10/10
Timberio 2014 ápr. 09. - 13:05:32 10/10
(63/143)
Az egyik legnagyobb magyar színházi zseninek tartom.
gladiolus 2013 aug. 27. - 14:58:19
(62/143)
Az a helyzet, hogy engem sem érdekel a szexuális orientációja, és valószínûleg másokat sem, ezért igencsak feleslegesnek tartom azt, hogy ilyen erõvel hangsúlyozza a darabjaiban. Megmondom õszintén, nem vagyok naprakész Robika felfogását és mûvészi elkövetéseit illetõen. De valószínûleg ezt kell elviselnünk, mert pl. Michelangelo sem tudta megállni, hogy ne alkosson meztelen férfitesteket, azt hiszem, ezek az emberek a mûvészetet tekintik a személyes tragédiájukból fagadó dac és sérelem levezetéséhez az egyetlen lehetséges forrásnak.

Viszont a fiatalok erkölcsi nevelésében betöltött, önmaga által vállalt szerepét a helyében nem hangsúlyoznám.
A középiskolás fiatalság így is túlzásba esett már erköcsi felfogását illetõen, olyan dolgokat mûvelnek sokan, amikrõl az én idõmben beszélni sem nagyon illett, én negyven éves vagyok, öreg vagyok, tudom, De õ nálam is öregebb, tudhatná a dolgokat. Gondolom, vannak a fiatalok között olyanok, akiket nem lepett meg Alföldi féle szabados orális koncepció a színpadon annak idején. De valószínûleg vannak jobb érzésûek is, akik nem szeretik ezt ilyen natúrban látni, azon kívül a színházban illik a dolgokat tompítani, árnyalni, és nem ennyire reálissá tenni.

Azt pedig hülyeségnek tartom, hogy az általa rendezett darabokat úgy akarja modernizálni, hogy autókon közlekedõ fáraókat és mindenféle modernizált kütyüt helyez el a színpadon. Egy darab nem ettõl lesz modern, hanem inkább a szavak, a mozgás és a testbeszéd maisága teszi azzá.

Nem láttam az István a királyt, mert félek, nem szeretném lerombolni a klasszikus 1983-as darab fényét, ami bennem folyamatosan erõsen él, és nem akarom, hogy öltönyben legyen a király. Pelsõczi kis fehér gúnyája annak idején elfogadható volt, de a sárga nyakkendõs István romboló hatású.
Hallottam olyan kritikákat, hogy nem volt megfelelõ az énektudás, márpedig egy rockoperánál azt hiszem, ez alapkövetelmény kell, hogy legyen.
_goldie_ 2013 aug. 24. - 21:54:30
(61/143)
"Oly távol vagy tõlem, és mégis közel,
Nem érthetlek téged s nem érhetlek el"

más jelentése lett számomra..
mióta Alföldi ÁTrendezte az István a királyt..
..távol van tõlem..és nem érthetõ számomra.....
Paolino 2013 aug. 22. - 15:54:30
(60/143)
Nem értem miért kellett Noah Wyle Vészhelyzet utáni filmjeit is vele szinkronizáltatni. A Vészhelyzetben még elnyávogta valahogy, hogy ez meg az a gyógyszer meg minden,de miért kell keményebb figurákat szinkronizálnia? Látszik,hogy nagy erõfeszítésébe kerül,hogy ne nyávogjon,hanem rekedtesen beszéljen. A szinkron végére tuti semmi hangja nem maradt.Szerintem nem jó színész, valahogy nem áll neki jól semmi. Ha egy színész eleve irritáló,akkor ez minden szerepére kihat, legyen az egy gyilkos vagy óvóbácsi vagy bármi más.
1/10
szingh 2013 aug. 21. - 22:39:31 1/10
(59/143)
Véleményem lett volna. Kár, hogy a topkot lezárták. Nem értem miért. A szó azért van, hogy kimondják. Még ha fórumon, akkor is. Ha leszabályozzák a médiumot, sérül a szabadság. Kár érte!

István, a király:
Parádés elõadás volt. Egy erõsen naftalin szagú darabot sikerült átszabni, élettel megtölteni, újraértelmezni, új gondolatokat gerjeszteni. Még gyerek voltam, mikor az elsõ verzió elkészült, amit nagyon szerettem (késõbb már csak untam), ma meg már lassan a hamut is mamunak mondom, és az eredeti tematikához senki nem mert hozzányúlni. Végre! Alföldi meg egy zseni. Persze ezért habzó szájjal kell is õt gyalázni. Dögöljön meg! A kutyája is! (Jól csinálom?)
Mint színdarab, ez a verzió magasan viszi a pálmát. Jót tett neki a színészi játék. Jók voltak a színészek, no. Nem biztos, hogy dupla albumot velük kellett volna csinálni, de jól daloltak, le a kalappal! Sirály.
10/10
denilson 2013 jún. 29. - 08:53:49 10/10
(58/143)
A magyar színházi mesterhármasnak tartják Az ember tragédiája-Csongor és Tünde-Bánk bán triumvirátust. Nincs még egy színház ma Magyarországon, amely ezt a három elõadást egyszerre tartaná mûsoron, kivéve a Nemzeti Színház. Továbbá rengeteg kortárs és klasszikus magyar drámát játszatott az öt év alatt, míg igazgató volt. Mi a számít a magyar értékék ápolásának, ha nem ez? És nemcsak játszatta, de kettõt õ maga rendezett és szerettette meg az emberekkel ezeket a kissé dagályos mûveket.
És a tolerancia nem érték? A megértés és az ebben az irányban tett törekvések nem értékek?

