Téma: Ally McBeal

10/10
hozzászóló 2007 máj. 02. - 22:45:22 10/10
(723/2983)
Nem akarlak untatni benneteket, de el szeretnék mesélni egy nagyon jó dolgot az életembõl!!!

Képzeljétek, FELVETTEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Felvettek abba a suliba, ahova jelentkeztem!!!
( A törileckés csaj is ide fog járni!!!!)
Minden vágyam, hogy tanár legyek!!! Már elsõ osztályos korom óta tanár szeretnék lenni! Azonban gimibe nem akartam menni, elsõsorban azért, mivel nem akartam felvételizni, meg igazából valami szakmát is szeretnék tanulni! Ez egyfajta "B" terv!!!
Szóval elvégzem a közgazdasági sulit, aztán megpróbálok bejutni a tanárképzõ fõsuliba!!! A fõsuli idején könyvelést fogok vállalni, hogy így is tudjak egy kis pénzt keresni!!!
Szóval terveim azok vannak, remélem egyszer tanár lehetek!
Jocsill, te sztem tudod mirõl beszélek, hiszen te egy saját cégrõl álmodozol!!!
Szeretném átadni a tudásomat!!!!
10/10
hozzászóló 2007 máj. 02. - 22:39:24 10/10
(722/2983)
Ahogy a kajákról írok, egész éhes lettem!!!!!!!!!!!!!!!!

:-))))))))))))))))))))
10/10
hozzászóló 2007 máj. 02. - 22:37:57 10/10
(721/2983)
Általában úgy vagyok az ételekkel( legyen szó valami meleg ételrõl, vagy akár üdítõitalról, sütirõl, csokiról), hogy ha valami nagyon ízlik, akkor mindig azt eszem, azaz sûrûn megkívánom!!! A múltkor egy halom ideig ittam egy nagyon finom gyümölcsitalt, de egy hét után már hányinógerem lett a szagától.........! Érdekes egy dolog ez velem kapcsolatban????

Nagyon szeretem a makarónit, de nem a spagettit szósszal, hanem azt a hogyományos milánóit!!! :-)))))))))))))))
Szeretm a zacskós leveseket is !!! (májgombóc.....gombakrémleves....stb.)

Lehet érdekes, de néha én is a konyhába settenkedek....! :-)
Szeretek puddingot csinálni, ami általában nagyon finomra sikerül!!! Régebben levest is tudtam csinálni, de mostanában alig van idõm!!!

Te hogy állsz ezzel a dologgal Jocsill?
Mi a kedvenc kajád?
Van idõd fõzögetni a család , Emma és a tanulás mellett?
10/10
hozzászóló 2007 máj. 02. - 22:29:47 10/10
(720/2983)
kaják.....
10/10
hozzászóló 2007 máj. 02. - 22:29:02 10/10
(719/2983)
Üdv mindannyiótoknak! Szia Jocsill !!! Sziasztok!!!

Nagy szerencsém van , hiszen az anyukám mindig fõz, így nem kell az iskolai menzán ennem! Ahogy az osztálypmban hallom, vannak gondok a menzán!!! Sokszor keveset adnak, sokszor hideg az étel és hát persze a tanárokkal kivételeznek , ami persze nem lep meg!!!
Elmesélem nektek mi történt velem ma a suliban :
Nem volt elsõ órám , így az elsõ szünetre értem be a suliba! Anyukám nem tudott tízórait csomagolni, így pénzt kaptam, hogy vegyek a büfében kaját!! 7-8 percet vártam a büfé elõtt mire majdnem sorrakerültem. Már csak két perc volt a csengetésig, úgyhogy sietnek kellett!!!
Ekkor megjelent a magyar tanárom és mögém állt!!!
Erre a büfés eladó persze õt szolgálta ki, pedig én jöttem volna!!!
Észrevettem, hogy hiába vagyok rendes, szorgalmas srác, akkor is néha "furán néznek " rám, pontosan arra gondolok, hogy sok kamasz bunkón viselkedik a boltokban...és sokszor érzem , hogy azonosítanak a tömeggel!! Ez tiszta olyan, mint amikor az osztályomat szidja az osztályfõnök, vagy a tanárok szidják az osztályt egymás közt!!! Persze azokat a diákokat is a "hülyék " közé sorolják, akik oda járnak!!
Tudom, nem fogalmazok eléggé világosan, de talán értitek mire gondolok!!! :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Sajnos anyukám nagyon beteg, gerincproblémákkal jött a világra, miután megszületett rögtön egy nagyon komoly gericmûtéten esett át! :-)
Több cisztája és kisebb problémája is van, így itthon dolgozik. Sajnos ezzel nem ért véget a kálváriája, hiszen a tavalyi évben egy daganatot találtak nála!!! Bevallom nektek õszintén, hogy nagyon nehéz idõszakon van túl a családom!!! Sajnos apukámra nem számíthatok minden szinten, sajnos vele eléggé megromlott a kapcsolatom!! Anyukám és apukám kapcsolata eléggé megromlott, így én is bizonyos szinten eltávolodtam apukámtól!!!

