Téma: Álom.net

1/10
greys 2009 ápr. 30. - 19:10:10 1/10
(18/438)
Fú tegnap láttam a filmet egy közönségtalálkozóval egybekötött vetítésen. A szereplõk egész aranyosak voltak, meg a rendezõ is szimpatikusnak tûnt, de maga a film akkora egy szar, mérhetetlenül unalmas, erõltetett, hiteltelenül elõadott amerikai-tinifilmekrõl lekoppintott túró, hogy még kedvezményes 600 Ft-os jegyet sem érte meg. Az ilyen jellegû filmek még a hollywoodiak közül is a selejtnek számítanak, hát még ha magyar! Mármint félre ne értsetek, semmi bajom általában a magyar filmekkel, de ez most nagyon nem sikerült:(
Ja, és "jó" hír, hogy már készül a második rész. Juppí, biztos megnézem!
mulao 2009 ápr. 27. - 23:39:38
(17/438)
Amit most fogok írni, azt nem szabadna...
Nem lehet olyan bûn rossz a film, ha ennyien veszik még megnézés után a fáradságot, idõt, stb-t, hogy megírják, többször, vagy éppen hosszasan, hogy milyen rossz. Azért nézik meg annyian, mert ennyire foglalkoztatják, írnak, a nézõk, akiknek nem is tetszik.
Én nagyok kíváncsi vagyok erre a filmre, és pont azért, mert annyian lehúzzák, és írnak ide.(Meg célközönség is vagyok.)
Egyébként igazam volt egyszer, mikor azt írtam, csak azért húzzák le a legtöbben a filmet, mert siratják a pénzükket.
Erre én azt tudom mondani, hogy miért az agyon reklámozott új magyar filmre kell nekik jegyetváltani, mikor ott van a sok amcsi akció film, meg a többi színvonalasabb film...
1/10
lau94 2009 ápr. 25. - 18:20:40 1/10
(16/438)
atyaúristen hogy ez milyen szörnyû volt!!! soha az életben nem mentem még ki filmrõl. mert még ha kicsit szar vagy uncsi vagy másra számítok, akkor is végignézem, hamár kifizettem. de ez vmi kritikán aluli. ilyen szörnyû filmet még soha nem láttam. és hát beváltotta a magyar filmekkel kapcs. elõítéleteimet. borzalmas volt! a "bálos" jelenetnél sikítva rohantunk ki a teremböl.
rossz színészek (kivéve reviczky gábort:) )
rossz sztori (ami amerikában talán lehetne jó is)
és az egész egy amerikai film rettenetes koppintása ami icipicit sem élvezhetõ. báááááááá
5/10
miskah 2009 ápr. 25. - 13:09:11 5/10
(15/438)
Én szeretem az ilyen hazai vígjátékokat, de ez.....
Maga a szerep amit a Lilla eljátszott hát...
összeségében én 4/10
6/10
King Diamond 2009 ápr. 22. - 19:05:11 6/10
(14/438)
Azért annyira nem rossz film ez, mint amennyire lehúzzák itt sokan. Jó, mondjuk az elején már szinte felüdülés volt végre egy kis színészi játékot is látni, mikor megjelent Oberfrank Pál. Vele, meg Reviczkyvel meg Károly bá'-val teljesen rendben volt minden. A csajok alakjával sem volt semmi baj, tipikus, hogy mindegyik csaj jól néz ki. Viszont náluk nem is a színészi alakításokra figyel az ember, aki meg igen, az rég rossz filmet kezdett el nézni.
Kicsit olyan, mint a Már megint egy dilis amcsi film, vagy a már lentebb említett Bajos csajok, de ahhoz képest, hogy magyar, nem annyira katasztrófális. A zenéje sem rossz, bár kicsit több rock is lehetett volna benne. (Hangsúlyoznám, hogy nem EMO, meg hasonló f*szságok).
6/10
geri12 2009 ápr. 22. - 00:29:15
(13/438)
Üdv! Hihetetlen mennyi rosszindulatú ember van ezen a fórumon... És itt nem csak erre a filmre gondolok. Van olyan regisztráló, aki csak a tránya, sz@r, stb jelzést dobál mindenhová, és nem akad olyan film amit jó jelzéssel látna el. Õk mit szeretnek??? :) Az én véleményem erre a filmre az, hogy aki tudja hogy nem szereti az ilyen filmeket, az ne nézze meg! Annak úgy is csalodás lesz az egész. Végûl csúnya dolog ismét a "Magyar filmgyártás, szinvonalat" felhozni. Nem vagyok nagy szakértõ, de szerintem ebben a "kategoriában" kihozták azt amit lehetett.