Továbbá rendezett egy fantasztikus Hamletet, aminek mintha az értelmét rendezte volna meg. Végre valaki, aki nem azért húzza meg a darabot, mert rövidíteni akarja, hanem értõ kézzel nyúl hozzá. Az ember tragédiájával és a Bánk bánnal ugyanígy tett. Láttam kb. 10 rendezését, mindegyik fantáziadús volt és kihozta színészeibõl a maximumot.
silalu 2013 jún. 01. - 13:00:49
(57/143)
Én sajnos nem láttam azt a darabot amirõl írtál, úgyhogy csak általánosságban fogok beszélni. Elõször is felháborítónak tartom, hogy az emberek állandóan ész nélkül csak a "b*zizással" jönnek. Amíg nem ártanak senkinek békén lehetne õket hagyni. A felvonulgatásokkal én sem értek egyet, de szerintem ha egy színházban feltûnik egy ilyen jelentet, attól még nem kéne rögtön hõbörögni. A rendezõnek joga van eldönteni, hogy hogyan viszi színpadra az adott mûvet. Elõfordulhat esetleg, hogy nem a szépirodalmi fordítást, hanem a kortárs átiratot viszik színpadra, de akkor az megint nem a rendezõ hibája. Azt pedig, (tudom, errõl te nem írtál) amikor egy-egy trágár kifejezés miatt leminõsítenek egy darabot hatalmas álszentségnek tartom. A magyar ember káromkodik. Már nem csak dühében, hanem ok nélkül is. Hát akkor nem csodálkozzon senki, hogy ez visszaköszön az irodalomban, a színházban és bárhol máshol.
Visszatérve a homokos témára, engem nem érdekel, hogy egy ismert ember felvállalja vagy próbálja titokban tartani másságát, amennyiben nem egy "botrányhõs", ellenben viszont egy értékes ember, aki maradandót alkot. Gondolok itt például Freddie Mercuryra, Greta Garbora, Cole Porterre vagy Anthony Perkinsre.
silalu 2013 jún. 01. - 12:20:48
(56/143)
Attól, hogy valami neked nem tetszik még nem minõsül rossznak. A brazil szappanoperás kijelentésedre meg annyit mondanék, hogy nem nagyon hallottam még díjnyertes brazil szappanoperáról.
silalu 2013 máj. 27. - 17:54:40
(55/143)
Írj amit akarsz, mindenkinek joga van a saját véleményéhez, csak nem értem, ha valaki nem szimpatizál egy embertársával, akkor azt miért kell ócsárolni. Nem kell vele foglalkozni és kész.
silalu 2013 máj. 21. - 15:15:36
(54/143)
Szerintem gondold át még egyszer amit írtál és majd akkor szólalj meg újra, amikor többet elértél, mint ez az "aberrált undormány ember". (Szóval soha.)
10/10
Beks 2013 ápr. 07. - 14:52:17 10/10
(53/143)
Gyûlölöm, amit Alföldivel mûvelnek, amióta a NSZ igazgatója lett! Már régen nem a mûvészete, a munkássága alapján ítélik õt meg, hanem egy olyan politikai szimbólumot csináltak belõle, amit a jobboldalról köpködni szokás, a baloldalról meg isteníteni. És ami szomorú, hogy mindkét oldalon szegény(ebb) az a réteg, akik TÉNYLEG magát az embert, a mûvészt értékelik.
Szerintem Magyarország egyik legjobb színésze és rendezõje. Mondom ezt úgy, hogy már sok olyan darabot láttam, amelyben játszott, vagy amit rendezett. Az a típusú ember, akinek tényleg a karrierje az élete, a munkájának a megszállottja, és látszik rajta, hogy imádja, amit csinál. És ez emeli ki az átlag színmûvészek közül.
Egyébként amellett, hogy engem is bánt, ahogy kitették a szûrét a Nemzetibõl, megkérek mindenkit, hogy az efelett érzet szomorúságát, dühét ne azzal vezesse le, hogy elkezdi szidni a jobboldalt, Vidnyánszkyt és az õ támogatóit. Hiszen éppen ez a cél. Ez a régi "Oszd meg és uralkodj" elve, ami ebben az országban nagyon jól mûködik, ezért tartunk itt, ahol vagyunk, és ezért nem tud ez az ország egyrõl a kettõre jutni. Ez van, a Nemzeti Színház mûködését mindig is átjárta a politika, sosem volt attól független. Alföldi remek színész, rendezõ és - mint azt a Bárkában és a Nemzetiben is bizonyította - vezetõ, biztos vagyok benne, hogy meg fogja találni a helyét ezután is! Én nagyon drukkolok neki, és innen kívánok sok sikert! :)
dreamer1 2012 dec. 27. - 12:22:03 Előzmény alföldiújra
(52/143)
Szégyen ami történt még a 2/3 se elég ezeknek hanem még a bizottság összetétele összeférhetetlen...Remélem a Vidnyánszky belebukik ebbe és nem azért mert tehetségtelen hanem mert sokat akart.Így igazgatónak lenni elég sunyi dolog.Nyíltabb lett volna ha rögtön õt nevezik ki miután Alföldi mandátuma lejárt.Még a látszatra sem adnak.A politika kinyírja a palit lassan de biztosan.Nem volt neki elég hogy igazgató Debrecenben, meg a Kaposvárott tanít és még elnök is a Teátrumi Társaságnál.
dreamer1 2012 dec. 27. - 12:16:44
(51/143)
Annyira sokan rühellik ezt az embert hogy teltházzal mennek a rendezései és a Nemzetibe is emiatt a rühellt ember miatt járnak sokan ***moderálva***
1/10
LajtaJ 2012 dec. 17. - 18:35:27 1/10
(50/143)
Nagyon pozitív és reményteli döntés született ma, miszerint nem Alföldi Roberta lesz a Nmzeti Színház igazgatója.

