Téma: Apocalypto

10/10
Semprini 2008 szept. 06. - 11:17:35 10/10
(238/518)
SPOILER!

És persze az egyetlen, igaz? Az, hogy dárdával átdöfve keresztülfutja a dzsungelt, leelõzve a jaguárt, túléli a vízesését, stb. stb. az smafu, aztán meg kihúzza a feleségét a 30 méter mély gödörbõl, meg ilyenek, ugyan már!) De ettõl nem kevésbé jó a film - mármint szórakoztató kalandfilmnek. A történelmet pedig nem a moziban vagy a DVD-t nézve kell megtanulni...
lemezek01 2008 szept. 06. - 11:11:24
(237/518)
Mér, te talán víz alatt hoztad világra talán gyermekeidet?
Nemhinném. sztem maradjunk annyiban, hogy ez egy nagyon vad képtelen dolog volt a filmben.
offtopic
Ezüstliliom 2008 szept. 06. - 00:14:25
(236/518)
Na persze.:)
Ezüstliliom 2008 szept. 05. - 23:45:48 Előzmény lemezek01
(235/518)
Ahhoz, amit a szülésrõl írtál: jobban tennéd, ha nem mondanál véleményt olyasmirõl, amirõl gõzöd sincs.
Zempy 2008 szept. 05. - 21:11:53 Előzmény Zempy
(234/518)
Hehe, mekkora mázlim volt! Pár nap múlva visszatérve a Saturn-ba már 2.500-Ft volt a film! Gondoltam én, hogy rosszul árazhatták be az összeset, ennyiért hihetetlenül olcsó volt! :)) De jó, hogy akkor éppen megláttam!
Zempy 2008 szept. 01. - 18:55:03
(233/518)
A két lemezes, gyönyörû digipackos kiadás a Saturn-ban most 1490 Ft (!!). Akit kicsit is érdekel, csapjon le rá! Én sem hagyhattam ott...
lemezek01 2008 aug. 22. - 18:14:10
(232/518)
Hát skacok,a film látványban a maximumot nyujtotta,nagyon profi volt a rendezés,és úgy álltalában minden.
Viszont voltak vele komoly gondjaim is:
Elõszöris halálra untatott az egész történet,és nagyon idegesített hogy egyetlen magyar szinkronhang sem volt benne. Persze gondolom ebbõl a filmbõl pont így lehett kihozni a maximumot,és furán hangzott volna leszinkronizálva nézni,mégis én szivesebben néztem volna úgy. Nem mintha belehalltam volna az olvasásba,de hiányzott a magyar szó.
Voltak benne kicsit élvezetteljesebb jelenetek is,de sajnos ebbõl volt kevesebb. A film közepétõl már csak azon szurkoltam,hogy minél hamarabb legyen vége,mert széthasad a fejem. A film vontatottsága,és a helyenkénti feliratos részek nekem betették a kaput.
....S.P.O.I.L.E.R...
Mikor a csaj a végén megszülte a gyerekét,a nyakigérõ vízben, valahogy kicsúszott belõle,õ meg köldökzsinórostul félkézzel kihalászta maga alól,hát halál nevetséges volt,valami végtelenül komikus kis jelenet volt,egyszerûen nem tudtam megállni röhögés nélkül. Annyira nem hiányzott egy ennyire komolytalan jelenet a filmbe hogy azt le sem lehet irni.

