Téma: Avatar

Seemann 2009 dec. 22. - 21:27:12
(699/4319)
No, elõször is: volltreffer ez a film! Ezen nincs mit civódni. A történet persze nem bonyolult, de nem is kell annak lennie, egyébként a Star Wars története sem az, ahogy egyik nagy filmeposz története sem volt az. A látvány magáért beszél. CEZÚRA a filmtörténetben, látvány terén mindenképp. aki mást mond, hazudik!:D
Cameron valóban egy hihetetlen képzelõerõvel megáldott tehetség. De ami a legfontosabb: egyetlen egy cikis, vagy félresikerült béna jelenet, technikai blokk nincs a filmben, minden szépen kivitelezett, és látszik hogy idõt pénzt nem spórolva minden egyes részletre odafigyel.

Egyvalami, amire érdemes odafigyelni: a természetszeretetet azért keveri egyfajta tömény panteizmussal. Ez az Ejva, mint természet isten, vagy mindenek mozgatója, energia stb. azért megkeveri rendesen az egysíkú, híg vezényszavakkal könnyen mobilizálható massenmensch-et.
10/10
trolly 2009 dec. 22. - 21:24:03 10/10
(698/4319)
Van ellenszer az Avatar-hatás ellen? Szombaton láttam a filmet, de 1 percig sem bírom kiverni a fejembõl. Leírhatatlan milyen jó film.
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 22. - 21:09:01 10/10
(697/4319)
Na ennél jobban le se tudtam volna írni! :D
Megveszett barátunk is az erdõírtók csapatában van mint mindenki aki negatív véleménnyel van a filmrõl... :D
De így van harmóniában az élet, vannak szép virágok és köztük gyomlálni való gazok! :D
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 22. - 21:06:28 10/10
(696/4319)
Látom te pont ezért jöttél ide mert megigézett a film :D
Jó kezdés csak így tovább :D
:)
money288 2009 dec. 22. - 20:54:24
(695/4319)
Mennyibe kerül a jegy az Avatar-ra szerdai napokon?
10/10
black_eagle 2009 dec. 22. - 20:23:22 10/10
(694/4319)
Nahát!!

Te pont ugyanazt csinálod, amit itt leírtál, próbálod a topik 98%-kát meggyõzni arról, hogy ez a film nem jó, ha nem tetszett, akkor nem tetszett, senki nem fog tovább gyõzködni, viszont Te is lépj tovább abba a filmes topikba, amelyik tetszett.
10/10
Hannibal Lecter 2009 dec. 22. - 20:08:47 10/10 Előzmény megveszett
(693/4319)
"Idióta indiánfilm cgi villogással nyakon öntve,egy hülyével aki elárulta a népét egy kék macskáért és pár szárnyasért.
Egyedül Stephen Lang akit nagyon eltaláltak a tökös Quaritch szerepére.
4/10"

Azt kellene megértened ha képes vagy rá egyáltalán, hogy az emberiség mai állapota maga az árulás, mert nem csak, hogy a környezetre veszélyes, hanem saját magára is. Az emberiség kinyírta a földet, ezt hallhatjuk, a kõ is energia forrásnak való, mert minden elégettek, kizabáltak stb.
A na'vik azt az õsállapotot szimbolizálták, amilyen az ember is volt régen, mikor még meg volt a helye a természet láncolatában. Ahogy kiszakadt belõle, szaporodott stb, úgy vált az ember egy gépezetté, élete pedig létté. Stephen Langot valóban eltalálták, de ilyen a valóságban is, de ez csak ott látszik jó arcnak, ha téged lõne le minden gondolkodás nélkül, mert kb annyira gondolkodnak ezek mint te, akkor már nem lenne olyan jó arc. Ezek a Quaritchek téged is lõnek, amikor kiírtanak pl egy fát, ezek nem csak katonák, hanem a környezetünk pusztítítói, ez nem greenpeaces gicces duma, hanem sajnos a valóság. Több ezer Quartich gondoskodott róla, hogy egy egész kontinensnyi indián ma nem él, mert kellett a földjük. Kinyírtak kicsiket, nagyokat minden szemrebbenés nélkül és ha nem érted meg milyen veszélyes ez a vakság, ez a vaskori mentalitás, akkor ha Kínának vagy valakinek eszébe jut egyszer, téged is így kinyírhatnak, bárki kerülhet a rossz oldalra és még egy nép se úszta meg, hogy el ne tûnjön mintha sose létezett volna. Nincs különbség az amerikaiak, a spanyol hódítók, az olaszok, a francia gyarmatosítók, a britek között, mind ugyanazt tették és eljött egy pont, napjaink,ahol az embernek nincs vetélytársa és túlszaporodta magát, ezért megindult a kihaláshoz vezetõ önpusztító parazita létállapotba.