Üröm az örömben, hogy:

- erre csak most, két és fél évvel a nemzeti kormány hatalomra kerülése után került sor
- még egy fél évig szabadon garázdálkodhat a Nemzeti élén ez a magyargyûlölõ, beteges hajlamú fazon
user11 2012 dec. 17. - 09:50:28
(49/143)
Leváltották.

"Ezentúl rablóké a határ..."
kje 2012 dec. 08. - 04:45:38
(48/143)
alföldiújra 2012 nov. 26. - 18:54:38
(47/143)
A Nemzeti Színház pályázatait bíráló testület majdnem felét (9-bõl 4 fõt) az a Színházmûvészeti Bizottság jelöli ki, melynek elnöke nem más, mint az egyik pályázó, Vidnyánszky Attila. Ezen felül ebbõl az ötfõs Színházmûvészeti bizottságból két fõ (Vasvári és Fekete) a Magyar Teátrumi Társaságban is beosztottjai Vidnyánszkynak.

Az ezáltal a bizottság által kijelölt, a Nemzeti Színház igazgatói pályázatának bírálatára hivatott négy ember közül kettõ a kormányhoz feltétlen lojális pártkatona, Ókovács és Kerényi, akik közül Kerényi bizonyos szempontból Vidnyánszky lekötelezettjének is tekinthetõ, csakúgy mint Szigethy Gábor színháztörténész, miután mindkettõjüket a Vidnyánszky vezette MTT jelölte POSZT-válogatónak illetve zsûritagnak. A bizottság által negyediknek kijelölt Nagy Viktor pedig Vidnyánszky alelnöke az MTT-ben, és Vasvárihoz hasonlóan egy bukott igazgató, akit még a fideszes városvezetés is jobbnak talált leváltani.

A kilenctagú bizottság ötödik embere a miniszter jelöltjeként Révész Mária miniszteri fõtanácsadó, akit a POSZT-ot szervezõ nonprofit kft. élére épp azután neveztek ki, hogy Vidnyánszky MTT-je tulajdonrészt szerzett a kft-ben

http://alfoldiujra.blog.hu/2012/11/25/schmitti_trukkel_tavolitanak_el_alfoldit
Paolino 2012 jún. 24. - 18:52:32
(46/143)
Szerintem tehetséges. De még nem tudtam rájönni, hogy miben.:)
vénasszonyok_nyara 2012 márc. 18. - 11:04:57
(45/143)
Én nyafogok
Az életben, mint kevesek
Én nyifegek
Távoli mezõkön bõrzõ levesek
Én nyühögök
valami van, valami nincs
Én szepegek
valami kósza, kótya tincs
Én szüpögök
Az éjbe, késõn és korán
Én szipogok
Az orromon, e roppant trombitán.

Kosztolányi után Karinthy
Yuliusz 2012 febr. 25. - 16:16:25
(44/143)
A bankározás (meg egyéb emberek?) butaság. Tudom, ez most menõ, de megjegyzem, a miniszterelnök részérõl is butaság.
Honnan veszed, hogy én nem szeretem a hazámat, vagy szégyelleném ezt az érzést? Olyan dologról beszélünk, amit nagyon könnyû nap mint nap olcsó módon és ízléstelenül koptatni. És ezt sajnos sokan meg is teszik.
A hazát szeretni igazából az asztalra lerakott teljesítménnyel lehet, mindenki a maga területén.
Ez a topic egy mûvészemberrõl szól, akinek a tevékenysége vagy tetszik, vagy nem tetszik, ízlés dolga, mindenesetre alkot és felmutat valamit, amin persze akár vitatkozni is lehetne a buzizás helyett.
Megismétlem: nem lesz attól jobb magyar valaki, ha zsinóros dolmányban vagy mondjuk még húsvétkor is tökig kokárdában jár, mert erre a kedvenc pártja felszólította. Szerintem, ez a ciki.