offtopic
Moldávia bánata 2009 júl. 19. - 23:09:55
(64/144)
Köbiztonság, tiszta víz, rendezett viszonyok, alacsony korrupciós ráta. Mondjuk, de természetesen mindenhol vannak kivételek, pro és kontra!
Ami Afrikában csodálatos és egyedülálló, azok a természeti értékei. Az állatvilág, a növényvilág stb. Az, hogy milyen emberbarátok, meg nyugodtak, meg minden ilyesmi az ottani négerek, inkább csak cukormáz. A primitív emberi közösségekben (mondjuk a maszáj törzsek) a nõk értéke kábé 50 tevével egyenlõ, aztán ennyi. Persze ezt képletesen értem, de amit a legfontosabbnak tartok még megemlíteni: ezek csak feltételezések, mert NEM ismerem az ottani viszonyokat konkrétan, s bár lehet, hogy ott van a bölcsek köve meg Salamon király kincse egyszerre, de én ebben valahogy nem hiszek. Sok helyen, több milliónyian például abban a hiszemben élnek, hogy ha egy szûz lánnyal közösülnek, akkor kigyógyulnak az AIDS-bõl. Ez egyszerûen nonszensz! Minden tiszteletem azoké, akik küzdenek az afrikai szegénység ellen, meg valahogy megpróbálják felvilágosítani az ottaniakat, de erre nem lehet egy életet alapozni.
9/10
offtopic
mzungu 2009 júl. 19. - 22:21:16 9/10
(63/144)
Lehet, hogy tipikusan nõi dolog, de ugyanígy vannak tipikusan férfi dolgok is. Csak egy kérdés: szerinted egy afrikai nagyvárosból mi hiányzik, ami Európában van?
offtopic
Moldávia bánata 2009 júl. 19. - 22:10:17 Előzmény mzungu
(62/144)
Ez az életstílus-kérdés kissé meglepõ, mert szerintem nem tagadhatja meg senki magát: szerintem baromi unalmas lehet egy ilyen közegbe költözni. Nehéz elképzelni, hogy valaki egy afrikai városba költözzön. Szabadulunk a modernitás rémétõl, de mégsem?
Tényleg nõknek való film lehet (mert ugyan nem láttam sem a filmet, sem a könyvet nem olvastam, de õszintén szólva nem is érdekel), hiszen az egész egy romantikus maszlagnak tûnik, már bocsánat. A nõk képesek csak arra, hogy csapot-papot, gyereket, családot, mindent hátrahagyva fussanak életük nagy lehetõsége után. Kissé zavaros.
Szóval ez egy egészen kivételes helyzet, nem hiszem, hogy tömegével fordulnának elõ ilyenek. Álmodozni ilyenrõl a nõk szoktak, ami se nem rossz, se nem jó, csak olyan tipikus.
9/10
offtopic
mzungu 2009 júl. 19. - 21:32:04 9/10
(61/144)
Volna? Megkérdezhetem mi tartott mégis vissza?
10/10
kiki_- 2009 júl. 19. - 21:10:32 10/10 Előzmény mzungu
(60/144)
Engem talán azért fogott meg a történet mert egyszer én is hasónló cipõben jártam. Csak ott az úticél nem Afrika volt.
Egyszer anyira megtetszett a férfi hogy bármire képes lettem volna érte Õ olyan helyen lakott ahol nem igazán lett volna meg nekem az ami akkor vagy most.Vagy is "nem lett volna" meg az a bizonyos "europai élet"(nem magyar volt az illetõ) Én is habozás nélkül vele mentem volna itt hagytam volna az egész családom.
Szerelmes voltam valami hihetetlen amikor egyszer csak jön egy ismeretlen érzés. Ezt a történetet csak az élheti át aki érzett már ilyet. Ha akkor én vagyok Corine helyében és én is azt érzem mint ö lehet én is maradnák.
Rengeteg hozzászolást olvastam ahol teljesen hülyének írják a nöt . De ök mind azért írják mert még nem találkoztak ezzel az érzéssel. (lehet ha annak idején én sem találkoztam volna azzal a bizonyos férfial én is azt mondom hogy a nõ hülye mert ilyen nincs.)pedig van.
