Téma: Árvaház

9/10
Reallacus 2009 márc. 17. - 21:47:42 9/10
(49/149)
Tök jó film, csak ajánlani tudom! Aki bele tudja élni magát a filmben, annak garantált a libabõr.
akos015 2009 márc. 14. - 15:43:00 Előzmény Katakov
(48/149)
nekem az a véleményem errõl a filmrõl ,hogy nemjó!!egyszerûen nekem nemtetszik!nemis tudom,hogy-hogy kerülhetett be a mozikba!
Katakov 2009 febr. 23. - 09:54:12
(47/149)
Sziasztok!

SPOILER!!!!
Több dolog is van ami engem zavar, azaz a társaság akikkel voltam szintén észrevette. Pl. hogy tételezzük fel, az egész szellemvilág csak kitaláció, és Simon meg az anyuka képzelték... akkor a film elején hogy kerültek oda a barlangban a lábnyomok, amikor Simon valakivel beszélgetett (valószínûleg Tomassal). A másik ami nekem nagyon ellentmondásos volt, hogy mikor Laura keerste a házban a fiút akkor a pincébe vezetõ ajtóról le kellett kaparnia a tapétát!!!!!!! Pedig Simon 9 hónappal azelõtt lement oda, hogy lehetett sértetlen a tapéta az ajtón???
Na ezt mondja meg nekem valaki! :-)

Az elején pedig kizártnak tartom, hogy Simon öltözött volna be a maszkba, hiszen artikulálatlanul hörgött (ne mondjátok már hogy ennyire elvetemült lett volna Simon) és még ha nem is direktbe, de bántotta az anyját, rázárta az ajtót, pedig látta hogy a kádba esett és megsérült (nem hinném hogy ennyire gonodsz lenne), végül pedig mikor Laura felemelte a maszkját lehetett látni hogy egy torz fej van alatta. Szóval az szerintem egyértelmûen Tomas szelleme volt!

Hát ennyi:-)
7/10
cosmicgirl 2009 febr. 03. - 11:56:51 7/10
(46/149)
Nem rossz film, de én jobbra számítottam. Kicsit "túl amerikai"..
Mirva 2009 jan. 08. - 22:55:47
(45/149)
Ennyire jó filmet már régen láttam! Szuper!
10/10
lightmaker 2009 jan. 07. - 20:59:10 10/10 Előzmény nohiko
(44/149)
nohiko-nak csak annyit üzennék hogy jól mondja, hogy az "öreg nyanya" (Benigna) azért ment vissza, hogy eltüntesse a nyomokat, viszont azt nem jól mondja, hogy nem volt ott amikor az a bizonyos tragédia történt. Hiszen Thomas az öregasszony fia ez világosan kiderül a filmbõl és a gyerekek ölték meg Thomas-t úgy, hogy utánamentek a barlangba, levették róla a zsákot és nem mert kijönni olyan csúf volt az arca. És mivel az öregasszony fia Thomas akit a gyerekek akaratuk ellenére közvetetten megöltek, megbosszulta úgy hogy az eset után megmérgezte a többi gyereket.

Egyébként a film zseniális, fantasztikus. Moziba néztem meg és nem olyan mint a többi horrorfilm, hogy egyszerre ráömlik a félelmetes rész az emberre, hanem folyamatosan húzta az idegeimet.

10/10
10/10
1stPicur 2008 dec. 10. - 09:17:01 10/10
(43/149)
ha visszagondolok jóval több mint egy hónapja láttam xD de mindegy is xD az elõzõ hozzászólásom a lényegesebb :P
10/10
1stPicur 2008 dec. 10. - 09:16:20 10/10 Előzmény nohiko
(42/149)
Sziasztok, én nem most láttam a filmet kb 3 hete vagy kicsit több, és szeretném én is a véleményemet kifejteni. SPOILER akkor nálam is...

Szóval amikor van az a kis összeröffenés az árvaház miatt, mikor Simon eltûnik, akkor igenis Simon van beöltözve, és nem Thomas, mert ha megnézitek, az anyja utána csapja rá az ajtóra azt a rengeteg vascölöpöt (ugye az az ajtó vezet le Thomas "otthonába"), és nem a Thomasnak öltözött Simon feltûnése elött. A saját érveim mellé tudhatom azt is, hogy Simon be volt öltözve lent, Thomas "otthonába" ...mikor rátalált az anyukája.. mivel úgy is került oda.

