Téma: Ally McBeal

10/10
Meli 2006 szept. 24. - 11:55:29 10/10
(323/2983)
Katt a képre.
10/10
Meli 2006 szept. 24. - 11:52:45 10/10
(322/2983)
Hm.
10/10
Meli 2006 szept. 24. - 11:35:58 10/10
(321/2983)
Üdvözletem Mindenkinek!
Remélem remekül telik a hétvégétek, mert remek idõ van kinn! Én is rendbe tettem a virágos kertet és sokat vagyok a szabadban.
Blythe, valóban Calista arca nagyon kellemes látvány, szeretem is nézni a soriban. Képem nekem is van Forddal, nézzétek meg.
Unalom miatt kezdhet-e valaki szórakozásból hûtlenségekbe? Ez nagyon úgy hangzik, hogy az illetõnek nem fontos a párja! Ha igazán szereti, akkor nem fordul másokhoz. Viszont sajnos rengeteg esetben kevés idõt szánnak a társak egymásra, a munka miatt vagy más fontosabb dolog miatt. Ha valaki úgy érzi hanyagolják, akkor azt jobb megbeszélni, mint kihûlni hagyni a kapcsolatot. Nagy hiba amikor csak elvárnak cselekedeteket, holott ha megtenné maga a párjának akkor viszonzásul meg is kapná amit vár. Ez egy jó kis elv.
Jocsill, szerintem hamar feladják a párok! Sajnos a média, a mai világ nagyon azt tanítja, hogy talán más az igazi, keressünk, próbáljunk ki másokat is, ha nem jó lépjünk tovább stb. Pedig a problémák azért vannak, hogy megoldjuk azokat és nem azért, hogy elmeneküljünk elõle. Nekem ez a véleményem.
A musical-eket én is kedvelem, nagyon szórakoztatóak és gyakran vidámak. Elsõként a My Fair Lady jutott az eszembe ami tetszett, meg a Grease, Hello Dolly. Színházba élvezem ezeket.

Egy kis újabb játékra hívlak benneteket!!:
Az alábbi tények alapján, találjátok ki, hogy ki kivel és hol töltötte az estét.
-John hangversenyre ment.
-Larry Allyvel töltötte az estét. :-)
-Mark nem is látta Linget.
-Elaine moziban volt.
-Ling színházban.
-Az egyik pár kiállításon volt.
-A társasághoz tartozik még Richard és Renee.
( Nelle csak a netet bújja...:-) )

Sziasztok!
10/10
Meli 2006 szept. 22. - 18:05:54 10/10
(320/2983)
Itt vagyok Kedves! Csak azt nem tudom, hogy a fejem hol! Majd jövök a hétvégén!!! Puszika! :-)
10/10
Blythe 2006 szept. 22. - 14:21:23 10/10
(319/2983)
Hova lett mindenki???
:(((((((((((
Lisa111 2006 szept. 20. - 21:25:26
(318/2983)
Jennifer nem hasonlított rá, és Calista jobb színésznõ is....

Én nagyon szeretem a musicaleket, kedvencem az Elisabeth, meg Az operaház fantomja, Valahol Európában...
A régiek közül: István a király, Jézus Krisztus Szupersztár...
Upsz, még A muzsika hangja is, azt is leadhatná újra a tv...

Audrey-t nagyon szeretem, kedvenceim tõle a Római vakáció és az Álom luxuskivitelben...
Lisa111 2006 szept. 20. - 21:21:32
(317/2983)
Szia!!
én még a legelejébõl pár részt, nekem túl fantasztikus volt..mikor volt az rendõr, aki a Shannonos boszira hajtott...., szóval még abból láttam...
A nyelvvizsga sikerült, szakmai nyelvvizsga volt, mert elvárják a diplomához...
Hát a diploma kérdése: van oylan iskola, ahol nem megfelelõ a nyelvoktatás...és van akinek nagyon nincs nyelvérzéke, és egy nyelv is szenvedés neki, szóval nem tudom...
Én szeretek nyelveket tanulni...:))

Hmm a kérdésedre csak elméletben tudok válaszolni, valszeg nem bocsátanám meg...
10/10
jocsill 2006 szept. 19. - 15:20:48 10/10
(316/2983)
Nos a Bûbájosokat régen néztem, amikor befejezték, akkor én is befejeztem, csak most láttam újra két részt belõle... Nekem Piper a kedvencem, Leot egyenesen imádom, Wyatt meg tündéri volt az elõzõ szériában. Azt a verziót még nem hallottam, hogy Alyssa Milano utálta ki, én is csak a hisztit hallottam, ráadásul nekem ez a valószínûbb, mert a Beverly Hills 90210-bõl is hiszti miatt kellett mennie...

