offtopic
spanrian 2009 nov. 21. - 19:04:26 Előzmény Hannibal Lecter
(561/1381)
Amiket írtál,amiatt még inkább nem ülök be,maximum ha lefutott és leadják a retek klubbon,vagy a konkurens csatornán egyszer-kétszer belenézek,de nem több.Az e helyzet,hogy mostanában az egyetlen maradandó fil alkotás az a Közellenségek,meg még talán a Másnaposok(Na,ezen ritka jót röhögtem!),a többi már öt év múlva mehet a süllyesztõbe.Szerintem sok ismerõsöm apa vagy nagypapa komplexusosnak kezdenek hinni,amiért a régebbi filmeket és az idõsebb színészeket szeretem.
poire 2009 nov. 21. - 18:35:58
(560/1381)
10/10
retrobaba 2009 nov. 21. - 18:01:44 10/10
(559/1381)
szerintem amúgy a motor-szerelõs részekbõl többet is csináljattak volna, mert ez így semmi volt. ugye a könyvben egy csomó ideig voltak ott, meg minden, a filmben meg csak 2 percet :D és az se volt benne a filmben, hogy afizetségért odaadja Jake-nek az egyik motort, és hogy az egyik gyerektõl vette nem a roncsteleprõl...na mindegy ez engem zavart :S
10/10
Majcsi 2009 nov. 21. - 17:36:37 10/10
(558/1381)
Már tegnap kifejtettem, h nekem mennyire tetszett a film.Egyedül azt sajnálom h a filmzene nem volt az amit vártam. Már egy hónapja mindig a new moon számokat hallgatom, és annyira reméltem h a kedvenc számaim jól be lesznek vágva, erre a legtöbb mind olyan résznél volt ahol alig lehetett hallani, vagy épp a háttérben szólt. Pl. Musenak van egy nagyon jó száma itt is, erre bevágták ahhoz a jelenethez amikor Jessica és Bella megy moziba, alig hallani, pedig azért egy Muse megérdemelte volna h jobban hallható legyen (hozzáteszem nem vok Muse fan, de a Supermassiv black hole isteni). A legnagyobb kedvenc számom a lemezrõl a Band of Skulls Friends száma, ami egy nagyon dinamikus, pörgõs szám és a szövege is nagyon jó, erre a refrénjét berakták egy olyan jelenethez amit totál nem hozzá illõ, mikor Bella az idegen pasival motorra pattan. Egyes egyedül a Possibilityt találták el mikor Bella depis lesz. De egyetértek h az elsõ film zenéje sokkal jobb. Abba a Bella's Lullaby-ban minden benne van, minden érzelem...meg tényleg jobbak voltak a zenék. na csak ennyit akartam, mert olvastam h sok kritika érte a zenét. A zene jobb az elsõnél, viszont a második film sokkal jobb, az elsõnél több volt az eltérés a könyvtõl.
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 21. - 17:32:22 9/10
(557/1381)
na ja...
bár csak halkan jegyzem meg:
egy férfi nem attól lesz férfi hogy nincsenek érzelmei.
csak erre sok pasi elég késõn jön rá. addig pedig megjátsszák magukat. :DDD
10/10
Butterfly1986 2009 nov. 21. - 17:31:10 10/10
(556/1381)
Edwardot tuti, hogy nem Emmet alkatúnak írja le:)) De majd visszakérem végre a kölcsönadott könyvem és megnézem benne:) De én nem erre emlékszem, pedig olvastam vagy 3-szor. Jacobot viszont tuti biztos vagyok benne,hogy magasnak írja le. Bella viccelõdik is vele, hogy már az égig nõ és hogy emiatt is hozzáadnak az életkorához éveket:) Szal fix, hogy a farkasokat magasnak írta. És szerintem Edwardot se izompacsirtának. :) De mindegy is:)
10/10
Butterfly1986 2009 nov. 21. - 17:21:41 10/10
(555/1381)
Ez vicces:D Mármint, hogy úgy mondod, mintha a Harry Potterben Oscar-díjas alakításokat láthatnánk a színészektõl:D Szerintem abban sokkal szánalmasabban játszanak a fõkarakterek, mint ebben. Szerintem külön hangulat kell és nem elsõsorban EL KELL OLVASNI A KÖNYVEKET ahhoz, hogy teljesen átérezd,átéld,beleéld magad és nem utolsó sorban élvezd. Aki anélkül nézi meg, hogy lusta elolvasni, hát mit mondjak... nem érthet túl sokat belõle, vagyis megérteni esetleg megérti, ha idõsebb,mint 12 éves,de biztos, hogy nem úgy érzi át, mint aki veszi a fáradtságot és elolvasva, ezzel is szerezve magának egy könnyekkel teli szórakoztató élményt.:) A könyvvel kapunk csak teljes képet, de ezt hiába is ragozom, mert ez bármilyen adaptációval így van. Akár a Harry Potterre,ami amúgy 100szor jobb könyvben, akár a Gyûrûk urára vagy bármi ilyesmire gondolok. Amúgy meg a nevedbõl gondolom, hogy fiú vagy, ezért nem csodálkozom, hogy nem tetszett... Mi is tetszene ebben egy mokány, kemény csávónak:) Semmi, mert nincs szíve. Ne haragudj, de teljesen ezt vettem le.