Ha megnézed akkor te is rájössz h ez az igazság:)

Amúgy a film fantasztikus, ás szerintem a Spanyolok nagyon értenek ehhez, lásd Faun Labirintusa is... Nem pont ez a kategória, de egyszerûen hihetetlen mit ki nem tudnak hozni egy filmbõl, és nem is kell fröcsögnie...Én speciel elsírtam magam a végén, annyira meghatott:)
Kilkeny 2008 nov. 26. - 14:58:21
(41/149)
Tegnap láttam a filmet és lenyûgözött, számomra is az utóbbi évek egyik legjobban megalkotott horrorja... mûvér-adók készleteinek felesleges fröcskölése nélkül. :-))
Ami homályos foltjaim voltak a filmmel kapcsolatban, azokat nohiko eloszlatta az elõbbi hozzászólásával, így neki is külön hálás vagyok!!
nohiko 2008 nov. 24. - 10:47:16
(40/149)
jah, kihagytam: SPOILER!SPOILER!SPOILER!!!!!!!
Olyan el se kezdje olvasni a hozzászólásomat, aki nem látta a filmet!
nohiko 2008 nov. 24. - 10:44:02
(39/149)
Végigolvastam a hozzászólásokat, és nem álltam meg szó nélkül...
Öreg nyanya: azért jelent meg, mert kis falu lévén hallotta, hogy valkik beköltöztek az árvaházba, és el akarta tüntetni a nyomokat (értsd: hamvak). Lehet, hgoy felismerte Laurát, de kétlem, hogy meg akarta volna ölni, mert nem tett semmi olyasmit sztem, ami erre utalna. Plusz, õ már sztem nem is volt az árvaházban, amikor az a bizonyos dolog történt.
NEM SIMON VOLT BEÖLTÖZVE! Az Tomás volt! Simon akkor már be volt szorulva a pincébe,a hova az anyja zárta be véletlenül (mert eltorlaszolta azokkal a vas izékkel az ajtót). Sztem Tomás csak a maga módján figyelmeztetni akarta erre a csajt (az ujj odacsukás véletlen volt a bezárás volt a lényeg - mert Simon is be volt zárva...)
Sztem Tomás volt az egyetlen, aki segíteni próbált a csajnak, a többi gyerek meg csak játszott, õk sem akartak kegyetlenkedni, csak így jött ki. A gyerekek tudnak a legkegyetlenebbek lenni, mert fel sem fogják a tetteik súlyát. Plusz nem volt velük nevelõ, szabadon rosszalkodhattak.
Simon véletlenül halt meg, ahogy Tomás is annak idején.
Laura végül azért kezdte altatózni magát, hogy közelebb kerüljön a halálhoz, így a gyerekekhez, hgoy megtudja tõlük, hol van Simon.
Amikor megtalálta, és összeállt benne a kép, hogy õ is hibás volt a halálában, akkor már tényleg direkt vette be az összes altatót, hogy a gyerkõccel lehessen.
Valamilyen szinten tényleg pozitív a vége, mert így legalább van felnõtt a gyerekekkel, aki ügyel rájuk, hogy ne rosszalkodjanak.
Sztem a legszörnyûbb az, hogy nem szándékos gonoszságból, mégis embereket öltek a gyerekek. Az egyetlen, aki szándékosan gyilkolt, az Benigna volt, de õ meg a gyerekét vesztette el, így sztem érthetõ, hogy bekattant.
Persze bizonytalan foltok így is vannak sztem is (pl hogy miért volt Tomás maszkja Simonon), de azokat is meg lehet simán magyarázni, csak épp nem kapunk a magyarázatra 100%-os bizonyítékot. De miért is kéne kapnunk? Akkor nem lenne értelme az egész filmnek.
Egyrészt ez egy kísértet história - olyan témát boncolgat, amiben valaki hisz, valaki nem, aki hisz,a z sem tud róla semmi biztosat mondani, így mindenkinek szubjektív elképzelései vannak arról, hogy hogyan is mûködhetnek a dolgok "odaát". Ez egy rejtély, amit soha nem fogunk megfejteni, ezért nem is baj, ha maradnak titkok :)
Másrészt, akár rendezõi szándék is lehet, hogy elbizonytalanítson (és ezesetben a DVD extráiból sem fogunk mindenre választ kapni).
Akárhogy is, sztem a film remekül mûködik, csak meg kell nézni ezt a fórumot :)
9/10
rachelle 2008 nov. 22. - 01:28:13 9/10
(38/149)
Huhh.. most értem haza a moziból, és még mindig a film hatása alatt vagyok. Régen nem láttam ilyen jó horrort... Hol is kezdjem? Mikor elolvastam a leírást, az volt a benyomásom, hogy egy nagyon sokszor használt karakterre (árva kisfiú, aki a "barátaival" játszik) és helyszínre (sok szörnyûséget megélt régi ház) épülõ egyszerû horrorfilm lesz, de kellemesen csalódtam. Tetszett a történet, fõleg a vége és a keresõ-játék; nagyon jó kamerabeállítások voltak, amik rengeteget dobtak a film jellegén. Tényleg nem az a tipikus véres horror, de voltak olyan jelenetek, hogy majdnem az elõttem ülõ nyakába ugrottam.. lentebb majd kifejtem. Bár néha egy kissé zavaró volt számomra az a pár felesleges ijesztgetõs rész, de mivel horror, simán belefér. A film producere Guillermo Del Toro, amit sajnos itt nem írtak ki, de aki látta pl az általa rendezett Faun labirintusát vagy az Ördöggerincet, az sztem sejtette, hogy van vmi köze hozzá. Szóval nagyon bejött ez a film, sztem még 1x megnézem majd, hogy oda tudjak figyelni a részletekre. 9/10