Ami azt illeti, hogy idiótaság volna, hogy megbocsátasz Blythe, azt nem hiszem! Maximum bátorság, de bevallom én is úgy tennék, mint Meli. Anno amikor megtörtént a megcsalatás, a legrosszabb az volt, hogy nem jöttem rá, csak utána. Megalázó, hogy az embert az orránál fogva vezetik, és egyszerre "két helyen vacsoráznak" ha értitek mire gondolok...

Szóval ezek után nem tudnám megbocsátani senkinek, még a férjemnek sem, pedig nagyon szeretem. A férjem egyszer azt mondta, senkit nem szeretett még így, mint engem és ez valszeg a jelekbõl ítélve így is van, na Õ szerinte megbocsátana nekem, annak ellenére, hogy azt valószínûsítem, hogy én neki nem... Fura dolog. Elméletileg Skorpió jegyû vagyok, minden jegybeli tulajdonságom megvan, kiéve szerencsére a féltékenységet. Nem vagyok féltékeny. ha az lennék és meg akarná tenni, akkor is megtenné, ugyanígy akkor is, ha nem vagyok az. Egyelõre bízom benne, reméljük a bizalmam örök marad!!!!

Azon elmélettel, miszerint a megcsalást az unalom szüli nem értek teljesen egyet. Az egyik nagyszülõ párosommal anno megtörtént, de az egy másik "világ" volt. Az asszonyokat nem csapta meg a szexuális forradalom szele, nem élvezték a szexuális együttlétek zömét, csak kötelesség volt. persze voltak forrvérûbb nõk is. Nos ha a férfi igényét nem elégítették ki, akkor gyakran elmentek máshoz, forróvérûbbhöz unalomûzni :-(. Szóval itt bejöhet az unalom kérdése. Egyes helyeken szerintem az lehet, hogy elidegendenek a felek egymástól, jön valaki aki támaszt nyújt, az események követik egymást, és eljutnak odáig.

Nagyon sok házasság felbomlik. Gyakran korábban, mint az szükséges volna, mert minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek, de a mi korosztályunk nagy része az elsõ komolyabb vélemény-különbségnél kihátrál a dologból... Szerintem ez a baj. Az én szüleim az idén 28 éves házasok lesznek, de szerencsére még imádják egymást, pedig marha nehéz nekik, Apukám munkája miatt alig látják egymást... Anyukám szülei lassan ötven éve házasok, persze voltak döccenõik, de szeretném, ha majd 70 évesen is így nézne rám a férjem, ilyen szeretettel, mint ahogy a Mamámra néz a Tatám (ezzel szemben a másik nagyszülök gyûlölettel és haraggal váltak el). Szóval, mint minden ez is emberfüggõ. nagyon bölcs vagyok, ugye?! Biztos az idõ teszi.

Nektek mia véleményetek? Korán feladják a felek, vagy jól teszik, hogy így teszik?

Nos befejezem, mert úgy hallom Emma ébredezik, már nagyon régóta alszik, nagyon megviseli õt is ez a hülye idõ...

Legyetek jók, és várom a válaszokat...

Üdv
10/10
jocsill 2006 szept. 19. - 15:00:13 10/10
(315/2983)
Hali Blythe,

szerintem Calista jobb Ally lenne, mint Jennifer Lowe Hewitt... Nekem a kiscsaj amúgy se túl szimpi, bár láttam már jó szerepét...

Az Audrey képben egyedül a szemöldök volt zavaró, a többi nagyon szép.

Egyébként Audrey Hepburn gyönyörû volt, és minden nõ példaképe lehet. Okos, szép, jószívû, segítõkész... nem csoda, hogy a nagy Hubert de Givency (remélem jól írta a nevét) odavolt érte. A My Fair Lady a legjobb musicalek egyike...

