Téma: Apocalypto

csibu 2007 jún. 05. - 17:27:59
(138/518)
Amugy ez tetszik Mel Gibson filmjeiben. Hasonlit kicsit Tarantino-ra.
Azaz nem lehet ráfogni a filmjeit egyik mûfajra sem. Mert ez történelmi film nem lehet, mert nem valós eseményt dolgoz fel, viszont ahogy megalkották, az teljesen valóssá teszi a szemünkben.
Azt sem lehet mondani, hogy akciófilm, mert ez több mint egy akciófilm (bár az a rész amikor a fõhõsnkbe repült a "hadvezér" dárdája és alig lett tõle baja, az a "soha meg nem halok, his szuperhõs vagyok" stilusu filmeket idézte).
Talán legjobban a kalandfilm cimszó illik rá, de ahhoz túl hiteles. :D:D:D
Szóval nem tom...

Tarantino filmjei ugyanilyenek... itt a legismertebb, a Ponyvaregény... az is elég naturalista... de mégsem tudod eldönteni amikor leszáll a csávesz feje a kocsi hátsóülésén hogy röhögj a balfaszokon, vagy kidobd az aznapi ebéded :D

De ettõl egyedi...

Ez a film eljesen ezt tükrözi... bár kevesebb a poén, de az elején az állat tökének evészete közben teljesen ez az érzés... most röhögjünk, vagy hányjuk vissza a zacskóba a pattogatott kukoricát :D

És ugyanugy nem lehet választ lelni arra sem, hogy mûvészfilm vagy populáris film-e... ugyanugy mindkettõ...

Szóval nekem tényleg tetszik, bár egy kicsi még hiányzott belõle (pl. a kislány magyarázata aki megjósolta a dolgot, illetve az hogy mi lett a többiekkel... mert ugye amikor a fõhõs után eredtek maguk mögött hagytak vagy 10 foglyot...), de elnyerte a tetszésem. Tényleg. :)
csibu 2007 jún. 05. - 17:20:42
(137/518)
De de, végignéztem. De nem tom, nekem egy icipici még mindig hiányzott, de az a 4-es nagyon erõs lett. :) Kivácnsi vagyok te mit gondolsz róla, mostmár leirhatod! :)

Igen-igen, van egy sajátos hangulata, a werkfilm is kiváló. Végre nem egy 2órás, dokumentumfilm hangulató uncsi werkfilm lett, amiben 5 perceken át beszélnek és beszélnek és csak a készitõt látjuk. Ebben a 20 perces összeállitásban benne volt minden, nagyon tetszett. Komoly lett.

És egy biztos - ami mindent elárul a filmrõl - nem utoljára néztem meg. :)
*Bátorszív* 2007 jún. 05. - 16:29:10
(136/518)
Szia csibu ! Ami azt illeti unikum (egyedülálló) a (v. az) -½történelmi ½- akció-kaland'fimek között,;... és van valami sajátságos hangulata, illetve aurája..., ezt el kell ismerni...( ami persze a 'Passió'ra is igaz...; ~-...) bár az 'Apocalypto' sem "makulátlanul" hibátlan mozi.;... ...
de mivel még nem láttad végig a filmet, a részletesebb elemzésemet, és értékelésemet, késõbbre tartogatnám...;

