Téma: Avatar

pawky 2009 dec. 24. - 15:44:18
(839/4319)
nekem például nem a cselekmény számít, hanem a mondanivaló ami mögötte van! Nekem egy jó film akkor akkor "kezdõdik" mikor felkelek e székbõl... és elkezdek gondolkodni a látottakon...már ha van min..
Az Avatar után valaki azon kezd el gondolkozni, hogy a nyomurult világalózó amerikaiak már megint kiszedtek ezerx pénzt a zsebembõl egy giccses sz*rral aminek semmi köze a valósághoz,de jól kitolok velük mer' be nem teszem többem a lábam a moziba, hogy menjenek jól csõdbe.
..másnak meg talán beugrik egy két mélyebb gondolat. De ha nem az sem baj :)

nem akarom ismételni magam: maximális szórakozás.

a véleményem nem változott:a film továbbra is 5pont...imax-ban 10.
8/10
RoKKfish 2009 dec. 24. - 15:41:13 8/10 Előzmény Hannibal Lecter
(838/4319)
Na ja. Éppen ez az a pont, ahol szkeptikussá válok a "szemléletváltást" illetõen. Nevezetesen, hogy az embert soha nem hatotta meg tartósan a saját fajtájának tömeges pusztulása. Miért pont egy globális kataklizma hatására tenné ezt másképp?
Eyváról még nincs véleményem, mert nem láttam a filmet, de így elsõre Gaya jut eszembe róla, a Földanya, illetve azok, akik hisznek Gayában, mint "magasabb rendû élõlényben".
Lehet, hogy az az egyik legnagyobb bajunk, hogy a mi világunk nem definiál számunkra olyan "kézzelfogható" istent, mint ez az Eyva.
10/10
skynet18 2009 dec. 24. - 15:18:39 10/10
(837/4319)
Bárki bármit mond, tegnap láttam a filmet IMAX-ben és egyszerûen szavak nincsenek rá!
Elhiszem hogy 2Dben, vagy sima D3Dben lehet nem üt akkorát, de ami az IMAX-ben volt, Oh my God!!!Mindenkinek csak ajánlani tudom!Ott kell megnézni ezt a csodát (mivel elvileg oda készült) és utána lehet kritizálni!James Cameron munkájára panasz nem lehet, sõt!!!A film is szuper, de a technológia!!!Jó Karácsonyi ajándék volt...
offtopic
Dantes 2009 dec. 24. - 13:50:10
(836/4319)
,,Egyszerûen nem tudom elhinni, hogy egyedül engem zavar: Cameron és kompániája szerint a XXII. században XXI. századi kamerát, karórát, ruhát fog viselni az ember, ma is használatos fazonigazított légijármûvek repkednek majd az égen és sehol, egyáltalán sehol nem használnak majd lézerpisztolyt meg ágyút és hasonló finomságokat, hanem maradnak a jól bevált "puskaporos" cuccok, de a 3D-s képernyõ is ugyanilyen szinten mar"