Tényleg Ti szeretitek a musicaleket? Ha igen mi a kedvenc? (nekem a HAIR az egyik, de nagyon megrázott, mikor elõször láttam)

Jut eszembe, meghiszem azt, hogy a mi Harrison "Indiana Jones" Fordunk mellett kikupálódott a csajszi. Biztos jót tett neki...:-)
10/10
jocsill 2006 szept. 19. - 14:54:46 10/10
(314/2983)
Sziasztok!

Nagyon boldog vagyok, hogy az amire a bepillantás alapján emlékeztem, az jó lett a kvízembõl!!!! Mostmár tényleg végig meg kell néznem az elmaradt részeket. Biztos van 10 videókazin. Ha úgy jött ki, hogy orvostól mentünk hazafelé, vagy egyéb dolgunk akadt, Julie barátnõmmel felvetettem. Igazi kincs, mert mindet felvette. (õk épp a napokban értek haza Egyiptomból, már nagyon hiányzott a társasága, de örülök, hogy Õk eljutottak oda is.)

Ami a nyelvvizsit illeti, okés az egy, de példul ide már 2 közép fokú kellene, és szívás lesz, mire a németet fel tudom vinni erre a szintre. Nekem az angol fekszik, a németen nagyon sokat kell törpölnöm, hogy jó legyen a szó neme, vagy a ragozások... Abban Blythe-nak tök igaza van, hogy jó lenne, ha olyan lenne az okítás színvonala, hogy nem magánórákon kellene a vizsgára felkészülni. Bár bevallom aközépiskolában nekünk nagyon jó volt a nyeloktatásunk, csak a fõsuli alatt leépült a tudásom, rossz kurzust választottam...

folyt köv.
10/10
Blythe 2006 szept. 19. - 09:57:05 10/10
(313/2983)
A Bûbájos boszikat a nõvérem nézi rendszeresen, én csak néha-néha elkapok egyet, de zavar, hogy nem tudom, hogy halt meg a Shanon Doherty-s nõvér, hogy került be az újabb és kicsit gagyinak is tartom, de azért aranyos is. Az mondják, Alissa Milano utálta ki Shanont, érdekes én eddig mindig azt hallottam, hogy Shanon hisztérika és nem lehet vele dolgozni... Ki érti ezeket a színésznõket? :)

Jocsill, egyet értek Melivel abban, hogy bõven elég 5-7 kg-t leadnod. Az pedig le fog menni könnyen, ha odafigyelsz, hogy mit és mennyit eszel és mozogsz kicsit.

Szerintem igaza van Melinek abban is, hogy egy diplomástól el lehet várni egy nyelvvizsgát, de az a baj, hogy nem volt teljesen átgondolva a rendszer. Én például még oroszt tanultam az általánosban és csak gimiben kezdtem el angolt tanulni. Ott pedig nem volt annyi óránk, hogy az elég legyen egy nyelvvizsgához, hát még a fõsulin. Szóval oké, hogy kell a nyelvvizsga, de akkor nem lenne már jogunk az iskolában olyan képzést kapni, amivel megszerezhetjük? Miért kell a több százezres fõiskolai félévek mellett legalább annyit költeni egy magán nyelvtanárra? (Amúgy van egy középfokúm, tehát nem a levegõbe beszélek, nem mondhatom, hogy meg se próbáltam, vagy csak az elkeseredés beszél belõlem)

Jocsill, a megcsalásról: Amilyen idióta vagyok és amennyire én a páromat szeretem, biztos megbocsátanék neki, csak valószínû gyanakvóbb is lennék és kutatnék jelek után, hogy vajon újra megteszi-e. Ez mérgezné meg a kapcsolatunkat és ezért szakítanánk, mert féltékenykednék. Persze a párom kijelentette, hogy azonnal elhagyna, megelõzendõ az elõbb leírt események lefolyását. Persze, a pasiknak lehet, a lányoknak nem, míg világ a világ ezen nem tudunk változtatni.
Szerencsére teljesen megbízom a mostani páromban. Meg ideje se lenne rá, hogy megcsaljon :)

Tényleg, Ti mit gondoltok azon elméletemrõl, hogy sok kapcsolatban azért csalják meg egymást, mert túl sok az idejük és unatkoznak, szóval, hogy ez valamiféle "szórakozási forma". Ha értitek mire gondolok...