SPOILER!

Sztem is Thomas volt beöltözve, egyrészt, mert Simon miért hörgött volna.. nem hiszem, hogy hülyeségbõl.. másrészt, mert ott állt kint a kertben és senki nem látta. Nagyon durva volt az a rész, amikor az öreg nénit elütötte az autó.. azt hittem az elõttem ülõ nyakába ugrok. Annyira váratlan és sztem felesleges jelenet volt, sose jutott volna eszembe, hogy ilyen is lehet ebben a filmben. Fõleg, mert nem látom értelmét, másrészt ugye az volt, hogy pirosról váltott zöldre a lámpa, egy kicsit elbambult az autóban a férj, ekkor meglátta a nõ a nénit, kiszállt, és akkor buuummm elütötte olyan sebességgel, mintha már egy ideje olyan sebességgel ment volna. Pedig nem hiszem, hogy nem vette észre az autós, hogy ott áll vki a zebrán. Tehát ez egy amerikai-horror típusú fogás volt.. Jah és a leesett álla meg a Tükrökre emlékeztetettXD aki látta, az tudja mirõl beszélek..
10/10
Snoopyzit 2008 nov. 20. - 11:59:32 10/10
(37/149)
De egyértelmûen mutatják a maszkos gyereket az ünnepségen, ahogy rohangálnak körülötte a gyerekek és ott állnak a közelében a felnõttek és mégsem látja senki. Erre mi a magyarázat? Az lehet, hogy Tomas volt. Szívesen olvasnék egy interjút a rendezõvel, talán majd a dvd megjelenéskor választ kapunk több kérdésünkre, márha lesznek extrák.
tremt 2008 nov. 20. - 10:41:05
(36/149)
részemrõl egyértelmûen 10/10
Olvastam itt a hozzászólásokat és beszállnék abba a fejtegetésbe, hogy az a gyerek aki ott volt a folyosón és rácsapta az anyuka kezére az ajtót az Thomas volt, vagy Simon. Mindenki amellett maradt hogy Thomas volt, mert senki nem látott ugye maszkos gyereket, meg Simon nem csapná le az anyja kezét stbstb. De sztem egyértelmû, hogy Simon volt, több okból is. Elõször is , volt az a videó, ahol Thomast mutatták ahogy rajzolgat az asztalánál, és látni lehetett, hogy a keze tök fekete, namármost, mikor a kissrác becsukta az ajtót és kivette a kulcsot és odanyomta a fejét és a kezét az ajtó ablakához, hófehér volt a keze (itt a porton is a film képei között pont ott van a kép, ott is látszik, hogy fehér a keze). a másik kifogás az volt, hogy senki nem látott madárijesztõnek öltözöt gyereket. naná hogy nem, mert Simon a szobájába felöltözött ami az emeleten van, aztán még az emeleten bezárta az anyját a fürdõbe és utána egybõl lement a pincébe, aminek a leárata a kis kamrába vagy mibe volt, ami egybõl az emeleti lépcsõ mellett volt. Igy kb senki nem is vehette észre! Az meg hogy ilyen hörgõ hangot adott ki, csak a játék része volt... Ami nekem mondjuk vicces volt, az a médium "szeánsza" volt. Kicsit FehérZaj-os feelingje volt (ha valaki látta a filmet, tudja mire gondolok:) ).
De szerintem egy jol összerakott film lett ez az egész, van felépitett története is és még néha para is. Ajánlom mindenkinek aki szereti a hasonlo stilusú filmeket.
6/10
Adams88 2008 nov. 20. - 02:22:27 6/10
(35/149)
Ma láttam moziban. Kb azt vártam amire számítottam. Nem egy korszakalkotó film, de szórakoztatott. Voltak negatívumok, és pozitívumok is.
Hogy mi tetszett benne? Az, hogy nem amerikai, az, hogy meghal a fõhõs, az, hogy párszor meglehetõsen megijedtem, meg az, hogy a beteg kisfiú (Tomas) maszkja iszonyat para.
Mi nem tetszet benne? Az, hogy ezt a filmet más címen, kicsit más sztorival már jópárszor láttam, az, hogy minden 2. horrorfilmnek ez a zenéje, meg az, hogy volt benne jópár erõltetett és felesleges részlet. Ilyen erõltetett részlet például a mentõs jelenet, ami igaz, hogy nagyon hatásos, de eléggé lerágott csont..
Nálam 10/6
10/10
Snoopyzit 2008 nov. 19. - 22:29:28 10/10
(34/149)
Szerintem is zseniális volt a film. Részemrõl 10/10!
SPOILER!
