1/10
MaZsola_Megmondja aug. 16. 20:28:46 1/10
(17/97)
Hatásvadász, de nulla egy film volt ez, tele banális logikai hibákkal, ismeretlen motivációjú szereplőkkel és nyakatekert akciójelenetekkel, amik aztán saját magukba gabalyodtak bele. Ehh.
1/10
Higgs Monaghan aug. 16. 20:21:14 1/10
(16/97)
Fu mi szükség volt erre a filmre? Nagyon jól indult de a film végére önmaga paródiájává vált. Szomorú mert ez csak ront a franchise megítélésén. Bánom hogy beültem rá.
7/10
buncow aug. 16. 12:41:40 7/10
(15/97)
Az elmondottak alapján olyan vegyes bazár lehet, mint a Sikoly 6. Alapvetően a képi világ, és az akciók rendben vannak, de a netflix minőségű főszereplőgárda és cselekmény elbaxa a dolgot. Hogy ezt korrigáljam, 4DX-ben fogom megnézni, mint a Sikoly 6-ot, az úgy elég király volt.
6/10
Lacika1980 aug. 16. 11:48:12 6/10
(14/97)
Ez mi a sz.r volt!? Alien rajongóként írom, hogy a film jó lenne, ha el tudná dönteni, hogy mi akar lenni, de nem tudja. Nekem összecsapottnak tűnt. Olyan gyorsan történnek a dolgok, hogy csak kapkodja az ember a fejét és ez nevetségessé teszi. Kicsit, nyolcadik utas, kicsit bolygó neve, kicsit végső megoldás, kicsit feltámad a ...
Szerintem jobb lett volna, ha a Bolygó neve halálban megismert kolónia történetét mutatta volna be, mivel ez egy köztes történet...
Nagy jóindulatúan adok rá 6 pontot...
3/10
csakesz aug. 16. 10:37:54 3/10
(13/97)
Alien filmként gyenge, horror filmként elmegy, gagyi történet és cselekmény vezetés. Az is nagy baj, hogy ilyen szereplő gárdára építették a filmet, nincsen meghatározó karizmatikus főszereplő. Látványvilág nem rossz, a hang effektusok kivételével a zene is elég harmatos. Annyira elragadott a film, hogy az utolsó szakaszában már többször is ki akartam menni a mozi teremből, bár tettem volna. Minőségében, hangulatában nagyon messze van az első két részhez viszonyítva, és nem is régi rajongóknak készült, hanem a fiatalabb nemzedéknek.
10/10
gio14 aug. 15. 23:02:55 10/10
(12/97)
Remek film! Horror, Sci-fi és Alien rajongóként mondom.
Alvarez jól oldotta meg a feladatot. A beharangozóban leírt forgatási módszerek működnek, a jelenetek ütősek. A cgi helyett a megépített díszletek beváltak és piszkosul jól időzítettek a feszült jelenetek felütései. Az univerzumra jellemző hangulat jelen van, és ehhez még hozzá is tett a saját stílusából, - jól! Kapunk új, meghökkentő jelenetet is. A színészi alakítások jók, a karakterek a mai horror viszonylatokhoz képest elég részletesen ábrázoltak, s