Most ennyi szövegre és képre futotta, bocs, de MUSZÁJ dolgoznom, jaj :(((
10/10
Blythe 2006 szept. 19. - 09:54:23 10/10 Előzmény Meli
(312/2983)
Meli, a te képeden tényleg nem valami szép a karja, de én mindig azt mondom, hogy ezen a nõn a legszebb az arca. Istenem ha nekem ilyen szemeim és ilyen kifejezõ arcmimikám lenne! Amúgy mióta együtt van Harrison Forddal, hízott kicsit és esküdj szebb, mint valaha, hát igen a szerelem. Majd keresek nektek olyan képet.
10/10
Blythe 2006 szept. 19. - 09:53:42 10/10 Előzmény Lisa111
(311/2983)
Sziasztok!
Már ezerszer akartam írni, de annyira nincs idõm. Most is dolgoznom kéne de az idõ elvette a kedvemet. :)

Az Audrey Hepburnos Calista képet csak magamnak mentettem el, mert annyira érdekesnek találtam. Ez alapján és alkatát tekintve azt mondanám Calista játszhatná Audrey-t egy életrajzi filmben. (Készült egy, amiben Jennifer Love Hewit játssza, szerintetek melyikükre illik jobban?)
Szóval a gépemen csak számozás alapján vannak a képek elmentve és így sosem tudom, mit szúrok be éppen, így nekem is meglepi :)
10/10
Meli 2006 szept. 17. - 14:34:20 10/10
(310/2983)
Szia Jocsill! Sziasztok!

Üdv ismét!
A kvízre megadott válaszaid jók!

Ally kesztyûjén virág van, többször is lehetett látni. A pillangó mézesmadzag volt, illene Ally személyéhez.:-)
John fújtatott a süteményre és a porcukor Richardra hullt.
Ling a rács mögött félt, hogy vesebetegsége lesz, mert nem tudott nyugodtam pisilni.
Billyt 6 nõ kísérte.
Az "erre varrj gombot" mondás hangzott el kétszer a filmben és más-más mondta.
Ally randiján ebédkor Elaine ajánlotta fel, hogy szendvicseket hoz, mivel a pasi elkésett.
Nelle John múltján vitázott, mert erkölcstelennek tartotta.
Ally rózsaszín rózsákat kapott.
Elaine azzal nyugtatta Allyt a szakításkor, hogy nem volt más lehetõsége, amit többször ismételt.
A film végén látható volt a hóesés amikor Ally az utcán megnézte a hajléktalant.

ÓÓH, Blythe! Még egy negyedik helyes válaszod is van! A kérdõjeles tippekbõl kettõ helyes!:-) Bocsika!

A fekete ruhás Ally képre kattintással, nagyobb méretben is látható. A karja ráncos és eres, de izmos is. Calista vékony, talán már kórosan.

Jobbulást kívánok Jocsill! A testsúly többleted nem lehet vészes fõleg szülés után, maximum 7 kiló amit hamar le lehet adni. Hasonló cipõben járok én is, 160cm vagyok és 65 kiló. Két hete kevesebbet eszek fõleg vacsorára és többet mozgok tornával, futással, úszással. Kényelmetlenek lettek a nadrágok. 68-ról lettem most 65. Folytatom, mert szeretnék 55 kiló lenni.

Szerintem akinek diplomát adnak már nem nagy kérés egy idegen nyelv ismerete, hiszen már az általánosban is tanítják.

A páromnak mindent megbocsátok és vele maradok akármilyen károsodás éri is. Viszont ha megcsal annak az a követkeménye, hogy megszakítom a kapcsolatot akármennyire fájó is. Persze mondtam neki. Megbocsátom a tettét, de a következményét betartom.

Igen-igen, természetesen tehetünk fel kérdéseket, ismerkedjünk!

Jól gondoltad, nem vagyok babonás. Ám ha te is bohócságoknak nevezed nem kellen komolyan venned. Úgy tûnik, lassan a ruháid fogják megmondani, hogy melyiket veheted fel és nem te. :-))
Legjobb és legrosszabb szokásom? Megkérdeztem a párom és azt mondta, hogy erre még õ sem tud válaszolni, mint külsõs ember. Ám van egy jó mondás: Az a legjobb szokás, ha nincs semmilyen szokásod.
Persze szoktam fogat mosni.:-)))

Régen néztem a Bûbájos boszikat, de amikor félbehagyták akkor én is. Igaz a napokban láttam egy részletet amikor a szõke lány a tökfej emlékével küzdött.