Most pedig térjünk vissza az eredeti témához:................
10/10
jocsill 2007 máj. 02. - 10:21:35 10/10
(718/2983)
Meli, neked csak annyit üzennék: én is sokkal jobban szeretném, ha csak a családomnak élhetnék és emellett lenne egy kis idõm magamra és a hobbijaimra is... Most egy ideig ez megadatik, mert Emmával itthon vagyunk, egymásnak élünk (meg persze egy kis tanulás és háztartás) de sajna ez elmúlik, mert nekem is be kell majd szállnom a "létfenntartásba" és a pénzkeresésbe... Ezért lenne egy álom, hogy legyen saját cégem, és magamnak osszam az idõmet, ha a gyerekeknek kellek, akkor pedig ugrásra készen álljak...
Majd meglátjuk :-)

Üdv Nektek, most mennem kell

Apropó fõ a levesem és errõl jut eszembe: milyen sûrûn fõztök, (Laci esetében fõznek Neked), és mi a kedvenc ételetek, (Emma szavaival élve: tápi-tápi :-) ?
10/10
jocsill 2007 máj. 02. - 10:16:58 10/10
(717/2983)
Szóval annál jobban értékeli az ember, minél jobban megküzd érte... Az, akihez naponta hozzávágják az ezreket, nem érti a lényeget, nem érti a pénz értékét...

Örülök, hogy nyaranta dolgoztam, tudom mi a pénz értéke...
Sajnos ez most a saját bõrünkön is kiderül, mert fenntartani egy családot és egy háztartást mocskos kemény dolog... Mint annyi mindenkinek, akinek gyermekei is vannak állandóak az anyagi gondjaink, de azért tanulok, hogy majd én is jobban hozzá tudjak a költségekhez járulni... Lesz ez még jobb és rosszabb is (bár a rosszabbat nem annyira szeretném tudni... :-( )
Szóval ma nem egyszerû, ha az ember nem jómódú, de korántsem lehetetlen, csak annyi, hogy nem márkás cuccokban jár, és nincs tonnányi fuksza sem... Ezek azonban nem hiszem, hogy igazán fontosak, a mi korosztályunk egy részének. Sajnos a fiatalabbak néha még ezt nem látják be, de az is eljön egyszer...

Addig is kitartás :-)
10/10
jocsill 2007 máj. 02. - 10:11:45 10/10
(716/2983)
Sziasztok!

Nos anyagiak... Fiatalabb koromban is megvoltak a magunk pénzügyi nehézségei, nem voltunk sosem gazdagok, nem voltak menõ cuccaim, de nem is kellettek... Anyuéktól annyival több szeretetet kaptam, mint pénzt (nélkülöznünk szerencsére nem kellett)... Nem is csinálnám másképp... Kisiskolás koromban szuperinfót hordtam hétvégente az öcsémmel és néha az egyik nagyim is besegített. Gyakran jó móka volt, fársztó olykor, de gyakrabban nevetttünk akkorákat, amit sosem feledek... 8. osztályos koromtól az összes nyarat végigmelóztam... Paprika szedés, barack szedés, és mindegy egyéb mezõgazdasági munka... Aztán a fõsuli nyári szüneteiben megcsíptem egy jó kis irodai melót... Jó volt, bár ott is be kellett ugrani mezõgazdasági melóra... Nem hozott sokat, de arra jó volt, hogy sulira tudtam venni magamnak tasit, pár rucit... Aztán a fõsuli mellett telefonkönyvet, szórólapot hordtam és megvettem magamnak az egyik szerelmemet... Egy Caterpillar bakancsot, ami azóta is a kedvenc cipõm, pedig idén lesz 10 éves... (és még kitûnõ az állapota)... Rengeteg pénzbe került, de megdolgoztam érte és soha jobban cipõt nem fogok szeretni és értékelni
10/10
hozzászóló 2007 máj. 01. - 21:07:24 10/10 Előzmény jocsill
(715/2983)
Jocsill! De foglalkozz a férjed barátaival!
Mindig voltak , vannak és leszbek is rosszindulatú emberek!!!
Tudom könnyû írni, de meg kell próbálni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
hozzászóló 2007 máj. 01. - 21:05:00 10/10
(714/2983)
Itt a legszebb!!!!! Nem bírok betelni ezzel a képpel!!!!!!!!!
10/10
hozzászóló 2007 máj. 01. - 21:03:14 10/10
(713/2983)
Helloka!

