offtopic
hirvi 2009 máj. 15. - 16:23:26
(120/440)
Nem hiszem, hogy Hilton-ellenesnek lenni nagy dicsõség... egyszerûen ez a nõ nem olyan színvonalú produkciókat produkál, ami szerintem megéri a filmanyagot, vagy azt hogy levetítsék a TV-ben. Nekem nem tetszik a személye. Attól mert valaki vallásos, még nem jelenti, hogy mindenkivel jóban van, parolázik és mindenkit úgy szeret, hogy csak na, és csak a jót látja benne. Lehet, hogy így kéne, de mivel emberek vagyunk, ez nem megy. Biztos vagyok benne, hogy Hiltonnak is vannak jó tulajdonságai, amiket én nem ismerek, de mivel nem ismerem ezeket a tulajdonságokat, ezért nem bírom ezt a nõszemélyt. De annak, hogy én szeretem-e P. Hiltont vagy sem, ennek semmi köze ahhoz, hogy hogyan állok az egyházhoz, valamint annak meg aztán végképp semmi köze a valláshoz, hogy én milyen véleménnyel vagyok egyes filmes mûsorokról. De örülök, hogy elolvastad a hozzászólásaimat. :)
offtopic
hirvi 2009 máj. 15. - 16:15:38 Előzmény robinnyo
(119/440)
Mert nem használják itt egyesek az offtopic gombot, pedig kéne... :P
10/10
Gabriella54 2009 máj. 15. - 15:54:40 10/10 Előzmény twillight
(118/440)
Úgy látszik, elkerülte a figyelmedet az alábbi:

"ez tény, én is ismerek egy-két köztes cselekedetet (lévén vasárnapjaimat nem templomba járással, estéimet pedig nem tömény alkohol fogyasztásával szoktam tölteni), csak ez tûnt a két ellenpólusnak"

Ergo ha valaki nem jár templomba, attól még nem lesz sem alkoholista, sem drogfüggõ, illetve a templomba járás sem zárja ki az ivászatot és a drogozást (sajnos!)
10/10
Gabriella54 2009 máj. 15. - 15:50:55 10/10 Előzmény kessy6
(117/440)
Nem vagy egyedül, én is teljesen "odáig vagyok" érte! A Da Vinci kód elég volt egyszer is (pedig megszereztem a dvd-t is), ezt viszont bármikor szívesen újra megnézném :)
A dicsérõ szavakkal csak önmagamat ismételgetném, úgyhogy csak annyit: nosza, irány a mozi!
kessy6 2009 máj. 15. - 12:34:50
(116/440)
Nekem nagyon tetszett.
A Da Vinci kóddal ellentétben,ezután nem volt hiányérzetem. Ott a film kicsit hiányos volt a könyvhöz képest,de ez érhetõ is volt.
Most nem éreztem. Bár ebbõl a könyvbõl könnyebb volt jobb filmet csinálni....jobb maga könyv.....
A kritikákkal ellentétben,nekem tetszett Tom Hanks,a könyv olvasása közben pont ilyennek képzeltem el, a külsejét mimikáját,stb.
Vhol olvastam,hogy a Vettra, és Richter szerpei nem voltak nagyon jók,nem is az volt a feladatuk. A két fõszerepló viszont nagyon jó volt. McGregor az ártatlan pap,aki azért gyanús,de mégiscsak jól csinálja.
Az assasin nem elérzékenyül,csak elmondja,hogy neki nem az a feladata,hogy õket megölje...tárgyilagos szerintem.

Én azt láttam a filmben,amit a könyv olvasása közben elképzeltem...bár látni bizonyos részeket elképzelni jobb volt.... .:)
Más részeke meg...Róma....a Bazilika és a tér tökéletes másával.....gyönyörû....
Természetesen,hogy nézhetõ legyen,nem lehet mindent elmondani,amit a könyv leír, viszont mindent elmond,amit kell.....

10/10 - egyébként meg ízlések és pofonok...
offtopic
ribizliszörp 2009 máj. 15. - 12:17:02
(115/440)
Gratulálhatsz is. Ez az, amikor a "mûvészi" élményt valaki beépíti a valóságos tapasztalatai közé. Amikor egy film nem csupán elvontan függ a virtuális semmiben. Vagy neked filmrõl még soha nem jutott eszedbe semmi?
robinnyo 2009 máj. 15. - 12:06:12
(114/440)
Gondoltam megnézem mit írnak a filmrõl akik látták. Erre tele van szemetelve különféle nézetekkel a vallásról, pro/kontra stb.
Gratulálok
10/10
katkunder 2009 máj. 15. - 12:05:34 10/10
(113/440)
Izgalmas film volt. 10/10!
twillight 2009 máj. 15. - 11:07:06
(112/440)
Konkrétan ezt mondtad, idézem:

"(arról nem beszélve, hogy inkább templomba járjon valaki, mintsem kocsmázni vagy drogozni)"

