel és sok szokással. Ezeknek volt egy közös hivatalos nyelvük az igazgatáshoz, és egy kulturális közös nevezõjük, amit az elit diktált. Úgy mint Európában a latin és az antik. Késõbb ez beszivárgott a hétköznapokba és köznyelvivé vált. Mint az említett bolgároknál a liturgikus-szláv. Elõbb liturgikus nyelv volt, késõbb az államügyek nyelve, aztán köznyelv.
Amennyiben betelepítettek volna egy külön kontinenset – rendszeres kapcsolat nélkül-, akkor ez minden bizonnyal önálló jegyeket vett volna fel.
offtopic
dorombka 2013 jan. 16. - 09:03:46
(334/1793)
:)))
Jogos.
Számunkra (európaiak számára ) kellett felfedezni..., hogy egyáltalán élnek arrafelé...de a kíniak persze titokzatoskodtak már akkor is :))