Üdv!
veraa 2009 ápr. 20. - 21:23:55
(12/438)
már az elõzetesen is fájdalmamban röhögtem. meg fogom nézni kiváncsiságból, de túl sok jót nem várok tõle.:D
finnlandia 2009 ápr. 20. - 16:42:49
(11/438)
Láttam a filmet és sztem nézhetõ ha vki szereti a romkomokat, magyar verzióban mint pl Apám beájulna.. Egyébként vicces ahogy Narancsvidék, Gossipgirlbõl idézgetnek és pont attól szórakoztató, hogy magyarok szájából hangzik el.
Helyszínek + díszletek kiábrándítóak csak, ahogy legtöbb magyar filmnél (Balaton mint Miami beach filmezve) de ha ezeket poénnak fogjuk fel akkor élvezhetõ :)
phoebe46 2009 ápr. 20. - 09:49:51
(10/438)
Megnéztem most a film elõzetesét. Kb. mintha a Bajos csajokat ötvözték volna más amcsi tinivígjátékkal, enyhe Csaj nem jár egyedül utánérzés stb. Vicc az egész teljesen "magyar idegen" dolgok..pom-pomlány csapat,puccos magán suli (hiszen ez az átlagos nem?). Szánalmas másolat az egész, a színészi játék is "kiemelkedõnek" tûnik. :D Komolyan ha paródiának szánták, talán még jó is lehet. Bár az az érzésem, hogy ez egy szánalmas koppintás.
Quixotic 2009 ápr. 19. - 22:41:28
(9/438)
a film új címe, a méltán kiérdemelt: legalja.hu (és ez csak a bemutató alapján) ;)
1/10
Thomas_T 2009 ápr. 19. - 10:22:44 1/10
(8/438)
Tegnap este kb 10-es vetítés az egyik palaceban!
Öregem... Egyébként lehet SPOILER is lesz a véleményem de le kell vezetnem :D

Már azelõtt megrökönyödtem mielõtt kiírták volna hogy kik a szereplõk, meg a film címét. Kb az elsõ 2 perc :D
Rózsaszín laptop mondom oké hát láttuk a Dr. Szösziben is. De a cup-cupnál konkrétan megkérdeztem hogy errõl ki lehet e még menni?
A következõ gimis tesi óra jelenetben hatalmas színészi alakítást láttunk mindenkitõl :D :D
Az OH MY GOD viszont kicsapta a biztosítékot.
Még egy kicsit adtunk volna a filmnek Reviczky miatt, de nem jelent meg Steiner Kristóf viszont igen XD XD XD és a... a mûbalhé a sulis eltanácsolás miatt, konkrétan sírtunk, nem csak mi, az egész terem. Aztán úgy a 15. percnél összenéztünk és szépen elindultunk kifelé... mit kerestünk mi itt? :D :D a teremben pedig többen utánnunk mozdultak

Kiérünk a terembõl. A jegykezelõk már átöltözve beszélgetnek vége a mûszaknak.
Ilyet szól az egyik nekünk (4-en voltunk, 2 fiú 2 lány 20-25 közt egyébként)
"ez tényleg rövid film volt, és mostmár civilbe elmondhatom hogy szar!"

Az szép gondoltuk, a tavasz sikerprodukciója!!!!