A Pandora annak a korunkban zajló vívódásnak a szinhelye, ahol a lelketlen, téves érték irányú, mindent értéket anyaginak vallónak tartó, a jóért gyakorlatilag minden szart ellehet követni emberiségé lesz e a jövõ, vagy egy olyan emberiéség amely képes felfogni, hogy a környezettel nem baszhat ki semmilyen érdekbõl, mert akkor neki is vége. A happy end miatt nem tudhattuk meg mi lett volna ha kiszedik a köveket a fa alól, de szerintem a bolygónak lõttek volna. Cameron erre várt szerintem, nem arra, hogy a technika tökéletesedjen, ez volt a fõ ok, hogy az emberek nagy részében ez a kérdés tényleg elõkerüljön, mert 50-100 év alatt itt drasztikus változások lesznek, hiszen már most is a föld harmada nem jut normális vízhez, kajához stb, szóval ezért kellene erre a filmre másként tekinteni. CGI- tekintetében pedig mutass már egy tömegfilmet amiben nincs, az meg, hogy indián, hát van benne némi kollektív amerikai bûntudat, de inkább természeti emberesnek mondanám. Ma már mi ezt azért azonosítjuk be nehezen, mert nagyon ritkák már az ilyen népek. A na'vik éltek, mi létezünk, vagy vegetálunk és az ember mindent elakar fogni, leakar lõni, beakar zárni, leakar gyõzni, most nem akarok kisregényt írni, a lényeg, hogy totál kifordultunk az aranykori õsállapotból és mint egy zombi, alvó, értelmetlen kártékony vírus faj, csak pusztítunk. Az ember semmit se tett a földön jóvá, csak könnyebbé, de a könnyû út még rég óta tudott, rosszhoz vezet. Amikor visszatért az avatarból, az a szürke, konténer, a magány, a sötét,ez a mi valóságunk, mellõz minden izgalmat, érzést és színt. Az avatar az az állapot amibe "fel kell ébrednie" az embernek, mert nincs más választása, hogy új korszakba lépjen.
A film ettõl függetlenül is annyira leköti az embert, csodálatosan kidolgozott emberi történet, hihetetlen elõrelépés az arc érzelem rögzítésében stb, errõl mindenki áradozik, kár is leírni. Szerintem azt is kár volt leírni amit te írtál, mert ekkora hülyeségrõl olyan seggnek tudlak elképzelni, akinél még az is csoda, hogy írni tud. Milyen érvek ezek, mi zajlódhatott le az agyadban amikor láttad, ha egyáltalán láttad, mert szerintem nem, akkor nem írnál ilyet. Ezt is kár volt leírni, mert te nem fogod megérteni, ahogy a filmet se, de más talán igen.
9/10
Marcipáncica_ 2009 dec. 22. - 19:15:07 9/10
(692/4319)
na én is nagyon kiváncsi vagyok mi lesz ebbõl! (ma éjjel nézem imax-ban)
tény hogy nagy körülötte a média-felhajtás. ezért az ember (érthetõen) nagy elvárásokkal ül be a moziba. én próbálok arra készülni, hogy simán csak egy lélekemelõ (de már sokszor hallott témájú) mesére ülök be. mondanivaló természetesen van, ezt nem lehet tagadni, sokan le is írták már korábban itt a fórumon, de a probléma csak az, hogy ha ennyiszer elmondjuk egy idõ után érzéketlenné válnak iránta az emberek... sajnos. pedig fontos! vagy legalábbis fontos kéne hogy legyen!
van egy olyan sejtésem is, hogy az imax-3d élménye sokat ad a film értékeléséhez. sokan talán a látványt pontozzák, és nem összességében a filmet. persze ez nem baj... csak elmélkedek itt magamban.
na ennyit a film elõtt.
a többit majd utána.
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 dec. 22. - 19:06:26 9/10
(691/4319)
........
szerintem meg teljesen felesleges olyan emberekkel vitatkozni/eszmét cserélni/beszélgetni akik egy film tetszésére/nem tetszésére alapozva kategorizálnak be embereket agyatlan illetve gondolkodó ember kategóriába.
........
személyeskedés
beképzeltség
fórumozók nagy része - újfent bizonyítotok!
10/10
KKrisz79 2009 dec. 22. - 18:33:55 10/10
(690/4319)
Egyetértek!!!
S ez a film nagyon jól megmutatta, milyenek is vagyunk, mi: EMBEREK!!
Én tegnap este láttam 3D-ben ezt a filmet, de még mindig a hatása alatt vagyok!!!:-)
Hatalmas film!!
Hihetetlenül jó történettel, csodálatos és fantasztikusan fantáziadús látvány és élõvilággal, remek hanghatásokkal és többnyire ismeretlen, de nagyon jó színészekkel!!!