Semmi garancia arra, hogy bármikor is lesz lézerfegyver, meg a lézerpisztoly egyébként is nagy ostobaság. Egy sima puska többet érne, mint az a villogó szir-szarokat lövõ vacak amivel a SW-filmekben meg azután a többi sci-fik-ben lövöldöztek.
hmjt 2009 dec. 24. - 13:34:57 Előzmény Flaron27
(835/4319)
Nem a cselekmény számít? Akkor mi a lófasz?
hmjt 2009 dec. 24. - 13:33:30
(834/4319)
Az egyetlen egy dolog amiért ez a film pozitív kritikát kapott, az az amerikai ál-bûntudat. Most a sok redneck meglepõdött hogy "valahonnan" ismerõs a történet, rájuk tört a lelkiismeret. A látvánnnyal pedig önmagában kitörölhetjük.
fc.kenyér 2009 dec. 24. - 12:28:08 Előzmény pawky
(833/4319)
Aha, akkor ezek szerint a szokásos fiction...(: Bummbummbummmmmm(:end?
fc.kenyér 2009 dec. 24. - 12:25:21 Előzmény GörögNecsi
(832/4319)
Szerintem nem hülye a kérdés, de mindegy. Nézz utána kicsit a mûfajnak és megtudod, miért nem. Amúgy már megtekintettem a bemutatóját és szerepelt benne a híró szó. Kihagyhatatlan!
Tallilis 2009 dec. 24. - 12:03:35
(831/4319)
Engem személy szerint teljesen beszippantott ez a világ és a környezete. Ahogy Cameron összehozta ezt a filmet az csodálatos , minden Na'vi-nak megvan a személyisége és , mikor lerombolták az otthonukat minden az arcukra volt írva. A moziba a mellettem ülõ a könnyeivel küszködött... A film alatt szégyeltem , hogy ember vagyok az az igazság. Mikor a film véget ért nem nagyon akartam visszakerülni a valós életbe , Pandora bolygója egyszerûen magába szippant ha hagyjuk :) Mindenkinek csak ajánlani tudom 10/10 , és a filmzenét is... Leona Lewis - I see you , szinte ugyan olyan mint a Titanik zenéje.
10/10
leslie85 2009 dec. 24. - 11:58:43 10/10
(830/4319)
Csak azért regisztráltam ide, hogy adjak egy 10-est ennek a remekmûnek
10/10
kamisama 2009 dec. 24. - 11:14:51 10/10
(829/4319)
Tegnap megnéztük a filmet 3D-ben. Nagyon tetszett. De talán csak azért mert 3D-s is volt egyben. Mindenesetre hatalmas ötlet volt Cameron-tól, mély nyomokat hagyott bennem. A 160 perc alatt egyszer sem éreztem úgy hogy unatkoznék. Mindenkinek csak ajánlani tudom. 10/10
7/10
Lacika62 2009 dec. 24. - 09:44:05 7/10
(828/4319)
Tagdhatatlanul érdekes film. Láthatóan Cameron feje másként mûködik, mint a nagy átlagé.

Vegyes érzelmeim voltak a mûélvezet közben. Egyrészrõl fantasztikus látványvilág, tökéletes képi alkotás, varázslatos bolygóvilág. Nehéz lehetett megálmodni, bár látszik némi "összeollózás" másik filmekbõl, de kit érdekel?

Valójában az ember azért ül be ilyen és ehhez hasonló filmekre, hogy megnézhesse azt, amit sohasem fog látni, kicsit szûk az emberi élet ilyen élmények átéléséhez. Az Avatar pont azt teljesíti, amit kell, szórakoztat, megmutatja a jövõt. Sokan leszólják az ilyen stílusú filmeket, túl sok számítógép, kapkodó kameraváltások, túl sok látvány, stb.

Nekem azért tetszett, jó megnézni ilyen képzelet /vagy létezõ :))/ alkotta világokat /Mátrix/, s ebben ez a mozi tökéletes.

A probléma csak az számomra, hogy az utolsó harmad valahogy nem illett a képbe, persze csak nálam, másnak talán bejön.