10/10
Cullangka 2009 nov. 21. - 17:12:14 10/10
(554/1381)
hát az elsõ könyvben én nem emlékszek, hogy jacob olyan magas lenne, hiszen még 16 a 2.ban még elmegy:D de arra emlékszem, hogy az elsõ könyvben nem cingárnak írja le edwardot, hanem olyan emmett alkatú:)
10/10
Cullangka 2009 nov. 21. - 17:09:45 10/10
(553/1381)
hát én is ezt mondom, a tapsal kapcsolatban:DD nem tom láttad e a 300 címû filmet, abban van az a trükk, hogy a hasizmukat ugy emelik ki, hogy kicsit beárnyékolják, én majdnem felröhögtem, mmikor megláttam, hogy robert pattinsonnak megpróbáltak kockahasat festeni:DD sztem még az emettet játszó színész is jobban ileet volna edward cullennek:)
Hannibal Lecter 2009 nov. 21. - 16:43:31
(552/1381)
Azt mondták még az elején, új Harry Potter született stb, hát azért ez enyhén szólva is undorító média geci trükk. Hogy lehet, hogy egy ilyen üres sablon story ez az ezerszer eladott panel még mûködik? Ki nem találja ezt tömény giccsnek? Az Interjú a vámpírral az valami, de ez? Ez egy szar. Már elnézést. Csak sajnálni tudom azt aki ma annyi idõs,mint amennyi idõseknek ezt szánták, csak sajnálni tudom õket, mert a filmek, melyekben elvileg a bennünk is leledzõ érzelmek bajaira rá kellene lelnünk, hogy bizonyos értelemben vizuális úton, rajtunk kívül láthassuk megoldásuk, ma ilyen olcsó üres és semmit mondó történetekben kell viszontlátni.
A karakterek üresek, laposak, átlagosak, bájvigyor és kockahas,egy nulla, semmi értelme, tömegtelen CGI és hiteltelen karakterek. Nagy hiba volt még bele nézni is. Most már elkellene egy forradalom a filmszakmába mert mást se mondogattunk, csak azt, hogy nem kell mindig a nagy világmegváltó témákkal szarozni, lazítsunk. Hát túl lazítottunk és shrek mocsárba fingásától a clone wars vállalhatatlan gané kivitelezéséig valami nagy gebasz van a filmszakmába és ez a film, meg a könyv is ennek a kornak a tünete. Eltûnt az értelem, az érzelem, valami silány lenyomatait probálják 100szor eladott üres sémákkal elénk tárni, ócska színészekkel, gagyi CGI-al és végtelenül semmitmondó történettel. Akinek ez kell az egye ezt, mondhatnánk de ma már általánosságban látszik, hogy valakik odafent rájöttek, kik a fõ réteg, a fõ közönség és nem is próbálnak ennél hülyébbeket vagy okosabbak megszólítani. Ülj be a filmre és arra a két órára is lazítsd az agyad, amit lazítasz az iskolában, a tv elõtt, otthon, játék közben, stb. Lazítsd addig, hogy már fel se ismerd, hogy olyan filmeket adnak el nekünk, mert a film egy termék, amely vállalhatatlan lett volna tíz éve.
meleron 2009 nov. 21. - 16:31:28
(551/1381)
IMDb-n csak 4.2-es az értéke, ennyire rossz?
spanrian 2009 nov. 21. - 16:23:30
(550/1381)
Amiket hallottam az imserõseim zömétõl róla,inkább meg se nézem,ráadásul szinte állandóan a Pattingás Robi(Robert Pattinson) fejét látom szinte mindenhol,ha akarom,ha nem.Ergo:ha valami nyálasat akarok nézni,inkább megnézek egy epizódot valamelyik dél-amerikai "csodálatosságból",mert abban 20-25 perc,maximum 30 perc alatt több helyes pasit látok,mint az Alkonyatban kb. 2 vagy 3 (vagy csak 1,5) óra alatt.Ha a sztori és a színészek játéka is egy kalapszar(levont következtetés ajánló alapján),legalább a pasik legyenek jók benne,hogy mégse unjam halálra magam.

Ui.:Már most bocsánatot kérek az összes Twighlight rajongótól,vagy csak kedvelõtõl,ez csak egy szubjektív vélemény volt.
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 21. - 15:52:14 9/10
(549/1381)
9/10
kicsijyz 2009 nov. 21. - 15:33:39 9/10
(548/1381)
Nekem eléggé tetszett, bár volt egy-két túl csöpögõs jelenet, ami valóban könyvben nem tûnt ennyire annak.