Összegezve, a bemutatók jók voltak elõtte, meg az az Audi is amivel hazagurult a kiscsaj az elején :D

10/0 XD XD XD

Katasztrófa

THE END, Amen
Lily89 2009 ápr. 19. - 09:49:22
(7/438)
Nem szeretem a magyar filmeket, de ez nagyon tetszett. Lehet, hogy kicsit erõltetett, de szerintem egyszer meg lehet nézni. Amúgy a film tényleg koppintás (Dr. Szöszi, Hajrá csajok), de érdemes megnézni:)
2/10
kambekk 2009 ápr. 18. - 00:00:35 2/10
(6/438)
Na, megnéztük. Be kell vallanom, sajnos nem lett jó film. Pedig védtem láttatlanban - mert az elv (amcsi tinifilm stílus hazai környzeteben, mai sztárokkal) jó lett volna.
Csakhogy elszúrták az egészet azzal, hogy amatõrszereplõkkel dolgoztak és hogy a játékidõ sporolásban csonkig visszavágták a jelenetek többségét.
Így nem több mint 2/10. Kár.
1/10
offtopic
Képkockaördög 2009 ápr. 15. - 14:39:37 1/10
(5/438)
Én is láttam a filmet. Sajnos.
Steiner Kristófot ne bántsátok, mert alapjáraton nem õ találta ki (hanem a rendezõ), nem is tanult (szerintem) soha forgatókönyvírást, valszeg neki fõleg a neve kellett, hogy eladhatóbb legyen. Akárcsak azok a nevek, mint Rékasi Károly, Reviczky Gábor, Oberfrank Pál, Incze Ildikó... Mert ha õk nem lennének ott, senkit az ég világon nem érdekelne.
Hihetetlenül sok pénzbe kerülhetett a reklám, hogy már ennyi ideje megõrjítik az embereket ezzel a "legleglegebb tinivigjáték" stb szöveggel, rózsaszín az egész, szomorú lennék, ha a tinik tényleg ilyenek lennének. Tényleg ilyenek? Nem normális dolgokra kéne nevelni õket a cukiság helyett? Ahelyett, hogy értéket közvetítene a film, csak cukiságot és pénzimádatot ad a gyerekeknek. Van sok jó tinifilm is, nem igaz, hogy nincs.
Pont a magyarok közt ne lenne annyi hülye? Nézzetek körül :)
Ez a film egy huszadrangú amerikai filmmel sem ér fel. Valljuk be: a hollywoodi filmek jók. Nem mindegyik, de ami moziba kerül, az általában az. Fel van építve, jó színészvezetés, jól kitalált karakterek, fordulatok, poénok, nyolc szekvencia, miegymás. Borzasztó gyenge utánzat ez.
A producer(eke)t egy dolog motiválta: a pénz.
Színészi játék egész egyszerûen nincs ebben a filmben. (Tisztelet a kivételnek, azaz az igazi színészeknek.)
Szerencsére mi csak a koncert végére értünk oda, de még mindig nem tudom eldönteni, ezek most fiúk voltak vagy lányok? :o
A szöszi valami hihetetlenül béna volt. Õ és a szûziesség elég távol állhatnak egymástól :) De nem csak tõle. (Ha egy nõgyógyásznak 21 évesen azt mondod, hogy még sosem voltál terhes, pláne ha szûz is vagy - ezt ált. már meg sem kérdezik 17 év felett -, és még fogamzásgátlót sem szedsz, garantáltan dob egy hátast!) ...és a csaj megérkezése is, mintha valami istennõ lenne, közben itt-ott megbotlik, hatalmas arca van... a színészeknél azért látszott a szakma iránti alázat, meg hogy egyáltalán szeretik amit csinálnak. Maximálisan kedvesek voltak, tûrték a fotósok hadát, és mosolyogtak a rajongóknak, nem húzták a szájukat, mint "egyesek".
A magyar filmesek képesek lennének jót csinálni, mert tehetségesek (már aki) lásd Valami Amerika, Made in Hungária stb, de hogy miért nem akarnak..? Rejtély...
dildiko 2009 ápr. 15. - 14:21:51
(4/438)
Egyszer volt, hol nem volt… álom volt. Volt egyszer egy királyfi és egy királylány. A királyfi kétezer-ötszáz évvel ezelõtt Indiában élt, a királylány a huszonegyedik században a Balaton, a Magyar Tenger mellett. Nem volt közös bennük semmi más, minthogy nem ismerték a betegséget, az öregséget, a halált. A szüleik megtehették, hogy eltakarták elõlük ezeket, minden bizonnyal a nagyszülõket, dédszülõket elfekvõbe helyezték. A királyfi a legendákban él ma is, a királylány a mozi vásznán. Mert szeretünk álmodni. Tehát az menjen megnézni a filmet, aki a János vitézbõl jobban szerette Tündérországot, mint a patakpartot.