:-)
10/10
hozzászóló 2007 máj. 01. - 21:02:25 10/10
(712/2983)
Sziasztok!!!
Sokat gondolok mindenkire ! Remélem jól vagytok! Üdv mindenkinek!
Kitartást a mindennapokhoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:-)))))
Üdv!!!
10/10
hozzászóló 2007 máj. 01. - 21:00:23 10/10 Előzmény jocsill
(711/2983)
Megértelek!!! Nagyon irigylem is , hogy így ki tudsz állni az elveid mellett!!!!!!
Egyébként az a csaj, aki a férjeddel üzent, az tényleg nagyon ravasz egy lány lehet!!! Jól tudta, hogy ha a férjeddel üzen neked, akko kénytelen leszel megbocsájtani, mert különben bunkónak tûnsz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Egyetértek veled Jocsill! Köszönés és kész! Esetleg , ha olyan helyzetbe kerülnék, akko pár udvariassági kérdés és ennyi!!!!
10/10
hozzászóló 2007 máj. 01. - 20:53:53 10/10 Előzmény jocsill
(710/2983)
Szia Jocsill!
Én is nagyon szeretem a doktor House- t!!!!
Lisa Edelstein szerintem is nagyon jól játszik, és Hugh Laurie zseniális!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)
Én azért szeretem a House- t, mert nagyon megdolgoztatja az agyam !!! Vagyis elgondolkodtat , egy jó kis agytorna!!!!
Szeretek együtt gondolkodni a dokikal, követni a gondolatmeneteket!!! Szóval nem csak kikapcsol és szórakoztat, hanem még tanulok is belõle!!!!

A Grace Klinika nagyon jó!!!
Nagyon bánom, hogy csak a második évad közepétõl nézem, emiatt már nagyon sokat szomorkodtam!!!! Amikor elkezdték , akkor kerültem új osztályba, eléggé zûrös volt az életem!!!! Bánom, hogy nem néztem!!!!
Nagyon szeretem benne, hogy mennyire jól beletudom élni magam, mennyire át tudom élni a fõszereplõ, Meredith érzéseit, gondolatait!!!! Bárcsak megismételnék!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:-)))))))))
10/10
hozzászóló 2007 máj. 01. - 20:35:47 10/10
(709/2983)
Ez a kép az új sorozatból van!
Még mindig milyen szép...................
10/10
hozzászóló 2007 máj. 01. - 20:34:24 10/10
(708/2983)
Calista új sorozatba szerepel az idei évadtól!!!!!!
Tudtátok?
Lehet, hogy elõbb - utobb itthon is leadják az új sorozatot!

Fura lenne Calistát új szerepben látni!!

Én várom már!!

:-))))))))))))))
10/10
hozzászóló 2007 máj. 01. - 20:25:02 10/10
(707/2983)
furi kép!!!!!!!!!!
10/10
hozzászóló 2007 máj. 01. - 20:21:38 10/10
(706/2983)
itt nagyon széP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
hozzászóló 2007 máj. 01. - 20:20:34 10/10
(705/2983)
van különbség!!!!!!!!!!!

nem?
10/10
hozzászóló 2007 máj. 01. - 20:18:31 10/10
(704/2983)
Itt eléggé furán néz ki Calista?
Nem????????????