A soundtrack fantasztikus szerintem, sokkal jobb számok vannak rajta mint az elõzõn, de lehet, hogy csak azért tetszik, mert alapból is ilyen zenét hallgatok, a score pedig klasszisokkal jobb, Alexandre Desplat ügyesebb, mint Carter Burwell. ( vagy ki :D )
A vége is tetszett, hehe. :D
A farkasok is elég nagyok voltak, pedig nem tudtam elképzelni ló méretben õket! :)
bubuka91 2009 nov. 21. - 15:25:52
(547/1381)
hmmm.... :)
Viccesek a vélemények.
Mostmár megnézem én is a New moon-t. Már töltöm,de moziban is megnézném.
Az Alkonyatot kb. 1hónapja láttam. Nekem nagyon tetszett. A Sound track-je is nagyon jó!!! :) Fõleg az a 2 szám amir Robert Pattinson énekel.
A 2.részt már elolvastam könyvben.Nagyon jó volt. Szóval kíváncsi vagyok a filmre.
Jah és szerintem az Alkonyatnak jobb volt a sound trackje mint a new moon-nak. Remélem más is egyetért velem.... :D
Amúgy ha valakinek kell a New moon Sound track-je szóljon és megpróbálom elküldeni neki.
Kattrin 2009 nov. 21. - 15:16:10
(546/1381)
Tegnap megnéztem a filmet. Hm. Vontatott. Eléggé vontatott. Viszont a farkasos jelenetek nagyon tetszettek. Az is tetszett, hogy a film hû volt a könyvhöz, és nagyon jól megoldották azt is, mikor a hónapok eseménytelenül telnek Edward távozása után. Szerintem a filmben Victoria nézett ki a legjobban: fantasztikus a tûzvörös haja és az elszánt tekintete. A film azonban nem tudja visszaadni a vámpírok szépségét. Eléggé zavaró, hogy nem minden vámpír sápadt, csak néhány, pl. Edward és a Volturi.
Kár, hogy nem dolgozták ki a Cullen család többi tagjának karakterét. Miután megnéztem az elsõ filmet, az Alkonyatot, azután döntöttem el, hogy elolvasom a könyvet is, mert többet akartam megtudni a Cullen család tagjairól, kíváncsi voltam a jellemükre, többet akartam belõlük.
Szerintem Edward csúnya, én így látom. Ehhez most ne fûzzön senki megjegyzéseket, mert nem azt mondtam, hogy Edward csúnya, hanem azt, hogy én annak találom. Nekem nem tetszik. Egyáltalán nem találom vonzónak, és amikor levette az ingét, hogy kilépjen a fényre... hát fújj.
Volterra kb. úgy nézett ki, ahogy elképzeltem.
Alice-t nagyon szeretem, az egyik kedvenc karakterem. A filmben is tetszett, bár mint mondtam, a vámpírok szépségét nem tudják visszaadni a filmen.
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 21. - 14:41:28 9/10
(545/1381)
húha! jó kritikát rittyentettél! tetszik! :)
a félrefordítás tényleg elég kínos volt, felmordult rajta a mozi!
egyedül a zene-dolgot látom másképpen, a többivel tök egyetértek! ;)
10/10
regina212 2009 nov. 21. - 14:39:19 10/10
(544/1381)
Hát... nekem nagyon tetszett... Igaz, a zenék nem voltak annyira jók, mint az elsõ részben... De a könyv tartalmát nagyon jól megcsinálták. Nagyon jó, hogy az elsõ és második rész.. nem csak ugyanarról szól.., hanem a változásról: az 1. rész hangulata pont olyan volt filmben, mint a könyvben, és ebben a részben is. Szóval akinek nem tetszett, annak valószínûleg a könyv se..
De amellett azt is meg kell említeni, hogy aki nem olvasta a könyvet (szerintem) egy kis segítség nélkül nem nagyon érti.. :S A könyvben nagyon sok komplikált dolog van még, a film által bemutatott dolgokon kívül, de hát szerintem még ennyi idõben így is nagyon jó teljesítmény.. :D
Ja, és nagyon örülök, hogy feliratos lett.. :P:)
A negatív kritikájúaknak, meg köszi a véleményt, mindenkinek meg lehet a maga véleménye, de van egy olyan érzésem, hogy õk eleve úgy mentek, hogy ez de sz*r lesz.. úgy hogy köszi, de elég lesz.
Én csak ajánlani tudom, sziasztok ;)
ercsike87 2009 nov. 21. - 14:37:25
(543/1381)
köszi szépen. Hát én meg nézném feliratozva is, de azért nem szeretnák 50 km-t utazni...
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 21. - 14:37:00 9/10
(542/1381)
a kérdés ami eddig ötvenszer elhangzott itt a fórumban:

-miért feliratos lesz a film?

és a válaszok:

-hogy legyen mit kérdezned.
-hogy mindenki gyakorolja az olvasást. nem árt, itt sem kéne sokat visszanézni hogy megtaláld a válaszokat...