Szerintem sem Simon volt beöltözve, mert a rendõrpszhionõ azt mondja nekik, hogy kikérdeztek a megnyitó ünnepségen mindenkit és senki sem látott ilyen jelmezben senkit. Pedig mutatják, hogy ott áll és futkároznak körülötte a gyerekek. Az a kisfiú Tomas és valóban furcsán lélegzik, ami Simonra nem volt jellemzõ. Valamint Simon ha haragudott is az anyukájára nem csapta volna rá a kezére az ajtót. Szerintem Thomas magára Laurára volt mérges, mert gyerekként Õ is ott élt, de Õt örökbefogadták. Erre más magyarázatot nem tudok. Illetve a többi gyerek is miért gonoszkodott Laurával? Szerintem itt is az a helyzet, hogy azért mert nem ismerték fel, hogy Õ az, aki a gyerekkori társuk volt. Amikor visszarendezi a dolgokat a régi formájukba akkor még kérdezi is a gyerekeket, hogy mit akarnak még? És végül a visszaszámlálós-hátmegérintõs játékkal ismerik fel a gyerekek és akkor segítenek neki megtalálni Simont. Amikor meghal és megérinti az egyik az arcát, akkor még mondja is a többi gyereknek, hogy ez tényleg Laura, ez Õ! Tomas gonoszkodására persze még más magyarázat is lehet. Amikor lemegy a pincébe, akkor még egy álló kisfiút látunk a sötétben, az szerintem Tomas, utána meg már Simon fekszik Tomas ruhájában. Ez a része kicsit nekem is zavaros, de ott már full be volt gyógyszerezve a nõ. Valaki írta itt a fórumban, hogy csak Simon vette fel a ruhát és abban játszott, de én tartom magam ahhoz, hogy Tomas zárta be oda Simont, de a szellemek vajon képesek erre? A játékot is õk irányították, õk rakták a tárgyakat ide-oda. Az öreg nõ nem érthetõ, hogy miért ment vissza. Senki sem találta volna meg a holttesteket, egyik éjjel is kihozhatta volna és nem gyanakodtak volna rá, ha nem megy bemutatkozni. A valószínübb, hogy Õt is meg akarta ölni, mint a többi gyereket, de az meg azért nem érthetõ, mert Õ nem volt ott amikor a többiek Tomast a barlangba vitték. ÉRDEKES!!!!
porcelina 2008 nov. 18. - 19:00:50
(33/149)
Nagyon jó volt a film. 9/10 FULL SPOILER JÖN
Azt mondják, aki haldoklik, az látja a szellemeket. Kapcsolatba lépnek vele. Így Simonnal is. Aztán a nõvel is.
Thomas maszkja úgy került vissza, h a gyerekek anno elvették tõle, h kijön-e a barlangból nélküle. Nem jött ki, meghalt. A gyerekeknél maradt a maszk. Az öreg nõ így jöhetett rá, h a kissrácok tehetnek a kisfiú haláláért, ezért is állt bosszút.
A végén ott lenn a pincében szerintem már inkább az anya képzelete játszott velünk, azt láttuk, amit az õ beteg elméje vizionált. Emberek, 9 hónap alatt enyhén szólva sorvadni kezd az emberi test.
Egyébként amikor már egyedül rendezkedett a házban (visszaállított mindent a régi helyére, h emlékezzen), akkor lehetett látni, h borult a szegény nõ (szederszedõ jelenet az erdõben).
És amikor megtalálta Simont, rájött, h õ "tehetett" az egészrõl, látta a halott kisfiát.... eljött az idõ.
És akkor láttuk már mi is tényleg azt, ami a valóság, h gyógyszereken él, nem életképes. Amikor felvitte a szobába Simont és ott kapkodta a kapszukákat... olyan szomorú volt. :( És elaludt. Megjelent a világítótorony fénye. Õ is átment a másvilágra, h a gyerekekre vigyázzon. Mert amikor kiderült, h a volt kis társai hogy haltak meg, akkor is bûntudata támadt (õt már elõtte adoptálták).
A férje azért mosolygott a végén, mert megtalálta a láncot, amit õ adott a feleségének, amikor már nagyon ki volt borulva. Azt mondta, akkor adja neki vissza, ha megtalálta Simont. Így tudta, h már együtt vannak. Megjelent neki a felesége szelleme (kinyílt az ajtó).
10/10
Sátán_Követe 2008 nov. 17. - 22:35:18 10/10
(32/149)
Már régóta nem láttam ilyen jó horrorfilmet.Sõt.Ez az egyik legnagyszerûbb alkotás az elmúlt években.Amellett hogy ijesztõ és félelmetes részeket is egyaránt tartalmazott,megvolt a kellõ lelki szörnyûség,ami ilyen elgondolkodtatóvá és nehezen felejthetõvé tette a filmet. Jó a történet,jók a színészek,a film közben és a végén minden kiderül,nem maradnak homályos és nem megfejthetõ részek.Szerintem egy jó horrorfilmnek ilyennek kéne lennie,amibõl manapság sajnos igen kevés van.