9/10
mzungu 2009 júl. 19. - 19:32:48 9/10
(59/144)
"egy afrikai legyen egy fehér nõ választottja"
Ha konkrétan a filmben lévõ esetnél maradunk, akkor a szerelemnél több érvet én sem tudok felhozni, ha esetleg nem a modern élet elõl akar a lehetõ legtávolabbra menekülni. De ha egész Afrikára általánosítunk akkor figyelembe kell venni, hogy bizony ám vannak ott városok is rendes házakkal, nem pedig csak törzsek kunyhókban :) És akkor már több oka lehet annak a nõnek a szerelmen túl. De ez mindenkinél más és más. Saját magamból kiindulva az egyik legfontosabb ok az ottani életstílus lehet: a szeretet, az összetartás és a számunkra mindennapos stressz ismeretlensége. Hakuna matata!
offtopic
Moldávia bánata 2009 júl. 19. - 19:02:53
(58/144)
Amennyiben elfogadjuk, hogy a Nagy Szerelem nem alapulhat semmilyen logikus magyarázaton, s pusztán csak az érzelmek vannak döntõ hatással, akkor a kérdés értelmetlen. Mert az, hogy "megéri-e", egyértelmûen racionális eredõkre vezethetõ vissza. Amikor mérlegelünk valamit. A heves érzelmek között pedig nem nagyon lehet helye a racionalitásnak, fõleg ha azt a betegséget Nagy Szerelemnek hívjuk. :)
De tételezzük fel, hogy szerepet játszhatnak esetleges észérvek is abban, hogy mondjuk egy afrikai legyen egy fehér nõ választottja. Vajon ekkor mi lehet a háttérben? Mi lehet az oka, amiért "megéri" neki egy olyan kulturúrába beleszeretni, ami legalább 2000 évvel le van maradva mind a keleti, mind a nyugati szellemi áramlatoktól?
9/10
offtopic
mzungu 2009 júl. 19. - 18:43:56 9/10
(57/144)
Hiba? Nem látom, hogy lenne. A szerelmet (és az elõre ismeretlen jövõt) én nem nevezném hibának.
És hogy az európai férfiak már semmit sem tudnak nyújtani? Nem hiszem, hogy így lenne, azonban mindnyájan rengeteget tanulhatnánk az "afrikai bennszülöttektõl". Nem gazdasági értelemben természetesen. De emberileg nagyon sokan felette állnak egy-egy európainak - ha már bõrszín alapján teszünk különbséget - az esetleges szegénységük ellenére is. Példaértékû az a szeretet és összetartás, amiben élnek. Míg Európa anyagiakban gazdagabb, addig Afrika emberi értékekben. Aki még soha sem járt a kontinensen, az nem hiszem, hogy értheti mire gondolok. Természetesen nem szeretnék ilyen éles határvonalat húzni, hiszen ez nem ilyen egyszerû. Mi, emberek nem vagyunk egyformák. Mindenki más és más értékeket részesít elõnyben és mindenki máshol találja meg õket.
De akkor a témától elvonatkoztatva a kérdésem: megéri egy teljes életet, álmokkal együtt feladni és magunk mögött hagyni egy szerelem és egy egészen más kultúra miatt? Legyen ez bárhol is a Földön. Kulcsszó a szerelem.
offtopic
Moldávia bánata 2009 júl. 19. - 17:22:11
(56/144)
Én arra lennék kiváncsi, hogy mit tud egy afrikai bennszülött, amit egy európai fehér ember nem. Kiben van a hiba? A nõben, aki hú de nagyon szerelmes lesz, aztán persze, amikor forró lesz a lába alatt a talaj, visszaoson a civilizációba, vagy az európai férfiakban, akik ezek szerint semmit nem tudnak már nyújtani, amivel egy afrikainál jobbak lehetnének?
9/10
mzungu 2009 júl. 19. - 17:08:49 9/10
(55/144)
Kérdés: ti feladnátok az addigi életeteket a nagy szerelemért hasonló körülmények között? Célzok itt arra, hogy a jól mûködõ európai életet elcserélnétek egy afrikai kunyhóra pusztán a nagy(nak tûnõ) szerelem miatt?
10/10
kiki_- 2009 júl. 14. - 06:29:24 10/10 Előzmény fhcsi
(54/144)
Szia! Végre valaki akivel 1-et értek vagy aki 1-et ért velem.