az android a kettős karakterét is jól hozza


Pár fanyalgó kritikát olvastam az interneten, nem értem a rajongókat, páran panaszkodnak visszatérő motívumokra - de hát mivel a franchise sarokpontjai adottak, mégsem nőhetnek fán az Alienek, ugye? :)
8/10
Zsolti-kun aug. 15. 13:09:52 8/10 Előzmény Fanatikus
(11/97)
Az írás függvényében a pontozás elvileg el lett rontva. Az 1-es a legrosszabb.
8/10
Zsolti-kun aug. 15. 13:08:46 8/10 Előzmény T3ddy
(10/97)
Az nem királynő...
8/10
Zsolti-kun aug. 15. 13:08:16 8/10 Előzmény blood.1
(9/97)
Eszerint mindenképpen látni kéne az 1.-2. részt. Még nem néztem meg, de v.sz.l. valahogyan - a Covenant történeti módszeréhez hasonlóan - kikísérletezték megtalált anyagból. Alapvetően tojásokból kelnek ki, itt ennél többet nem akarok elmondani. Az 1. rész rendezői változata és a 2. rész adja meg a választ. De jobb szinkron moziváltozathoz készült el és az 1. rész esetén rendezői változathoz semmilyen szinkron nincs is. Deleted scene-ként meg lehet találni a neten.
1/10
Erik7lovetu aug. 15. 06:29:24 1/10
(8/97)
Rajongói szemmel egy elég nagy csalódás. A régiekből kivettek jeleneteket és újra forgatták bénábban. Gyakorlatilag 1-4.ig lenyomják a filmeket 2 órában.
Soha többet nem akarom látni.
4/10
T3ddy aug. 15. 05:37:40 4/10 Előzmény blood.1
(7/97)
Az 1. és 2. rész között játszódik.
A facehuggerek tojásokból kelnek ki amit egy királynő rak ami az Alienek közt a legnagyobb.
Csak a 2. rész végén engedte az űrbe E. Ripley a királynőt.
Az első részben is így szabadult meg az Alientől csak ott nem mondták el hogy az is királynő meg nem is úgy nézett ki mint a 2. részben lévő.
7/10
blood.1 aug. 15. 02:00:01 7/10
(6/97)
Szórakoztató kis popcornos mozi. Ez volt az első Alien film, amit láttam.
(Nem világos, hogy a kis virgonc "pókok" milyen funckiót látnak el és milyen eredetűek? Annyi világos, hogy belenyomnak az emberbe egy "magot", amiből aztán kifejlődik a lény, de ezek a pókok honnan jönnek kerültek oda? A nagy szörnyből vagy hogy? :D)
8/10
Kidlacee aug. 15. 01:15:10 8/10 Előzmény Balu64
(5/97)
Pedig sokszor lehetett olvasni hogy itt forgatták.
Biztos csak elkerülte a figyelmedet :)
Balu64 aug. 15. 00:32:21
(4/97)
Hát, csak kiböjtöltük!... Én konkrétan kétszer micsodáltam össze magam... úgyhogy pelust vigyetek! :))
Remélem nem spoiler: de a vége főcímben felsorolnak vagy 200 magyar nevet, ergo biztos Magyarországon készült a film nagy része! Hogy ezt milyen ügyesen eltitkolták eddig... vagy csak előlem?
4/10
T3ddy aug. 14. 23:50:33 4/10
(3/97)
Szerintem túl kevés volt benne a szereplő.
Így maga az Alien nem igazán tudott kiteljesedni mert max 2 embert ölt meg a filmben amiből az egyiket csak a sav marta szét a 3. az Alien szülésbe halt bele a 4.-el meg a hibrid végzett.
Én ezt a hibrid dolgot kihagytam volna mert egy baromság.
Plusz nem tetszett hogy a facehuggereket csak simán ledobálják magukról.
Meg szép csendben átmennek végül rohannak a facehuggerek között de egynek sem sikerül senkire ráugrani vagy átjutni.
4/10
Fanatikus aug. 14. 21:59:25 4/10
(2/97)
Az Alien Covenantnál jobb!
Számomra ez a film olyan volt mintha az eredeti filmekböl kivettek volna ikonikus jeleneteket és újraforgatták volna, aztán itt is van a romolus.
Kb 2 ora játek idő alatt a 4 régi film lement a moziba.

Alapvetően nem lenne rossz. Sőtt egészen igéretesen indul és az utalások is jók az eredeti részekre. Viszont a film sajnos nem tudja eldönteni mi is akar lenni. Régi vagy új. Nyolcadik utas vagy bolygó neve.

A szinészi játék tényleg jó. De a karakterek felenthetőek. Igazából a főszereplő egy modern ripley szeretne lenni, amit a sztori is próbál kiemelni. De nem az!

Végül a film egyálltalán nem nézhetetlen. Sőtt ha a fentiektől elvonatkoztatunk vagy nem láttátok az eredetiket akkor szórakoztató és izgalmas tud lenni.
8/10
Kidlacee aug. 14. 21:34:25 8/10
(1/97)
Nem volt rossz de nagyon épít a régi részekre. Ami nyilván nem baj, mert pl. a Szellemirtók 3-4 esetében is működött. Plusz az ilyen régi franchiseok esetében ez elkerülhetetlen, csak néha nagyon feltűnő bizonyos dolgok egyértelmű nyúlása a korábbi részekből.
Összességében jól szórakoztam rajta.