(a napfogyatkozás...?! ...no igen... valóban kissé különös...)
csibu 2007 jún. 05. - 14:42:29
(135/518)
Csillagász szempontból egy kicsit röhejes ez a napfogyatkozás :D
csibu 2007 jún. 05. - 14:30:08
(134/518)
Én most járok a film felénél, csak kiment tesóm és addig megállitottam. Elsõ modnanivlóm ez: ha ez az apocalypto fóruma, miért passióról irnak egyesek? (de ezt én is mindjárt megteszem :D)
a másik az az, hogy sokan mondják hogy "nem birom megnézni" "miért vérzik ugy" blablabla. Ez tök marhaság, ne véletlenül 18+ os film és mit vártok egy Passió után? :D Szóval én seimán hasonlóra számitottam. Ezt a stílust pedig Mel Gibson jól tudja. A hanghatásoktól, a Maja birodalomról kicsit többet vártam, de elég jó. Nekem tetszik. Végre nem egy megszokott sztori.
A passióval kapcsolatban: a film alapján lényegtelen hogy valaki hisz-e Jézus "isteni mivoltában". A lényeg az az, hogy egy 33 éves ember 2000 évvel ezelõtt meghalt (ez tény, történelmileg bizonyitott), ráadásul ugy, hogy szeretetet adott. Na most minden történetet be lehet mutani sokéleképpen. (pl. ebbõl az apocalypto-ból több hatással lehetne horror, romantikus film, vagy akár vigjáték, fõlegahogy kezdõdik) Mel Gibson a dolgok naturalista ábrázolásával él. igy éri el filmjeivel azt a hatást a megdöbbentõ és elgondolkodtató. Egy sima Jézus-sztorit megnézel akrácsonykor és mindent csinálsz ugyanugy tovább. De a Passio elég megrázó... nem? ugyanugy, ahogy pl. A zongorista. Az is elég naturalista, még ha kevesebb vér van benne. Mégis, megrázó, megdöbbentõ, elgondolkodtató, és utána SOKKAL TÖBBRE FOGOD ÉRTÉKELNI A KIS, ÁLTALÁNOS DOLGAIDAT IS!!! Ez a lényege!
És ha ezt az üzenetet ilyen véresen lehet leginkább átadni, akkor igy is kell átadni! Errõl szól a filmezés! :)

Az apocalyptorol annyit, egy 5ös skálán kap tõlem egy 4-est. (bár még a msodik fele csak most jön... szóval ha váltok a véleményem a végén, még visszjövök!)

Sziasztooook :)
10/10
Ani77 2007 máj. 17. - 11:36:39 10/10
(133/518)
Igyekszem, megteszek minden tõlem telhetõt :)
10/10
Ani77 2007 máj. 17. - 11:31:49 10/10 Előzmény szokegergely
(132/518)
Szerintem hatásos volt az utolsó jelenet... Az a város nem azték? Úgy tudom, a maja civilizációt a hódító aztékok nyomták le, õket meg a Cortez...
szokegergely 2007 máj. 14. - 21:12:16
(131/518)
Tökéletesen elõítéletmentesen ültem le a filmet megnézni!
A háború az háború, brutális és véres, pont ilyen, olyan emberek vesznek részt benne, akiknek semmi sem számít, sokszor a saját életük sem!
Ha már nincs mit vesztened, és tele vagy haraggal akkor küzdesz, és visszadod a kölcsönt nem számít milyen áron!
Nagyon tetszett a film, magával ragadott az esõerdõ nyugalma, a maja város mocska, a fõszereplõk játéka!
A nyelvválasztás is tökéletes megadja az alaphangulatot, és nem számított mennyire eredeti, a lényeg hogy elvarázsoljon, és bele élhessem magam a filmbe, a célnak megfelelt...
A végkifejlet igaz sablonos, de nagyon sajnáltam volna ha nem happy end a vége, vagyis meg kellett menteni a fõszereplõt:-)
Még órák eleteltével is hatással van rám a film, vagyis szinte sajnálom hogy vége lett.
A mondanivalója?, sokmindent lehet belemagyarázni, de a tények magukért beszélnek, itt az ideje megbarátkozni a természettel, de mindenki tudja hogy ez nem így lesz, egészen a végjátékig, akkor meglátjuk ki lesz a hõs, aki megmenti a földanyát, önmagunktól.Vajon meddig lesznek még esõerdõk , ahol ilyen filmet egyáltalán le lehet forgatni?
Aki teheti nézze meg, és vonja le maga a saját konzekvenciáit!
G.
DRusza 2007 máj. 11. - 17:50:49 Előzmény Ani77
(130/518)
Inkább az volt a baj, hogy ilyen gyorsan nem tudnak...:-)
10/10
Ani77 2007 máj. 11. - 13:58:47 10/10
(129/518)
Na azért.