Szerintem mindenkinek látni kell, mindenképpen különleges és érdekes film. Mégis kicsit szomorúan áltam fel, egy komoly igazság lett a film vége: ne engedjen ki senki minket a világûrbe ......
10/10
Hannibal Lecter 2009 dec. 24. - 09:31:24 10/10
(827/4319)
Szertintem annak a részének lesz szemléletváltása, amelyik túléli.Nem csak a levegõt, az állatvilágot, a környezetet érõ tragédia téríti majd észhez, hanem a saját fajtájának, az embernek a tömeges pusztulása. Milyen örület ez, hogy az embert (nagy átlagban) csak az ember halála rendíti meg, már kollektíven elszeparálta magát a környezettõl, mintha annak már nem is lenne a része. Eyva azért volt remek ötlet, mert valóban a mindent jelentõ környezet, ezt tekintették egyesek Istennek, valóban az mondja ki a végsõ ítéletet.
10/10
Roberte 2009 dec. 24. - 07:35:04 10/10
(826/4319)
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 24. - 05:50:42 8/10
(825/4319)
Érdekes gondolat... Ez az IQ-alapú megközelítés egyébként tetszik. Nálam is "tele van a padlás" hasonlóakkal, amiket társadalmi/politikai "örök problémák" feszegetése közben fogalmaztam meg (szavazás, oktatás, támogatási rendszerek, stb, stb). Hagyjuk is, mert valóban nem ide tartozik...
Az egyébként borítékolható, hogy a természet elõbb-utóbb válaszolni fog azokra a problémákra, amiket képtelenek vagyunk megoldani, legyen az környezetszennyezés, vagy túlnépesedés. Az "emberiség egyöntetû" változása azonban koránt sem biztos, hogy ennek automatikus következménye lesz. Legalábbis bûntudatból szinte kizárt.
Nem értjük egymást, a másik kultúráját, hagyományait, nyelvét, vallását, fajtáját, szokásait. Annyira különbözõek vagyunk, és annyira különbnek gondoljuk magunkat másoktól, hogy nincs az a háború, szenvedés, pusztulás, ami ráébreszthetne, hogy az élet sötét oldalán állunk évezredek óta. Hány embernek kell még szenvednie, meghalnia, elnyomásban- , kitaszítottságban élnie mások "felsõbbrendûsége", vallása, rosszul értelmezett nacionalizmusa, önzése, harácsolása miatt?
Az emberiség történelem elõtti idõk óta nem adta semmi jelét, hogy a felsoroltak bármelyikében is képes lenne "egyöntetû változásra", így semmilyen biztosíték sincs arra, hogy egy globális környezeti katasztrófa a túlélõket konszenzusra sarkallná. Ha ugyanis az önérdek úgy kívánja, az ember bármeddig képes elmenni, akkor is, ha a feje tetejére állt a világ.
"A véretekben van az önpusztítás" - mondta Termi"non problemo"nátor, és ebben kurvára igaza volt.
A változás nagyon nagyon hosszú folyamat. A kérdés csak az, túléljük-e addig önmagunkat, míg végül beteljesedik.
8/10
RoKKfish 2009 dec. 24. - 03:51:40 8/10
(824/4319)
Ez így van, ahogy mondod. Viszont a sztori határozza meg, hogy mennyire szabadulhat el az alkotó fantáziája akkor, amikor ezeket a lényeket kitalálja. Ha például a szerelmi vonal fontos eleme a történetnek, akkor ritkán rugaszkodhat el a humanoid megközelítéstõl. Az Avatar esetében pedig kizárt, hiszen még sokkal többrõl van szó egyszerû románcnál. Medozz barátunk fenntartása tehát nem helytálló, amennyiben az Avatarról beszélünk.
9/10
valamit 2009 dec. 24. - 03:20:12 9/10
(823/4319)
Speciel láttunk már egészen különös szerzeteket pozitív szerepben. Shrek például, Wall-E, a Szörny Rt. lényei, E.T., stb. Sokat számít, hogy a filmben mi a szerepük. Például Predator-ról nem Lovestory-t forgattak, így nem az olyasfajta szerepben jut az ember eszébe, de amennyire Shrek alkalmas volt, annyira pl. a Predator is az lenne.
9/10
valamit 2009 dec. 24. - 02:57:47 9/10
(822/4319)
A filmekben minden évben happy az end. A valóságban sose. Szokj hozzá.
9/10
csumpi@ 2009 dec. 24. - 02:31:57 9/10
(821/4319)
Bár alapjában én nem szeretem a sci-fi-t, ez nagyon tetszett.
Csodaszép a grafikája, a színei...
Elgondolkodtató, hogy az emberiség miket képes elpusztítani - még ha ez most csak egy film...
10/10
offtopic
BarlaPeti 2009 dec. 24. - 01:28:12 10/10
(820/4319)
Én ezt úgy szoktam mondani: igazi, hiteles szellemi vezetõkre lenne szüksége az emberiségnek. Mélységesen egyet értek Veled!