Ez a (fél)mondatod pedig azt sugallja, hogy ha valaki nem jár templomba, akkor feltétlenül alkoholista vagy drogos lesz. Én erre reagáltam úgy, hogy nincs igazi különbség a kettõ között.
2/10
Shelly_Webster 2009 máj. 15. - 11:05:26 2/10
(111/440)
Mindazonáltal, ha vkinek kell a filmzene,annak MSNen szívesen átküldöm.
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 máj. 15. - 10:53:29 10/10
(110/440)
Miért is tenné helyessé? De már látom, hogy olyanokat magyarázol bele a szavaimba, amik nincsenek is benne, tehát részemrõl itt és most befejeztem, ezután csak és kizárólag a filmrõl írok - hiszen a topic végülis arról szól, ha jól emlékszem.
twillight 2009 máj. 15. - 00:39:33
(109/440)
De minek keresnénk a szervezett vallás ellenpontját? Az talán helyessé teszi?
Hibáztatni valami mást ami ugyanolyan káros túlzásba víve? Az talán helyessé teszi?
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 máj. 15. - 00:12:39 10/10 Előzmény twillight
(108/440)
Ez tény, én is ismerek egy-két köztes cselekedetet (lévén vasárnapjaimat nem templomba járással, estéimet pedig nem tömény alkohol fogyasztásával szoktam tölteni), csak ez tûnt a két ellenpólusnak
10/10
mushi 2009 máj. 14. - 23:54:49 10/10
(107/440)
Alig másfél órája jöttem ki a moziból.. Barátnõkkel néztem meg, de a végén alig tudtam menni.. Engem szó szerint a székhez kötött, nagyon tetszett! Bár a könyvet még nem olvastam, nincs viszonyítási alapom... Kegyetlen egy film volt, fõleg ahogy a 3. pápajelölt halt meg....
Azt az egyet sajnálom, hogy Ewan McGregor neve nem ugrott be.. x) Egész film alatt ezen agyaltam, de egyszrûen nem jöttem rá... x)
Nekem 10/10 összeségében, nagyon ott volt.
9/10
Les 2009 máj. 14. - 21:43:35 9/10
(106/440)
Nekem tetszett a film.

9\10
twillight 2009 máj. 14. - 21:24:00
(105/440)
Azért nem csak kocsmázni meg drogozni lehet templombajáráson kívül ;)
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 máj. 14. - 20:39:51 10/10
(104/440)
Ennek viszont nem is kell semmilyen formát öntenie - vagyis ilyen értelmezés szerint teljesen feleslegesek az egyházak, mint olyanok. Pedig tudom, hogy nagyon sok embernek a közösség, a valahová tartozás érzetét adják (arról nem beszélve, hogy inkább templomba járjon valaki, mintsem kocsmázni vagy drogozni).
Tulajdonképpen az a hatalmas bajom az intézményesített egyházakkal (és tegnap, ahogy néztük a filmet, csak megerõsödött bennem ez a kétely), hogy amennyi pénzt bezsebelnek, abból nagy valószínûséggel a világ összes éhezõjét nemhogy jól lehetne lakatni, de meg lehetne szüntetni magát az éhezést. És ez nem csak a római katolikusokra vonatkozik!
twillight 2009 máj. 14. - 20:14:47
(103/440)
Azért érezheted így, mert elterjedt az intézményesített, dogmatikus vallás képzete.

A hit pusztán fohászkodás az ismeretlenhez, mikor már semmi más nem maradt. Lehet az egy szerencsehozó nyúlláb, egy szobor megsimogatása, vagy akármi, nem kell túlkomplikálni.
A hit alap nélküli, viszont erõt ad hogy tovább csináld minden ellened szóló esély ellenére, nem több. Ha emellé még válogathatok is pár jó sztorit, amit mesélhetek a tábortûz körül az csak hab a tortán.
2/10
Shelly_Webster 2009 máj. 14. - 18:55:34 2/10
(102/440)
Alapból nem szoktam nagyon elmarasztaló kritikákat írni(azokat a filmeket inkább nem kommentálom), de bevallom õszintén, a számomra nagy csalódás volt ez a film.
Persze a könyv sem egy halhatatlan klasszikus, de a többi szórakoztató kategóriába sorolt mûhöz képest elég intelligens, még akkor is, ha néhány helyen kicsit meglódult Dan Brown fantáziája.Én remekül szórakoztam a könyvön...
Éppen ezért, meg azért is, mert a Da Vinci kód elég jól követte a könyv cselekményét, hasonló színvonalú filmadaptációra számítottam.Miért kellet megváltoztatni az események láncolatát? Persze, nem férhetett bele minden a filmbe, de ez a történet csak nagyon a fõ irányokban emlékeztetett a könyvbeli angyalok és démonokra...Hogy csak a lefeltûnõbbeket említsem:
-miért maradt ki Max Kohler és Leonardo Vetra?
-miért változtatták meg Mortati és a camerleno nevét?
-miért keverték össze a svájci testõrséget a római rendõrséggel?
-miért hiányzott szinte teljesen a hasszasszin karaktere?
- és miért hagyták ki az illuminátusok gyémántját(az összes ambigramma közül az a legjobb)?
Õszintén szólva még a zene is csalódás volt...A Da Vinci kódnak zseniális a zenéje.Hans Zimmertõl vhogy jobbat vártam.
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 máj. 14. - 18:45:12 10/10 Előzmény twillight
(101/440)
Én is így gondoltam, de az ilyen választás - legalábbis szerintem - nem HIT.
Ahogy leírod, az olyan, mintha a piacon válogatnék, hogy almát vegyek-e inkább, vagy narancsot!