Pár oldalon olvasgattam néhány hozzászólást hát eléggé megszolták a történetet. Én is a fimet láttam elöszr ami nagyon megtetszett. Megvettem mind a három kötetet az elsöt 6nap alatt kiolvastam :) Már lassan végzek mind a 3-om kötettel. Igaz ezt már nem olyan folyamatosan olvastam int az elsöt de mostanában nincs idöm.
Írd majd meg hogy mi a véleményed a könyvröl. Sokkal jobb mint filmben. Telejesen más! Kiki
fhcsi 2009 júl. 04. - 18:45:13 Előzmény kiki_-
(53/144)
Húsvétkor volt a tv-ben de elég késõn, és mivel az eleje megfogott felvettem. Most a napokban néztem vissza elfoglaltságom miatt. Engem a film megfogott, és emiatt könyvet el fogom olvasni mindhárom kötetét.
Én amúgy hiszek a szerelemben. És abban is hiszek hogy valaki képes ilyenre, hogy feladjona szerelméért mindent. Csak az a baj a rózsaszín felhõ néha szürkévé válik. Nem?
10/10
kiki_- 2009 ápr. 26. - 11:39:01 10/10 Előzmény turkisz
(52/144)
Köszi!
Stimmel:) az elsö könyvet már elolvastam majd most akarom megrendelni a másik kettöt!
turkisz 2009 ápr. 22. - 16:20:20 Előzmény kiki_-
(51/144)
Szió!
A második kötet, ami arról szól,h 14 év után visszamegy: Visszatérés Afrikába, a 3. kötet, amikor végleg elbúcsúzik a kontinenstõl: Búcsú Afrikától.
Remélem, tudtam segíteni, és nem értettem félre írásodat!
Szép napot!
10/10
kiki_- 2009 ápr. 18. - 21:07:05 10/10 Előzmény kiki_-
(50/144)
Valaki tudja az Afrikai szeretöknek 3 példány jelent meg. De ezen kívül itt Magyarországon megjelnt az a könyv is amikor visszament 14 év után Corinne Hofmann Kenyába
10/10
tuki 2009 ápr. 16. - 21:33:55 10/10
(49/144)
Húsvétkor láttam a filmet tv-ben, nagy hatással volt rám.Elgondolkodtató és szép történet, pláne, hogy az élet írta...
10/10
kiki_- 2009 ápr. 16. - 14:38:05 10/10 Előzmény turkisz
(48/144)
Köszi a választ!
A könyvet már én is megrendelte:)
Alig várom hogy megjöjjön.
Ez az elsö könyv amit saját magamtól elakarok olvasni. Nagyon megtetszett a történet.
turkisz 2009 ápr. 16. - 00:29:51 Előzmény kiki_-
(47/144)
Megvan:-))))1986 decemberében(hisz a filmben még a szilveszteri is meg van említve) megy ki Marcoval, és félév múlva, 1987 júliusában tér vissza, addig felszámolva a svájci életét.
turkisz 2009 ápr. 16. - 00:23:02 Előzmény kiki_-
(46/144)
Bár nagyon az van bennem, h 1986-ban ment ki, de most hirtelen nem találom a könyvben. De ha megvan, pontosítok.:-)
turkisz 2009 ápr. 16. - 00:20:28 Előzmény kiki_-
(45/144)
Szia!
1987-ben, 27 évesen ment elõször Kenyába, az akkori kedvesével, Marcoval. Hisz így hívják igazából a volt párját, akivel nem volt olyan felhõtlen a viszonya, mint a filmben az elején említi. Részlet a könyvbõl: "Mindannyian az esküvõ idõpontjának kitûzésére várnak. Én viszont teljesen üzletasszonyi feladataimnak szentelem magam,...Nem igen marad idõm házasságra és gyerekekre gondolni. Marco mindenesetre nincs elájulva a terveimtõl,...Aggódik, és ez az utóbbi idõben nézeteltérésekhez vezetett." Viszont csodálatos, h mennyire intelligensen reagálja le azt, h Corinne Kenyában akar maradni és megkeresni a maszájt, akit Lketinganak hívnak az életben. Marco mondja:" Õrült nõ vagy, de nagyon erõs. Ha akarsz valamit, nem adod fel. De miért nem lehetek én annak a maszájnak a helyében?"
(Bocs, h itt idéztem, és kicsit elkanyarodtam a kérdésedtõl.)