Tinifilm
A bemutató elõtt már órákkal korábban álltak egy rögtönzött színpad elõtt a fiatalok, szólt a zene, és várták a színészeket. A hangulat magasan pezsgett, hiszen õróluk, a tinikrõl, barátaikról szólt a film, sok-sok fiatal szereplõvel: mindenki úgy érezhette, hogy akár maga is játszhatott volna benne. Mesefilm, meseautók, meseházak… a fiatalok álmai.

Mi a filmben a realitás? Nagyon szimpatikusak a színészek. Mindenki megnyerõ. Mindenkit szeretünk. A bemutató végén például a színészek odaálltak fényképeszkedni a gyerekek közé. Nincs gonosz boszorkány, nincs ördög, csak néhány ütés, rúgás, de pillanatok alatt ott a rendõrség (a magyar rendõrség!!), és szétválasztja õket, még azt se látjuk, hogy büntetést kellene valaha fizetniük. Pedig volna mibõl! De a rendõrség kocsit ad a verekedõ kamaszok alá, nehogy gyalog kelljen hazamenniük az éjszakában. Tehát akár még érdemes is az utcán verekedni.

Realitás a lányok szépsége. A fõszereplõ Regina – Labanc Lilla – hisztijével mindent megtesz, hogy ellenszenvessé váljon, de azt annyira kedvesen teszi, ahogyan mindnyájan szerettünk volna hisztizni tizennyolc évesen, ha a szüleink olyan megértõek lettek volna, mint a filmbéli szülõk. Pontosan így kell viselkedni a kamaszlányokkal, ahogy Regina édesanyja teszi. Õ maga a példakép, a realitás. Ince Ildikó tökéletes anya, ilyet kíván magának mindenki. Mindig mosolyog, kedves, megértõ, sajnálja a lányait, amikor és amennyire kell, hogy azok érezzék az együttérzõ szándékot, de mindenre talál megoldást, képes azonnal vigasztalni. Pontosan tudja, hogy Reginán nem lehet segíteni, ezt a majomkodást csak kinõni lehet, megtiltani nem. Teljesen felesleges a kamaszokkal harcolni, amikor a tévében naponta látják, hogy Amerika divatkirálynõje az lesz, aki a legjobban pózol. Nem varrónõnek, szövõnõnek, netalántán traktorosnak készülnek a mai lányok.

Ki tartja fenn ezt a társadalmat?
A tündérmesébe illõ édesapát Oberfrank Pál játssza. Õ dolgozik egyedül. A többi szereplõ edz, táncol, szurkol, zenél, s mindebbõl kiválóan megél. Az apának van munkája, éspedig olyan munkája van, amibõl fenn lehet tartani egy balatoni luxusvillát, és négy õrült nõ minden luxusigényét (kislányok saját Audival járnak iskolába!), plusz önmagát. Ez igen. Lányok, ilyen férjet kell találni, bár lehet, hogy csak a miniszteri székekben terem hasonló, mi nem ismerünk ilyet.
Természetesen a tanárok, az iskolaigazgató dolgozik, de a tanárnõk ugyanúgy pózolnak, mint a pompom-lányok, a testnevelõ tanár – Rékasi Károly – örök fiatal, akár egy lehetne a fiúk között, fõleg a sporttal foglalkozik. Az iskolaigazgató – Reviczky Gábor – pedig valódi menedzser vezetõ, pontosan tudja, hol kell megjelenni, mennyit lehet megengedni, s csodálatos humorával egyensúlyban tartja ezt a játékteret. A nézõ tudja, hogy itt megjelenni az igazgató színe elõtt nem büntetést jelent, hanem megoldást egy kialakult helyzetre.