:):):)
10/10
Ani77 2007 máj. 11. - 13:54:42 10/10
(128/518)
Szerintem is a múlandóságról szól ez a film. És talán arról is, hogy emberek-népek gyilkolják egymást, de bármikor jöhet egy még erõsebb.
Funika 2007 máj. 11. - 03:03:30
(127/518)
Sok negatív kritikát kapott, nekem ennek ellenére tetszett. Örültem hogy végre ismeretleneket látok a vásznon, sõt továbbmegyek remélhetõleg sosem látom viszont õket mindenféle más moziban.
A történet klassz, elég megkapó jelenetekkel van tarkítva, jó zenékkel.
Utána azon gondolkoztam, hogy milyen érdekes üzenete van az egész sztorinak a jelen korunkra. Ha párhuzamot kéne vonnom aligha mondhatnám, hogy mi vagyunk a békés, harmóniában élõ népcsoport. Sivár, beteges, zavarodott társadalmat építünk ergo szépen kihalasszuk magunkat, szerintem ezért lett a címe is apokaliptó, ezért nem arról szólt konkrétan, hogy halnak ki a majákok.
10/10
Ani77 2007 máj. 10. - 14:31:48 10/10
(126/518)
Gondolod, hogy azért nem díjazzák mert nem szeretnek olvasni? :)
10/10
Ani77 2007 máj. 10. - 14:24:55 10/10
(125/518)
Ne gondolja kedves Uram, hogy nem veszem észre a sorai mögött megbúvó iróniát :)))
DRusza 2007 máj. 10. - 02:11:57
(124/518)
Volt egy pár jelölt a 2006. évi termésbõl, de azt hiszem ez a film viszi a pálmát. Mel Gibson egyhamar nem fog Oscart kapni, de szerintem nem is nagyon bánja. Azért szégyen, hogy még 1 díjat sem kapott, ha ez a film angol nyelven készült volna nem érnénk könnyen a díjlista végére....
csigusz92 2007 máj. 06. - 23:56:29
(123/518)
ha Mel Gibson rendez jót rendez
nagyon ütõs film volt tettszett a nyelv választás szintén egy külön szífolt
Bov 2007 máj. 02. - 18:45:24
(122/518)
Huh, hát elég durva film :|
bevallom én az elején párszor leállítottam.. lehet, h rossz pillanatomban voltam, deh rengeteg bruti dolog van benne..
De a mondanivalója és a látvány az ott van;)
sztem jó, h maja nyelven volt :)
9/10
Zotyipotyi 2007 ápr. 29. - 13:20:28 9/10
(121/518)
Amellett, hogy látványos film, a legfontosabb emberi értékekrõl szól. Emellett nagyon sokat dob a hangulton, hogy eredeti maja nyelven van. Egyetlen rész van, ami nekem nem tetszik: a városi. Mindenkinek csak ajánlani tudom!
10/10
Semprini 2007 ápr. 28. - 23:12:41 10/10
(120/518)
Azt örömmel venném, annál is inkább, mert akkor végre ismét úgy tûnne, hogy ez egy filmes és nem egy nyelvészeti fórum- illetve topik....XD
10/10
Ani77 2007 ápr. 20. - 12:54:09 10/10
(119/518)
Dschin Dschin Dschinghis Khan
he Reiter
ho Leute
he Reiter immer weiter
Dschin Dschin Dschinghis Khan
auf Brder
sauft Brder
rauft Brder
immer weiter
lat doch Wodka holen
ho ho ho ho
denn wir sind Mongolen
ha ha ha ha
und der Teufel kriegt uns frh genug.
Dschin Dschin Dschinghis Khan
he Reiter
ho Leute
he Reiter immer weiter
Dschin Dschin Dschinghis Khan
he Mnner
ho Mnner
tanzt Mnner
so wie immer
und man hrt ihn lachen
ho ho ho ho
immer lauter lachen
ha ha ha ha
und er leert den Krug in einem Zug.
Und jedes Weib
das ihm gefiel
das nahm er sich in sein Zelt
ha hu ha es hie
die Frau
die ihn nicht liebte
gab es nicht auf der Welt
ha hu ha.
Er zeugte sieben Kinder in einer Nacht
und ber seine Feinde
hat er nur glacht
denn seine Kraft konnt' keiner bersteh'n.
Hu ha

:)