Számomra Gyûrûk Ura trilógia színvonalú, márpedig ez nálam hatalmas szó, mivel nagy Gyûrûk Ura fan vagyok!!:P
10/10
Scarecrow 2009 dec. 22. - 18:17:36 10/10 Előzmény megveszett
(689/4319)
Gondolkozni? Szerintem érezni legalább ennyire fontos. Van egy véleményed, rendben, te nem hagyatkozol elõítéletekre, mint mások, akik a moziba való beülés elõtt leírják a filmet, de én semmiképp sem tartom szégyenletesnek azt, ha a fõszereplõ idõközben rádöbben arra, hogy nem a helyes úton halad. Indiános filmek, hajlamosak vagyunk rasszista szemmel az ilyen alkotásokra tekinteni, illetve amely manapság a világon, és szûkítve a kört ebben az országban zajlik gyalázatos, mert ripacskodnak sokan a fene nagy eszükkel, ha van is valakinek, az érzelmi intelligenciát viszont semmibe sem veszik. Ebbe nem akarok belemenni, a lényeg az, hogy érzõ, gondolkodó, én-tudattal bíró lények esetében kell együttérzést kiváltani. Mi nem állunk túl jó helyen az empátia terén (holott Amerikában állatrendõrségek mûködnek már). Attól, hogy mi vagyunk a bolygó jelenlegi domináns faja nem kell elrugaszkodnunk a talajtól, sõt, védenünk kellene a természetet. Ezzel szemben, hogy fejezzem ki magam, csak replikálódunk, felemésztjük a bolygó összes energiatartalékát, és meg fogunk fulladni a saját önteltségünkben. Liberalista film. Igazad van. De miért baj? Sok film elvész a látványban, akcióban. Az Avatár egy olyan film, amely végre többet ad, mint a CG-s villogás.
9/10
Valor 2009 dec. 22. - 18:09:38 9/10 Előzmény megveszett
(688/4319)
Nem is mondtam, hogy Te gondolkozol rosszul. Vannak filmek, amelyek a látvánnyal gyõznek meg és vannak olyanok, amelyek a mondanivalójukkal. Ez így természetes. Így az emberek különböznek: tehát van aki így, van aki úgy. Sohasem tudhatod, ha megölsz valakit bosszúból, akkor ki volt a jó szereplõ!!? Relatív és nézõpont kérdése. Az AVATAR olyan film, ahol a mesebeli linearitás legyõzi a dramatikát és a realisztikus valóságot. Ezt is akarta. Egy olyan világot, ahol átértékelõdik a mit és a miért fogalma. Nem érte el? De igen. Nem gondolom, hogy csak a bonyolult film lehet jó és azt sem mondom, hogy nem tartom tiszteletben más véleményét, de most azt kell hogy leírjam, ez a film nagyon JÓ! ( Azért van jobb is:-) )
10/10
kockafej1995 2009 dec. 22. - 18:05:09 10/10 Előzmény megveszett
(687/4319)
Én 14 éves vagyok. Bengednek a filmre hogy megnézzem?
4/10
megveszett 2009 dec. 22. - 17:31:28 4/10
(686/4319)
Persze én láttom rosszul,véletlenül sem azok akik a média parancsára ülnek be a moziba mert az "hûdelátványos",tudod van aki gondolkodni is szokott és nem kenyerezzi le egy liberális mese.
9/10
Valor 2009 dec. 22. - 17:25:06 9/10
(685/4319)
Rosszul látod, de természetesen ez is egy vélemény! A film története visszaadja a ma élõ emberek mindennapi érzéseit. Kék lényeket látunk, indián feeling õslakosokat ismerünk meg, mi pedig szótlanul és bûntetlenül elvesszük tõlük a nagy becsben tartott világukat. Ezek vagyunk mi, az emberek. A film errõl szól. Na de aztán mekkora harcot vívtunk az idegenek ellen, amikor szerettek volna minket elnyomni!:-) Függetlenség Napja, District 9....nincs igazam??? Dehogynem. CGI? Mi a baj vele? A mai filmek 35-50%-ban így készülnek. Szerinted mondjuk egy Transporter 3 avagy egy Szikraváros hogyan készült! Blue Motion, stadycam technology, CGI, animation,....stb. Már nem kell a filmnek "vizuális orgiának" lennie, hogy CGI legyen!:-))
Ha nem szereted az ilyen filmeket, akkor ülj be egy Law Abiding Citizen-re! Ennyi!
10/10
AxL 2009 dec. 22. - 17:25:03 10/10
(684/4319)
:d én vasárnap voltam moziban, de még mindig hatása alatt vagyok :D Eszméletlen ez a film!!
10/10
Rusty89 2009 dec. 22. - 17:20:47 10/10
(683/4319)
én is fél orája jövök moziból, hát ez kész, 10/10 nincs mese xD
10/10
moliviki 2009 dec. 22. - 17:19:43 10/10
(682/4319)
nagyon jó film. Érdemes megnézni.
10/10
offtopic
moliviki 2009 dec. 22. - 17:16:59 10/10
(681/4319)
Igazad van egy iszonyat jó film érdemes megnézni.
Én most láttam és újra meg akarom nézni.
4/10
megveszett 2009 dec. 22. - 16:59:36 4/10
(680/4319)
Idióta indiánfilm cgi villogással nyakon öntve,egy hülyével aki elárulta a népét egy kék macskáért és pár szárnyasért.
Egyedül Stephen Lang akit nagyon eltaláltak a tökös Quaritch szerepére.
4/10