A sztori
A pompom-lányok éppen a legtöbbet mutatják be a lányszépségbõl, amit csak lehet.
„Rázzad, rázzad”… hát rázzák is csinos kis feneküket, mozognak a karcsú derekak, gyönyörû görög kancsókat idézõ karok. S megvalósul a leányálom, a tehetség és szorgalom megtermi gyümölcsét: a fõszereplõ képes ellenséges közegben közösséget teremteni, mert olyat tud, ami a közösség minden tagjának vágya, elérhetõ vágya: táncolni, akrobatikus elemeket beszõve a mûsorba.

Természetesen nem maradhat el egy kis féltékenységi jelenet sem, bár a természetellenes motívumok egyike éppen az, hogy a bálkirálynõ ejti az óriás kosárlabda-játékost, és szerelmet vall a kis szerény szomszéd fiúnak. A kis Márk – Csernóczki Ádám – sikere nem lehet tartós, de a romantikus befejezéshez megfelelõ. Õ nem tör a tizennyolc éves leány szüzességére (ó, kis mai szûzies tizennyolcasok!), csak a nagymama süteményével kínálgatja a családot ártatlanul. Legfeljebb egy enyhe csókra futja nála illedelembõl.

Bulizni akarunk? Ez a mese errõl szól. Gondtalan, felhõtlen bulizásról, ahol a legnagyobb gondot egy gól jelentené, még az iskola jövõje is ettõl függ. S a gyõzte mehet Kaliforniába, hiszen egy bálkirálynõnek igazán ott a helye.

Dobosy Ildikó
offtopic
rubinrubin 2009 ápr. 14. - 13:14:29
(3/438)
Túléltem!
Így jellemezném röviden a csöppet sem szórakoztató ámde annál bugyutább produkciót. Egyetlen értékelhetõ aspektusa van: formás popsik, formás cici, de ez 10 percnél többet nem érdemel, így egy idõ után az ember vár pár poént vagy legalább izgalmas forudlatot, intrikát, kínos-vicces pillanatokat, helyzetkomikumot....vagy már egy idõ után bármit.
A fõszereplõ leányzó és az ostoba udvarló szerepét alakító ifjú titán egy színjátszótársulatból szalajtott kezdõ szárnypróbálgatásával egyenlõ teljesítményt nyújt mindvégig. Olyannyira tudtam a karakterekkel azonosulni a film végén is, mint a film elsõ 5 percében, semennyire! Ezzel szemben élvezet volt nézni a "szomszéd fiú" és az egyik legjobb barátnõ "Szandra" alakítását.
A történetet, kivitelezést nem minõsíteném, nincs mit sajnos, annyira gyenge volt. Szemben a zenével, ami egészen "pofás" volt ebben a "tini" mûfajban egy film kísérõjeként.
Összegezve emlékképként megmaradt avagy sem:
-poén egy darab sem
-
Laza 2009 ápr. 14. - 13:09:41
(2/438)
Én is láttam tegnap a bemutatót az Arénában ... borzalmas!
Azok a zene bevágások, hangok borzalmasak, erõltetett 'színészi játek', butaság az egész, sztori -1, mindenki kretén, alul múlja az amerikai C kategóriás hasonmásait is.

Jah, és még a mozi kezdést megelõzõ Anti F. Klub koncert elõtt sikítozó kb 15 kislány is borzolta a jó kedélyû emberek idegeit ... arról nem is beszélve, hogy mit csináltak, mikor az ottmaradt üres ásványvizes flakonjukat a mûsorvezetõ bedobta nekik ... omg!

Ingyen is rossz volt ... pénzért? Hajrá!
depe 2009 ápr. 14. - 10:44:33
(1/438)
Az operatõr nem vágta le senkinek a fejét, sajnos némelyik magyar mozi hiába multiplex nem állítja be
rendesen a vetítõjét és levágják a film tetejét (vagy néhol minden oldalát).