Szép napokat kívánok Mindenkinek!
10/10
jocsill 2006 szept. 16. - 15:40:05 10/10 Előzmény Lisa111
(309/2983)
Drága Hölgyek!

Elõször is bocsi, úgy tûnik félrevezettelek Titeket. Ezek szerint ott is csak ment, mert talán az elsõ széria idején voltak Ally részek az ORF1-en.

Sajnálom, hogy már ott sincsenek.

A Bûbûjos boszikat sosem néztétek?

Lisa111, remélem sikerült a nyelvvizsi. Majd egyszer nekem se ártana felfrissíteni a németemet, mert ha egyszer ennek a sulinak vége, és újra tanulnék, ahhoz már nem lesz elég 1 nyelvvizsi...

Mi a véleményetek a diploma nyelvvizsgához kötésérõl?

Ha megcsalna a párotok, meg tudnátok-e bocsátani?

ha van olyan kérdésetek, aminek tekintetében kíváncsiak vagytok mások válaszára, itt feltehetnénk, nem?!?

Legyetek jók, és szép hétvégét...
10/10
jocsill 2006 szept. 16. - 15:34:41 10/10 Előzmény Meli
(308/2983)
Atya Úr Isten, hogy Janice szavaival éljek a Jóbarátokból...

Rettenetesen vékony. Nos sosem szerettem volna ennyire vékony lenni, de jó lenne ennél kevésbé "formás" fenék és comb. Rettenet, hogy mennyire elõnytelen neki ez a kép. Szabályosan zörögnek a csontjai...

Maradok inkább a fincsi kajáknál, nem koplalnék, hogy így nézzek ki :-(
10/10
jocsill 2006 szept. 16. - 15:31:52 10/10 Előzmény Blythe
(307/2983)
Nagyon drága vagy Blythe, igazán jól esik. Hihetetlenül várom már a végét!!!! Sokkal jobban érdekelne más, de amíg ez megy, addig nem kezdhetek bele. Ami a feladást illeti, ebben a félévben majdnem a befejezés mellett döntöttem, de a családom meggyõzött, csak Emmával sokkal jobb játszani, mint uncsi könyvek felett görnyedni, de elõbb-utóbb remélem Emma is profitál majd ebbõl...
10/10
jocsill 2006 szept. 16. - 15:28:44 10/10 Előzmény Meli
(306/2983)
Szia!

Nos sajna a részeket nem sikerült megnéznem az otthonlét alatt, nekünk viszont nincs videónk. Amikor megismételték az adott részt, épp ezerrel takarítottam, mert vendégeket vártam, de egy-két dolog rémlik a résszel kapcsolatban, bár lehet, hogy tévedek.
1: b; 4:a; 6:a; 7:b; 9:a; 10: b;

Ami a fõzést illeti, leginkább anyukámtól tanultam, de imádik kísérletezni, így sok receptet gyûjtöttem, és velük próbálkozom. Imádok fõzni, mert enni még ennél is jobban, ez ugye meg is látszik. Egyébként a magasságom 162 cm, tehát ez elég gáz a kilóim számához viszonyítva.

Remélem Ti jól vagytok, a kislányom megbetegedett, úgy tûnik most én kaptam el tõle, mert õrülten fáj a torkom...
10/10
Meli 2006 szept. 15. - 20:53:00 10/10
(305/2983)
Hali Lisamindegy! :-))
Én is Magyarország nyugati részén vagyok. Foghatom az ORF adókat. Átnéztem a heti mûsort, de az Ally sorival nem találkoztam. Sajna. Üdv! Jó tanulást kívánok!
Lisa111 2006 szept. 14. - 23:18:27 Előzmény jocsill
(304/2983)
Nálunk van ORF1 , 200kmre lakom Bptõlk NYra , és ott bejön.... Adják rajta az Allyt?? Bár akkor már angolul nézném meg, németbõl homályos emlékeim vannak..