10/9
Kattrin 2008 nov. 16. - 18:43:10
(31/149)
spoiler

Szerintem nem Simón volt a beöltözött kisfiú, azaz Tomas, mert szerintem Simón nem csukta volna rá a fürdõajtót az anyja kezére, és az anyja késõbb a barlang bejáratánál is látott egy kisfiút, aki szerintem Tomas volt, és Simón honnan tudott volna olyan sokat az árvaházi gyerekekrõl, ha nem tõlük maguktól? Szóval szerintem voltak szellemek.
Kattrin 2008 nov. 16. - 18:28:18
(30/149)
Ez nem horrorfilm volt.

De jó volt.

Hiányoztak a hanghatásos, kamerarángatós, hatásvadászos ijesztgetõs jelenetek, de így is tetszett.

Azt meg nem értem, minek vetítik ki spanyolul, hogy tilos fölvenni a filmet meg ilyenek, úgyse érti senki.

Innentõl SPOILER.
Gondoltam ám, mikor a csaj bevette a gyógyszert, elaludt, majd fölébredt, és körülötte voltak a gyerekek, már ekkor gondoltam, hogy õ is meghalt. Begyógyszerezte magát, mert annyira letörte a fia halála, és meghalt.

De ezek szerint lehet valamilyen szinten az anyát hibáztatni a fia haláláért. Jó, persze nem szándékosan tette, de akkor is. Kezdve a pofonnal. Ugye Tomas háza a pince volt, ezt akarta megmutatni. Az anyja nem ment vele. Õ lement. Az anyja nem találta. Kereste a sufniban, ahonnan a pince nyílik, de az anya még akkor nem tudta, hogy onnan nyílik a pince. Kiestek a sufniból a vasak, mikor kinyitotta az ajtót. Erre visszatette, de ezzel betámasztotta a pince ajtaját, így a kisfiú nem tudott kijönni. Hiába dörömbölt. Egyszer annyir dörömbölt, hogy elesett, kiszakította a korlátot esés közben, és gondolom ekkor halt meg. Azóta ott volt. Ez véletlen, de lehet érte hibáztatni az anyát. Borzalmas véletlen.

Az meg, hogy az öreg nõ fiatal korában elkezdte gyilkolászni a gyerekeket, mert azok meg Tomast kergették a halálba... hát ciki... de meg lehet érteni õt is... Az elgázolós dolog nagyon szörnyû jelenet volt, nagyon durva.

Meg azt is meg lehet figyelni, hogy ahogy meghal az anya, leszakította magáról a medált, ami ugye addig vigyázott rá, míg rajta volt.

De hogy a pasas mit vigyorgott a végén????? :O