Direkt nem is pontoztam ezt a filmet,mert foggalmam sincs hány pontot érne meg nekem. Olyan vegyesmákos volt az egész. Látványos,néhol izgalmas(némileg),néhol pedig egészen megdöbbentõ(lefejezések,stb),a film legnagyobb része viszont számomra tök felejthetõ,és elég volt belõle egyszer is.
reila 2008 aug. 18. - 18:31:05
(231/518)
Nekem nagyon tetszett a film. Volt benne valami különleges, és eredeti. Tetszett a naturális ábrázolás a harc jelenetekben, végig izgultam a kis fõszereplõnk útját, és engem teljesen megfogott! A végszó pedig valami hihetetlen jóra sikeredett. Elöször nem is kapcsoltam hirtelen, de aztán persze megértettem hogy mi a pálya....A film után megmarad bennünk az a kettõs érzés, hogy hiába is gyõzött a jó, ha a világuknak úgy is vége szakad. Szerintem a legjobb a hasonló filmek között! A felírat egyáltalán nem zavart,amúgy is imádok olvasni és 10 perc után már fel sem tûnik hogy olvasni kell, annyira belemerültem a történetbe. Az pedig külön tetszett, hogy meghagyták az eredeti indián nyelvet, ezt mégsem lehetett volna leszinkronizálni.....elég bután hangzott volna.
lemezek01 2008 aug. 18. - 18:22:51
(230/518)
Hát igen,ez érthetõ.
Én itthon mindíg megálítom a képet, Így nem egyszer csináltam már egy két órás filmbõl 4 órásat. De legalább mindvégig tudtam követni az eseményeket. Nopersze az élvezhetõség elmaradt.
offtopic
Anditos 2008 aug. 18. - 15:35:12 Előzmény lemezek01
(229/518)
Legutóbb a 21 - Las Vegas Ostromát láttam moziban (csak Spacey miatt mentem el megnézni), és bár elég jól beszélek angolul, ha van felirat, akkor automatikusan odatéved a tekintetem és olvasom. Ennél a filmnél pedig inkább gyönyörködtem volna Spacey-ben, de nem, e helyett a film közepén jojózni kezdett a szemem, olyan gyorsan kapkodták a párbeszédeknél a szöveget, és nem tudtam egyszerre nézni a filmet, meg olvasni a feliratot, pedig ez jó lett volna pl annál a résznél, amikor a rejtjeleket beszélik meg.
offtopic
pacica 2008 aug. 18. - 14:34:16 Előzmény Anteris
(228/518)
Fotel.
offtopic
Anditos 2008 aug. 18. - 14:26:25 Előzmény Anteris
(227/518)
Erre én is kiváncsi volnék... .-D
8/10
Anteris 2008 aug. 17. - 16:35:07 8/10 Előzmény pacica
(226/518)
várjá, mit is próbáltál?? Voltál már lenyakazva vagy mi van????
lemezek01 2008 aug. 16. - 11:23:34
(225/518)
Még lemezt kell vennem,kiírom magamnak,"oszt"meglesem.
pacica 2008 aug. 16. - 11:17:19
(224/518)
Mennyi bajod van. Nekem nincs bajom a feliratos filmekkel, sõt sokkal jobb mint a szinkronos. Ráadásul ebben aztán nem sokat beszélnek. Szóval van idõd enni, inni és szaladgálni a réten. Jó film. Legalább egyszer látnia kell mindenkinek.
lemezek01 2008 aug. 16. - 11:12:58
(223/518)
Hát na ja.
És kébzeld el mindezt egy vígjáték közben.
Olvasd a feliratot,de közben még a képet is figyeld, pláne ha épp moziban ülsz,még közben rákcsálj is valamit,ja és akkor még nevetni se felejts el!!.
Imádom az ilyet
pacica 2008 aug. 16. - 11:10:31
(222/518)
Én már próbáltam és tényleg igaz. Mûködnek a funkciók pár másodpercig. Elõször én is meglepõdtem de a végére már kezdtem belejönni és élveztem ;)
lemezek01 2008 aug. 16. - 10:59:59
(221/518)
Én még csak épphogy letöltöttem,megnézni még nem néztem,de nemis nagyon csigáz fel a gondolat. Egy filmet most vagy nézünk,vagy olvasunk,a kettõ egyszerre nem megy.
Egyes filmeknél mûködik,de ez igen ritka.
Az addig rendben van hogy az eredeti hangal élvezhetõbb,de ha a film közben az egyik szemmel folyamatosan a feliratot kell követnem,hát erõsen belerongál az élvezhetõségbe.
Azt imádom a legjobban mikor beülök egy moziba,adott esetben épp egy vígjátékra,kifeizettem ugye a mozijegyet meg mindden, várnám a hatalmas poénokat,közben önfeledten ropogtatnám a csipszemet,innám a kólámat,ehelyett muszáj vagyok egyfojtában a vászon alját figyelni,és leolvasni róla a poént. Közbe közbe azért fel-fel pillanthatok a mozivászon mozgalmasabb részeire is,hogy azért némi képet is tudjak társítani a szöveghez. Így az egész olyan lesz mint egy képregény. Ill a képregény még mindíg jobb mivel ott legalább nem kell azon izgulnom,hogy lemaradok egy sorrol,vagy épp a sor végérõl,mert túl gyorsan kapták el,vagy épp lett volna idõm elolvasni,de a betûk per pill nem látszanak úgy,merthogy most épp beleolvadnak a fehér háttérbe.

Szóval azárt vannak itt nehézségek
8/10
Anteris 2008 aug. 15. - 23:51:07 8/10
(220/518)
a nézelõdést úgy értettem, hogy mutatják ahogy pörög a világ a kivégzett szeme elõtt, tehát nem konkréten a fejet vagy a szemet mutatják hanem amit még utoljára láthat szegény ördög.
8/10
Anteris 2008 aug. 15. - 22:48:11 8/10
(219/518)
18. KARIKÁS HOZZÁSZÓLÁS !

hehe, bírtam amikor a lépcsõn leguruló egyik fej még nézelõdik egy kicsit. Más is észrevette közületek? Na ez elég morbid volt bár orvosilag elképzelhetõ a dolog. Végülis olyan gyorsan történtek a dolgok, hogy még meg sem volt halni az agynak. Brrr, elég hátborzongató : C